PDA

צפייה בגרסה מלאה : טמבון אחורי דיפנדר

ibinder
13-11-14, 21:27
הי,

התחלתי לבנות טמבון אחורי מחוזק לדיפנדר (עובי 10 מ"מ) עם ווי עיגון בריאים לגרירה, איצול לגרירה, מתקן לגלגל חלופי (על-מנת להוריד את העומס מהדלת האחורית), תושבת תחתונה חדשה לסולם, וכנראה שגם מוט גרירה (למרות שיש סיכוי טוב יותר שהוא יעלה למעלה לתושבת על הגגון)
על הכנה ל HighLift, אני אוותר, כי למרות שיש לי, אני מפחד ממנו פחד מוות, ולא באמת עובד איתו...

אחרי שהתחלתי לעבוד, חשבתי שכדאי רגע לעצור ולשאול פה בפורום, ולקבל חוות דעת ורעיונות נוספים....

חשבתי אולי לשלב מגיני פינות כמו בקישור הבא:
http://www.extreme4x4.co.uk/acatalog/DEFENDER_110_REAR_TUBULAR_CORNER_BUMPER_ STEPS.html

בקשר למתקן גלגל חלופי, בניתי בעבר מתקן מפרופיל מלבני שהצירים שלו ישבו בצורה מדויקת על קו הצירים של הדלת, והגלגל נפתח יחד עם הדלת.
מצאתי מתקן מעניין, אבל אני רואה שהצירים שלו לא נמצאים בקו אחד עם צירי הדלת...
איך המתקן נפתח יחד עם הדלת?
http://www.etcoevorden.nl/shop/accessoires-exterieur/wieldragers/mantec-reserve-wiel-drager
אני מעדיף את המתקן הזה, כי הצירים גדולים יותר, וארכיב מיסב עם אפשרות גירוז (כרגע יש לי ציר פשוט מאוד... כזה:
http://www.bitter.co.il/product/279/%D7%A6%D7%99%D7%A8-%D7%97%D7%A8%D7%95%D7%98-%D7%9C%D7%A8%D7%99%D7%AA%D7%95%D7%9A-H414A.aspx
בגלל שלא הרכבתי אפשרות גירוז, הציר התמלא ליכלוך וג'יפה, בסופו של דבר הוא נתקע ונגזר...

איך אתם רואים טמבון אחורי איכותי ומאובזר לדיפנדר?

93070
93071
93072
93073
93074

אשמח לקבל רעיונות, הערות והארות :-)

עידן

boaz avrahami
13-11-14, 23:02
אחלה מתנת יום הולדת אתה מארגן לעצמך...
מזל טוב!

ibinder
13-11-14, 23:03
אחלה מתנת יום הולדת אתה מארגן לעצמך...
מזל טוב!
:-) :-) :-) תודה

אלון_ק
14-11-14, 08:08
כשהצירים לא באותו קו הדלת והגלגל נעים בשני רדיוסים שונים. הפתרון הפשוט לזה הוא חיבור המתקן לדלת בעזרת ציר נוסף, כפול, המאפשר את התנועה היחסית. רק מה, בשביל ציר כפול צריך שהתנועה של הדלת והמתקן יהיו מקבילים לחלוטין במבט מאחור, ודי קשה להשיג את זה. לכן הפתרון הישים ביותר לדעתי יהיה חיבור של מיסב קצה (זול, לא צריך כאן מיסב של אורורה). צד אחד שלו תחבר על ציר למתקן הגלגל ואת הצד השני, הממוסב, לדלת. כך תפתח לך מעט דרגת חופש שתחפה על חוסר מקבילות במבט מאחור.

אני עם פלאפון, אז תמונות אין לי כרגע.

