PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיגון תחתון , או הגבהה....זו השאלה?

bubu
12-11-14, 08:23
שלום לכולם
התחיל מההתחלה,.... קצת נתונים:
1. יש ברשותי טיוטה לנד קרוזר 2007 ארוך ,שהבולמים (אולי גם הקפיצים) כבר צריכים החלפה.
2. בטיול עם עבירות לא קשה במיוחד (נחל אילות), היו מספר מקומות שהרכב גירד קלות את הגחון.

עכשיו נכנסת השאלה, האם להחליף כבר את הבולמים לסט הגבהה (בולמים וקפיצים), או פשוט להחילף את הבולמים לבולמים מקוריים ולמגן את תחתית הרכב.

יש מצב שאני פותח פה תיבת פנדורה , וזו לא הכוונה שלי , רק מנסה להשען אל הניסיון של החברים באתר.

אני יודע שלהגבה יש את חיסרונות שלה : מרכז כובד עולה שמשפיע את התנהגות כביש בפניות (ושפ"צ בשטח), אולי מאמץ את רכיבי המתלה הקידמי ומקצר את אורך חייהם.
מנגד בשטח זה משפר את כל שלושת הזויות (גישה , גחון, נטישה) וכמובן לשפר את המקומות שאפשר לעבור בהם.

לעניין מיגון תחתון:
נשאר אם ההיתרונות של מתלה סטנדרתי , ולא נכנס לכול עניין של המשמעויות של רכב מוגבה.
אבל נשאר אם גירוד אבנים בשטח ולחיות עם הרעש של אבן שמתגתלת מתחת לרכב .

לא נכנסתי לעניין מדרגות הצד שלהגבהה יש היתרון מול מיגון תחתון.

אם הייתי ממש עשיר , אולי הייתי הולך את הקונבינציה של שילוב השתים (מיגון והגבהה) , אבל בגלל שזה לא המצב , ואני מנסה לקבל כיוון בעניין בעזרתכם.

תודה מראש לעונים
לורן

גיל אסרף
12-11-14, 08:30
בדקת את ההבדל במחירים בין בולם מקורי לבולם שמתאים להגבהה?

אני די בטוח שאין הרבה הבדל (אם בכלל)

מוני אורבך
12-11-14, 08:51
אין הבדל בין בולם המיועד להגבהה לבולם סטנדרטי מבחינת המחיר.
כמובן שאתה יכול ללכת על משהו איכותי יותר מהמקור ואז השמים הם הגבול.

מיגון והגבהה הם לא ברי תחלופה, וכל אחד מהם יתרונות וחסרונות משלו.
ראשית חשוב להבין שכל שיפור ברכב (הגבהה או מיגון) לכיוון השטח יפגע בהתנהגות הכביש.
זה יותר רלוונטי להגבהה, אבל גם מיגון פוגע במידה מסוימת (משקל).
כך ששיפור לשטח צריך להגיע רק אם אתה לא מרוצה מהתנהגות השטח של הרכב ומוכן לרדת באיכות הנסיעה בכביש.

החלטת שאתה רוצה לשפר, אפשר להמשיך הלאה.
מיגון יתן לך שקט נפשי שאם כבר פגעת בסלע, שום דבר חיוני לא יפגע.
חיוני == טרנספר, דפרנציל עקת שמן וכו..
זה לא אומר ששום דבר לא יפגע, המגן מתעקם, ועוד איך.
ולפעמים (אם מגזמים) הוא אפילו עלול להיתלש.
מיגון לא נועד לשפר את עבירות הרכב, אלא נועד לכסות על הטעויות שלך כנהג
וטעות יכולה להיות גם כניסה לעבירויות שלא מתאימות לרכב שלך, ו\או ליכולות שלך כנהג.

הגבהה נותנת לך שיפור לעבירות הרכב, על ידי כך שהיא מרחיקה את תחתית הרכב מהסלעים.
על ידי כך הרכב לא יחטוף מסלעים במעברים בעיתיים.
יש לה חסרונות כמובן - אתה צינת כמה מהם.
אבל שוב, אם תגזים תגלה שגם ההגבהה לא מגנה עליך מכל בולדר..

ברור שלשטח עדיף את שניהם, אבל אם צריך לבחור מבין שניהם מה עדיף??
השאלה הזו חוזרת אליך.
אם אתה רוצה להמשיך לנסוע בעבירות שנסעת עד כה, אבל רוצה ביטוח למקרה ובכל זאת תתקל בבולדר.
עדיף מיגונים.
אם אתה רוצה לעלות ברמת העבירות, ואם בכל זאת תעשה טעות, אתה עלול לחטוף, ולחיות עם זה.
עדיף הגבהה.

