PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית כלוב התהפכות לסיקס - חיזוק לחלון הקדמי במקום קשת קדמית

אביעד_הלאלי
10-08-05, 01:02
אני מאוד מעוניין להשלים את כלוב ההתהפכות בסיקס שלי.
כרגע יש לי קשת אחורית ואמצעית (של סופה), עם קונסטרוקציית הברזנט, חשבתי לחזק ביניהן ע"י 3 צינורות (1 באמצע ובכל צד 1), וליצור אלכסונים שיגיעו מהקשת האמצעית לכנפיים האחוריות (החורים כבר קיימים, אני משתדל לנגוע כמה שפחות במרכב...).

אני נשאר עם בעיה,כיצד אעשה את החלק הקדמי של הקשת, ראיתי את מה שנמרוד עשה בג'יפ שלו,הדבר מאוד יעיל, ואפילו מבחינתי נחשב הכי בטיחותי וחזק, אבל יש את בעיית המקום לרגליים ושימוש בלגברקס (ומנסיון זה מאוד מפריע לי כי אני קצת ארוך).
לעומת זאת מה שעירא עשה בהחלט נראה לרוחי. אבל זה כרוך במציאת מכופף, וביצוע ניתוח מעמיק לדשבורד, וחירור המרכב.
אבל חשבתי האם ניתן להימנע מלעשות זאת, ע"י חיזוק החלון הקדמי? (כמו ברנגלר...)

הרעיון הוא בגדול לחבר 3 צינורות מהקשת האמצעית לחלון, אך אין לי מושג כיצד לחבר אותם לחלון, והאם החיבור והחלון כמובן יחזיקו מעמד במקרה של התהפכות לא עלינו. (ואם לא אני אשמח לדעת איך המנגנון עובד ברנגלר)

ואם כן כיצד לעשות זאת נכון?
הרעיון הוא לא מחיסכון/מציאת קיצורי דרך פשוט מחשבה שחלפה בראשי.

(עזבו את הקטע של בג'יפ אמורים לנסוע עם חלון קדמי למטה...)
תודה לעונים

tayrie
10-08-05, 01:40
הרעיון הוא בגדול לחבר 3 צינורות מהקשת האמצעית לחלון, אך אין לי מושג כיצד לחבר אותם לחלון, והאם החיבור והחלון כמובן יחזיקו מעמד במקרה של התהפכות לא עלינו. (ואם לא אני אשמח לדעת איך המנגנון עובד ברנגלר)

:shock: תאמין חזק!
יש לי בחצר מסגרת חלון , אתה מוזמן לראות תוך כמה פגישות עם המדרכה היא מתקמטת.
חוץ מזה היא יושבת על ציר שגם יקרוס ...

AvigdorAharon
10-08-05, 07:27
בוקר טוב,

בניתי כבר שני כלובי התהפכות מלאים (לשני רכבים שונים...) ולדעתי:

כרגע יש לי קשת אחורית ואמצעית (של סופה), עם קונסטרוקציית הברזנט, חשבתי לחזק ביניהן ע"י 3 צינורות (1 באמצע ובכל צד 1), וליצור אלכסונים שיגיעו מהקשת האמצעית לכנפיים האחוריות (החורים כבר קיימים, אני משתדל לנגוע כמה שפחות במרכב...).
החיזוקים חשובים מאוד. רעיון טוב. אם מטרת האלכסונים היא בשביל השקט הנפשי שלך, בסדר. לגבי חוזק הכלוב, אין צורך (את הכלוב הקודם תכננתי עם מסגר מקצועי העוסק במסגרות כבדה והוא הראה לי שאין צורך באלכסונים).

הדבר מאוד יעיל, ואפילו מבחינתי נחשב הכי בטיחותי וחזק, אבל יש את בעיית המקום לרגליים ושימוש בלגברקס (ומנסיון זה מאוד מפריע לי כי אני קצת ארוך).
מה האורך שלך? אני 176 מסתדר עם הסידור. אין לי בעיה ממשית עם הלגברקס (חוץ מזה שהוא לא מחזיק את הרכב בעליה רצינית...).

כמו שכתב קודמי, אין סיכוי!!! החלון לא שווה כלום בהתהפכות. בעבר (לפני שנים רבות, עדיין בג'יפטריפ), פורסמה תמונה של סופה שהתהפכה בצפון ולא נשאר זכר מהחלון הקדמי...

לדעתי, הפתרון של נמרוד, ובמקרה גם אצלי, זהו הפתרון החזק ביותר. אתה יכול להשתמש לקשת הקדמית בצינור של "1 או "1.25 עם עובי דופן גדול, וכך תרוויח יותר מקום ללגברקס.
ברכב הקודם הכלוב היה מצינור "2 (אמרתי כבר, מסגרות כבדה...) והסתדרתי. כיום הכלוב מצינור "1.5 וגם כן אין בעיה.
מאוד חשוב לצפות את הכלוב בספוג. אני קניתי ספוג לבידוד צנרת מזגנים אבל קראתי בזמן האחרון שיש חומר זול יותר.

