PDA

צפייה בגרסה מלאה : התיעצות לפני קניה

eric mor
22-10-14, 20:05
שלום לכולם אני חדש כאן בפורום..
ורציתי לשאול פרטים , אני מחפש רכב שטח (אני נוהג כרגע על איביזה fr )
ואני לא מעוניין לקנות רכב חדש ומחפש לעשות טרייד אין לג'יפ
ההצעה הכי אטרקטיבית (אין לי מושג בתחום ולכן זה יכול להיות רחוק מאטרקטיבי)
היא ג'יפ סופה שנתון 2002 מחודשת (בסוכנות הרכב טוענים כי הוא עבר טיפול בסדנת סנטרל גיפ)
החליפו בו הכל והוא על 0 קילומטרז הרכב הוא בנזין נפח מנוע 4000 ידני כמובן
הציעו לי אותו תמורת 90000 שח (מפתח תמורת מפתח )
עכשיו לשאלתי האם זה נכשיו סביר או עקיצה?
וכמובן אשמח לשמוע קצת פרטים לגבי ביצועים (גם בנסיעות כביש) דלק.. טיפולים.. מנוע..

תודה מראש ומצטער על הבורות =-):cool:

amit1
22-10-14, 20:14
עקיצה ארסית.

tom1105
22-10-14, 21:34
הוא חיכך ידיים שנכנסת לסוכנות ?

חנן-ג'יפולוג
22-10-14, 21:47
יש כאן בלוח המודעות סופה שמוכר בחור בשם עמית, בפחות מחצי המחיר שציינת.
אני לא מכיר את הסופה של עמית אבל מהיכרות עם עמית אני מעריך שהסופה שלו שווה הרבה יותר מהסופה שמצאת ב90000.

asafk
22-10-14, 21:48
סופה זה הכי ג'יפ שיש. אחד מהג'יפים הטובים בכל הזמנים לדעת רבים, ולדעתי האישית הוא בטופ לצד ה CJ7 המיתולוגי.
מה שטוב בו זה גם מה שרע בו. הוא ג'יפ אמיתי. מברזל. עם רעשים וקירקושים וציפצופים. בלי התנהגות כביש. בלי עידון ובלי שטויות.
מצד שני, זה בדיוק מה שהופך אותו לכזה ג'יפ נפלא. כל מה שרע בכביש הופך להיות יתרון בשטח. הכל, אבל הכל - ישר לפנים. תסתכל על המסלול, תפתח את הגג, וסע. לא משנה לאן, פשוט סע. ריפה שהכביש נגמר, ההרפתקה רק מתחילה, וזה הקסם של הסופה, רכב בלי פשרות.
יש בסופה משהו שאי אפשר להסביר, מתיישבים, מניעים. שומעים את נהמת המנוע, בבריטון עמוק, עם מין שריקה ייחודית למנוע השישה צילינדרים בטור. צליל שאפשר לזהות גם ממרחק שלושה ואדיות באמצע המדבר. אין דרך למנוע את זה, אבל כל פעם מחדש, ולא משנה כמה פעמים נסעת בסופה, הרגע של ההתנעה מורח לך חיוך על הפרצוף. אי אפשר להסביר.
הד"ר פורשה אמר פעם שרכב הספורט האמיתי היחיד שהאמריקאים ייצרו הוא הג'יפ, והוא צודק. כי המשמעות בעיניו של רכב ספורט היה רכב בלי פשרות, וזה סופה.
אחרי ההקדמה הארוכה הזו, אני ממליץ לך בחום לחשוב טוב אם סופה זה הרכב בשבילך - והכי נכון יהיה לבלות שעה בתוך ג'יפ כזה. זה לא לכל אחד, אבל מי שמתאהב בג'יפ הזה שכבר הפך לקלאסיקה אמיתית - יתקשה להרפות.

לא זול ולא פשוט להחזיק סופה, בתחזוקה עצמית זה גם לא יקר, אבל תמיד יש משהו לטפל בו. זה רכב חצי מאולתר שיצא מהמפעל עם תקלות. ושום סדנת "סנטרל ג'יפ" (שבחיים לא שמעתי עליהם ונדמה לי שאני די מעורה בעסק, אבל תמיד לומדים דברים חדשים) לא תצליח להביא אותו למצב חדש, כי גם כשהוא היה חדש הוא לא היה חדש.
המחיר הוא עניין איניבידואלי - יש מעט סופות בשוק, ומעט סופות טובות בשוק, והמחיר שלהם גבוה. כל מספר בין 30000 ל 60000 לסופה תקינה (והשנתון לא משנה) תופס, וזה לפני שיפורים ותוספות שהמחיר שלהן יכול להכפיל את מחיר הג'יפ.

טריד אין על סופה... לא שמעתי על כזה דבר, אבל כאמור, תמיד מעניין ללמוד.
אגב... ייצור הסופה הופסק ב 2001. למרות שתמיד יכול להיות שהיו רכבי מג"ב שעלו לכביש ב 2002...

אסף.

יואב פולס
23-10-14, 09:09
עקיצה ארסית.

נדיר שזה קורה, אבל אני ב 100% עם התשובה של עמית.
עובדים עליך בעיניים. תברח משם.

נמרוד
23-10-14, 09:25
חברה תירגעו, זה לא עקיצה, זה רק נסיון עקיצה.

נראה לי שהבחור ניצל...

eric mor
23-10-14, 10:03
תודה רבה על התשובות חברים באמת "ניצלתי",תעסקה הזאת אני כבר בטוח לא יעשה,
אבל בהחלט חושב לכיוון הסופה...
שוב תודה!

-->