PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיגון לגראנד ויטרה: המלצות ודיון בכורח הנושא

paul1
14-08-05, 12:33
עד כמה המיגון הכרחי?
יש בויטרה מגן מיכל דלק מקורי-האם כדאי להחליף במגן עבה?

יש המלצות איפה להתקין?

[הכותרת נערכה בהתאם להתפתחות הדיון]

סמוראי 92
14-08-05, 15:40
תשוטט קצת בפורום המפרסמים של בעלי המקצוע באתר, אני בטוח שתקבל שם רעיונות והמלצות .
מיגון בכלל זה דבר מומלץ ביותר, כל המרבה הרי זה משובח.
כמה לוקחים במוסך המרכזי על תיקונים ???

אלון_ק
15-08-05, 01:33
מיגון בכלל זה דבר מומלץ ביותר, כל המרבה הרי זה משובח.

אני לא מסכים עם הגישה הזו. קח לדוגמא את הג'ימני עם מיגוני הגחון שלהם. פופולארי מאוד, כמעט לכל אחד יש. אבל למה? אין שום סיבה טובה, חוץ מזה שעשו לזה פרסום ושיווק נכון. היום זה משהו שרוב הג'ימניים יורדי השטח מסתובבים איתו, רק כי מכרו להם את זה. זה עוד משקל, עוד מקדם גרר (במיוחד בבוץ) וכו'.

אני לא מכיר את הGV מספיק כדי לענות לך על השאלות, פאול. רפי (RYANAI) בטח יראה את השרשור הזה מתישהו ויענה לך על השאלה, אבל אני חושש שאין כאן בעלי GV רבים.

tayrie
15-08-05, 13:54
במקרה הזה מדובר על רכב נמוך מאוד עם IFS (מתלה נפרד) מקדימה , מיגון גחון זה בגדר חובה, מיגון מיכל דלק ומיגוני צד אחריו.

אלון_ק
15-08-05, 14:16
תגדיר גחון, חיים. עד לאן?

tayrie
15-08-05, 14:59
תגדיר גחון, חיים. עד לאן?

עד אחרי הטרנספר, חובה.
כמובן כמו בכל רכב עם המיגון לא בנוי נכון הוא יכול לגרוע.

ryanai
24-08-05, 16:26
GV קצר רצוי שימגן את ספי הדלתות (לא חובה אבל מאוד כלכלי) מיגון מסיבי - לא מדרגות פלסטיק.

בעדיפות יותר נמוכה - מיכל הדלק אכן ממקודם נמוך ובמקום פגיע מאחורי הסרן (לעומת זאת זאת בעיה שפותרת את עצמה - תוך כמה טיולים "נוצרת" זוית נטישה יותר טובה..)

מיגון גחון לא צריך אלא אם אתה ממש כישרוני (היי - אני ממש כשרוני ואני הצלחתי בקושי לגרד את המכלולים הקדמיים שלי - הם כולם מעל קו השילדה)

לגבי GV ארוכה - לא יודע...

tayrie
24-08-05, 16:56
GV
מיגון גחון לא צריך אלא אם אתה ממש כישרוני (היי - אני ממש כשרוני ואני הצלחתי בקושי לגרד את המכלולים הקדמיים שלי - הם כולם מעל קו השילדה)

נו אז? בשטח אין סלעים , אבנים גדולות או כל דבר שיעבור את קו השלדה(אני מדבר על מעברים טיפה טכניים כמובן)? תוסיף לזה את העובדה שהויטרה בגובה של פרייבט ,והרכות של המתלה הקדמי...

אצלי בויטרה(לא GV ,לא משנה לעניננו) המגן גחון היה מתרסק כל טיול מחדש.

gily2k
24-08-05, 17:08
"......תוסיף לזה את העובדה שהויטרה בגובה של פרייבט ...."

אז איך יתאפשר מצב שהיא תגיע לסלעים כאלו ???

אבנים גדולות או כל דבר שיעבור את קו השלדה(אני מדבר על מעברים טיפה טכניים כמובן)

ברור שאפשר אם המון כישרון (שאפילו רפי לא הצליח :twisted: ) , ואם הוא יצליח אז כנראה שהמיגון זה לא מה שישנה....

