PDA

צפייה בגרסה מלאה : סקודה ייטי - טיפולים

yosifoon
23-11-14, 13:42
שלום לכולם,

אני חדש פה אבל קיבלתי הסבר שכאן בעצם נמצאים המומחים שידעו לענות לי על רוב שאלותי.
אני מעוניין לקנות סקודה ייטי. לא כג'יפ לשטח, אלא כפרייבט מוגבה (אם תרצו אפרט למה, אבל זה לא חיוני לצורך השאלה שלי).
רציתי לברר כאן אם מישהו יודע מה קורה עם טיפולים של הייטי. כמה הם מסובכים \ יקרים.
במיוחד אני רוצה לברר לגבי תגובה שקראתי באחד האתרים, שם כתוב שסקודה ייטי (1.2TSI) צורך גלון של שמן בין טיפול לטיפול בעלות של כ-850 ש"ח לגלון.
העניין נשמע לי מאוד הזוי, אבל דברים שבעבר נראו לי הזויים כבר התבררו כנכונים לא מעט פעמים.
מישהו יכול לאמת את הנתון הזה ובכלל לשפוך אור על נושא הטיפולים \ אחזקה בייטי?

תודה רבה מראש,
יוסי.

דרור ברלי
23-11-14, 22:59
מנועי TSI של VAG ידועים בצריכת שמן גבוהה מאוד.
לא יודע מה מרווח הטיפולים, אבל שמעתי לא פעם אחת ולא פעמיים ולא עשרים פעם על צריכה "נורמלית" של ליטר שמן ל-1000 ק"מ ואף פחות.
איזה שמן עולה 850 שקל לגלון?... מעולם לא שמעתי על שמן כל כך יקר למנועי מכוניות נוסעים עממיות רגילות, אבל אצל הגרמנים, לך תדע.

אתה קונה יטי חדש או יד שנייה?
אם האוטו לא חדש וכבר לא באחריות, תתכונן גם להרפתקאות יקרות עם הגיר. DSG7 שכבר לא באחריות זה לא חתול בשק, זה אריה רעב בשק.
טו מאץ' טקנולוג'י = צרות בצרורות.

שפן13
24-11-14, 01:24
התחדשתי (אני יד שניה אבל עם 30K ק"מ) בייטי.
כיוון שהגיר האוטומטי מצטייר כבעייתי (מקריאה במקומות רבים, ועדות שמיעה מבעלי נסיון)
ארבתי, ומצאתי יטי גיר רגיל.
עד כה, מבסוט עד הגג. לא הייתי מודע לסוגיית השמן. אבדוק בימים הקרובים המפלס, ואדווח האם חסר/כמה עלה גלון.

:cool:

GodsFather
24-11-14, 09:58
דרור, מנוע חדש שאוכל/שורף שמן ועוד בקצב כזה? לאן הגענו ??

אשמח להסבר מלומד

דרור ברלי
24-11-14, 12:42
אין לי הסבר טכני/מדעי/מלומד מלבד ציון עובדות.

מנועי ה-TSI מצטיינים בביצועים - זו עובדה מוגמרת. הרבה כוח כבר בסל"ד נמוך, גמישות מצויינת. בכמ ה מדגמי VAG עם שילדות מעט פחות מצטיינות כגון סקודה ראפיד/סיאט טולדו וגם בפולקסווגן פולו, יש תחושה שהמנוע קצת גדול על האוטו, אפילו בדגם ה-1.2 הבסיסי עם 105 כ"ס עם "לחימת הגה", כלומר היגוי שמושפע מהתפרצויות הכוח. יש כאלה שאוהבים את זה ונהנים מהתחושה שהאוטו חזק ו"משתולל".
צריכת דלק התיאורטית שלהם חסכונית.
בפועל, צריכת הדלק קצת פחות מדהימה. בודאי כאשר לוחצים על הדוושה ומנצלים את פוטנציאל הביצועים.

בעיית צריכת השמן ידועה בכל גרסאות ה-TSI.
בדגם ה-1.4 כפול המגדשים עם 160 כ"ס היו גם מקרי בעיות מכניות קשות. דובר על מיסבי טלטל וגל ארכובה וכו'. לא מוצלח בלשון המעטה.

