PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיון לפורום ,החזקת רכב שטח ,עד כמה ?

DANI1
06-09-14, 10:11
בדיון בין חברים ,התחלנו לחשוב עד כמה כדאי ,להחזיק רכב שטח כרכב שני בבית ,עלויות ,מול תחזוקה ,מול תועלת , כמה מטיילים? יש לי חברים שרוצים לקנות רכבי שטח ולהכנס לחיידק השטח .
האם שווה להחזיק רכב בעלות גבוהה , כדי לשמור על ערך (גם ככה ירידת הערך של רכבי השטח די גבוהה),או רכב ממודל ישן שעובד ללא כל פלאי הטכנולוגיה הממוחשבת. שווה להשקיע על שינויי מרכב ,בולמים ,קפיצים ,צמיגים?
אני מחזיק טויוטא פראדו 2001 שנוסעת מקסימום 3000 ק"מ בשנה .

קדימה תגובות מעניינות .

Saar
06-09-14, 10:20
...
האם שווה להחזיק רכב בעלות גבוהה , כדי לשמור על ערך (גם ככה ירידת הערך של רכבי השטח די גבוהה)...
.

המשפט הזה נקרא אוקסימורון.
בכל מקרה (למעט רכבים אקזוטיים למינהם) ערך הרכב ירד עם הזמן.
אם קנית רכב ב 20000 ערכו יכול לרדת ב 20000 לכל היותר - וסביר שפחות (כי משהו תקבל עליו, גם אם לברזל...)
אם תקנה רכב ב 90000, ערכו יכול לרדת ב 90000 וסביר שירד ביותר מ 20000 עם הזמן - כלומר, ירידת הערך הרבה יותר גבוהה ברכב יקר.

אני אהיה הראשון לכתוב עוד משפט שבטח יופע כאן: רכב שטח לא קונים מהגיון כלכלי. רכב שטח קונים כי אוהבים את זה ורוצים את זה ולכן השיקול הכלכלי הוא משני כאן (אחרת רובנו היינו נוסעים בטויוטה קורולה או סוזוקי סמוראי)

האם שווה להשקיע בשיפורים? אם זה מה "שעושה לך את זה" אז כן. בחלק ניכר מהמקרים, אין ממש צורך מעבר להגבהה של 2" לרכבים הרכים יחסית וצמיגים טובים - אם באמת נוסעים בשטח...

tallevi
06-09-14, 10:56
בדיוק מה שקודמי אמר, רכב שטח לא מחזיקים משיקולים כלכליים. זה לא.
ממש לא משתלם רכב שטח שבהגדרה צורך הרבה יותר דלק, תחזוקה במאות אחוזים גבוהה יותר עלויות מיסוי וכד'.
אם את רוצה כדאיות לאחזקת רכב שני בבית, תחזיק סקודה פביה מאזדה 2 או קיה.
אני כבר די מזמן הבהרתי לעצמי ולביתי שהרכב שאני מחזיק אינו בגדר רכב תחת הסעיף תחבורה, אלא תחביב נטו וכך גם כל ההתייחסויות והמשמעויות הכלכליות לזה.

טל.

ניר ל
06-09-14, 11:03
אם אתה מכניס ענייני תקציב למשוואה ,
תתחיל מלהגדיר לאן אתה מתכוון לטייל ובאיזו תדירות . עלות שולית לנסיעה של שקל עד שניים לקילומטר זה הדבר הראשון שצריך לקחת בחשבון .

ד ו ר ו ן
06-09-14, 11:16
המשפט הזה נקרא אוקסימורון.
בכל מקרה (למעט רכבים אקזוטיים למינהם) ערך הרכב ירד עם הזמן.
אם קנית רכב ב 20000 ערכו יכול לרדת ב 20000 לכל היותר - וסביר שפחות (כי משהו תקבל עליו, גם אם לברזל...)
אם תקנה רכב ב 90000, ערכו יכול לרדת ב 90000 וסביר שירד ביותר מ 20000 עם הזמן - כלומר, ירידת הערך הרבה יותר גבוהה ברכב יקר.