אלון_ק
25-08-05, 03:49
אצלי בויטרה(לא GV ,לא משנה לעניננו)
אולי דווקא כן משנה, חיים? אני לא מכיר את הGV, אבל לא חסרות לי דוגמאות למיגונים מיותרים שאינם הכרחיים שבכל זאת נמכרים כאילו אין מחר. אתה חושב שGV חייב מיגונים שם ורפי (בעל GV שמשחק איתה בסלעים יותר גדולים ממה שהיא אמורה, תאמין לי) לא, אז אני נוטה להאמין לרפי.

חובת ההוכחה עליך... :lol:

tayrie
25-08-05, 09:41
אצלי בויטרה(לא GV ,לא משנה לעניננו)
אולי דווקא כן משנה, חיים? :lol:

אם משנה , אז בברור לרעת הGV שכבידה יותר (ונמוכה ? ורכה?)

אני לא מכיר את הGV, אבל לא חסרות לי דוגמאות למיגונים מיותרים שאינם הכרחיים שבכל זאת נמכרים כאילו אין מחר. אתה חושב שGV חייב מיגונים שם ורפי (בעל GV שמשחק איתה בסלעים יותר גדולים ממה שהיא אמורה, תאמין לי) לא, אז אני נוטה להאמין לרפי.

אנחנו לא מדברים פה על לנדקרוזר{[(בכוונה לנדקרוזר שתבינו שהזלזול הוא לא בתצורת המתלים חלילה)]} , שוב , עובדה : רכב נמוך ורך + IFS מקדימה...
מה שקורה בכל שביל טיפה טכני מסומן בצפון(רוצה לדבר על רה"ג?) שהגחון מתגרד עד נדפק באבנים , ובכל ברקס גם מנשק אותן בחוזקה ...(אגב בכל ברקס הרכב יורד לגבהים שלא מבישים מכונית ספורט מהשורה)
אז רפי הצליח להתמודד עם זה עד היום , אז מה? זה משנה את העובדות? משנה את העובדה שלצאת לטיול ככה זה בגדר הימור?
(*הבהרה: אני מתיחס לשבילים)

חובת ההוכחה עליך...

לך חפש את הויטרה שלי , המיגון גחון הלום קרבות ,ואני נהג עדין - לא היו לי יותר מידי בררות...

גילי כתב:

ברור שאפשר אם המון כישרון (שאפילו רפי לא הצליח ) , ואם הוא יצליח אז כנראה שהמיגון זה לא מה שישנה....

זהו שהוא כן ישנה , הוא יתן אפשרות להמשיך בטיול כמו כולם ובטחון שהמיגון יספוג את מה שהיו סופגים מכלולים.

ryanai
25-08-05, 11:53
בעיה הנדסית קלה...

מה 2 הנקודות הכי נמוכות בגחון של GV ?
תשובה: גשר הגיר וגשר ההדיפ' הקידמי.

למה מחברים את המיגון גחון ?

מסקנה: מיגון גחון מוריד את מרווח הגחון (טוב, זה לא מפתיע) ובנוסף דואג "להעביר" כל מכה בדיוק ל2 המקומות שהיו חוטפים אותה במקרה הכי גרוע....

שים לב לגחון:
הדיפרנציאל נמצא מעל הגשר - מוגן.
הגיר נמצא מעל הגשר - מוגן.
הטרנספר נמצא מאחורי הגשר גיר וקצת יותר גבוה - מוגן.

המקרה היחיד שמיגון גחון יגן מפניו הוא פגיעה בזיז סלע מעל גשר הדיפ' שיפצח את הדיפרנציאל הקידמי - אבל בשביל זה צריך כשרון :twisted:

אלון_ק
25-08-05, 13:56
עובדה : רכב נמוך ורך + IFS מקדימה...
מי אמר שזו עובדה? זו בדיוק הנקודה, חיים. זו לא עובדה, אתה פשוט בטוח שכן... :lol:

אגב בכל ברקס הרכב יורד לגבהים שלא מבישים מכונית ספורט מהשורה
לכל רכב יש את הגבול שלו. אני מבטיח לך שGV שונה מXL7 (או מה שלא היה לך) בנושא הזה. יותר טוב, פחות טוב - לא יודע. אבל שונה, זה בטוח.