על גיר ה-DSG כבר נאמר הכל. כשהוא תקין הוא מעולה. אבל לא תמיד הוא תקין...
גרסת 6 המהירויות נחשבת למוצלחת יותר ובדגמים החזקים/ספורטיביים היצרן העדיף להשתמש בה על פני גרסת 7 המהירויות שלכאורה מודרנית יותר והוא כנראה ידע למה.
התיבה עברה שדרוג ולטענת היצרן הבעיות שלה נפתרו, אבל את זה רק הזמן יגיד.

בשנים הקרובות, נראה את כל היצרנים עוברים למנועי טורבו-בנזין קטנים עם הספקים גבוהים.
ברור שיחידות הכוח המודרניות חזקות, ביצועיסטיות, חסכוניות יותר ומזהמות פחות ממנועים אטמוספריים ומגירים אוטומטיים פלנטריים "של פעם". אבל עודף הטכנולוגיה הזה מביא איתו גם עננת חוסר ודאות כבדה בכל מה שקשור לאמינות, עמידות לאורך זמן ועלויות תיקונים. בשוק כמו שלנו, היכן שמכוניות עולות סכומי כסף כמעט דמיוניים, תחזוקתן יקרה להחריד ופרק החיים של מכונית ארוך בהרבה ממה שהיצרן ייעד לה, נושא האמינות ועלויות התחזוקה והתיקונים מקבלים משקל גבוה מאוד שלא משחק לטובת יחידות הכוח המודרניות והמסובכות.

כשאנשים שואלים אותי היום איזו משומשת לקנות ואני מברר פרטים ראשוניים כגון אופי שימוש מיועד והאם הנהג/ת מחפשים גם להינות מהאוטו ולא רק להשתמש בו. התשובה הנפוצה היא שרוב האנשים מחפשים כצפוי רק כלי תחבורה ולא ריגושים - אני ממליץ להם חד משמעית להעדיף מנוע אטמוספרי וגיר פלנטרי פשוט וכל עוד זה אפשרי, להימנע ממנועי טורבו ומגירים כפולי מצמדים.

yosifoon
24-11-14, 13:39
תודה רבה על התשובות והתגובות עד כה.
אפרט קצת יותר -
עד עתה נהגתי ביונדאי אקסנט כך שריגושים מאוטו זה לא מה שאני מחפש. עם זאת, אני רוצה אוטו בטיחותי יותר ונעים לנהיגה, ואת זה אני מאמין שייטי תיתן לי טוב יותר.
לגבי גיר, אני נרתע מבעיות ההילוכים שציינתם וגם אוהב יותר את הגיר הידני (למעט בפקקים), כך שאני מחפש רכב בעל גיר ידני (בדומה לשפן13).
בסופי שבוע אני יורד עם האוטו לשבילים (עקב תחביב גלישה אוירית שיש לי - אני נוחת בשדות וצריך להוציא מהם את הגלשן). לשם הנוחות שבירידה ועליה מ ואל השבילים, אני מעדיף אוטו קצת יותר גבוה מהפרייבט המשפחתית הקונוונציונאלית.
כמו שאמרתי, בא לי אוטו "מפנק" שיתן לי תחושה טובה בנוחות הנסיעה וגם לא יגמור לי את הגב, אני מאמין שלייטי יש את התכונות האלו.
ההעדפה שלי היא להחזיק רכב בין חמש לעשר שנים, כך שחשוב לי לדעת על הטיפולים הצפויים לי ברכב.
מה שאני שומע מחברים בעלי רכבי VAG זה "תעשה טיפולים בזמן, תקפיד על חלפים מקוריים והאוטו יחזיק לך הרבה שנים ויסע מצוין" (כולל חבר עם גולף בת 12 שכבר הגיעה ל 342K ק"מ).
הדבר העיקרי שמטריד אותי (קיבלתי את העובדה שאני אשלם קצת יותר במוסך) זה הנתון התמוה של ליטר שמן ל- 1000 ק"מ.
דרור, ממה שאני מבין, דעתך בפורום נחשבת למקצועית מאוד (אחי בעל סמוראי וג'יפולוג מוסמך כבר שנים רבות). עם זאת, אני צריך הסבר לנתון של ליטר שמן ל 1000 ק"מ כי הוא מאוד בעייתי. זה אומר שבין טיפול לטיפול נהגים אמורים למלא שמן בתדירות דו שבועית (ברכב חדש?) ולרכוש 3 גלונים של שמן (אולי מכאן מגיע הסכום של 850 - שמתחלק בהגיון רב יותל על 3 גלונים ולא אחד). אני לא חושב שמישהו מקפיד על דברים כאלו (כולל חבר בעל רומסטר מנוע 1.2TSI ששאלתי אותו היום והוא אומר שמגיע רק למוסך לטיפולים ומעולם לא מילא שמן בעצמו), וגם לא נראה לי הגיוני שמנוע ללא שמן (כבר אחרי כ 4K ק"מ לפי הנתון הנ"ל) ימשיך לנסוע כך בצורה טובה עד לטיפול.
יש לכם רעיונות איך אני יכול להשיג נתונים מהימנים לגבי צריכת שמן במנועי TSI? דרור, אתה מציין זאת מאוד בכללי: "
בעיית צריכת השמן ידועה בכל גרסאות ה-TSI." מכיון שאני מאוד מעוניין ברכב הנ"ל ומכיון שהנתון הזה נשמע קצת מפחיד, אני אשמח להכוונה בשביל להבין מה צפוי לי אחרי רכישה של כזה רכב.