אביגדור

נמרוד
10-08-05, 09:58
מה שיש ברנגלרים נועד בשביל לתמוך את הברזנט והדלתות במקרה הטוב. למסגרת החלון אין שום חוזק מבני, אתה יכול באותה מידה לחבר תמוכות מהכלוב לגולגולת של הנהג ולבנות על החוזק של חוט השדרה שלך... (טוב אני קצת הרבה מגזים, אבל הכוונה ברורה).

יש עוד אופציה, מכוערת אבל לא פסולה, של לחבר את הרגליים הקדמיות לפח של הג'יפ מבחוץ, בבחינת כלוב "חצי חיצוני". ראה הג'יפ של חנן לדוגמא http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=201

אביעד_הלאלי
10-08-05, 11:27
תודה רבה לכולם על תגובתיכם.

הרעיון עם החלון- EASY COME EASY GO.... שכחתי מזה.

גובהי הוא 1.86, לאחר ישיבה ברכב עם קשת התהפכות מלאה, כולל קדמית, הבנתי שאני לא ממש יכול להסתדר עם זה, מכיוון שרגליהשמאלית נחבטת בה (לעומת זאת יכול להיות שהקשת הייתה בנויה מצינורות עבים או שלא ממוקמת במקום טוב, לא זוכר...).

מבחוץ- לא להגזים אני עדיין מסתובב עם האוטו בעיר מידי פעם, אבל כן חשבתי להוסיף בעתיד הרחוק מעין קשת התהפכות סביב הגריל.

לכן אני אבדוק, אולי ניתן לעשות מה שעירא עשה, אבל עם פחות חורים על המרכב (נניח 2/3 חורים על המרכב- החיבורים של הדשבורד) או שאשיג צינור 1"/1.25" ואבנה קשת קדמית כמו של נמרוד ואנסה להתרגל לזה, את המקום ליד הרגליים ארפד באקסטרה ספוגים.

בכל אופן במיידי אני (בשבוע שבועיים הקרובים) אחזק בין הקשת האמצעית לאחורית.

ושוב תודה לכולם :-)

חנן-ג'יפולוג
10-08-05, 11:37
אתה מודע לזה שיש בסיקס חיזוקים אורכיים מקוריים לקשת האמצעית והאחורית וכן חיזוקים רוחביים מקוריים לקשת המרכזית?

http://img116.imageshack.us/img116/8230/img07654dj.jpg

אביעד_הלאלי
10-08-05, 11:48
כן חנן.
יש לי כאלו אצלי (אני הרכבתי עצמית- ניסיתי למצוא תמונה לא הצלחתי למצוא).
אני מדבר על החיבורים שנמצאים מעל הראש, כי נכון לעכשיו לי סה"כ מס' מוטות דקים להחזקת הברזנט המחברים בין הקשת האמצעית לאחורית ע"י ברגים.
בקשר לאלכסונים שאמרתי, אני עדיין לא סגור על זה אבל אולי אחזק את אלו שכבר יש לי וזהו.

אבל אם הצגת את התמונה, האם ע"י חיבור זה ניתן להימנע מהצורך בחיזוקים מעל הראשים? :?

AvigdorAharon
10-08-05, 12:05
אבל אם הצגת את התמונה, האם ע"י חיבור זה ניתן להימנע מהצורך בחיזוקים מעל הראשים?

קשה לענות, כי אף אחד שאני מכיר, היה מעורב בניסוי כזה.
אני הוספתי שלושה חיזוקים בין הקשת האחורית לאמצעית, ועוד שלושה חיזוקים בין הקשת האמצעית לקדמית.

אביגדור

חנן-ג'יפולוג
10-08-05, 13:02
קטונתי מלענות על שאלות מבניות כאלה. חכה לנמרוד ואסף.

אביעד_הלאלי
10-08-05, 17:41
טוב, אני לא חושב שאני אקח סיכון בנושא ולכן לא אסתמך על זה...

בכל אופן אני חושב לבצע את החיזוקים-3 הצינורות בין הקשת האמצעית לאחורית- בצינור 1" האם זה מספיק ויעמוד בעומסים?
ומקסימום אם לא אולי אפשר להוסיף עוד מס' צינורות?
מכיוון שיש באפשרותי למצוא צינורות כאלו (לא יודע כמה בדיוק) במחיר יחסית טוב...

asafk
10-08-05, 23:08
בכל המימדים אתה צריך אלכסונים. גם במישור הצד של הרכב, גם במישור החזית, וגם במישור הגג. לא תמיד צריך צינורות שהם אלמנט מבני במסבך הכלוב, לפעמים אפשר להסתפק בחיזוק מפח עבה (10 מ"מ, לדוגמה) חתוך בצורת משולש (נגיד, בגודל של 150X150 מ"מ) ומרותך בין שני צינורות. אם לא משתמשים בקורה ממש, אלא במשולש כזה, חייבים שיהיה משולש נגדי- כי זה חיזוק שעובד למתיחה הרבה יותר טוב מאשר ללחיצה- אז הוא נוטה לקרוס.

אסף.

-->