לך חפש את הויטרה שלי , המיגון גחון הלום קרבות ,ואני נהג עדין
הדוגמא הכי מוטעית שיש. לך תראה איך כל מיגון גחון של כל ג'ימיני הלום קרבות (גם אם זה היה הנהג הכי עדין בעולם), זה הופך אותו לנדרש? לא, זה אומר שהוא קיבל מכות שאחרת לא היו פוגעות בכלל (או פוגעות איפה שזה ממילא לא משנה). תחשוב על זה טוב, כי ג'ימיני בנוי יותר טוב מסמוראי בחלקו הקדמי (ובכלל). דוגמאות אמפיריות כאלו לא מקדמות אותנו.

למה מחברים את המיגון גחון ?
זה רק מוכיח שאתה צרכן טיפש, רפי. ראית בעיה, אתה יודע שהפתרון המוצע לא טוב, למה קנית? אם זה פגיע בGV, תדאג לבנות מיגון שלא מתבסס על זה.

ryanai
25-08-05, 14:18
זה רק מוכיח שאתה צרכן טיפש, רפי. ראית בעיה, אתה יודע שהפתרון המוצע לא טוב, למה קנית? אם זה פגיע בGV, תדאג לבנות מיגון שלא מתבסס על זה.

אני אולי טיפש אבל לא צרכן - לא קניתי :lol:
אגב המיגון מחובר לשם כי זה אין אפשרות אחרת - הגשרים יותר נמוכים מקורות האורך של השילדה... אתה מוזמן למצוא פתרון אחר שיהיה יותר טוב מחיבור לשני גשרים מאסיביים שהם חלק מהשילדה (כן אני יודע - לחבר את המיגון ליונימוג ולשים את ה GV בארגז...)

וכדי להוסיף קצת צבע לדיון - תמונות של מיגון באדיבות גתוס (ניתן לראות בברור את הגשרים שהזכרתי - במיוחד בתמונה התחתונה)

http://www.gatos.co.il/img_srv/g6vp4yhd.jpg

http://www.gatos.co.il/img_srv/z02368cr.jpg

tayrie
25-08-05, 14:20
עובדה : רכב נמוך ורך + IFS מקדימה...

מי אמר שזו עובדה? זו בדיוק הנקודה, חיים. זו לא עובדה, אתה פשוט בטוח שכן...

(אני לא מאמין שאני עונה לך על זה , אבל...)יחסית לרכבי שטח אחרים, כן עובדה - אתה רוצה לצאת למדידות בחום הזה ? רק אם יש התערבות... 8)
ואם לויטרה יש IFS מקדימה רפי יצא לבדוק ויחזיר לנו תשובה , לא ראיתי כבר הרבה זמן GV ,אולי שינו את זה... :?

לגבי הדוגמא של המיגון שלי - צודק אמפירית , כל אחד נותן המלצות לפי הנסיון שלו , בנוסף כתבתי את הנתונים של הרכב לעומת היעוד שלו (טיולים טיפה טכניים, לא?) .