שוב תודה מראש,
יוסי.

יואב פולס
24-11-14, 13:45
ממליץ לך לברר את הסוגיה עם מוסך רון בת"א. הוא הבית של כל נמלטי צ'מפיון ונחשב למקצוען ברכבי VAG.

GodsFather
24-11-14, 13:53
+1 על מוסך רון.

אגב, לא הבנתי אם יש לך או שאתה מחפש סקודה יטי, כי יש מצב שגם סובארו XV יעשה לך את העבודה ותקבל רכב גבוה ומרווח בלי כל הצרות שתיארת.

דרור ברלי
24-11-14, 14:12
ועוד המלצה על מוסך רון. רון אוחנה הוא מקצוען אמיתי והכי חשוב - בנאדם.

מה שאני אומר זה מה ששמעתי מהרבה מאוד אנשים שמרוצים מהאוטו אבל מחזיקים קבוע גלון שמן בבגאז' ובודקים שמן אחת לשבועיים/שלושה ומוסיפים כשצריך. יש גם סיפורי בלהה על ליטר שמן ל-600 ק"מ שזה כבר באמת נשמע לא תקין.

ואין שום קשר בין גולף בת 12 עם מנוע אטמוספרי של פעם לבין מנועי ה-TSI של היום.
פעם אלה באמת היו מכוניות אמינות ועמידות מאוד. היום הן מאוד מורכבות טכנית.

צריכת שמן מסויימת אפשר למצוא בהרבה מכוניות. בפיאטים ובאלפות של פעם עם המנועים כפולי גלי זיזים שאהבו סל"ד גבוה, זה היה דבר רגיל והמנועים החזיקו יפה מאוד לאורך שנים ארוכות. התרגלנו לבדוק שמן פעם בשבוע ואף אחד לא עשה עניין מהוספת ליטר - ליטר וחצי שמן במצטבר בין טיפולים.
גם מנועי פיז'ו וסיטרואן של שנות השמונים ותחילת שנות התשעים צרכו מעט שמן כדבר שבשגרה.

היום זה באמת לא נפוץ ו"לא עובר". לדוגמה: שתי המכוניות שאצלי: סופה 95' עם מנוע מקורי ו-311,000 ק"מ, פוקוס 2002 עם 138,000 ק"מ. לא צורכות טיפה שמן בין טיפולים.
אני לא אומר לך לחשוש, אבל בהחלט מכין אותך לעניין הזה.
"האוטו חסכוני", אבל צריך להוסיף לחשבון ההוצאות את עלויות השמנים המצטברות.

מעבר לזה - יטי, כמו כל המכוניות של VAG, הוא רכב מעולה. מרווח ונוח, בנוי היטב, נוסע ומתנהג נפלא.
לגבי מרווח גחון - אל תצפה לגדולות. זה פרייבט לכל דבר, הבדל הגובה בינו לבין פרייבטים אחרים הוא מינורי.

yosifoon
24-11-14, 14:17
אפשר בבקשה פרטים של מוסך רון המדובר (מספר טלפון - כלומר)?

