PDA

צפייה בגרסה מלאה : מקצוע { זה שעושה את העץ חלק }

polar bear
12-09-14, 14:53
במסגרת ה"מיחזור" { שזה הגדרה יפה ל אין לי כסף לקנות את כל העץ שאני רוצה } אני משתמש בעץ מצוי . בד"כ לא מהוקצע או מהוקצע בחלקו.

חשבתי להקצע בעצמי, חיפוש מהיר מעלה כי מקצוע חשמלי פשוט עולה פחות מ 500 ש"ח ואילו מקצוע לא חשמלי עולה קרוב ל 300 שקל. מישהו יודע למה מקצוע לא חשמלי כזה יקר כאשר בתוספת פעוטה ניתן לקכוש אחד חשמלי?

האם הכלים הפשוטים מחזיקים מעמד או שחבל על הכסף ובשביל מה שחייב להיות חלק אין ברירה אלא לקנות עץ? או שיש אופציה אחרת שאינני מודע לה...

תודה.

gmike
12-09-14, 18:45
לפעמים, בתור כלי עבודה לגיבוי אני קונה לעסק את הכלים הזולים, במחשבה שזה כלי חד פעמי לפרוייקט יחיד, או שמשתמשים בו מעט.
יש לי מקצוע חשמלי של יונדאי נדמה לי, כבר כמה שנים, עדיין עובד. נכון שאני יכול לספור על יד אחת את מס' הפעמים שעבדתי איתו, אבל בכל זאת..
לא יותר זול לך לקנות עץ מהוקצע מאשר מקצוע?

טל חסיד
13-09-14, 10:58
אם הבנתי נכון אתה רוצה למחזר עץ ישן, צריך ליזהר מברגים ומסמרים הלהבים בשניות ישברו לך במקצוע החשמלי, ובדקות הידני
טל

- - - Updated - - -

אם הבנתי נכון אתה רוצה למחזר עץ ישן, צריך ליזהר מברגים ומסמרים הלהבים בשניות ישברו לך במקצוע החשמלי, ובדקות הידני
טל

polar bear
13-09-14, 21:21
זו בדיוק השאלה - אם מקצוע ב 500 שקל יעשה את העבודה - אז בהחלט - עדיף לי להקצע. למען האמת - גם מקצוע ב 1000 שקל יחזיר את ההשקעה תוך זמן סביר.

לדוגמא - בניתי אדנית גדולה 200X40X30 . עץ מהוקצע לדבר כזה היה עולה לי 200-250 שקל . ועוד מעט אני בונה עוד אחת כזו. אחרי זה יש לי גדר ביני לבין שכן אחד 1.5X1.5 מ' . וגולת הכותרת היא החומה הסינית - גדר אטומה ביני לבין השכן השני - 1.8X20 מ' . עץ מהוקצע לגדר כמו שאני רוצה עולה 100 שקל ל 5 מטר בערך.
ובין לבין נכנס גם ריהוט גינה. עכשיו - לא הכל צריך להחליק - למשל החלק שפונה לשכן בגדר הארוכה לא מענין אותי. העצים שמשמשים לאדנית מספיק מהוקצעים למטרה שלהם. הבעיה היא הגדר הקטנה וריהוט הגינה.

טל - אני מדבר בעיקר על עצים של משטחים { איכותיים } וקונסטרוציות עץ זמניות כאלה ואחרות.

מה לגבי ידני לעומת חשמלי?

תודה

kobiarava
13-09-14, 21:41
יש הבדל משמעותי בין ידני לחשמלי. חשמלי יקציע שטח רחב יותר בד'כ, ואחד טוב יעלה הרבה יותר מ-500, אבל גם ייתן לך חיים קלים. הידני, לעומת זאת, לא מקציע שטח רחב וגם לא מיועד לעבודות נרחבות, יותר לעבודות 'נישה', תיקונים או פינישים בזמן התקנות, אבל מצד שני הם כלי מקצועיים למקצוענים, ולכן אין כמעט מקצועים ידניים באיכות ביניים. בכל מקרה, לדעתי מקצוע ידני פשוט לא מתאים לצרכים שלך, בהקצעת שטחים גדולים המשטח יוצא לא אחיד, רוחב פס ההקצעה הוא בד"כ כ-2" ולכן גם לוח משטחים ברוחב 10 ס"מ יצריך מעבר בשני פסים, חפיפה וכו'.

בהצלחה-קובי

יובל48
14-09-14, 10:32
האם העץ הלא מהוקצע הוא משהו שנמצא אצלך כבר?
אם כך אני ממליץ לך לקחת אותו לנגריה שם,תמורת תשלום
כמובן, תוכל להקציע במהירות וברמה טובה.

polar bear
14-09-14, 12:12
תודה. כפי הנראה אני ארכוש מקצוע חשמלי בתחום הביניים.

יש לי חבר נגר, דיברתי איתו על זה, והוא לא הציע, לדעתי הוא לא עובד עם עץ לא מהוקצע. לדעתי אתה מדבר על נגריה שעובדת עם עץ מלא.

amitaikl
15-09-14, 21:52
אם בא לך לשחק עם מקצוע ידני, אני מציע שתקפוץ לשוק הפשפשים הקרוב למקום מגוריך. בסדר גודל של כמה עשרות שקלים תוכל למצוא מקצוע ידני ישן אשר יתן לך הבנה על איזה סדר גודל של עבודה מדובר.
בד"כ כלל הקצעה ידנית נעשית על מוצרים שהם פיין/אקסטרה פיין. להקציע גדר שלמה עם מקצוע ידני?

זיף
15-09-14, 22:43
אם אתה בונה גדר ממשטחים חפש כאלו שהם כבר מוקצעים וצריך רק ללטש אותם. אתה מאבד חומר תוך כדי הקצעה, ותקבל קרש דק יחסית.
אם בכל זאת תקציע , כמו שאמרו מעלי תיזהר מאד מאד מכל מיני ברגים\מסמרים\חתיכות ברזל בעץ. הסכין יכולה להישבר ולעוף, או להעיף משהו לכיוונך.
קבע גם את החתיכה שאתה מקציע כמו שצריך.
אחרי שחתיכת עץ שעפה ממקצוע כבד עברה לי די קרוב לראש אני מאד נזהר עם הכלים האלו.

-->