אלון_ק
25-08-05, 14:47
אתה לא מבין מה מדאיג אותי כאן. יש לנו הרבה דוגמאות למיגונים מיותרים שנמכרים, הנה קם רפי ואומר לנו שהויטארה שלו נוסעת ללא מיגון. זה מדליק לי נורה מאוד אדומה, כי אני יודע איפה רפי מטייל ואיך הוא נוהג (תאמין לי ש"רגוע" לא מתאר את נסיעת השבילים שלו).
אתה לא מבסס את העובדות שלך על נסיון, כי אין לך נסיון בלי מיגון. יש לך רק עם וכבר אמרתי למה זה לא מדגים כלום. אתה מבסס אותן על מצב שוק קיים ותו לא, זה בדיוק מה שמדאיג. מה יותר מכך, אתה מבסס אותן על רכב שאיננו זהה לרכב בשאלה. אתה מסיק מסקנות ממקורות מידע שלדעתי אינם מייצגים.
בהחלט ייתכן שאתה צודק, אני לא יודע. בנתיים לא הצלחת לשכנע אותי. הנה לך נקודה למחשבה: בשנתיים האחרונות, כל טיול ארוך שאני יצאתי אליו גם חבר עם GV בלי מיגון גחון יצא. להוציא בולם מפוצץ בשבילים מהירים לא ידוע לי על שום נזק לרכב שלו בכלל, ודאי שכתוצאה ממשחקי העבירות שלנו (ויש לא מעט כאלו). אז הוא נוסע מספיק מהר כדי לפוצץ בולם, אבל לא לגרד גחון?

gily2k
25-08-05, 15:10
רק בכדי לחזק את דבריו של אלון,

אותו חבר , מגרד/דופק /מתיישב על מדרגות הצד שלו בכל טיול ובכל הזדמנות שהוא ולא אישה נוהגת ברכב שלו ....
ואפילו מפלס דרך ראשון בכל מיני מעלות עם הרבה סלעים גדולים וחופשיים
שגם רכבים אחרים כמו סמוראי ודפנדר ואפילו טאטא עוברים (הסדר אינו מורה על רמת האיכות)

ופעמים אין ספור שומעים אנו את רעש האבן על המתכת
אבל מה ? לרכב אין נזק מלבד צבע שירד ממדרגות הצד

tayrie
25-08-05, 17:06
לא נותר לי אלא לשאול : קיים רכב שטח שצריך מיגון גחון?

gily2k
25-08-05, 17:43

תשובה : כן , איזה לא יודע :( אבל בטוח יש אחד כזה

תגדיר צורך

זה כמו לשאול :
ש: האם רכב 4X4 שמטייל בארץ צריך צמיגי MT המכונים צמיגי שטח

tayrie
25-08-05, 20:35

תשובה : כן , איזה לא יודע :( אבל בטוח יש אחד כזה

תגדיר צורך

ניסית להתחכם אבל לא הצלחת.
אתה מחליט שכן , אבל אתה לא יודע איזה :lol:

זה כמו לשאול :

זה לא.

אני מחכה לתשובה.

gily2k
26-08-05, 01:40
אתה מחליט שכן , אבל אתה לא יודע איזה

הרכב שלך?

ש:

זו אותה השאלה ואותן התשובות :

כן , לא , אולי , תלוי , שלי יותר גדול וכו'

שוב , תגדיר צורך מהו

אלון_ק
26-08-05, 14:04
חיים, בחייך.

כל רכב "שטח" בו ישנם חלקים עדינים חשופים לפגיעה בגחון הרכב זקוק למיגון עליו. זה גם משתנה בהתאם לאופי השימוש (גם על סופה אני אשים מיגון אם היא יוצאת לראלי). עכשיו נותרה השאלה:
באילו רכבים זה באמת נדרש ובאילו מהם סתם דוחפים לנו, הצרכנים, מיגון מיותר?

אני לא יודע את התשובה, חיים. אני לא מכיר את כל הרכבים מספיק טוב כדי לדעת. אני אפילו לא בטוח לגמרי שרפי צודק, אבל הטיעונים שלו הרבה יותר הגיוניים ממה ששמעתי עד עכשיו מכולם והם מגובים בעובדות, בניגוד לכל השאר.

אז תקפתי פרה קדושה, אז מה? תחשוב על זה טוב, יש סיכוי לא רע שאני צודק. תחשוב מה אמרו אנשי הג'ימיני כשאמרו להם שהם חיים בסרט ולא צריכים מיגון... זה נשמע מאוד כמו מה שאתה אומר כרגע. עובדתית, אין שם שום דבר פגיע שמיגון מכסה עליו. אז אולי נדרש מיגון, אבל בטח לא מה שמוכרים לנו. עדיף כבר בלי.

