PDA

צפייה בגרסה מלאה : תיקון רעידות אצל מורי, מי יודע ?

idosit
12-09-14, 15:15
מחפש התייחסות של חבר'ה עם פז"ם של שנה / שנתיים לאחר התיקון.
כמה עלה / האם מחזיק מעמד / האם יש משמעויות נוספות.
תודה

haimzis
13-09-14, 11:45
סידרתי אצלו לפני שנה וחצי, והכל בסדר גמור ההגה לא רועד.

idosit
13-09-14, 18:12
חיים תודה. באיזה סכום מדובר. האם יש משמעויות נוספות [ רכות הגה, שרידות מכלולים אחרים, גובה .....] ?

haimzis
13-09-14, 21:22
בנוגע לסכום אני לא רוצה להגיד סתם דבר איתו.
הרכב מתנהג כמו שרכב אמור להתנהג, אין רעידות אין הרגשה של חופש, נתן פתרון לבעיה, ממליץ בחום.

gmike
13-09-14, 23:56
הפתרון שמורי מציע הוא לפי הוראת השירות הרשמית של סוזוקי לבעיה. אם מעניין אותך יש על זה מידע ברשת.

idor
14-09-14, 10:38
בהנחה ווידאת שאין לך בעיות אחרות (גלגלים לא מאוזנים, מוט הינע עקום, בושינגים, קינגפינים)
זה לא הרבה עבודה ולא דורש כלים מיוחדים (בדיעבד לא היה צורך בחולץ תפוחים שקניתי כי הם השתחררו בלי בעיות)
עלות השימסים זניחה.
http://www.bigjimny.com/store/index.php?_a=product&product_id=8
מנסיון אצלי 0.7 ממ בכל קינגפין. הבעיה נפתרה וההגה יציב ונעים.

gmike
14-09-14, 16:44
אפשר כמובן לקנות את השימסים גם במכשירי תנועה בארץ..

idosit
14-09-14, 21:06
תודה על כל האינפורמציה עד כאן.
אני כבר כ שנתיים אחרי שימסים והתופעה מתחילה לחזור.
לפי מוסך סוזוקי, שימסים ניתן להוסיף רק פעם אחת.
כך שעכשיו נדרש פתרון שונה ומשמעותי יותר.

gmike
14-09-14, 22:12
השימסים נועדו לתת לחץ נוסף על מיסבי הקינג פין, שהם קוניים. עם הזמן הם מתבלים, ונוצר שוב חופש. זה כנראה המצב אצלך.
תבדוק תקינות מיסבים, אם תקינים-אפשר להחליף שימסים ליותר עבים, או מיסבים חדשים ולהתאים שימסים מחדש..

eladss
15-09-14, 14:08
ההוראות של סוזוקי מצורפות

idor
15-09-14, 15:21
אופציה נוספת. אני עבדתי לפי השיטה שכתובה ב bigjimny מאחר ולא היתה לי אפשרות למדוד משקל משיכה - זה היה קל ליישום.

Undo each Kingpin and slip on a shim. Do both the top and bottom at the same time and then tighten the kingpins back up. Try moving the hub from left to right. If you are doing the "Suzuki" method you should pull the hub with a spring balance and measure the starting "pull". This is really difficult so I did it by hand. Add and remove shims until the wheel moves smoothly but firmly (not too loose) from side to side. Sometimes it feels "lumpy", this is not desirable and add or remove more shims to remove it - strangely adding more shim thickness can remove it. Do not get it to the point where the hub will not swivel. Take your time and get it to a point where you are happy that it is firm but not at the point where you will wear out the bearing in 5 minutes.

idosit
24-09-14, 11:41
מישהו שמע משהו על החלפת הג'נטים ממגנזיום ל פח ?

שגיא S
24-09-14, 15:47
כן. זה לא מה שעוזר.

-->