PDA

צפייה בגרסה מלאה : balljoint's- כמה באמת קשה להחליף לבד?

six 4 life
08-08-05, 15:31
אהלן

בסרן הקדמי שלי קיים צורך להחליף בולג'ויינט שמאלי תחתון.

במהלך הרבה זמן שמעתי מהרבה אנשים שזוהי עבודה שקשה לבצע לבד, ואפילו הרבה מהם (יותר מדי), המליצו לתת למוסך לעשות את העבודה הזו, כי היא רבה ומצריכה press.

בעיקרון-
קיבלתי מחיר טוב לעבודה- 200 ש"ח לכל צד לא כולל החלק. בהתחשב בעובדה שזה מוסך, ושזוהי הרבה עבודה יחסית, המחיר נשמע לי אישית, כמחיר טוב.
העניין הוא שאני צריך להחליף רק אחד. ובשביל בולג'ויינט אחד לא בא לי לשלם 200 ש"ח עבודה. לכן אני שוקל ורוצה לעשות לבד.

השאלה שלי היא
האם אכן ניתן לעשות את העבודה באמצעים ביתיים על המדרכה?
אולי אפילו לפרק את הספינדל ואיתו לגשת למישהו שיש לו press?

עדין מתלבט.

תודה מראש.

-ארז 8) -

חנן-ג'יפולוג
08-08-05, 15:40
אם יש לך PRESS , לך על זה, ועדיין זה לא קל. שווה לעשות לבד, ולו בשביל שכר הלימוד.

אם אין לך, אתה אולי תצליח, אבל אתה תירק המון דם. לא כדאי.

זו דעתי.

חנן-ג'יפולוג
08-08-05, 15:42
בכל מקרה, אם אתה מחליט לתת את זה למוסך, פרק את המיפרק מהסרן, זו לא עבודה קשה מדי, ולך עם המיפרק והתפוח למוסך או לבית מלאכה עם PRESS . ברגע שהמיפרק ביד, לא יקח לבעל המקצוע יותר מחמש דקות להחליף את התפוח, והעלות תהיה זולה עד חינמית.

six 4 life
08-08-05, 15:47
בכל מקרה, אם אתה מחליט לתת את זה למוסך, פרק את המיפרק מהסרן, זו לא עבודה קשה מדי, ולך עם המיפרק והתפוח למוסך או לבית מלאכה עם PRESS . ברגע שהמיפרק ביד, לא יקח לבעל המקצוע יותר מחמש דקות להחליף את התפוח, והעלות תהיה זולה עד חינמית.

זה בעיקרון הדבר שחשבתי עליו ונראה לי הכי הגיוני.

ובאותו נושא- פתחתי את הקליפר, הורדתי נאבה ודיסק. מולי מגן הדיסק. לאן אני ממשיך משם?

תודה שוב.

-ארז 8) -

חנן-ג'יפולוג
08-08-05, 16:13
פתח את ששת האומים שמולך, פרק את הפחית המגינה. שים על הספיינדל גליל נייר טואלט או חתיכת עץ או סמרטוט, כדי להגן על ההברגות, הכה מלמעלה עם פטיש 1ק"ג על הסמרטוט/גליל/קרש מכה או שתיים. ייפתח לך חריץ בין הספיינדל ובין המיפרק. שים בתוכו שייבה או משהו אחר שנכנס בתוך החריץ.
עכשיו חזור על המכה, אבל הפעם מלמטה. יפתח לך חריץ יותר גדול מלמטה. שים בתוכו משהו בעובי המתאים, חזור על המכה מלמעלה, וכך תוך זמן קצר הספיינדל ישתחרר ותוכל למשוך אותו עם היד.

עכשיו משוך את הציריה, והגעת אל המיפרק.

חנן-ג'יפולוג
08-08-05, 16:19
פתח את שני האומים של המיפרק, ותשחרר את התפוחים כמו שמשחררים תפוחים-באלימות. עם שני פטיש תואמים הכה בו זמנית על הסרן משני הצדדים של התפוחים, הכה קצת מלמעלה, תוך כדי שאתה מנסה לא להרוס את ההברגות. אפשר להבריג את האומים על ההברגות, כדי להגן עליהן, אבל אתה עלול לגלות שהאומים נהרסו-לא סוף העולם. הכה גם על המיפרק עצמו.

מדובר בתהליך אלים מאוד.

לאחר שהמיפרק יפול למטה - זהירות על הרגל, ממש לא נורא אם תחליף כבר שני תפוחים. יש סיכוי לא רע שהאלימות הברברית הזו לא עשתה להם חסד.

six 4 life
08-08-05, 18:02
אחרי קריאה נוספת של הפרק הרלונטי בספר הטיפולים אפשר לאמר שאני דיי מבולבל.

