PDA

צפייה בגרסה מלאה : גיר אוטומטי של פונטו 2010 - כמה רע זה יכול להיות?

polar bear
07-11-14, 14:36
יש לנו פונטו 09 ידנית 1.2 . דגם פשוט. התחלתי לרחרח כדי להחליף אותה. אני רוצה את אותו האוטו, מתאים לנו פיזית, אמין מאד. נוסע סבבה לגמרי, צריכת דלק טובה. { לא מעולה כפי שציפינו } וגם יפה . הציעו לי כזאת 2010 1.4 דגם "מפואר" { כמה פונטו יכולה להיות מפוארת? } . אבל אוטומטית.

מדברים שקראתי פה ושמעתי פה ושם הבנתי שהאוטומט לא אמין כל כך - נכון? לא נכון? נכון חלקית?

תודה .

אה. ואם למישהו יש מחירון ויכול לספר לי כמה אדון לוי יצחק חושב שהמכוניות האלה שוות, אשמח לדעת.

אמיר ב.א
10-11-14, 15:52
תקרא כאן , (ותבדוק באיזה דגם מדובר בדיוק)

http://www.icar.co.il/%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%A0%D7%99_%D7%A8%D7 %9B%D7%91/%D7%A4%D7%99%D7%90%D7%98_%D7%92%D7%A8%D7 %A0%D7%93%D7%94_%D7%A4%D7%95%D7%A0%D7%98 %D7%95_-_%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%9F_%D7%A8%D7%9B%D 7%91/

אם מדובר בגיר הרובוטי - כניראה שצריך להתרחק ... בעיקר בגלל חוסר נוחות בנהיגה.

דרור ברלי
10-11-14, 16:54
כעיקרון, גירים רובוטיים בכלל זה חרא. לא אטעה הרבה אם אומר לך שתעשיית הרכב הולכת ומתפכחת מההמצאה השנויה במחלוקת הזו.

הגירים הדו-מצמדיים כמו DSG ודומיו, כשהם תקינים פעולתם מרשימה וזריזה ופוטנציאל הביצועים מצד אחד והחסכון בדלק מצד שני - שרירים וקיימים.
אבל... (תמיד יש אבל) הם לא בדיוק אמינים. לדעתי מאוד מאוד לא מומלץ להיכנס להרפתקאה הזו אם הרכב כבר לא באחריות.

גירים רובוטיים חד מצמדיים כמו בפונטו הם מיושנים ופשוטים יותר, אבל לא יותר אמינים.
הם "מצטיינים" בפעולה לא רהוטה ולא נעימה - טלטולים, התגלצ'ויות אחורה בזינוקים בעלייה.

אישית? לא הייתי נוגע אפילו עם מקל.
ולא רק כי אני נגד גירים אוטומטיים בכלל, אלא כי אני מאוד נגד גיר רובוטי חד-מצמדי בפרט. עבור הרבה יצרנים כמו פיאט שאף פעם לא בדיוק הצטיינו בכל מה שקשור לגירים אוטומטיים (לא כי הם לא יכולים או כי אין להם ספקים מתמחים, אלא כי בשווקים הגדולים שלהם כמו אירופה בכלל ואיטליה בפרט, פשוט אין לזה דרישה - כי אנשים שאוהבים ויודעים לנהוג ובאופן טבעי רוכשים סופר מיני אירופאית, מעדיפים גיר ידני), זה היה פתרון קל וזול שגם מרגיש כזה. פח אשפה.
שלא תגיד אחר כך שלא הזהרתי.

מוכרח גיר אוטומטי? תחפש רכב יפני/קוריאני עם גיר פלנטרי-הידראולי מקובל.

Redoren
10-11-14, 16:57
מכיר באופן אישי פונטו 2010 שנקנתה מיד ראשונה בשנת 2011(!!) וגיא ששבק לאחר חודשיים. כלומר פחות משנתיים מעליית הרכב לכביש הגיר הלך ברמה שאי אפשר היה לשפץ.
מעבר לזה, הייתי עד לתאונה עם רכב כזה (הוא נכנס בי מאחורה במהירות יחסית נמוכה) והפונטו נהרסה לגמרי! ברמת רדיאטור על הרצפה!

אבנר ברוך
10-11-14, 17:16
לא לגעת בשום פנים ואופן בגירים רובוטיים! חיי מדף מאוד קצרים, "חווית" החלפת ההילוכים הכאילו ידנית מתחלפת מהר מאוד בתחושת השהיה לא מובנת, גמגום אקראי וטרטור המזכיר מנוע דיזל.
ואם זה לא מספיק - גירים בני 10 שנים ומעלה (אם הם שרדו בכלל) לא משתלם בכלל לשפץ!

דרך אגב, אני מוכר אופל קורסה עם גיר רובוטי, אני לא רופא אבל האוטו לא ראה שטח! מילה של צלם!

polar bear
11-11-14, 00:41
טוב...לזה כנראה קוראים השקט שלפני הסערה.

תודה. אני ממש לא מוכרח אוטומטי, אבל כן רוצה פונטו. לצערי הבנתי שאין פונטו עם אוטומטי "רגיל" ואת הדבר החצי הזה אני לא רוצה בטח אם הוא לא אמין. אז נחכה לאחת ידנית. ובלי עצורוסוע.....

אולי בסוף לא נחליף....בעסה.

לגבי התאונה - כמעט בכל אוטו "חדש" יקרה אותו דבר.

גיל אסרף
11-11-14, 18:44
הגיר לא נוח למי שמשווה אותו לפלנטרי.
מי שרגיל לידני יסתדר איתו יופי.
לאמא שלי פונטו 1.4 רובוטית 2007
יד ראשונה.
חוץ מאיפוס של המחשב גיר פעם אחת והחלפת מצמד (כמו ידני, גם במחיר) ומזלג מצמד (אחרי 70k ק״מ) .
שום בעיה לא הייתה עם הרכב או הגיר הזה.
טיפולים שוטפים וזהו.

אבל, למרות כל מה שכתבתי, אני אישית לא אוהב גירים רובוטיים.
או ידני, או (אם אין ברירה) אוטומטי פלנטרי.

אגב, אמא שלי מתה על ידני אבל בגלל פציעה, חייבת אוטומט, והיא דווקא אוהבת את הרובוטריק המטופש הזה..

-->