PDA

צפייה בגרסה מלאה : מצב אחרי שיפוץ גיר.

tayrie
16-08-05, 14:47
הוצאתי את הסופה עכשיו משיפוץ גיר ,
וההילוכים קופצים החוצה , לא משתלבים , הגיר קשה מאוד(במיוחד השנה והרביעי) , המיקום של ההילוכים כאילו מעורפל , לטענת המשפץ זהו מצב טבעי בתקופה שאחרי שיפוץ בגלל החלקים החדשים.

היתכן?

tayrie
17-08-05, 13:48
אני ינסה לחדד את הבעיה , בעמידה עם קלאץ' לחוץ עד הסוף לא ניתן לשלב הילוך 2 +4 ההילוך פשוט קופץ החוצה .

ועוד שאלה , האם יש צורך בהרצה לגיר אחרי שיפוץ, ואיך?

moriseven
17-08-05, 14:11
אם אני זוכר נכון כשהילוכים קופצים חזרה זה אומר שמשהו לא בסדר בגולות של הסינכרון וזה לא קשור לשמן או לזמן שיעשה את שלו אבל אני לא בטוח אז נחכה למומחים.

asafk
17-08-05, 14:50
ככה היה הגיר בסופה שלי לפני ששיפצתי אותו....

אסף.

tayrie
17-08-05, 14:59
ככה היה הגיר בסופה שלי לפני ששיפצתי אותו....

אסף.

אתה במקרה זוכר את המצב אחרי השיפוץ ? היה משהו מוזר בגיר?

חנן-ג'יפולוג
17-08-05, 15:04
כששיפצתי את הגיר שלי, ניר אמר לי לא להתרגש אם החלפת ההילוכים תהיה קשה ב2000 ק"מ הראשונים.

היא היתה קשה, אבל לעשר דקות בלבד, ואח"כ הכול הסתדר.

לפי התיאור שלך, נשמע לי, על פניו, שהעסק לא תקין בצורה מוגזמת. לא משהו נורמלי, אבל יתכן שאני טועה.

איציק - 4X6ZH
17-08-05, 15:09
הילוכים של כל ממסרה ( כולל של סופה )
ואני מדבר על ממסרה שיש סינכורנים .
הסינכרונים יושבים בין הגלגל המשלב לבין הגלגל המעביר את הכח . ( לכל הילוך והסינכרון שלו )
גלגלי השילוב והסינכרון שבינהם כתוצאה מהשימוש ( שילוב והוצעה הילוך לא כתוצאה מהנסיעה ) משתפשפים באלכסון .לכן גם הבלאי של ההילוך 2\3 הוא הגדול אלה ההילוכים שכל הזמן נעשה בהם שימוש .
. ואז במתקבלת התקלה שההילוך קופץ בדרך כלל בשחרור דוושת הדלק . אבל לא חייב לפעמים גם בעומס .
מי שיקח גלגל שינים ויסתכל מקרוב בהגדלה על שיני השילוב יראה שהשן בנויה כמו טרפז הפוך .
בזמן שיפוץ הגיר יש לבדוק מקומית את כל שיני השילוב ולא רק את שיני העברת הכח . וכמובן את החופש שיש בצירים .
ובמיוחד את המשלבים שבתוכם נמצאים הסינכורנים מהחלק הפנימי שלהם !
בדרך כלל " המכונאים " מתיחסים חופשים ולא לשיני השילוב .
החלפת סינכרונים ללא בחלפת גלגלי השיניים ( ורצוי בזוגות ) . עשויים להזיז את נקודת השילוב
מעבר לתחום הנעילה של הטרפז . ( לא מדובר על הגולות של מנופי השילוב )
תפקיד הגולות של מנופי השילוב הוא למנוע שילוב של שני הילוכים יחד .
ולא למנוע את קפיצת ההילוך .
כמובן שמנגנון הגולות והקפיצים מחזק את מנגנון השילוב והנעילה של כל הילוך אבל הוא לא זה שיכול למנוע את קפיצת ההילוך .
ממסרה שהילוכים קופצים לאחר תיקון או לפני תיקון היא ממסרה לא תקינה !
איציק