Tourist
14-11-14, 08:15
לא לשכוח את החורים של הג׳ק

כמו״כ, אישית, אני מעדיף טמבון שבולט החוצה ויוצר מדרגה ואז את הסולם לעשות קצר כך שיגמר מכל מספר הרישוי

אלון_ק
14-11-14, 08:34
ציר כפול:
https://lh6.googleusercontent.com/proxy/FFSqhBGNQfr3ZENVKioMLlju-EaMb38wNOFllY_lbuUpYJdMKjtxYyLILZnQoWbH8 7Vx8BQEJBAVZ7WvbW9m9MfU44zNHitOCUoTd1N9L 35_8mw6qcjaklbsTZSRlWm1Fy3Yy_kIzjrF5P8sp clPEP-2sI30qErSysKLufxXLa_8KQ=w591-h443-nc
כוונתי היא שתחליף את המוט באמצע הציר במיסב קצה.

Gilad
15-11-14, 04:45
חורים לחיישני רברס ומצלמה - יותר שימושי מכל אוזני הגרירה והמדרגות

ibinder
15-11-14, 10:30
תודה :-)

ציר כפול:
https://lh6.googleusercontent.com/proxy/FFSqhBGNQfr3ZENVKioMLlju-EaMb38wNOFllY_lbuUpYJdMKjtxYyLILZnQoWbH8 7Vx8BQEJBAVZ7WvbW9m9MfU44zNHitOCUoTd1N9L 35_8mw6qcjaklbsTZSRlWm1Fy3Yy_kIzjrF5P8sp clPEP-2sI30qErSysKLufxXLa_8KQ=w591-h443-nc
כוונתי היא שתחליף את המוט באמצע הציר במיסב קצה.
נראה רעיון נחמד מאוד, צריך לראות איך אני מצליח לעשות את זה עם המתקן הנוכחי שלי (בנוי מפרופיל מלבני, ולא בונה הכל מאפס).

לא לשכוח את החורים של הג׳ק
כמו״כ, אישית, אני מעדיף טמבון שבולט החוצה ויוצר מדרגה ואז את הסולם לעשות קצר כך שיגמר מכל מספר הרישוי
הסולם מקורי, מגיע עד הטמבון, הוא קיים ומחובר כרגע, לא נראה לי שאשנה אותו, אבל המגיני סף הצדדים, יהיו בולטים ויגנו על הרכב גם בנסיעה לאחור.

חורים לג'ק, אני משתמש בג'ק עגלה ומרים מהסרן עצמו. החורים המקוריים, הם לשימוש הג'ק המקורי, מעולם לא השתמשתי בו, והוא לא יכול לעזור לי בכלל, הרכב שלי מוגהה עם דרופ-קיט, זה אומר שעד שהגלגל יעלה לאוויר כאשר אני מרים מהשילדה עצמה, אני צריך להגביה ולהאריך את הג'ק המקורי בעוד חצי מטר מטר :-)

בטמבון של הדיפנדר בתצורה שאני עושה, אי אפשר מכיוון שהוא צמוד לשילדה, ה"טמבון", ואין מצב שאני עושה חורים בשילדה :-)
יש לי מצלמת רוורס ממקומת קצת מעל. עשיתי חור בפח, צמוד לפנס רוורס... אומנם לא במרכז הרכב, אבל עובד מעולה....

עידן

אבנר ברוך
15-11-14, 11:18

אני דווקא חושב שמצלמת רוורס צריכה להיות מכוונת מלמעלה למטה. זו הסיבה שכל משאיות החלוקה מתקינים את המצלמה מעל הדלת.

- - - Updated - - -

בקשר לטמבון בולט במקום מדרגה - הייתי יוצר בליטה ייעודית או מדרגה ייעודת במקום להוציא את כל הטמבון החוצה.

בקשר לפחד שלך מההיי ליפט - מסכים אבל בכל זאת הייתי מכין כניסה ייעודית להיי ליפט. אף פעם אי אפשר לדעת מתי זה יהיה שימושי...יכול להיות שמישהו אחר בטיול יוכל לעזור לך עם ההיי ליפט שלו...

ובאופן כללי - תנסה לשמור על התוכניות בצורה הכי גנרית שאפשר כדי לייצר טמבון נוסף למתעניינים פוטנציאלים (אני !).

ibinder
15-11-14, 18:42
אני דווקא חושב שמצלמת רוורס צריכה להיות מכוונת מלמעלה למטה. זו הסיבה שכל משאיות החלוקה מתקינים את המצלמה מעל הדלת.