אני אהיה הראשון לכתוב עוד משפט שבטח יופע כאן: רכב שטח לא קונים מהגיון כלכלי. רכב שטח קונים כי אוהבים את זה ורוצים את זה ולכן השיקול הכלכלי הוא משני כאן (אחרת רובנו היינו נוסעים בטויוטה קורולה.
לסוגיית ירידת הערך, רק בשביל התמונה הכללית:
קורולה 2008 נמכרת במחיר לפעמים נמוך מהיילקס 97, ויש רכבים שהמחיר שלהם נמוך מאד ביחס לשנתון, ואחרים מבוקשים במחירים הזויים ביחס לשנתון, שזו סוג של בועה.

אם ירידת הערך מטרידה את החברים שלך, זה לא התחביב הנכון בשבילם.

MR BIG
06-09-14, 15:04
אין פה אמת אחת. מה שנכון לפלוני, לאו דווקא נכון לאלמוני....- כל אחד עם התקציב שלו, קונסטלציית החיים שלו , אופי הטיולים שלו , התדירות וכו'....

כמה נקודות מזוית ראייתי ונסיוני :

- "ירידת הערך " לא מעניינת בכלל. זה רק נדבך אחד מכלל עלויות הרכב בשנה. תתכנן כמה ק"מ הרכב ייסע בשנה ומכך תבצע סימולציית עלויות לכל סוג רכב אפשרי ותגיע להחלטה הנכונה לך. בתחשיב יש לקחת : אחזקה לק"מ , דלק לק"מ , עלויות קבועות בשנה (טסט וביטוח) , עלות ההון (ירידת הערך+ ריבית אלטרנטיבית).

- אני עם רכבי שטח כבר משנת 2000. הפסקתי להחזיק רכב שטח בבעלותי בשנת 2010. מאז , התחלתי לחסוך כסף!! עד אז...לא היה לי שקל. הייתי משקר לעצמי שאני לא יודע לאן נעלם הכסף...אבל בתוך תוכי ידעתי טוב מאד לאן הוא נעלם : לדוד, לג'קי, לדלק, לצמיגים, לשיפורים...

- תחביב הג'יפאות בישראל מת! נפטר . הוא נכנס לתנופה בסוף שנות ה- 90 כשמחיר הסולר היה 1.1 ש"ח , והגיעו רכבים ממוזגים וארגונומיים לשוק, והגיע לשיאו איפשהו באמצע....לקראת סוף העשור הראשון של המאה הנוכחית. היום לאור המצב הכלכלי של הישראלי הממוצע ( כמוני) אין לך שום סיכוי להחזיק רכב שטח וגם לטייל בתדירות גבוהה ולהנות ממנו. שום סיכוי! למי מכם שטייל בעונה האחרונה במדבר.....- המדבר ריק מג'יפים. שומם! לאנשים אין כסף. טיול של יומיים במדבר זה 1200 ש"ח במקרה הטוב . בחגים רואים מסה של מטיילים...אבל זה לא מייצג. זה לא הג'יפאי הטיפוסי שהיה מטייל כל שבועיים שלושה. בלי חשבון.

- לסיכום : לחזיק רכש שטח היום ....- לעשירים בלבד. אם אגיע למצב שאני צריך להיפרד מהטנדר של העבודה ולהישאר ללא רכב שטח...אין סיכוי שאני קונה לעצמי ג'יפ. אולי בעוד 25 שנה....כשההורים שלי ימותו,ישאירו לי ירושה , ואז אוכל לקנות לעצמי דירה ...רק אחרי זה אולי נחשוב על רכב שטח....

שבת קסומה.

OFF-RoaD
06-09-14, 15:55
- אני עם רכבי שטח כבר משנת 2000. הפסקתי להחזיק רכב שטח בבעלותי בשנת 2010. מאז , התחלתי לחסוך כסף!! עד אז...לא היה לי שקל. הייתי משקר לעצמי שאני לא יודע לאן נעלם הכסף...אבל בתוך תוכי ידעתי טוב מאד לאן הוא נעלם : לדוד, לג'קי, לדלק, לצמיגים, לשיפורים...

