PDA

צפייה בגרסה מלאה : רצועת אביזרים/מנוע התחילה לחרוק "ככה סתם"

torchak
30-09-14, 09:15
בוקר טוב!
הרצועה לא ישנה אבל מה - אחרי שניקזתי אוויר ממערכת המים ונשפכו עליה די הרבה מים כחולים, היא התחילה לחרוק כמו משוגעת.
אני שם עליה נגיעה מים, ממש כמה טיפות, זה מיד מפסיק אבל חוזר כמובן אחרי כמה שניות, מה שגורם לי לחשוב שבאמת הרצועה עושה לי קטע.
לפני שאני מרכיב טפטפות במכסה מנוע (או לחליפין מחליף רצועה) - למישהו יש רעיון איך אפשר להחזיר את המצב לקדמותו, אם בכלל? למישהו קרה כזה דבר דומה?

תודה!

רפי לין
30-09-14, 09:19
כנראה שהרצועה יבשה והחלף אותה ועשה זאת מהר לפני שהיא תיקרע.
לאחר הסרת הרצועה, בדוק שכל הגלגלות (אלטרנטור וכו') מסתובבות בקלות.
בברכה - רפי לין

ד ו ר ו ן
30-09-14, 09:25
אם היא באמת חדשה, אז כנראה שהסבון בנוזל הכחול דפק את משטח החיכוך של הרצועה, ובמקום להסתובב היא מחליקה.

torchak
30-09-14, 09:31
דורון, זה מים כחולים של רדיאטור לא של שפריצרים. אני לא יודע אם יש שם סבון.
שטפתי את כל האיזור טוב טוב עם מים מצינור, ככה שאני מאמין שאם היה משהו על הגלגלות, זה היה מתנקה.

ד ו ר ו ן
30-09-14, 09:35
גם בנוזל רדיאטור יש נוזל סיכוך, תמשש בין האצבעות ותרגיש את השמנוניות.

כשהרצועה עבדה והחליקה, הג׳יפה מייצרת זיגוג על משטח המגע עם המותחנים.

opl
30-09-14, 10:33
בהנחה שהרצועה במצב טוב, הרעש באמת מגיע ממנה ולא מאיזה מייסב, והאיזור איננו שמנוני מזוגג - אין איזה בורג מתיחה במערכת שאפשר לתת לו חצי סיבוב?

torchak
30-09-14, 11:39
עברתי על המיסבים, הכל נראה תקין ומתוח. שוב, בגלל שאני שם עליה מים היא משתתקת מיד, אני די משוכנע שזאת היא.
בנתיים בדקתי במחברת הטיפולים שלי. הרצועה עברה 20K ק"מ וכמעט שנה וחצי. יכול להיות שהיא באמת כבר סיימה את הקריירה והמים הכחולים היו רק קטליזטור?

opl
30-09-14, 12:18
ההבדל בין נראה מתוח לבאמת מתוח הוא לא משהו שמורגש ביד לדעתי, גם אצלי נדרש לתת סיבוב של בורג המתיחה לרצועה כחצי שנה לאחר הרכבתה והיא רחוקה מאוד מלהיות בלוייה.

torchak
30-09-14, 12:34
יכול להיות שאתה צודק אבל בכל זאת, בדיפנדר אין בורג מתיחה לרצועה. יש מותחן קפיצי ששומר אותה מתוחה כל הזמן ככה שגם אם הייתי רוצה, אין לי אפשרות למתוח אותה יותר....

ד ו ר ו ן
30-09-14, 12:55
בהנחה שהרצועה במצב טוב, הרעש באמת מגיע ממנה ולא מאיזה מייסב, והאיזור איננו שמנוני מזוגג - אין איזה בורג מתיחה במערכת שאפשר לתת לו חצי סיבוב?
תנתח את האירוע בצורה מושכלת:
לא היה רעש.
נשפך נוזל,
יש רעש.

יש נקודה ברורה שקרה בה משהו, מאד ברור.

רצועה מחליקה=משהו השתנה בחיכוך, מסיבה כלשהי, שהאירוע שקרה יכול לתת הסבר.

במתיחה אתה בא לפצות על בעיית החיכוך שלא מאפשרת העברת כוח דרך הרצועה.

אם לפני כן, המתח היה תקין, במתיחה נוספת אתה אולי משקיט את הרעש, ויוצר תקלה אחרת- בלאי מוגבר של מותחנים ומיסבים שיושבים על הקו, ואם זו גם המשאבת מים, אז בכלל קיצרת לה את החיים.

ד ו ר ו ן
30-09-14, 12:57
ההבדל בין נראה מתוח לבאמת מתוח הוא לא משהו שמורגש ביד לדעתי, גם אצלי נדרש לתת סיבוב של בורג המתיחה לרצועה כחצי שנה לאחר הרכבתה והיא רחוקה מאוד מלהיות בלוייה.
זה נדרש לפי הספר או שאתה מגדיל ראש?
אני מכיר רצועות רכב שהמרווח ההחלפה שלהן, בלי מתיחת ביניים הוא 150K, שאין מה לגעת בהן באמצע.

torchak
30-09-14, 13:33
מישהו יודע "לפי הספר" כל כמה זמן אמורים להחליף את הרצועה הזאת?

opl
30-09-14, 13:42
לא הגדלתי ראש... לעיתים נדירות (בעיקר בבוקר) זה התחיל לשרוק ,רצועה בת4 חודשים ו 5k בזמנו סיבוב של בורג המותחן שעל האלטרנטור (בפאגרו) וזהו... ככה זה כבר שנה פלוס

RX4
01-10-14, 08:38
קרה לי בעבר לאחר שהמוסך הגדיל ראש ושטף את תא המנוע עם גרניק (וכנראה חומר ניקוי מסוים). הרצועה היתה אז חדשה. היא לא באמת החליקה אבל השמיעה ציוץ חזק שהושתק מיד עם כמה טיפות מים...התופעה נעלמה מעצמה לאחר כמה ימים ושרדה עד עצם היום הזה. עדיין נראית טוב לאחר כ40K קמ. תן לזה כמה ימים וכדי להיות על הצד הבטוח, קח איתך רצועה ספייר שבמקרה הגרוע תחלץ אותך ובמקרה הטוב תשמש להחלפה היזומה הבאה...זה מה שאני עשיתי.

יניב

gali
01-10-14, 15:47
אם הרצועה קצת יבשה (לא סדוקה) אתה יכול לפזר עליה קצת גרפיט מעיפרון או טלק

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
01-10-14, 17:00
גרפיט?
זה חומר שמשמש כמסכך יבש, ויכול אולי להוריד את הרעש, אבל בגלל שהוא יאפשר החלקה טובה יוצר..

יובל48
01-10-14, 21:00
תנסה התזה של WD40 על הרצועה,מנסיון עבר זה עוזר.

שולץ האיום
01-10-14, 21:18
תנסה התזה של WD40 על הרצועה,מנסיון עבר זה עוזר.

לא רציתי לכתוב כי זה נשמע פשוט מידי, אבל זה באמת עוזר.

-->