PDA

צפייה בגרסה מלאה : למעוניינים לבנות סורק למערכת מתלי אוויר RANGE 1994-2002

Gershon
29-10-14, 08:43
יש לי מידה איך לעשות את זה

amit1
01-11-14, 10:00
אם במתלי אויר עסקנן תוכל גרשון בבקשה להסביר את התפקיד של כל אחד מהמוליכים שמתחברים לחיישן גובה בדיסקו 2. ברצוני לחבר פוטנציומטר שיקרא ישירות את החיישן ויתן לי אינדיקציה לגובה. מה צריך לחבר לאן?
תודה

גיל בר
01-11-14, 11:30
עמית,
אצלי יש מערכת ידנית שמראה לי לחץ אויר בכריות בכל רגע על גבי שעון דיגיטלי.
מאפשרת לי להוריד את הרכב עד לבאמפסטופ לצורך העמסה ולשלוט בכל גלגל בנפרד (מפתיע כמה זה עוזר בהצלבות כשאתה עומד במקום)
לדעתי אפשר להשתמש בחיישנים במקביל למערכת המקורית כדי לקבל את האינדיקציה.
אם מענין אותך צור קשר.

Gershon
01-11-14, 12:18
אם במתלי אויר עסקנן תוכל גרשון בבקשה להסביר את התפקיד של כל אחד מהמוליכים שמתחברים לחיישן גובה בדיסקו 2. ברצוני לחבר פוטנציומטר שיקרא ישירות את החיישן ויתן לי אינדיקציה לגובה. מה צריך לחבר לאן?
תודה

AMIT

חנן-ג'יפולוג
01-11-14, 14:09
תודה

אני לא חושב שפוטנציומטר רלוונטי למה שאתה רוצה.
הייתי מחבר את חוטי הסיגנל מהחיישנים לכניסות אנלוגיות בארדואינו, ומציג את תוצאות הגובה על מסך שתיים או ארבע שורות.

Gershon
01-11-14, 17:34
לדעתי מערכת מתלי אוויר לDISCO2-דבר מיותר

amit1
02-11-14, 13:26
ממש לא נכון. היכולת להתאים את גובה המתלה האחורי לכל עומס/תנאי שטח הוא יתרון משמעותי. יתכן ובקרוב אתקין יכולת דומה בסרן הקדמי.
בהמשך לשאלתי, אני מבין שחיישן הגובה הוא מעין נגד משתנה. למה ואיך אני יכול לחבר אותו כך שאוכל למצוא קשר בין ערכי הנגד לגובה הפיזי?

Gershon
02-11-14, 14:50
ממש לא נכון. היכולת להתאים את גובה המתלה האחורי לכל עומס/תנאי שטח הוא יתרון משמעותי. יתכן ובקרוב אתקין יכולת דומה בסרן הקדמי.
בהמשך לשאלתי, אני מבין שחיישן הגובה הוא מעין נגד משתנה. למה ואיך אני יכול לחבר אותו כך שאוכל למצוא קשר בין ערכי הנגד לגובה הפיזי?

מד מתח ייתן את המידה

amit1
02-11-14, 15:22
בהנחה שאין חיבור למחשב של ה SLABS האם צריך לספק מתח עצמאי?
אם כן כיצד?
תודה

amit1
02-11-14, 15:33
אני מעונין למדוד גובה פיזי באמצעות החיישן גובה והיות ומערכת ה SLABS שלי מבוטלת אני מעוניין להפעיל את החיישנים עצמאית ולקבל אינדיקציה בתוך הרכב.

Gershon
02-11-14, 16:16
צריך לספק מתח עצמאי

חנן-ג'יפולוג
02-11-14, 16:35
חיישנים כאלה מקבלים בד"כ מתח מווסת של 5 וולט, כדי למנוע השפעה של המתח ברכב על הקריאה.
גם את זה הארדואינו יוכל לספק לך, כמו גם בקרה אוט' חכמה של הגובה, ואפשרות לגבהים שמורים בזכרון.

Gershon
02-11-14, 16:46
חיישנים כאלה מקבלים בד"כ מתח מווסת של 5 וולט, כדי למנוע השפעה של המתח ברכב על הקריאה.
גם את זה הארדואינו יוכל לספק לך, כמו גם בקרה אוט' חכמה של הגובה, ואפשרות לגבהים שמורים בזכרון.

ברגע שSLABS מבוטלת-אין שם 5V/לא צריך להיות,למרות שכאן יש מידות שונות(תלוי דגם ECU SLABS)

חנן-ג'יפולוג
02-11-14, 16:50
זה שאין שם מתח ללא יחידת בקרה, זה ברור.

לגבי מתח מווסת או לא, זה תלוי אם אתה מעוניין בקריאה מדויקת.

Gershon
02-11-14, 16:59
זה שאין שם מתח ללא יחידת בקרה, זה ברור.

לגבי מתח מווסת או לא, זה תלוי אם אתה מעוניין בקריאה מדויקת.

אני מדבר על ביטול SLABS באמצעות סורק דרך SOFT

amit1
02-11-14, 18:45
חנן תודה. לידע כללי מה זה ארדואינו?

Gershon
02-11-14, 19:02
http://www.arduino.cc/en/tutorial/potentiometer

גיל בר
02-11-14, 19:15
אצלי יש שני חיישני לחץ אויר שמורכבים על הצינורות בין הכרית למייבש.
הקומפרסור המקורי (והלא משהו בכלל) כבר מזמן בפח והוחלף בקומפרסור של ל.כ. (הצהוב)
שני מתגים מאפשרים לי להעלות/להוריד אויר (גובה) מכל אחד מהגלגלים האחוריים בנפרד.
מהר מאוד אתה לומד לתרגם את לחץ האויר לגובה.
שעון דיגיטלי שמראה את הלחץ בשני החיישנים מספק את המתח לחיישנים עצמם.
המחשב חושב שיש קפיצים בכלל...
עלות כוללת ללא הקומפרסור כ600 שח.