- תחביב הג'יפאות בישראל מת! נפטר . הוא נכנס לתנופה בסוף שנות ה- 90 כשמחיר הסולר היה 1.1 ש"ח , והגיעו רכבים ממוזגים וארגונומיים לשוק, והגיע לשיאו איפשהו באמצע....לקראת סוף העשור הראשון של המאה הנוכחית. היום לאור המצב הכלכלי של הישראלי הממוצע ( כמוני) אין לך שום סיכוי להחזיק רכב שטח וגם לטייל בתדירות גבוהה ולהנות ממנו.

- לסיכום : לחזיק רכש שטח היום ....- לעשירים בלבד. אם אגיע למצב שאני צריך להיפרד מהטנדר של העבודה ולהישאר ללא רכב שטח...אין סיכוי שאני קונה לעצמי ג'יפ. אולי בעוד 25 שנה....כשההורים שלי ימותו,ישאירו לי ירושה , ואז אוכל לקנות לעצמי דירה ...רק אחרי זה אולי נחשוב על רכב שטח....

שבת קסומה.

רכב שטח הוא תחביב. כמו יאכטה, טיסנאות, נגינה, או דמקה. ככזה, הוא שואב, כסף, כמה שרק תיתן לו.
ברור לכל שזול יותר לקנות משפחתומטית שתביא אותך מא' לב', אך כשאתה חולה בחיידק, אתה מעדיף לשלם יותר ביום יום בשביל היכולת לצאת ולהינות מהרכב בסופהש.
ההסתכלות הזו שלך, הנהי של "תחביב הג'יפאות בישראל מת", הם פשוט מחוסר הבנה של העובדה הבסיסית לעיל. זוהי לא חובה להחזיק רכב שטח בישראל, אלא זכות. בחירה. מ ו ת ר ו ת. ברגע שאתה מבין שזה בא על חשבון דברים אחרים, שאתה בוחר להשקיע את כספך בדיפנדר מטפטף (מנחש, לפי ה"ג'קי"), אתה מקבל את התחביב הזה באהבה ובהבנה.
אני לא נכנס פה בכלל לבעיות מול המדינה. נכון, מחירי הדלק מרקיעים שחקים, ונכון, משרד התחבורה מחזיק אותנו קצר והופך את כל גולשי האתר הזה לעבריינים, והרשות רודפת ומגבילה, אבל אלו צרות שלא קשורות באופן ייחודי לתחביב הג'יפאות.

להחזיק ג'יפ זה פאן. למי שיכול להרשות לעצמו. מסכים איתך לחלוטין שהוא שותה את כל החסכונות, או לפחות את אלו שנותנים לו, ומהצד השני - לא רואה את עצמי חי אחרת, כל עוד יש ברירה. אוותר על הרבה מאוד לפני שאפרסם מודעת מכירה (ואני אומר את זה בתור אחד שאוטוטו מתיישב על ספסל הלימודים בטכניון).

ד ו ר ו ן
06-09-14, 16:36
שבת קסומה.
נראה לי שהתרגלת לנוחות של רכב עבודה/ליסינג, ושכחת מה זה להחזיק רכב על חשבונך.

סתם מספרים: פרייבט מודרני עם 2 טיפולים בשנה ואתה בקלות מגיע ל-3000שח, זה מסיכום הוצאות טיפולים של לפני שבוע על הפרייבט המשפחתי החדש יחסית.
זה לפני דלק ולפני תקלות.

אחזקה שוטפת של רכב שטח ״טיפש״, תהיה שווה ולפעמים זולה יותר בקצת, בהתייחס לנסועה נמוכה יותר (רכב טיולים?), ולפני התקלות.

וגם זה מהשוואה בין פרייבט מודרני ורכב שטח טיפש שנוסע כל יום, ובשנתי יותר מהפרייבט.

כל מקרה לגופו- התחשיב צריך להיות למקרה פרטי, ואי אפשר להכיל אותו על הכלל, ולדעתי, אין כאן ״כלל אצבע״ מתאים.