אנחנו יכולים גם להסכים שאנחנו לא מסכימים, לא חייבים לדוש בזה לנצח.

tayrie
26-08-05, 15:03
זה שהחלטת לא לקבל את הנתונים העובדתיים שכתבתי בתור עובדות , זאת לא בעיה שלי.

אלון_ק
26-08-05, 15:13
אז אני כנראה לא הבנתי אותך, כי העובדה שהצגת הייתה שלוש נקודות. תפרט אותה שוב, כך שאידיוט כמוני יבין.

אגב, בתחום מיגונים זו עובדה:
לל"ר יש ביצה חלשה מדי, היא מקבלת מכה וקורסת. זו עובדה. זה משהו שצריך להגן עליו. עצם קיום מתלה IFS איננו עובדה שמחייבת מיגון.

אלון_ק
26-08-05, 16:19
עברו לאפיק טלפוני כדי למנוע דו שיח של חרשים. להלן המסקנות:

הנחת יסוד:
GV סטנדרטי (לא זה שלך, רפי) הוא רכב רך מאוד ונמוך מאוד.

לכן, בסגירת מתלה קדמי הרכב יורד לגבהים מגוכחים. ברגע שאנחנו נמצאים בקוליס, לדוגמא, גירוד הגחון הוא כמעט בלתי נמנע, במיוחד בעת האטה משמעותית. במצב כזה המיגונים הקיימים בשוק יתפקדו כסקידפלייט, ולכן יהיו יעילים יותר מהמבנה המקורי.
במצב ב', אנחנו נוסעים לאט מאוד, יורדים סלע וסלע רשע פוגע לנו באחת הנק' הנמוכות. המיגון מחלק - ובמקרה של אלומיניום גם סופג - חלק מהמכה. החלוקה היא בין 2 הנקודות אליהן מחובר המיגון, שזה תמיד יהיה עדיף על מכה באחת בלבד.
הסכמנו גם שהמיגון הקיים בשוק איננו נותן מענה אופטימלי, אם כי ברור שאנחנו רק מדברים ואין לנו היצע חליפי.
זה העלה לי גם תיאוריה לגבי הרכב של רפי. הוא איננו נתקל כלל בבעיות הצפויות מGV סטנדרטי. הסיבה המשוערת לכך היא שאצל רפי נפתרה בעית הגובה ורכות המתלים, ע"י החלפת צמיגים, קפיצים ובולמים. במילים אחרות, בתנאים גבוהים יותר ורכים פחות בהחלט ייתכן שהמיגון מיותר.

השורה התחתונה היא שתחת תנאים סטנדרטיים ובהנחה שהרכב יסע יותר משבילי קק"ל, מיגון הוא אכן תנאי הכרחי.

לאור המסקנות, אני נוטה להעדיף שיפורי מתלים וצמיגים ע"פ מיגון גחון.

ryanai
26-08-05, 19:50
תאמין לי שגם אני רציתי מיגון גחון...
אני עדיין חושב שהוא ישפר בצורה משמעותית את המראה של הרכב שלי.
אבל לדעתי הוא לא ישפר את העבירות בלי שום קשר ל GV "שלי" אל תשכח שנסעתי עם GV חצי שנה לפני שהחלפתי קפיצים - וגם ידעתי למה הדבר הראשון שאני צריך זה מגן סף.

לכן, בסגירת מתלה קדמי הרכב יורד לגבהים מגוכחים. ברגע שאנחנו נמצאים בקוליס, לדוגמא, גירוד הגחון הוא כמעט בלתי נמנע, במיוחד בעת האטה משמעותית.

אין שום סיבה בעולם להגיע למצב שבו הביצה יותר נמוכה מהנאבות !
אם הגעת למצב כזה אז נסעת מהר מידי, גילית את זה מאוחר מידי או הגבת לא נכון. אתה לא צריך מיגון במקרה הזה - אתה צריך קורס נהיגת שטח :twisted:

במצב כזה המיגונים הקיימים בשוק יתפקדו כסקידפלייט, ולכן יהיו יעילים יותר מהמבנה המקורי.
במקרה הזה אם אתה לא נעול אתה ברוב המיקרים תתיישב על המיגון...
(לא שזה כל כך נורא אגב... משיכה קטנה ואתה יכול לנסות שוב...)