לגבי הייטי, אין לי - אני מחפש. עד כה נתקלתי רק בתגובות נלהבות על הרכב הזה (גם מאנשים פרטיים וגם מריביואים ביו-טיוב). באחת הכתבות מישהו הגיב וכתב על נושא צריכת השמן והחלטתי לברר את הנושא לפני רכישה פוטנציאלית.
לגבי ה XV, לא קראתי עליו תגובות נלהבות מאוד (מנוע ה 1.6 בגירסא הידנית קצת עצל, איכות חומרים לא מאוד מרשימה כמו בייטי), אני לא בטוח גם שגודל תא המטען יהיה לי טוב מספיק (גם לייטי תא מטען לא גדול, אבל בהסרת המכסה מתקבל תא מטען גדול עקב חלון בזוית ישרה ולא עם שיפוע). ייתכן שאני טועה בעניין הזה ול- XV (יש לה בכלל שוק משומשות?) יש התנהגות כביש טובה וגם נוחות נסיעה מפנקת ונעימה (על אמינות של סובארו לא צריך לדבר :)) ואולי היא באמת רכב מתאים יותר, לא העמקתי בה כי התלהבתי מהייטי והערך המוסף היחיד שראיתי שיש ל XV הוא יכולות שטח "אמיתיות" שלייטי אין (בטח לא יכולת שטח שמתקרבת לרמה של סמור משופר...) וזה לא מאוד חשוב לי. אני לא הולך לעלות מעלים, רק לרדת לשבילים ולעלות מהם אח"כ.
אם יש כאן נהגי XV שחושבים אחרת ממה שלמדתי עד כה, אתם מוזמנים מאוד להוסיף את התרשמותכם ודעתכם :)

דרור ברלי
24-11-14, 14:21
XV מכונית מעולה.

נקודות התורפה היחידות לטעמי בגרסת 1.6 (ידני או אוטומטי) הן מנוע שקצת קטן על משקל האוטו (ובהתאם גם צריכת דלק לא מרשימה) והאבזור.
בדגם הידני יש תיבת העברה והילוך כוח.

GodsFather
24-11-14, 14:26
במחיר של יטי משומשת, אתה קונה XV חדשה ידנית במנוע 1600.

על מנוע 2000 אין לי מידע, אבל הם פה יותר זמן.

ראיתי משומשות בלוחות, נדיר אבל יש.

באותה נשימה גם פורסטר משומש אבל הירידה בשנתון גדולה יותר.

idanw
24-11-14, 18:53
לא יודע מאיפה אתם מביאים את הסיפור על צריכת שמן במנועי TSI 1.2 - יש לנו בעסק שתי איביזות שהחליפו שתי פאביות - כולן עם TSI 1.2 + גיר DSG7 - עשו יחד כמה מאות אלפי ק"מ ולא צרכו גרם שמן.
לגבי הגיר - הפאביות, שהיו משנת ייצור 2011, החליפו את צמד הקלאצ'ים ב60 אלף ק"מ בדיוק (באחריות כמובן) - שזה זמן ק"מ סביר בגיר רובוטי - שתי האיביזות כבר עברו את ה60K ואין סימן להחלפה מתקרבת (האיביזות משנת ייצור 2013 - עם תוכנה חדשה יותר בגיר).

אני לא ממליץ כאן על רכישת רכב כזה או אחר - רק בא להגיד שתיקח בערבון מוגבל את השמועות...

עידן

אמיר מ
25-11-14, 07:26
גם אצלנו, בחברה וגם במשפחה כ 10 רכבים עם מנועי 1.2, 1.4, 1.8. רובם באיזור ה 100k ויותר. אחת 2011 עם 360k. אין תקלות בגיר ולא נתקלתי בצריכת השמן. אני אישית עם פסאט 1.8 2012 עם 130k. למעט מצמדים שהוחלפו באחריות ללא תקלות. צריכת דלק 14-15 קמ לליטר. בעיר כ- 11 קמ לליטר.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

yosifoon
28-11-14, 13:45
אז אחרי שסיימתי עם נושא בוער אחר (שכירת דירה שגם באה עכשיו), אני חוזר לנושא הרכב.
ביום ראשון קבעתי נסיעת מבחן ל xv. מבחינתי החסרונות הפוטנציאליים העיקריים שלו הם:
תא מטען קטן (וכך גם בייטי, אלא שבייטי החלון האחורי ניצב ובהורדת המכסה תא המטען גדל משמעותית)
צריכת דלק
נוחות נסיעה.