התגובה שלך ענתה לי על כמה שאלות, אבל אני עדין מבולבל.

לצורך העניין- מצב שבו מגן הדיסק מלפני מורכב.
מכאן אני מסיר את 6 האומים.
עד כאן הבנתי.
מכאן והלאה לא ממש.

לגביי עניין הדפיקה של המפרק החוצה מהסרן- אני אכן אחליף את שני התפוחים כך שאין פחד עליהם.

אבל יש עניין שלא מסתדר לי- הציריה. באיזה שלב היא יוצאת? איך?

אני לא מכיר את הקטע הזה (עדין... :roll: ).

-ארז 8) -

חנן-ג'יפולוג
08-08-05, 19:26
תעבוד צעד צעד בדיוק לפי מה שכתבתי. כשתגיע למשהו שאתה לא מבין, תתקשר.

UNIX
17-08-05, 10:12
http://77cj.littlekeylime.com/Mr.N44.htm
אולי זה יעזור לך
זה לא נראה לי כזה מסובך אפ יש לך חולץ טוב

ערן המסוקס
21-08-05, 21:59
היום הוחלף בולג'ויינט עליון אחד.. בתכלס.. אפשר לעשות את זה יחד עם עוד חבר שעוזר גם בלי פרס. קצת תושייה, פטיש טוב ו2 צינורות ברזל בגודל הנכון יעשו את העבודה.

UNIX
22-08-05, 00:27
כמה שאלות לערן:
כמה עולה בולגוינט? למה לא החלפתם גם את התחתון על הדרך .
מה התהליך ?

six 4 life
22-08-05, 01:49
ברוך
בולג'ויינט עולה 132 ש"ח ליחידה, העליון והתחתון שונים אך באותו מחיר.

לגביי ערן- הוא לא מחליף אם הוא בטוח שהחלק תקין.
גם אם זה כרוך באותה עבודה שוב, כאשר החלק התקין יתקלקל בזמנו :lol: ...

בכל אופן אני עדין לא ביצעתי את ההחלפה, וכרגע לא יודע מתי אבצע. כשאבצע, לרשותי פרס.

מה שנשאר זה לאזור אומץ לעבודה עצמה.

-ארז 8) -

ערן המסוקס
22-08-05, 08:38
בבולג'ויינטים שלי יש פטמות גירוז. זה דבר מאוד חשוב שיהיה! זאת הסיבה שאני לא מחליף ומעולם לא הייתי צריך להחליף את התחתונים (הבולג'ויינטים כמובן :lol: ). את העליונים אי אפשר לגרז כי פתח הגירוז הוא מלמטה ושם יש צרייה מפריעה. זו הסיבה שאת העליונים החלפתי כבר בעבר ועכשיו שוב..

בקיצור. המלצה שלי היא למצוא בולג'ונייטים עם פטמות גרוז.

מחיר אחד הוא 120 ש"ח לפני מע"מ.

את התהליך רשם חנן, כאשר את הבולג'ויינט עצמו צריך פשוט לדפוק עם פטיש החוצה ואחרי זה לדפוק עם אותו הפטיש את החדש פנימה. לא מסובך אבל עדיף שיהיו מלחציים טובות מחוברות לשולחן עבודה.

UNIX
25-08-05, 12:42
טוב היום פירקתי חצי סרן , הוצאתי את הציריה , את המפרקת ואת כל מה שצריך.
(לא התאפקתי ארז מצטער ) גיליתי שמצב המיסב סיכות שעליו יושבת הציריה לא במיטבו אז אני מעוניין להחליפו איך אני מוציא אותו?
אגב את הבולגוינטים לא נראה לי שאפשר להוציא ללא פרס נתתי לו מכות עם צינור ופטיש 5 והוא לא זז רק התכווץ והחופש שהיה בו נעלם כלא היה אבל בכל זאת אני מעוניין להחליף וכבר קניתי חדש אז מחר זה יצא בעזרת פרס .
אגב גיליתי שיש לי פיטמת גירוז בציריה הזו (הארוכה) ובקצרה אין מדוע?

ערן המסוקס
25-08-05, 13:10
לגבי מיסב הסיכות: צריך לקרוע אותו החוצה מהבית שלו. הבית עשוי מפח וזה אפשרי עם מברג גדול ופטיש. קורעים אותו לשניים ואז קל לשלוף אותו החוצה עם פלייר.

לגבי הבולג'ויינט. הוא יוצא כלפי מעלה. זאת אומרת שצריך לתת לו מכות מהתחתית שלו כדי להוציא אותו. אם לא יצא כך אז עם פרס כנראה יצא.