במצב ב', אנחנו נוסעים לאט מאוד, יורדים סלע וסלע רשע פוגע לנו באחת הנק' הנמוכות.

הנקודות הנמוכות הם הגשרים. והם מברזל - אם נסעת לאט לא יקרה כלום..

השורה התחתונה היא שתחת תנאים סטנדרטיים ובהנחה שהרכב יסע יותר משבילי קק"ל, מיגון הוא אכן תנאי הכרחי.
אני חושב שרצוי - לא הכרחי - זה המילה הנכונה..
עניין של עלות תועלת אני מניח...
כשהתועלת זה שקט נפשי בעיקר (וזה לא מעט - אחרת למה אני משלם ביטוח מקיף ?)

לא נותר לי אלא לענות - כן קיים: הויטרה שלך (כשאתה נוהג כמובן) :twisted:

לאור המסקנות, אני נוטה להעדיף שיפורי מתלים וצמיגים ע"פ מיגון גחון.
נראה לי שזה התשובה הנכונה לשאלתו של פותח השירשור.

tayrie
26-08-05, 20:42
אם הגעת למצב כזה אז נסעת מהר מידי, גילית את זה מאוחר מידי או הגבת לא נכון. אתה לא צריך מיגון במקרה הזה - אתה צריך קורס נהיגת שטח

נהג מושלם לא צריך מיגון.

קצת קשה לי להסביר את המצבים בהם המיגון הכרחי מאוד , הסברתי לאלון בטלפון והוא הבין.

אלון_ק
26-08-05, 21:55
חיים, גם בטלפון וגם כאן אמרתי שהעדפתי האישית תהיה לטפל במתלים וצמיגים מאשר לשים מיגון.

רפי גם צודק לגבי הביטוי "הכרחי". הוא בהחלט היה חזק מדי; "רצוי" מתאים יותר.

אם אתה לא נעול אתה ברוב המיקרים תתיישב על המיגון...
ההתייחסות שלי הייתה לאפקט צמצום הנזק הפוטנציאלי, רפי. לרגע אני לא אומר שמיגון כזה עוזר לעבירות בכל דרך שהיא, להפך.

tayrie
27-08-05, 16:29
אלון קצת שכחת מה דיברנו בטלפון , אני יזכיר...

הגשרים יחליקו על בולדר\אבנים כמו שפלטת מיגון תחליק?

עוד דבר , הבאתם את הדוגמא של הGV של רפי כאחת משופרת , שנלקחת לקצה גבולות היכולת שלה מבחינת עבירות ולא זקוקה למיגון גחון , מנגד אני יכול להביא מאות GV-יות מחו"ל סטים של כלמיני +צמיגים 31-32 ו...מיגון גחון - בשביל מה?
(***זה אולי טיעון לא מושלם , אבל מתאים מאוד לדעתי)

אלון_ק
27-08-05, 16:56
בוודאי שלא יחליקו, אבל לא יהיה בכך צורך. זו הנקודה. אני אומר שאם אתה מבטל את הנחת היסוד שלנו שGV הוא רכב רך ונמוך, אזי המיגון מיותר לדעתי.

סט של קלמיני מוריד את הדיפרנציאל, נכון? אם לי היה דיפ' מאלומיניום מחוץ לקורות השלדה, גם אני הייתי ממגן אותו. יותר מכך, אם הייתי בונה רכב לזחילת סלעים הייתי שם את המיגון כדי שהוא יחליק, לא כדי להגן. כרגע אני לא רואה יותר מדי בעלי GV שבונים מהם רכבי עבירות...