היתרונות ברורים:
סובארו= אמינות גבוהה
וחמש שנים אחריות (לייטי רק שנתיים).
המחיר לרכב חדש זהה (לא מצאתי xv 1600 ידני בלוחות).
אשמח לאינפורמציה בנושא צריכת דלק - האם יש הבדל גדול לטובת הייטי?
בנושא טיפולים?
מצדדי ה xv, יש משהו שפיספסתי ביתרונות?

שוב תודה,
יוסי.

GodsFather
30-11-14, 11:29
הXV הוא הנעה מרובעת, הייטי רק בדגמים היקרים יותר.

כמדומני, צריכת הדלק טובה יותר בייטי.

דרור ברלי
30-11-14, 20:25
את ה-XV אני מכיר טוב מאוד.
האוטו מרגיש גדול וקצת כבד, ההנעה הכפולה זוללת אנרגיה. עם מנוע 2 ליטר ו-150 כ"ס הוא נוסע ממש בסדר, אבל מנוע ה-1.6 עם 114 כ"ס מרגיש קצת קטן עליו.
מה שמקבלים זה צריכת דלק וביצועים לא מדהימים. הוא לא עגלה, אין לו בעיה לשייט בקלות ובשקט 150-160 קמ"ש על כביש 6, אבל אם אתה בעניין של תאוצות וכוח מתפרץ, אז כנראה שזה לא האוטו בשבילך. מהבחינה הזו היטי גם עם מנוע 1.2TSI מרגיש הרבה יותר "חי" ובפועל הוא זריז ומהיר יותר בכל מצב וגם חסכוני יותר.

ב-XV עם גיר ידני העניינים כמובן משתפרים (וזה למרות שנתון היצרן הרשמי נותן יתרון בצריכת הדלק דווקא לאוטומטי הרציף. אבל הביצועים בידני קצת טובים יותר, ואני נוטה להאמין שגם צריכת הדלק תהיה טובה יותר).

היתרונות המוחצים של ה-XV על היטי הם בשטח:
1. מערכת הנעה כפולה טובה ומתאימה יותר לעבודה בשטח.
2. מתלים מתאימים יותר לנסיעה בשטח. מגהצים ממש טוב.
3. מרווח גחון עדיף. כל מילה מיותרת.
4. הילוך כוח בדגם הידני (ביחס העברה סמלי של 1.4:1, אבל זה יותר טוב מכלום).

מנסיון בהדרכות נהיגת שטח, XV מסתדר ועובר במקומות שמפתיעים בכל פעם מחדש. אשכרה אוטו שבנהיגה נכונה אפשר לטייל איתו במסלולים שמאתגרים את רוב הג'יפונים.

אני מודה שלמרות הביצועים המשכנעים של מנועי TSI וגיר DSG, אין לי אמון במנועי טורבו קטנים ובגירים כפולי מצמד ומרשה לעצמי לנחש עם הרבה מאוד ביטחון, שה-XV יהיה רכב אמין יותר לאורך זמן. גם האחריות ל-5 שנים שסובארו נותנים מחזקת את תחושת הבטחון באוטו הזה.

מידבר
30-11-14, 23:15
אנחנו עם ייטי 1.2 גיר רגיל (דרור, תודה על ההמלצה לפני כשנה וחצי). 40 אלף ק"מ עד כה. טיפול 20000=1500 ש"ח. לא היה חסר שמן בין הטיפולים. הכל טוב. מומלץ.

שפן13
01-12-14, 14:29
כמובטח, עידכון מכיוון השפן-
הרכב אצלי כבר משהו כמו 4 K ק"מ.
בדקתי שמן כעת, ולא חסרה טיפה...

כל הסיפור נשמע לי די מוזר (שתיית שמן בכמויות ברכב חדש).
בספר הרכב, לא מוזכר משהו חריג/בכיוון.