מוני אורבך
06-09-14, 16:44
מר ביג, לעניות דעתי הגזמת מעבר לכל פרופורציה.
כן, תחביב הגיפאות יקר ודורש לא מעט הקרבות
אבל הוא רחוק מלהיות בלתי אפשרי או לעשירים בלבד.
להפך, מבחינת עלויות קניה, זול וקל יותר מתמיד לקנות רכב שטח.
בתחילת שנות ה 2000 לתפרן היו מעט מאוד אפשרויות.
ניבה סיקס או סמוראי, וגם אופציות אלו לא היו זולות.
היום ב 20 אלף ופחות יש לך עשרות דגמים וסוגים לבחירה.
רכבים בני 10 ומעלה.
גם מבחינת ידע ונוחות טיפול היום הרבה יותר קל וזול
יש המון ידע באינטרנט וחלקים זולים מ ebay
אבל מה שבאמת מאוד יקר זה הדלק, אין עוררים.
אז פשוט מאוד נוסעים פחות..
מעצבן, אבל מצד שני משאיר המון טעם של עוד.

nirs
06-09-14, 20:20
עלות הגיפ צריכה לשקלל ירידת ערך + טיפולים. בגיפים ישנים ירידת הערך נמוכה בהרבה ולכן לפעמים העלות הכוללת של גיפ ישן נמוכה מגיפ חדיש.

זיף
06-09-14, 20:39
נראה לי שהתרגלת לנוחות של רכב עבודה/ליסינג, ושכחת מה זה להחזיק רכב על חשבונך.

סתם מספרים: פרייבט מודרני עם 2 טיפולים בשנה ואתה בקלות מגיע ל-3000שח, זה מסיכום הוצאות טיפולים של לפני שבוע על הפרייבט המשפחתי החדש יחסית.
זה לפני דלק ולפני תקלות.

אחזקה שוטפת של רכב שטח ״טיפש״, תהיה שווה ולפעמים זולה יותר בקצת, בהתייחס לנסועה נמוכה יותר (רכב טיולים?), ולפני התקלות.

וגם זה מהשוואה בין פרייבט מודרני ורכב שטח טיפש שנוסע כל יום, ובשנתי יותר מהפרייבט.

כל מקרה לגופו- התחשיב צריך להיות למקרה פרטי, ואי אפשר להכיל אותו על הכלל, ולדעתי, אין כאן ״כלל אצבע״ מתאים.

מסכים. יחד עם זאת, אני נוסע גם בהיילקס ישן כרכב יומיומי - סביב 30,000 ק"מ בשנה. עלות האחזקה גבוהה משמעותית יותר משל רכב פרטי שנוסע ק"מ זהה- ולמרות שאת ההיילקס אני מתחזק בעיקר לבד.

מצד שני, מי שאוהב לטייל יצא לטייל. עם רכב שטח או לא, וממחיר הדלק כולם חוטפים- גם רכבי שטח וגם פרטיים. אבל האפשרות להעמיס את המשפחה ולצאת להסתובב בשטח כמה ימים בחג שווה את ההפרש הזה, שלא לדבר על אלטרנטיבות אחרות לחופש. אם הייתי צריך עכשיו לצאת להסתובב לכמה ימים עם המשפחה ברכב פרטי עם כל הציוד (ולא משנה אם נגב או צפון)- כנראה שהעלויות של הדלק לא היו מאד מאד רחוקות, ועל הבלאי של הרכב הפרטי הייתי משלם גם כן...

ד ו ר ו ן
06-09-14, 20:56
אני נוסע בהיילקס 97, כרכב יומיומי, בסביבות 25K, והשנה רשמתי מסודר את ההוצאות עליו.
גם בלי להוריד כמה שטויות שהוצאתי כסף מיותר על דברים שלא באמת חייבו החלפה, הפרייבט עבר אותו בהוצאות, וזה בלי תקלות, רק שוטף.

היו להיילקס שנים של שמן ופילטרים בלבד, והיו שנים של שיפוץ מכלול גדול שהכפילו את ההוצאות.

כממוצע, הוצאות רב-שנתי הוא דוגמא לא מייצגת של רכב שטח זול יחסית לאחזקה, גם בהשוואה לפרייבט.

דור אריאל
06-09-14, 21:57
אני לא חושב שההפרש בין אחזקת רכב פרטי לרכב שטח זה יותר מתחביבים אחרים כמו רכיבת אופניים עם כל הציוד הנלווה
לא חייבים רכב שעולה כל מעלה שיש ואפשר גם לוותר על מיגון גחון

יש מספיק שטחים שאפשר בזהירות לטייל גם שם

אין פה אמת אחת. מה שנכון לפלוני, לאו דווקא נכון לאלמוני....- כל אחד עם התקציב שלו, קונסטלציית החיים שלו , אופי הטיולים שלו , התדירות וכו'....