אני באזור מודיעין... אתה מוזמן לבוא לראות אם אתה באזור.

לגבי כריות מקדימה זה כבר יותר מסובך בשל מיקום הבולם בתוך הקפיץ.

גיל בר
02-11-14, 19:23
" לגבי כריות מקדימה זה כבר יותר מסובך בשל מיקום הבולם בתוך הקפיץ."
בtd5 כמובן...
בריינג' זה אחרת כך אומרים

חנן-ג'יפולוג
02-11-14, 19:25
יחידת בקרה מיתכנתת. מיועדת בעקרון למפתחים, אבל שאבה אליה חובבים רבים בגלל קלות השימוש בה, התוכנות השיתופיות החינמיות, המודולים הרבים שמתחברים אליה בהרכבה, ללא הלחמות, והכול במחירים עממיים.
ארדואינו כזה עולה באיביי, כולל כבל תכנות ומשלוח חינמי, כ30 ש"ח.חבר לו מסך. הוצא ממנו מתחים לסנסורים שלך מהפינים המוכנים שלו. חבר את הסיגנלים אל הכניסות האנלוגיות שלו. בנה תוכנה שמתרגמת את מתחי הכניסה לערכי גובה נוחים לקריאה. אם אתה מתקשה היעזר בחברי הקהילה הענקית של הארדואינו. הוצא את התוצאות למסך, וקיבלת קריאת גבהים, בו זמנית, מכל החיישנים.

למתקדמים, תוכל לחבר את יציאות הארדואינו לברזי אוויר סולנואידיים, ותוכל לעשות כל מה שבא לך, בערך, חוץ מקפה, כולל להנמיך את הרכב כשאתה מתקרב אליו.

חנן-ג'יפולוג
02-11-14, 19:45
12345
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/11/02/0b5a360c74dfdb940bd35d07e93e638a.jpg

Gershon
03-11-14, 06:12
יחידת בקרה מיתכנתת. מיועדת בעקרון למפתחים, אבל שאבה אליה חובבים רבים בגלל קלות השימוש בה, התוכנות השיתופיות החינמיות, המודולים הרבים שמתחברים אליה בהרכבה, ללא הלחמות, והכול במחירים עממיים.
ארדואינו כזה עולה באיביי, כולל כבל תכנות ומשלוח חינמי, כ30 ש"ח.חבר לו מסך. הוצא ממנו מתחים לסנסורים שלך מהפינים המוכנים שלו. חבר את הסיגנלים אל הכניסות האנלוגיות שלו. בנה תוכנה שמתרגמת את מתחי הכניסה לערכי גובה נוחים לקריאה. אם אתה מתקשה היעזר בחברי הקהילה הענקית של הארדואינו. הוצא את התוצאות למסך, וקיבלת קריאת גבהים, בו זמנית, מכל החיישנים.

למתקדמים, תוכל לחבר את יציאות הארדואינו לברזי אוויר סולנואידיים, ותוכל לעשות כל מה שבא לך, בערך, חוץ מקפה, כולל להנמיך את הרכב כשאתה מתקרב אליו.

רעיון טוב-בהארדואינו יש ספרייה ענקית של קבצים מוכנים,לא צריך לכתוב שום דבר מחדש...

חנן-ג'יפולוג
03-11-14, 09:16
מהר מאוד אתה לומד לתרגם את לחץ האויר לגובה.

גיל, יש לך קפיצי ברזל חוץ מהכריות?

אני שואל כי הפתעת אותי עם המשפט הזה.
ברמה הפיזיקלית הטהורה (וגם מהנסיון המעשי שלי באבחון מתלי אוויר ברכב כבד) הלחץ הוא פונקציה של משקל הרכב חלקי שטח החתך של הכרית. הוא לא משתנה כשגובה הרכב משתנה. הסיבה היחידה שיצרני משאיות מרכיבים לפעמים חיישני לחץ אוויר במערכת היא בשביל לשנות את לחץ הבלימה לפי המשקל על הסרן, או כדי להציג לנהג על המסך את משקל המשאית ברגע נתון.

ההסבר היחיד שיש לי למה שכתבת הוא הוא תמיכה במקביל לכרית על ידי קפיץ ברזל או ההתנגדות הפרזיטית של חלקי המתלה. וגם כך, אני לא רואה מצב שבו בגובה נתון של הרכב, כשהוא ריק וכשהוא עמוס, לחץ האוויר יישאר זהה.

amit1
03-11-14, 15:17
אני באזור מודיעין... אתה מוזמן לבוא לראות אם אתה באזור.

גיל תודה. נשארת עם אותן כריות או שידרגת לכריות של fierstone?

- - - Updated - - -

חנן תודה, מידע חשוב ומועיל.....אני אוהב מוצרים כאלו שפתוחים לקהילת המשתמשים...
אישית אני חסיד גדול של כריות האוויר ואם היה לי רכב עם קפיצי עלים הייתי משלב בהם כריות אויר לשליטה על גובה הקפיץ בעומסים שונים.

amit1
03-11-14, 15:29

הכריות מקדימה הן בתצורת air struts. ישנם יצרנים בארה"ב שעושים זאת ע"פ מידות שאתה מספק להם. טרם התפניתי לתכנן את זה. דורש זמן....מצרך בחסר אצלי בימים אלו

-->