PDA

צפייה בגרסה מלאה : הסמוראי "עייף" ואוכל הרבא שמן ומים

thegood1
04-08-05, 21:38
אהלן חברה לאחרונה הסמוראי שלי (שנת 88) "התעייף"-פחות סוחב בעליות ומגיב פחות טוב.
בנוסף הוא התחיל לצרוך כמויות אדירות של שמן וכן נוזל רדיאטור.
הרדיאטור שלי חדש, בן כמה חודשים ואין לי בעיית התחממות, גם במאמץ ובחום גבוה.
גם הראש מנוע שלי חדש, גם הוא רק בן כמה חודשים.
עלי לציין שהקרבורטור שלי שופץ לפני חודשיים.
אשמח לעזרה בלשון פשוטה, אני חדש בתחום.
תודה מראש אלעד.

המהנדס
04-08-05, 22:03
אחרי ששאלת גם לי יש שאלות:

1) האם פילטר אוויר סתום ?
2) בדקת צבע של פלאגים?
3) איך אתה יודע בוודאות שהקרבורטור נקי ? ניקית את הקרבורטור בעצמך ?
4) האם המנוע רועד חזק בסרק ?
5) שמן מנוע/גיר/טרנספר/סרנים בדקת לאחרונה ?
6) פילטר דלק הוחלף ?
7) לחץ אוויר תקין בצמיגים (20-23 PSI ) ?
8) בדקת ניצוץ בריא בחוטי הצתה ?

thegood1
04-08-05, 23:57
1.אני נוטה לסמוך על איש הקרבורטורים שלי מנסיון קודם אבל לא, לא ניקיתי אותו בעצמי.
2.לא התייחסת לעניין זלילת השמן ונוזל הרדיאטור.
3.הצמיגים שלי הם 215/75R15 הפנצ'ר מכר אמר לי שרצוי לחץ אויר 30 תקן אותי, בבקשה.
4. שמעתי שמועות על כך שיתכן והמנוע שלי גמור הייתכן?

asafk
05-08-05, 00:48
1.אני נוטה לסמוך על איש הקרבורטורים שלי מנסיון קודם אבל לא, לא ניקיתי אותו בעצמי.
2.לא התייחסת לעניין זלילת השמן ונוזל הרדיאטור.
3.הצמיגים שלי הם 215/75R15 הפנצ'ר מכר אמר לי שרצוי לחץ אויר 30 תקן אותי, בבקשה.
4. שמעתי שמועות על כך שיתכן והמנוע שלי גמור הייתכן?

1. אל תסמוך על אף אחד.
2. חכה... לאט לאט- אין לאף אחד תשובות לפני שיש את כל המידע.
3. פנצ'רמכרים תמיד אומרים לחץ אוויר 30, גם כשאין לזה כל קשר למציאות. ככה הם חוסכים לעצמם את המאמץ של לחשוב (ועוד בחום הזה). לך יותר לכיוון של 22.
4. ייתכן. הסימנים שאתה מתאר בהחלט תומכים בזה, אבל אי אפשר לקבוע בלי עוד בדיקות שאתה צריך לעשות. ונתחיל:
- כשהמנוע עובד, תוציא את מדיד השמן. תן גז. אם יוצאים המון אדי שמן מהחור של המדיד- תגיד יפה ביי-ביי למנוע.
- דומם את המנוע. בדוק סימני מים בשמן (נקודות לבנות). אם נוזך הקירור נעלם- צריך לחפש לאן הוא נעלם. אם הוא נעלם לתוך השמן- יש בעיה- אבל אולי פתירה בקלות (אטם ראש). אם לא, חפש אותו מאחורי האוטו, וזה חלק מהבדיקה הבאה:
- תניע. לך ליד האגזוז. תן גז (טוב, אני יודע סמוראי קטן אבל לא כל כך. אפשר להשתמש בעוזר). מה יוצא מהאגזוז?
--כלום- הכל טוב, אין בעיות, אבל עדיין יש תעלומה.
--עשן לבן- לבן זה מובן, אבל ממה הוא מורכב? שים את היד ותריח. זה מריח כמו שמן שרוף והעשן עם גוון תכלכל? אם כן, שוב, ביי- ביי מנוע. מריח כמו... כלום? אולי אדי מים? אם זה אדי מים, תחזור לאטם ראש.
-- שים נייר מול האגזוז. אם מצטבר עליו כתם שומני, אז.. אתה כבר יודע.
--כמובן, יכול להיות גם וגם.

אסף.

ד ו ר ו ן
05-08-05, 10:03
.