כמה נקודות מזוית ראייתי ונסיוני :

- "ירידת הערך " לא מעניינת בכלל. זה רק נדבך אחד מכלל עלויות הרכב בשנה. תתכנן כמה ק"מ הרכב ייסע בשנה ומכך תבצע סימולציית עלויות לכל סוג רכב אפשרי ותגיע להחלטה הנכונה לך. בתחשיב יש לקחת : אחזקה לק"מ , דלק לק"מ , עלויות קבועות בשנה (טסט וביטוח) , עלות ההון (ירידת הערך+ ריבית אלטרנטיבית).

- תחביב הג'יפאות בישראל מת! נפטר . הוא נכנס לתנופה בסוף שנות ה- 90 כשמחיר הסולר היה 1.1 ש"ח , והגיעו רכבים ממוזגים וארגונומיים לשוק, והגיע לשיאו איפשהו באמצע....לקראת סוף העשור הראשון של המאה הנוכחית. היום לאור המצב הכלכלי של הישראלי הממוצע ( כמוני) אין לך שום סיכוי להחזיק רכב שטח וגם לטייל בתדירות גבוהה ולהנות ממנו. שום סיכוי! למי מכם שטייל בעונה האחרונה במדבר.....- המדבר ריק מג'יפים. שומם! לאנשים אין כסף. טיול של יומיים במדבר זה 1200 ש"ח במקרה הטוב . בחגים רואים מסה של מטיילים...אבל זה לא מייצג. זה לא הג'יפאי הטיפוסי שהיה מטייל כל שבועיים שלושה. בלי חשבון.

שבת קסומה.

snirjeepdreamer
06-09-14, 22:07
אני אענה לך הפוך, כל רכב שטח ניתן באמצעות בדיקה מעמיקה עם בעלים ואף לא מעט מחומר שיש כאן באתר
לכמת מה העלות השנתית הממוצעת לאחזקתו. ושאני אומר אחזקת רכב הכוונה היא: מה שצריך כדי שהרכב יוכל חוקית לנסוע על הכביש + טיפול שוטף + סעיף הוצאות בלתי צפויות על שברים \ תקלות (גם כן הערכה בהתאם לסגנון הנסיעה שלך ותדירות הטיולים).

הבעיה היא לא להגיע למספר מוסכם ולהבין האם אתה יכול לעמוד בזה כלכלית או לא, העניין הוא כפי שאמרו כאן קודמי
שזה משהו שחווים בצורה רגשית, שחווים כחלק מקהילה שגם לה יש את אותו רכב. ואז הרצון לשפר, לבנות ולהשתדרג רק מעצים את החוויה
ובצדק אתה גם רוצה להיות חלק מזה.
רכש שטח לרוב הוא לא משהו פונקציונאלי אלא אמוציונאלי, תחביב שנושא בחובו חוויות והוצאות.

ולכל החברים שלך שרוצים לראשונה להיכנס לתחום לא לשכוח את "סכום הלמידה הראשוני" שכולנו עברנו.

בהצלחה
שניר

סופת המדבר
08-09-14, 22:08
לפני 8 שנים בערך אחרי כמה שנים שהשתחררתי מהצבא
ועבדתי והיו לי כמה גרושים קניתי ויטרה שנת 91 אז לא ההיתי נשוי
לא צריך להחזיק משפחה .. ההיתי מטייל לפחות 3 פעמים בשבוע ( שלישי טיול לילה ושישי שבת) ככה במשך שנתיים ואז הרגשתי שמיציתי את הויטרה ועברתי לסופה
גם אז עוד לא ההיתי נשוי אז הסכמתי לעצמי לחגוג אפילו מילאתי
פעם או פעמיים פול �😉
היום אני כבר נשוי עם שתי בנות בית להחזיק עובד בעבודה רצינית
עם משכורת טובה + והיום הגעתי למצב שאני מטייל אולי פעם בחודש במקרה הטוב בשביל לנסות לחסוך את ה150_200 שקל של הסיבוב בשישי או שבת
ואם כבר לא נוסע אז למה לחדש את הטסט /ביטוח
והיום אני במצב שיש לי סופה מדוגמת בחניה בלי ביטוח
בלי טסט כי ביטוח מעל 3 אלף טסט עוד 1400 לפני תיקונים וליקויים
ואז אתה נשאר עם רכב שבשביל להעלות אותו לכביש אתה צריך לשים 5 אלף וליסוע אולי 10/15 פעמים בשנה..
לי זה כבר לא משתלם להחזיק את המפלצת הזאת..
מה שאני אומר שהכל תלוי בבן אדם ובהכנסה וכמה הוא מוכן להשקיע
שקניתי את הסופה כח שקל שהשקעתי בה ההיתי מבסוט
הנה עוד שיפור עוד איזה בולם פה בולם שם..
אבל זהו זאת השקעה לא קטנה