asafk
27-08-05, 17:41
בסופה, לא היו לי מיגונים בכלל, ואפשר לומר, באופן כללי, שסופה לא פגיעה במיוחד. עד שדפקתי את סף הדלת (ומדובר על סופה עם בודי ליפט של 2"... ככה שסף הדלת די גבוה) אז בנינו רוקרים.
בלנדרובר, שידוע שיש לו יותר נקודות תורפה (ארוך, סרן קדמי מפח דק, הצמיגים לא בולטים מהמרכב), אבל- יותר חשוב- יש לו יותר מיגונים בשוק- מיגנתי מייד כל מה שצריך- שזה הכל, חוץ ממיכל הדלק. ארז אמר לי "לא צריך מגן מיכל דלק". אז כמובן שאחרי פחות משבוע הראיתי לו שכן צריך מגן מיכל דלק (וזו הזדמנות לפנות למי שיש לו מיכל דלק שלם ל110- אני מחפש אחד).

כשנסענו לטיול בדיסקברי 3, לא ממוגן בכלל, לא נגרם לו שום נזק. טיול קשה, יחסית.

מיגונים הם לא חובה.

אני חייב מיגונים על הרכב. כי בטיול אני מסתכל על הנוף, על בעלי חיים, מהרהר בקומפוזיציות מעניינות לצילום, הצבעים של השמיים, סלע עם צורה מעניינת בצד הדרך ואז... בום! לא שמתי לב לסלע על השביל, לא שמתי לב לחריץ לרוחב השביל שהתרסקתי לתוכו... לא שמתי לב שחריץ האורך בשביל הבוצי הוא בעומק מטר וחצי... דווקא בעבירות נטו- אין נזקים. אני שם לב לכל אבן, יש מכוון- אין סיכוי לקבל בומבה לא צפויה.

לGV יש שלוש נקודות רכות- הגחון (דיפ' קדמי), ספי הדלתות (המרכב יושב נמוך יחסית לשלדה), וצמיגי הכביש המקוריים. לשלושת אלו יש פתרון, שכולל הרחקה מהדרך (הגבהה) + מיגון + חיזוק (הצמיגים). חובה? לא. כדאי מאד בשביל לטייל בראש שקט? לדעתי כן. כל אד יודע מה אופי הנהיגה שלו. אני יודע שאני נהג מחורבן שלא שם לב לדרך, אז כדאי שיהיה מיגון.

אסף.

ryanai
28-08-05, 14:00
אגב נקודה מעניינת על השוק בחו"ל (אמריקה)

באמריקה כמעט ולא מוכרים מיגונים ובטח לא כשיפור ראשוני - ולמה ?
כי הם קונים את הרכב הבסיסי ב 500-2500$ ... אז מה יש פה למגן

אבל אז הולכים ושמים קיט של קלמיני + יחסי העברה בסרנים ובטרנספר ופתאום יש על מה להגן...

תחפשו בכל הפורומים ותראו שכמעט 100% מהרכבים שיש בהם מיגון הם רכבים משופרים עד משופרים מאוד...
כי מיגון זה סוג של פוליסת ביטוח - ובגלל זה הם נמכרים כל כך טוב בארץ - הרכבים מאוד יקרים
(תחשבו למה מוכרים מיגוני גחון לג'מיני כמו לחמניות אבל לא לסמוראי ?)

tayrie
28-08-05, 16:39

לאיזה רכב?

ryanai
28-08-05, 17:36
ציטוט:

לאיזה רכב?

סוזוקי - כל הסוגים (אנחנו בפורום סוזוקי - מצטער שלא הבהרתי את הנקודה)
ל GV חוץ ממיגון סף ומיגון דיפרנציאל אחורי אין אפילו משווק רציני אחד שמוכר מיגון גחון.
קלמיני מוכר מיגון גחון לסמוראי וסיידקיק (מה קוראים בארץ ויטרה) - fשמיגון הגחון בכלל לא ניתן להרכבה על ויטרה סטנדרטית...
לא חושב שיש עוד משווק רציני חוץ מקלמיני שמוכר מיגוני גחון - ובשוק שיש בו בערך 5-6 חברות שמיצרות ומוכרות שיפורים לרכבי סוזוקי - רק הנתון הזה אומר משהו...

(ושוב - זה בגלל המחיר המצחיק של הרכבים בארה"ב)

-->