PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש טנדר

נדב דמתי
13-11-14, 19:32
שלום לכולם,

אני חדש כאן בפורום ולפני קניית טנדר לשימוש יומיומי ולטיולים בסופשים, מתלבט בין מספר דגמים אשמח לעזרה, יעוץ וכיוון לפני הקניה אז להלן מספר פרטים טכניים לגבי תקציב ומה בדיוק אני מחפש על מנת שאוכל לקבל תשובות רלוונטיות.
* תקציב - 70-80 אלף
* הרכב ישמש ליומיום וטיולים בסופשים (סבירות שהרכב גם יעמוד כל השבוע בחניה ואשתמש בו רק בסופשים)
* מחפש רכב לטווח ארוך ומעוניין לשפר אותו לאט לאט עם הזמן לעבירות טובה יותר על מנת לעלות את רף הביצועים וכניסה לשטחים קשים יותר וכמובן שהכל יעשה עם הזמן והניסיון שאצבור.
* אני רואה שמשפרים הרבה רכבי טויוטה היילקס בשנתונים של 95-05 למרות שהכ"ס נמוך ביחס לטנדרים אחרים ויחד עם זאת לא ראיתי עדיין רכב אחד של איסוזו די מקס/ ניסאן נבארה או ווינר/ מיצובישי האנטר משופר כמו שמשפרים טויוטה ולכן רציתי לברר האם ניתן לשפר בארץ רכבים מהדגמים האלה הן מבחינת הגבהות של קפיצי עלים, מערכת מתלים וכדומה כמו שמשפרים טויוטה היילקס.
באתר של אספיר וגתוס לא ראיתי שיש למשל קפיצי עלים לדי מקס. האם השיפורים שמבצעים בטויוטה הם אוניברסליים ומתאימים לכל סוג טנדר או שמא לכל דגם השיפורים שלו. השאלה בגדול היא: האם ניתן לשפר איסוזו די מקס/ ניסאן נבארה/ מיצובישי האנטר ברמה גבוהה כפי שמשפרים טויוטה? האם השיפורים והחלפים לדגמים האלה זמינים בארץ? וכמובן איזה דגם הכי עדיף בהנחה שניתן לשפר אותו הן מבחינת כ"ס, אמינות ובלאי יחסית נמוך?

תודה מראש

טל חסיד
14-11-14, 08:24
יש לך טעות קטנה רוב ההילקסים המשופרים הם משנת 93 עד 97. כל הטנדרים האחרים מכל היצרנים והשנתונים מאד מוגבלים באפשרויות השיפורים שלהם מכיוון שהם בעלי מתלים נפרדים מקדימה, מבנה זה אינו מאפשר הרבה שינוים במתלה הקידמי, להבדיל מההילקס שהוא הפלטפורמה הכי טובה לשיפורים בעל שתי סרנים חיים ונעילה אחורית מקורית כמעט בכל ההילקלסים ועוד יש להילקסים הישנים המון שיפורים בכל המכולולים, לדוגמא נעילות קדמיות קיטים של מתלים מהמון יצרנים, מערכות הגה משופרות יחסי העברה משופרים ועוד, בו נגיד כמה שהכיס עמוק אפשר לשפר, התקציב שלך הוא בסדר גמור 70 80 אלף שח אפשר לרכוש משהו טוב מאד כבר משופר או לשפר לבד. רכב מאד משופר לא מתאים כלכך לשימוש יום יומי.

טל

אלעד ג
14-11-14, 09:17
קניתי טנדר מאזדה ב50 k הטיפול בו קשה מבחינה כספית. כל הטנדרים כמעט קרועים ע"י קבלנים. מציע לרכוש טנדר חדש בליסינג ועדיף אחד כזה שהערך שלו לא יורד דרסטית. כמו ההילקס.
בנוסף אין כיום טנדר עם סרן קדמי חי. למעט ההילקסים משנת 93-97.

טל חסיד
14-11-14, 09:47
טלל

נדב דמתי
14-11-14, 10:03
קודם כל תודה רבה על העזרה, טל ואלעד. בקיצור מה שאתם אומרים זה שהיילקס זה הדגם הרלוונטי ואם אפשר כמה שיותר ישן?
מה לגבי היילקס 2004-2005? אני שואל כי רוב רכבי ההיילקס בשנתונים של 95-97 הם רכבים כבר די גמורים או שלא מוצעים בכלל למכירה. אני מחפש לרכוש באזור המרכז ואין היצע

טל חסיד
14-11-14, 10:29
קודם כל זה נכון שרוב ההילקסים הישנים במצב לא הכי טוב (יש אולי עוד כ250 רכבים מהשנתון הנ"ל) ומי שלא מוכר מחזיק בדרך כלל רכב מצויין ןלכן הוא לא ימכור כי אין משהו יותר טוב, מה שאני מציע לך לא להתמקד במקום אחד בחיפוש רכב במצב טוב אלה לברר אצל כל מי שאתה מכיר ולא להתעצל, לפעמים יש בכל מיני מוקומת רחוקים רכבים טובים במחיר סביר לא חייב משופר אפשר לבד לשפר וזה גם כייף מסויים אם יש קצת ידע טכני. רכב טוב וגם משופר כמו שצריך יכול להיות מחירו גם 100000 שח יש כמה כאלה בארץ.לגבי המודלים החדשים הם פחות מבוקשים אבל זה רכב שונה לגמרי מכל הכיוונים מהילקס הישן זה הרבה יותר פריבט מהדגם הישן אבל אם אתה הולך להשתמש ביום יום ברכב לא הייתי שולל אופציה זו לגמרי.

טל

dice2
14-11-14, 11:14
טנדר הוא רכב של פשרות בין נוחות / עבודה / עבירות / פונקציונליות
הוא עושה את העבודה אך בחוסר נוחות מקסימלית
אני יודע שזה לא מה ששאלת אבל אם אתה צריך משטח הטענה מדי פעם ורכב טיולים המלצתי היא שתקנה "גיפ" ועגלה ותהנה מכל העולמות
ואגב היילקס, עובר מעולה בשטח אבל רכב בלתי מפנק בעליל והתשלום לדעתי ביום יום הוא גבוה מדי

בועז

ד ו ר ו ן
14-11-14, 11:25
היילקס, עובר מעולה בשטח אבל רכב בלתי מפנק בעליל והתשלום לדעתי ביום יום הוא גבוה מדי
בועז
זה לא יהיה SUV אף פעם, ומראש, אף רכב עבודה הוא לא ממש רכב מפנק, אבל רחוק מהתיאור שנתת.
יש לזה גם יתרונות בפשטות ועמידות של האבזור.

סביבת תא הנוסעים של כל הטנדרים מה שנתונים האלו היא של רכב יפני משנות ה-90, לא של רכב עבודה ערום כמו סופה.
לצורך העניין, סופה ודיפנדר, מציעים תא נוסעים וסביבת נהג הרבה יותר ספרטניים מכל טנדר.

ובהחלט אפשר לחיות איתם בסדר גמור ביום-יום, זה עניין של תאום ציפיות מה אתה רוצה לקבל.

קיט מתלים יסדר אותך טוב מאד בכביש, ועוד יותר בשטח.

חנן-ג'יפולוג
14-11-14, 12:44
יקירי, תמשיך בבקשה את הדיון הראשון שפתחת באותו נושא, ובבקשה, לפעם הבאה: לא פותחים נושא פעמיים.

-->