אגב גיליתי שיש לי פיטמת גירוז בציריה הזו (הארוכה) ובקצרה אין מדוע?

כי יש כל מיני סוגים של צלבים שאפשר להרכיב. בכל צד יש לך צלב מסוג אחר, זה הכל.

UNIX
25-08-05, 13:29
יש לבולגוינט איזה סיגר? (סגירה כזו קפיצית?) כי בחדש שקניתי ראיתי שיש.
אגב עוד משהו חשוב איך מבריגים חזרה את הבולגינט? הכוונה את ההברגה שלו אל המפרקת (העליון כמובן) יש איזה כלי מיוחד לזה?

UNIX
25-08-05, 13:30
לא הבנתי לגבי המיסב גם , את מה אני קורע ל2? איך מחזיר אחד חדש חזרה לשם?

ערן המסוקס
25-08-05, 13:44
לגבי מיסב הסיכות:

כדאי שתקנה קיט מיסב סיכות חדש בשקית. הוא מגיע עם עוד אטמים.. כשתראה איך הוא נראה אתה תביא כבר. זה מיסב שבא מחובר לבית שלו. את הבית אתה לא תראה כשהוא יושב במקום שלו ולכן אתה לא מבין. בעקרון המיסב הזה בא בחלק אחד לא מתפרק. את המיסב החדש אתה פשוט דופק פנימה עם פטיש, כך שיהיה מקום למחזיר השמן הקטן להכנס גם. כמובן שאת כל החלקים והחללים בין האטמים אתה ממלא בגריז.

בקשר לבולג'ויינט:

את האבטחה אתה לא יכול לחבר. היא מתאימה כנראה לסוגים אחרים של רכבים. בנאקל של הסיקס אין מקום לשים אתה אבטחה. לפחות אצלי אין..
בקשר להברגה שמגיעה יחד עם הבולג'ויינט העליון אז ככה.
אתה צריך להוציא את השרוול הישן מנאקל העליון ולהרכיב את החדש עד שיהיה במפלס אחד עם החלק העליון. אתה מרכיב את הנאקל עם הבולג'ויינטים החדשים וסוגר את האום של התחתון. עכשיו אתה צריך לסגור את השרוול הלאה פנימה עד שיהיה מהודק לציר של הבולג'וייט. ורק אז אתה סוגר את האום של הבולג'ויינט העליון.

בקשר לכלים, אפשר לעשות את העבודה על השרוול עם צינור ברזל שתחרוץ עם דיסק ותכין כך שיניים שיתאימו בדיוק לשרוול, או לעבוד בסבלנות עם מברג ופטיש.

AvigdorAharon
25-08-05, 14:29
את האבטחה אתה לא יכול לחבר. היא מתאימה כנראה לסוגים אחרים של רכבים. בנאקל של הסיקס אין מקום לשים אתה אבטחה. לפחות אצלי אין..

גם אצלי אין מקום.

את ההרכבה עשיתי עם פרס במוסך, אני לא מכיר דרך לעשות את זה בבית...
לגבי השרוול, ערן פרט את דרך הפעולה.

אביגדור

UNIX
26-08-05, 21:24
הכל הורכב והרכב כבר הספיק לבקר בבור .
כמה טיפים : לגבי בולגיונט
1.בשביל לפרק את הספינדל כמו שחנן אמר צריך לשים גליל נייר טואלט עליו ולדפוק בקצוות (על ההברגות ) , פטיש 1 ק"ג לא עוזר , פטיש 5 כבר עושה את העבודה טוב יותר אבל גם לא להתיאש בסוף זה יצא .
2.בשביל להוציא את המפרקת צריך לדפוק על האוזניים של הסרן וזה יוצא בקלות ,
3.הבולגוינט יוצא מהמפרקת בדיוק לצד ההפוך ממה שנראה לעין , משמע הוא יוצא לכיוון למעלה (כשמחזיקים את זה בצורה המקורית , כמו שזה מורכב) .
4. קבשביל לחלוץ את העליון צריך מלחצים וכמה צינורות בגדלים שונים , ללחות עם צינור(בוקסה) על הבולגוינט(מהצד הפנימי ) ובצד השני (איפה שהתפוח עם ההברגות ) לשים צינור חלול כדי שיהיה מקום לבולגוינט לצאת ו 2 דקות הוא בחוץ , לא הולך טוב עם פרס כי אין גישה (בעליון) , כדי להכניס אחד חדש אפשר להשתמש באותה שיטה רק הפוך(אני השתמשתי בפרס פה)
5.כדאי להצטייד בהרבה גריז לעבודה הזו ובכמה סמרטוטים טובים אחרת תמצאו את עצמכם כמוני מוריד חולצה והופך אותה לסמרטוט (אבל זה גם כי היה חם)
6.לא לשכוח לאחר ההרכבה לגרז את הבולגינט באם יש לו פיטמת גירוז ואח"כ
להוציא את הפיטמה ולשים את הפקק הקטן שעשוי מבורג אלן כדי שהציריה לא תפגע בפיטמה .
לגבי המיסב סיכות הקטן שעליו יושבת הציריה אז ככה:
צריך הרבה עבודה עם לום ופטיש כדי לחולוץ את הישן , בעצם לשבור את הישן , מסביבו יש אוזן כזו ששומרת על המיסב שלא יברח מסביב לכל המיסב , שוברים את זה עם לום מנקים טוב טוב שמים הרבה גריז ודוחפים את המיסב החדש בעזרת בוקסה בגודל מתאים ופטיש , שימו לב המיסב נכנס עמוק בפנים בערך 3, 4 ס"מ לתוך הספינדל , עכשיו צריך לשים את המחזיר שמן הקטן שמגיע עם המיסב החדש על המיסב , להרכיב על הציריה את הגומיה והאוקולון שמגיעים עם הסט של המיסב.