asafk
17-08-05, 15:50
אני קצת ארחיב על מה שאיציק כתב- "לפי הספר" הסינכרונים (קונוסים) והגג"שים נשחקים יחד. לכן צריך להחליף אותם יחד, כסט. מכונאי חסכן מחליף או את זה, או את זה... ואז יש את התופעה שתיארת.
הגיר ששיפצתי, אם אתה מתעקש, לא השתלב טוב ביומיים הראשונים (מכונאי "חסכן"- כבר אמרתי? ). הוא חזר לאחר כבוד למכונאי, ששיפץ אותו שוב... וראה זה פלא- הכל השתלב חלק, כמו... טוב, נו- כמו גיר תקין.

אסף.

tayrie
17-08-05, 21:28
יצא לי המיץ... :cry:

תודה לכם.

tayrie
18-08-05, 09:04
הפרעה פיסית לידית הילוכים מהגומיה , מי שמכיר הבעיה נובעת מהבודי-ליפט.

tayrie
18-08-05, 09:12
הפרעה פיסית לידית הילוכים מהגומיה , מי שמכיר הבעיה נובעת מהבודי-ליפט.

סליחה , התכוונתי הפרעה חיצונית.

יובל48
18-08-05, 17:21
עוד סיבה טובה להפטר מהבודי ליפט.
נקווה שיפתרו כל הבעיות ותתחיל להנות מהסופה.
יובל

מאיר רוטברג
18-08-05, 20:01
אני מבין כי התכוונת להתנצל לפני המכונאי ששיפץ לך את הגיר והינו תקין לחלוטין
ואני מניח כי בכוונתך לספר לנו כי הגומיה שהפריעה למהלך שילוב הגיר אינה קשורה כלל ועיקר לשיפוץ
והמכונאי שלך בסדר גמור
לזה התכוונת נכון??
שכתבת את זה
הפרעה פיסית לידית הילוכים מהגומיה , מי שמכיר הבעיה נובעת מהבודי-ליפט

או שלחילופין אני טועה וזה לא נוסח ההתנצלות

חנן-ג'יפולוג
18-08-05, 20:32
לא צוין שם של המשפץ, ולכן אין שום צורך להתנצל. הלאה.
אני מבקש לא להתייחס לנושא ההתנצלות.

tayrie
19-08-05, 02:53
חנן , מספיק לי שמאיר הולך לרוץ לאותו מוסכניק לספר ש"ליכלכתי" עליו באינטרנט , בנוסף ברור לי שהוא לא הולך לדייק במיוחד במה שכתבתי.
אז אנא לפחות מחק את ההודעה החסרת משמעות שלו .

למאיר .

1.יש לך משהו לכתוב לי , כתוב לי בפרטי , אני מבטיח לענות גם לטענות המוזרות ביותר שיש לך כלפי.

2.כשאתה כבר כותב דברים\טענות\הטחות כלפי כשלא בפרטי , תשתדל להתנסח בצורה שאוכל לענות לך , נמאס לקרא את ההודעות 1000 פעם כדי להבין.

3.אני סמוך ובטוח שאם הרכב שלך היה יוצא משיפוץ גיר ללא יכולת לשלב 4,2,R והמכונאי היה אומר לך "ככה זה" , היית מנסה "לאמת" בכל דרך את דבריו , ואז חוזר לאותו מכונאי בדרישה לסדר את הבעיות.(וזה בדיוק מה שנעשה , לא דרשתי דבר שלא מגיע לי)

4.ברור לי שיש לך משהו נגדי[ :D וחבל ] , אני משער שזה בגלל שאני היחיד כאן שלא מתבייש לומר לך שאינך מבין דבר ורוב ההודעות שלך כאילו נכתבו מתוך שיעמום מוחלט ודיסלקציה קשה ,כל טענה\הטחה שלך עד היום סטרתי בצורה שהותירה אותך ללא כל תגובה,
בנוסף אותו מוסכניק לא זכה להגנה מבחינתך בשרשור של שלמה KOOKE .

חיים.

-->