אלי אהרוני
08-09-14, 23:05
חברים
אני קורא את מה שאתם כותבים ומתבאס. כי אני מכיר את זה מקרוב.
אחרי שנים שהיו לי ג'יפים כרכבים עיקריים בבית , עברתי לשיטה אחרת שעד עכשיו הוכיחה את עצמה לא רע.
קניתי , ביחד עם חבר טוב, טראנו 95 ארוך בנזין. כל אחד שם 5000 שח. לאט לאט התחלנו לשפצר ולתקן אותו. עכשיו הוא עם ג'אנטים של אמריקן רייסינג אופסט 31". הגבהה 3 אינץ. מדפים וזיוודים. גגון. היי ליפט. שנורקל ( שעלה כולו 200 שקל ) לוקרים ידניים ועוד.
כמובן שבכל ההוצאות מתחלקים. האוטו אצלנו יותר משנה. עלה לכל אחד מאיתנו כ 11000 שח כולל הקניה, התיקונים והשפצורים. כמובן ללא דלק ( 1:5 ממוצע....). הרבה מהתוספות נקנו מיד שניה. לרוב זה לא מתאים לכל סוג חברים אבל אצלנו עובד מעולה. מטיילים כל חמישי לילה. חגים וחופשים יומיים לפחות ולפעמים ימי שישי ( שומרים שבת ).
בקיצור , מאוד מבסוטים מהפתרון הזה. מומלץ לשקול במידה ויש חבר שותף שהוא ממש כמו אח.
אה, יש עוד יתרון... לא חייבים לשטוף אותו כל פעם, מפצחים גרעינים בפנים , ולא מתרגשים אם משפשפים איזה סלע עם הפח...

אלי

vik014
09-09-14, 06:53
ככל שמדובר במעמד ביניים, זה באמת עניין של העדפות ושלבי גדילה בחיים, לפני כעשרים שנה כשהיינו זוג צעיר החזקתי רכב שטח שלאחר כמה טיולי שטח ושלוש שנים של הוצאות, מכרתי אותו בהקלה רבה, רווח לי. עברתי לקיצוניות של סופר מיני ונהנתי כל יום מ"חוכמתי". היום כשמצבי כלכלית הרבה יותר יציב החלטתי לחזור לרכב שטח (רך, בשלב א פורסטר, דאסטר...ניראה), ניראה לי שהפעם אני אהיה הרבה יותר מודע ובשל לכך.

שולץ האיום
09-09-14, 11:59
אל מה אתם מדברים תגידו ?
מאיפה הבכיונים האלה?
לעשירים בלבד ? ממש לא, מה שבטוח שעל טיפשות או קיצוניות משלמים.

רכב ב 300K יאבד המון בסעיף ירידת ערך, רכב ב 50K ממש לא.
גם רכב ב 150K יאבד לא מעט.
להחזיק מפלצת לטיולים בלבד תעלה הרבה יותר מרכב בשימוש יומיומי, זה מאוד פשוט וברור, וזה בסדר כל עוד אתה מודע לעלות התחביב. והיא יקרה במקרה הזה.
דלק ? נכון, לא חסכוני, אבל תלוי בשימוש.
תגידו, הייתם בזמן האחרון בטיפול במוסך מורשה לרכב חדש? סכומים הזויים לגמרי, בנוסף לירידת ערך.
טיפול שמן+פילטר = 1600 ש"ח , בלי כלום. כלום. אהה בתוספת תוסף כמובן.