מקווה שזה יעזור למישהו .

UNIX
26-08-05, 21:24
הכל הורכב והרכב כבר הספיק לבקר בבור .
כמה טיפים : לגבי בולגיונט
1.בשביל לפרק את הספינדל כמו שחנן אמר צריך לשים גליל נייר טואלט עליו ולדפוק בקצוות (על ההברגות ) , פטיש 1 ק"ג לא עוזר , פטיש 5 כבר עושה את העבודה טוב יותר אבל גם לא להתיאש בסוף זה יצא .
2.בשביל להוציא את המפרקת צריך לדפוק על האוזניים של הסרן וזה יוצא בקלות ,
3.הבולגוינט יוצא מהמפרקת בדיוק לצד ההפוך ממה שנראה לעין , משמע הוא יוצא לכיוון למעלה (כשמחזיקים את זה בצורה המקורית , כמו שזה מורכב) .
4. קבשביל לחלוץ את העליון צריך מלחצים וכמה צינורות בגדלים שונים , ללחות עם צינור(בוקסה) על הבולגוינט(מהצד הפנימי ) ובצד השני (איפה שהתפוח עם ההברגות ) לשים צינור חלול כדי שיהיה מקום לבולגוינט לצאת ו 2 דקות הוא בחוץ , לא הולך טוב עם פרס כי אין גישה (בעליון) , כדי להכניס אחד חדש אפשר להשתמש באותה שיטה רק הפוך(אני השתמשתי בפרס פה)
5.כדאי להצטייד בהרבה גריז לעבודה הזו ובכמה סמרטוטים טובים אחרת תמצאו את עצמכם כמוני מוריד חולצה והופך אותה לסמרטוט (אבל זה גם כי היה חם)
6.לא לשכוח לאחר ההרכבה לגרז את הבולגינט באם יש לו פיטמת גירוז ואח"כ
להוציא את הפיטמה ולשים את הפקק הקטן שעשוי מבורג אלן כדי שהציריה לא תפגע בפיטמה .
לגבי המיסב סיכות הקטן שעליו יושבת הציריה אז ככה:
צריך הרבה עבודה עם לום ופטיש כדי לחולוץ את הישן , בעצם לשבור את הישן , מסביבו יש אוזן כזו ששומרת על המיסב שלא יברח מסביב לכל המיסב , שוברים את זה עם לום מנקים טוב טוב שמים הרבה גריז ודוחפים את המיסב החדש בעזרת בוקסה בגודל מתאים ופטיש , שימו לב המיסב נכנס עמוק בפנים בערך 3, 4 ס"מ לתוך הספינדל , עכשיו צריך לשים את המחזיר שמן הקטן שמגיע עם המיסב החדש על המיסב , להרכיב על הציריה את הגומיה והאוקולון שמגיעים עם הסט של המיסב.

מקווה שזה יעזור למישהו .

ערן המסוקס
28-08-05, 18:03
הכל בסדר, רק לגבי המיסב של הצרייה בתוך הספיינדל. לא היית אמור לדפוק אותו פנימה עד הסוף. עכשיו מחזיר השמן יכול לטייל לו ואינו ממוקם. צריך להכניס את המיסב כך שיהיה מקום למחזיר השמן ולא יותר.

UNIX
28-08-05, 21:23
זה מה שעשיתי , יש מקום בדיוק למחז"ש והוא לא יכול לברוח , כנראה שלא הסברתי את עצמי טוב .
תודה ערן

-->