PDA

צפייה בגרסה מלאה : פוליש וקס לרכב בעבודה עצמאית

אלדר
27-10-14, 17:25
הגרנד ויטרה סובלת משריטות וצבע שאיבד את הברק.
הרכב בצבע כסוף.
*האם כדאי לעשות פוליש וקס ידני? אם כן באיזה חומרים להשתמש?
*האם לעשות במכונה? כמה עולה מכונה כזו? או שכדאי להשכיר?
ואילו חומרים צריך למכונה, פוליש וקס ואילו ראשים למכונה?

yehuda75
27-10-14, 17:36
במידה ותשאל את השאלה בקארספורום, 100 יקפצו עם תשובות. אינני בטוח שתקבל תשובה מהמסוקסים. לטעמי שווה לשלם לבעל מקצוע עם המלצות כ 500-600 שח שיביא את הרכב למצב חדש במידה וניתן.

opl
27-10-14, 17:45
חבר שלי חקר את הנושא ובסוף השקיע 2500 שקל למכונה + קיט חומרים מגרמנייה. המכונה עלתה משהו כמו 1500.
הוא לקח את הרכב שלי כדוגמא ונתן 40 דקות עבודה על דלת הנהג, מצב הצבע אצלי הוא טיפוסי לרכב שטח בן 14 - הצבע מלא שריטות. הוא החזיר את הדלת למצב כמעט חדש. זה היה כל כך מבריק והוא כל כך התפאר בעבודה שלו שהייתי חייב לשרוט קצת את הדלת עם המפתח בשביל להשתיק אותו...

בקיצור, לדעתי - מיותר, אנחנו נוסעים בין שיחים וענפים שחורצים לנו את הצבע. אני עושה ווקס כדי למנוע פיצוצי לקה אבל לא בא לי להשתעבד כל כמה חודשים למכונה ולבכות בלב על כל מפגש עם ענף קוצני.

אם תרצה אברר לך פרטים.

yehuda75
27-10-14, 18:03
השתגע קצת החבר... 2500 ש"ח זה לא מעט.

שאני בדקתי אפשרויות: השכרה של מכונה Dual action איכותית עולה כ 100-150 ש"ח ליום. יש לטופקולור בת"א מכונה של מגוויר.
חומר פוליש גס (משמש כפוליש ראשוני) עולה כ - 60 ש"ח ליחידה.
ספוג למכונה עולה כ 120 ש"ח.
חומר פוליש עדין מאוד עולה כ 50 ש"ח יחידה.
וקס - נע בין 35 - 80 ש"ח

חברה חזקה מאוד בתחום הינה Meguiars. אחד המשווקים הינו: http://www.autostore.co.il/site/Shop/manufacture/manufactureCat.asp?depart_id=151426&manufacture_id=14338

אני לא מדבר מניסיון, פשוט גם אני חקרתי את הנושא. צריך ניסיון על מנת לא להוריד הרבה מהצבע (היות ומדובר בליטוש עדין) ובשורה התחתונה אינני בטוח שזה שווה לעשות לבד.

- - - Updated - - -

דבר אחרון... הגימור מרשים מאוד, לטוב ולרע. זאת אומרת בגלל הגימור יהיה מבריק מאוד זה יחצין כל שקע, בקע או תיקון פחחות שנעשה ברכב.

opl
27-10-14, 18:08
הכל תלוי בעומק השריטה (בראש) הקיט הגרמני כולל פולישים מסוגים שונים, ועוברים בהדרגה בין גסות הפעולה, כמובן שיש בקיט גם "פלסטלינה" שמבצעים לפני התהליך. להגנתו מדובר ברכב ספורט... אלה לא החומרים הזולים ב80-90 שקלים.

opl
27-10-14, 18:19
אגב אם לשכור מכונה עולה 150 וכרית עולה 120 אז במחיר של 7 טיפולים (נגיד) אתה קונה מכונהה משלך, שמגיעה עם מספר כריות.

yehuda75
27-10-14, 19:26
החישוב הזה נכון כמעט לכל דבר... מסגרות, צבע, פוליש לבית ועוד... אינני חושב שיש רכב שישרוד 7 פולישים מבלי לחדור עד לצבע יסוד. אם אנחנו מדברים על התארגנות למספר רכבים אז זו קניה משתלמת כמובן.

opl
27-10-14, 19:37
טעיתי במחיר, זה מה שהוא קנה:
http://www.autostore.co.il/%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%A9%D7%A8-Meguiars-DA-v2.html

וזו דוגמה ממה שהוא עשה על הרכב שלי, ימין אחרי שמאל לפני:
92461

yehuda75
27-10-14, 19:54
זו גם המכונה שאני מדבר עליה. דרך אגב. dual action זו חובה למשתמש הלא מנוסה.

ukiuki
27-10-14, 20:33
לדעתי השריטות מוסיפות למראה , אצלי אני משאיר גם את הקילופים של הלכה ואפילו את החלודה השיטחית - הפטינה. גם אני כבר לא נראה כמו לפני 20 שנה.
אם לא לפני מכירה לא הייתי נוגע.

דרור ברלי
27-10-14, 20:53
מכוניות אמריקאיות ישנות, עם פח בעובי של מ"מ וחצי - שניים לפחות, יכולות לחיות נפלא עם "פאטינה" בת 50 שנה.
גם מה שאתם רואים כ"פאטינה" בכל מיני תוכניות בערוץ דיסקברי על מוסכי הוט-רוד בטקסס עם מכונאים מזוקנים ומקועקעים - זה רק נראה חלוד וישן.
בתכל'ס "פאטינה" זה לוק מוקפד מאוד ומושקע בהמון עבודה, עם לכה מיוחדת ששומרת שהפאטינה לא תהפוך לריקבון.

כלי רכב מודרניים יחסית? שלא תופתעו שמה שהיום קצת חלוד, מחר יהיה רקוב.

אז לא מוכרחים פוליש וקס עם פלסטלינה ושאר אמצעי הפגת שיעמום לחולי הגה בני 17 ש"איך נראה" חשוב לא לפחות כמו "איך נוסע", אם לא יותר... אבל באמת שאל תתנו לחלודה להרים ראש. חלודה נגמרת רע.

אלדר
28-10-14, 20:43
מה דעתכם על פוליש ווקס ידני, צמר גפן חומר לווקס ותנועות סיבוביות

opl
28-10-14, 21:20
לגרנד ויטארה?, רכב קטן... לך על זה... אם מעולם הרכב לא עבר פוליש הייתי מתחיל מפוליש גס (אולי לא כולם יסכמו איתי) ואז ווקס, ולחזור על הווקס כל 3 חודשים, זה בערך הזמן שלוקח לשכל לשכוח מהטראומה של הסבל.
אני פעם החזרתי ככה רכב שכולם חשבו שהוא בצבע שמפנייה למצב לבן מבריק

tamir128
28-10-14, 21:35
מתעלק על השירשור:
לא בא לי לעשות לבד.
יש המלצות לטיפול טוב וסטנדרטי במחיר סביר לרכב בן שש?

-->