ייתכן. הסימנים שאתה מתאר בהחלט תומכים בזה, אבל אי אפשר לקבוע בלי עוד בדיקות שאתה צריך לעשות. ונתחיל:
- כשהמנוע עובד, תוציא את מדיד השמן. תן גז. אם יוצאים המון אדי שמן מהחור של המדיד- תגיד יפה ביי-ביי למנוע.-
אסף.
בדקנו את הנ"ל במנוע שאמור להיות עם ק"מ נמוך יחסית שהורכב כמשומש על רכב , במצב סל"ד סרק יצאו גזים מפתח מדיד השמן, מעט גזים בלחץ נמוך,מעיין פמפום בהתאמה לעבודת המנוע(מנוע דיזל).
כשמעלים סל"ד אין יותר יציאה של גזים מפתח מדיד השמן,כאילו משהו נאטם ואין יותר בריחה של גזים.
אותה התופעה בדיוק~ ממנוע עם 3X ק"מ על השעון.
? :?:

המהנדס
05-08-05, 10:29
לגבי נוזל רדיאטור שנעלם יש כמה אופציות:

1)נזילה חיצונית במערכת הקירור - מתאפיין בשלולית מים מתחת לאוטו / טפטוף - בקלות אפשר לתקן.

2) נזילה בין ראש מנוע לבלוק - מתאפיין בשמן רווי מים (בצבע שמנת במקום שחור) או בעשן לבן ללא ריח שמן שרוף / כתמי שמן על דף (כמו בתשובה של אסף) .

3) נזילה מסעפת היניקה את תוך הצילינדר ישירות - מתאפיין בעשן לבן ללא ריח שמן שרוף /כתמי שמן על דף (כמו בתשובה של אסף).

הסבר ל 2 :
בין ראש מנוע לבלוק יש מעברי מים ושמן וכמובן חלל הבוכנות , יכולה להיות נזילה של מים לתוך חלל הבוכנה או לתוך מעבר שמן תלוי במיקום הקרע שנוצר בפאקונג/ התפוררות הראש.

ד ו ר ו ן
05-08-05, 10:42
לגבי נוזל רדיאטור שנעלם יש כמה אופציות:

לא הכל כזה דראסטי, זה יכל להיות גם מיכל עיבוי\עודפים סדוק,הסדק נפתח רק כשהמיכל מתחמם ואתה לא רואה נזילה במצב עמידה קר.

סתם אידוי נורמלי ממיכל עודפים אם הוא לא באמת אטום(והם לא..).

כל זה יכול להיות נכון אם יש לך בכלל מיכל עודפים..

המהנדס
05-08-05, 13:22
דורון מה שתיארת משתייך למספר 1 - נזילה חיצונית (המים לא מוכנסים לפנים המנוע)

asafk
05-08-05, 14:13
.

ייתכן. הסימנים שאתה מתאר בהחלט תומכים בזה, אבל אי אפשר לקבוע בלי עוד בדיקות שאתה צריך לעשות. ונתחיל:
- כשהמנוע עובד, תוציא את מדיד השמן. תן גז. אם יוצאים המון אדי שמן מהחור של המדיד- תגיד יפה ביי-ביי למנוע.-
אסף.
בדקנו את הנ"ל במנוע שאמור להיות עם ק"מ נמוך יחסית שהורכב כמשומש על רכב , במצב סל"ד סרק יצאו גזים מפתח מדיד השמן, מעט גזים בלחץ נמוך,מעיין פמפום בהתאמה לעבודת המנוע(מנוע דיזל).
כשמעלים סל"ד אין יותר יציאה של גזים מפתח מדיד השמן,כאילו משהו נאטם ואין יותר בריחה של גזים.
אותה התופעה בדיוק~ ממנוע עם 3X ק"מ על השעון.
? :?:

מה שאתה מתאר זה לחץ קראנק תקין לחלוטין.
המון אדי שמן, אם לא ברור- כשנותנים גז, נראה כמו קטר קיטור בסרטים מצויירים.

אסף.

thegood1
07-08-05, 17:52
טוב חברים, ביצעתי את הבדיקות הנ"ל ואין לי שום סימנים של שמן לא באגזוז לא במיכל השמן :)
ואז עשיתי את המובן מאליו שלא ממש ברור איך לא עשיתי קודם. נתתי למנוע לעבוד מעל משטח ניילון וראו זה פלא השמן מטפטף לו בביטחה ולא שום בושה על הנילון (מה שאני צריך זה רופא עיניים ולא מנוע... :shock: ). את חוסר המים אני יכול לשייך (אני מניח לכך שמיכל העודפים שלי די מצוקמק)
ועכשיו אני מוסיף עוד רמז ששכתי לכתב החידה של הסמו שלי ככל הנראה יש לי בק פיירים (פיקים קטנים מהאגזוז) למה לשייך את זה? איך פותרים את זה?
ואיך אני מוצא מאיפה נוזל לי השמן (איפה לבדוק?)
תודה אלעד.

thegood1
10-08-05, 00:46
אנא עיזרו לי אם ההודעה הנ"ל
תודה מראש אלעד

-->