כפי שכבר נאמר - הכול כתוב והרשות נתונה (-:

erezgur
12-11-14, 09:12
בפעם הראשונה שהגבהתי את הרכב ע"י החלפת קפיצים ובולמים כאשר הישנים המקוריים כבר היו במצב לא טוב (הגבהה של 2'' - לקפיצים חזקים וארוכים יותר (לוולס) ובולמים איכותיים (קוני)) אכן חששתי מההשפעה על הנהיגה בכביש ובטיחות הנסיעה. להפתעתי, כמו שהבטיח לי המתקין - התחושה הייתה טובה בהרבה גם בכביש, בפניות ועקומות.

לכן לדעתי אם הקפיצים / בולמים שלך כבר לקראת סוף חייהם - לא תרגיש בשינוי לרעה בהתנהגות הרכב בכביש וכנראה אף להפך.

ארז גור

גיל אסרף
12-11-14, 09:17
רוב בולמי ההגבהה דווקא משפרים את התנהגות הכביש.
יש כמה סקירות מוצרים באתר.
כדאי לך לקרוא אותן

לגבי עניין מרכז הכובד אתה צודק, אבל כדי לפצות על זה אתה יכול להחליף לג׳אנטים עם אופסט החוצה / להרכיב ספייסרים ובכך להרחיב את בסיס הגלגלים.

מוני אורבך
12-11-14, 09:19
ארז, זה שהרגשת שהרכב מתנהג יותר טוב רק מעידה שבולמים והקפיצים באמת היו גמורים ו\או גרועים.
אין מה לעשות הפיסיקה מדברת.
מרכז כובד יותר גבוה == גלגול גדול יותר בסיבובים.
בולמים וקפיצים יותר איכותיים יכולים להקטין את התופעה (ואולי אפילו אם תשווה לבולם גמור, יהיו יותר טובים)
אבל עדין קפיצים בולמים באותה האיכות ובגבהים שונים - גובה נמוך יותר, יתן תוצאות טובות יותר.
אפש לחיות עם זה, אין ספק, אין בעיה בטיחותית כאן.
אבל לא להתבלבל, זה המחיר שאתה משלם עבור תכונות שטח טובות יותר.
אישית אני חי עם זה מצוין, אבל כל אחד והשגעונות שלו.

לגבי גלגל עם אופסט החוצה, קרי להרחיב את הרכב, גם כאן יש לזה יתרונות וחסרונות.
כן, זה נותן לך יותר יציבות (על אף שלא משפיע על הגילגול בסיבוב, פשוט פחות נטיה להתהפכות)
אבל זה בא על חשבון האמינות של מיסבי הגלגל, ועבירות במעברים צרים.

yoni_0000
12-11-14, 14:37
מוני אני ממש לא מסכים איתך.. מה שהיצרן מרכיב על הרכב בדרך כלל זה סחורה זבל..

מניסיון עם שלושה רכבים חדשים מהסוכנות (ביניהם גם לנדקרוזר) של לפני הגבהה ואחריי (הגבהה של 2.5" בכולם)

אולדמן בילשטיין ועכשיו פוקס.

עם הגבהה התחושה יותר טובה, גם בכביש וגם בשטח. זה פשוט מוצר איכותי יותר מהסטנדרט שנועד רק לסגור חור ולהוזיל עלויות

אם הגבהת עם קיט איכותי ולא עם ספייסרים תקבל תוצאה טובה יותר, בהכל.

bubu
12-11-14, 16:29
התחיל בתודה לעונים.

איך התחילה ההתלבטות שלי, אז זה התחיל שהחלפתי בוקסות משולשים ברכב , וראיתי שהבולמים מקדימה (הגומי בבוקסה שמחוברת למשולש) כבר גמורה , ובנוסף מרגישים שהתחת מתנדנד קלות אחרי במפר.
וגם בבדיקה לפני קניה המכון ציין שהבולמים לקראת סוף הדרך.

אז חשבתי ,שאם אני הולך להחליף סט של בולמים , אולי אני אוסיף קצת כסף (טוב לא קצת :-( ). וגן יגביה את הרכב.
ולמה להגביה , כי בטיול בנחל אילות , היו מספר מקומות שהגחון גירד קלות אבן זו או אחרת .
בעברי נהגתי 8 שנים עם סמוראי, ואיתו מעולם לא גרדתי את הגחון אל אבן או בולדר.

עכשיו , למרות שיש לי נסיון בנהיגת שטח ברכבים כאלו או אחרים , עם טיוטה , אין לי ניסיון.
כך שאני כאילו מתחיל מאפס (לפחות מיחס לזה שיש לי מה ללמוד אל הרכב ,אם בשטח, ואם הכביש). וזו הסיבה שאני מנסה להוציא כמה שיותר מידע בעניין הרכב (לנד קרוזר ארוך 2007).

כך שאני מעוניין בכול איפורמציה שיש.

אנסה לנסח בשאלה קצת יותר ממוקדת:
מה ההשפעות אל מכלולי המתלה הקידמי באת הגבהה?

המשך יום טוב
לורן

-->