אני מחזיק כבר כמה שנים טובות פאג'רו בנזין שנת 2000 לנסיעות יומיומיות קצרות (מתדלק פעם בשבועיים) ואחד לחודש טיול בקטנה ואחת ל 3-4 חודשים טיול רציני.
חוץ מדברים קטנים ותחזוקה מונעת לא יצא לי להחליף מכלול רציני, ואני נהנה מכל רגע.

תחביב השטח מת ? שימות. אני עדיין שם, בלילה קריר ביער או בירה קרירה במדבר, אוהל נחמד עם הילדים, או סתם שעשועי בוץ.

השרשור הזה מזכיר לי את האוננות החברתית ב 2011
במקום מעשים פשוט מתבכיינים ברשתות חברתיות.

Saar
09-09-14, 12:19
היום קניתי חלקים לטיפול, ברקסים "קומפלט" - קדימה, אחורה, צלחות+רפידות+סנדלים לבלם היד, הכל חדש.
2 גלונים של שמן
2 תפוחים קדמיים
4 בושינגים (יקרים יחסית, 80 שח כ"א)
שמן הגה+ספריי קרבורטורים
פילטר שמן מקורי (יקר - 150 ש"ח)
הכל ביחד 1850 ש"ח.

לא זול בכלל, אבל, ברקסים "קומפלט" בפיזו של אישתי, לא עלו הרבה פחות...
כך שנכון שהתחביב יקר, אבל אפשר למצוא דרכים לקרב אותו לעלויות של פרייבט.
(מי אמר ויטרה? :) )

tallevi
13-09-14, 11:59
אני מרגיש שיש כאלה שקצת מתבלבלים ומשווים את עלויולת אחזקת רכב השטח לרכב הליסינג...
אני מבין אותם, זה הולך ונעשה המצב הנורמאלי היום של מעמד הביניים. אני די בטוח שיש שם גם כאלו שלא החזיקו רכב פרטי בבעלות עצמית אפילו יום אחד בחייהם, (חלק מהשעבוד המודרני..)

גם להחזיק רכב פרטי היום זה ממש לא זול, להחזיק רכב שטח, זה לא כ"כ טעות להגיד לעשירים בלבד (עשירים יחסית). אם תקחו בחשבון שרוב רובם של האנשים לא יודעים מה הולך מתחת למכסה מנוע או מתחת לסלון הנוסעים, וצריכים לקחת בחשבון טיפולים ותיקונים בתעריפי מוסך (ביחס לתעריפי DIYׂׂ), זה, עד כמה שאני מבין, מעל ומעבר ליכולות הכלכליים של לא מעט. אני למשל לא הייתי מסוגל לעמוד בזה.

טל.

polar bear
14-09-14, 12:06
הוצאות על הפרייווט שלי - 1000 שקל טסט 800 שקל טיפול "רגיל" במוסך יקר { אני לא צוחק }, פע ב 20K . עושה 15K בשנה , רובו במאמץ , דלק 1:14 . ביטוח באיזור ה 3K סך הכל. ככה זה כשבוחרים פרייווט כמו שרוב האנשים פה בוחרים 4X4. ולא קונים סתם את מה שהאישה רוצה או את מה שנוסע הכי נחמד. מה שיפה בדיון הזה שבאמת, כיאה לאחסניה - לפריוט אין שם אבל לרכב האמיתי יש....

הנקודה העיקרית בתחביב ה 4X4 - עצם זה שאתה יוצא לטיול עולה לך סכומים לא מבוטלים, לעומת נניח רכיבה על אופניים, שאולי ציוד הרכיבה יקר - אבל אם אין לך כסף - אתה יכול לרכב במקום לא רחוק מהבית. או להעמיס כמה אופניים על רכב ליסנג של חבר. אנחנו מדברים על תחביב שמתעסקים בו אחת לשבוע-שבועיים בערך, לא על חופשה שנתית. וככזה - רכב שטח יקר מאד בהשוואה לחתביבים אחרים. זה המצב.

בעבר אנשים עם משכורות באיזור החציון היו יכולים להחזיק רכב שטח, היום גם משק בית שכל אחד מבני הזו בו מרוויח את הממוצע במשק לא תמיד יכול להחזיק רכב שטח.

-->