נראה לי שמשאיות החלוקה מתקינים את המצלמה למעלה שיהיה להם הרבה יותר קל למקם את עצמם בנסיעה לאחור מול רמפות הפריקה, נראה לי פחות חשוב ב""סתם"" נסיעה לאחור, אבל שווה לראות את ההבדלים ואז להחליט מה מתאים יותר, אצלי היא כבר מורכבת, אז היא לא תזוז...

בקשר לטמבון בולט במקום מדרגה - הייתי יוצר בליטה ייעודית או מדרגה ייעודת במקום להוציא את כל הטמבון החוצה.

מדובר עם פח בעובי 10 מ"מ, הוא לא יהיה בולט בכלל, יהיו מגיני צד אשר יבלטו כ 10 ס"מ (טיפה מעבר לקו הפנסים האחוריים).

בקשר לפחד שלך מההיי ליפט - מסכים אבל בכל זאת הייתי מכין כניסה ייעודית להיי ליפט. אף פעם אי אפשר לדעת מתי זה יהיה שימושי...יכול להיות שמישהו אחר בטיול יוכל לעזור לך עם ההיי ליפט שלו...

יש לי ברכב הי-ליפט, ויש לו תושבת כרגע בפנים הרכב מתחת לכיסאות האחוריים, אצלם בהזדמנות כשאחבר אותה חזרה (הורדתי את התושבת, כי "ריפצתי" את כל האיזור באלומינום מרוג... :-)
במידה ואצטרף להשתמש בו (אני בספק :rolleyes: ), הוא יוכל להרים את הרכב גם מהטמבון הזה, או ממדרגות הצד שיש לרכב...

ובאופן כללי - תנסה לשמור על התוכניות בצורה הכי גנרית שאפשר כדי לייצר טמבון נוסף למתעניינים פוטנציאלים (אני !).

הכל מסורטט כרגע על דף ונייר, נעלה את זה אחר-כך למחשב, ונפיץ הלאה...

13-04-15, 19:36
אני מנסה גם לבנות טמבון עכשיו אשמח להחליף אותך מילה.
054-2167034
תודה

asafk
13-04-15, 21:12
ל TDI או ל TD5 ?

אסף.

13-04-15, 21:24
אני בונה לסיקס. שאלות כלליות

asafk
13-04-15, 22:02
יש לי גם לזה וגם לזה.
לTDI השרטוט פשוט ומצורף.
לTD5 צריך להכין אותו בפורמט מתאים יותר.
יש גם את הפינות..
אם מישהו מעוניין אני אכין.

בכל מקרה, השרטוט לא כולל נקודות חילוץ, זה שכל אחד ימצא מה מתאים לו וירתך לפלטה.

אסף.

איל מ
14-04-15, 09:16
אמנם עברו כמה חודשים מפתיחת השרשור אבל זה יהיה רלוונטי לבא בתור.
כדי לאפשר תנועה של הדלת שאינה מקבילה למתקן גלגל ספייר,
הכי נוח לדעתי שהחיבור לדלצ יהיה בצורת מסילה.
כך בעת הפתיחה יש תנועה יחסית בין הדלת למתקן ולא צריך לפתוח כל אחד בנפרד.
כלומר, על המתקן מסילה אופקי ועל הדלת גלגלת הנעה במסילה או להיפך.
ניתן גם כל פטנט אחר המחכה פעולת מסילה.
בכל מקרה, לא אמור להיות נושא עומס אלא רק לוודא שהמתקן נפתח ונסגר עם הדלת (אבל מספיק חזק כמובן כדי למנוע התנפנפות עצמאית של המתקן)

אלון_ק
14-04-15, 19:58
לדעתי מנגנון המבוסס על תנועה צירית פשוט יותר לייצר, זול יותר ורגיש פחות לתנאי סביבה.

asafk
14-04-15, 20:33
אכן. ציר כפול, מקבילית שפינותיה הן הציר הכפול (שתי פינות) ציר הדלת וציר המתקן - נכון וקל יותר לבניה ותחזוקה.

אסף.

-->