אנצל את השירשור, ואספר כי היאטי היא הרכב הראשון שלי בו לא הייתי משנה דבר. בכל רכב שהיה לי עד כה (והרשימה לא קצרה- רנו 16 אספנות שירשתי, פיגו 205 פעמיים,קליאו, שרייד, גימיני פעמיים, סיטרואן AX,ויטארה XL7), גם באלה שאהבתי מאוד היה תמיד משהו, לכל הפחות נקודה קטנה שהייתי רוצה לשנות.

ביאטי גיר רגיל- עדיין לא מצאתי נקודת תורפה. פשוט מושלמת!! (לטעמי/צרכי)

yosifoon
01-12-14, 14:59
לגבי משהו שהייתי רוצה לשנות, הייתי מוסיף כניסת USB וחיבוריות BT לנגן מתוך הסמארטפון. דברים סופר חשובים בעיני, מה שיגרום לכך שכנראה אצטרך להחליף את הטייפ המקורי במכשיר שיודע לדבר עם BT.
כרגע מתוך האפשרויות שיש לי ייטי נראה כמו הקניה הנכונה עבורי (למרות חוסר היכולת בדגם הבסיסי לתקשר עם הטלפון).
אחרי שאמצא ואקנה רכב אעדכן פה מה הממצאים שלי :)

תודה רבה לכל המגיבים (ואפשר כמובן להמשיך להגיב אם למישהו יש מידע רלוונטי נוסף).
יוסי.

שפן13
01-12-14, 20:40
הי יוסי,
מסכים איתך לחלוטין!
לשמחתי, הבעלים הקודם שידרג והתקין מערכת אנדרואיד כולל כל כניסה אפשרית, BT ומצלמת רוורס.

פינק אותי!
:cool:

בהצלחה!!

yosifoon
22-12-14, 16:48
אז רכשתי סקודה ייטי ידנית, מנוע 1200TSI.
אחלה אוטו נעים ומפנק :)
בינתיים אני עוד עם בעיית החיבוריות לבלו-טות', אבל אני עובד על לפתור את זה (אם מישהו יודע שיש משהו "מקורי" שאמור להתחבר לפאנל המקורי של הרכב ומתאים למה שהיצרן נותן בשביל לאפשר בלו-טות', אני אשמח לשמוע על זה).
לטיפול 45K הלכתי למוסך רון ובאמת הרגשתי שמטפלים באוטו בצורה אחראית וטובה. לא נרשמה בעיה של צריכת שמן והבעלים הקודם לא טרח למלות בין הטיפולים.
לשאלתי, רון ענה שבעיית השמן מוכרת במנועים הגדולים יותר, אבל ב- 1200 אין בעיה כזו.

רציתי להודות לכל מי שהשתתף בדיון ותרם מזמנו, ניסיונו וידיעותיו.

יוסי.

שפן13
22-12-14, 18:46
תתחדש!
שיהיה בכיף!!

:)

אמיר מ
22-12-14, 22:08
קיים מודול בלוטוס מקורי או תואם. מדובר ביחידה נפרדת המתחברת למכשיר רדיו. הפונקציות של המודול תלויות בסוג המודול, בסוג הרדיו ורמת הגימור. ברמות גימור גבוהות, ניתן לחייג, לראות רשימות שיחות ניכנסות ויוצאות.... ולשלוט בספר הטלפונים מההגה ולראות הכול בלוח השעונים. אפשר להזרים מוזיקה מאייפוד או מהטלפון דרך הבלוטוס. המודול מומלץ. התקנת מודול דורשת פתיחת האופציה באמצעות כבל vagcom.

הכוכב הכחול
22-12-14, 22:46
יש לך המלצה למודול שכזה?
קישור כלשהו?

krox66
23-12-14, 07:40
http://www.vagit.co.il/forum/viewtopic.php?f=12&t=12821 (http://api.viglink.com/api/click?format=go&jsonp=vglnk_141931300064110&key=6b34d993f2090e8bb6f50e92db592939&libId=9ddb63c4-5085-4c40-afa9-8c29749850fc&loc=http%3A%2F%2Fwww.carsforum.co.il%2Fv b%2Fprivate.php%3Fdo%3Dshowpm%26pmid%3D2 845741&v=1&out=http%3A%2F%2Fwww.vagit.co.il%2Fforum %2Fviewtopic.php%3Ff%3D12%26t%3D12821&ref=http%3A%2F%2Fwww.carsforum.co.il%2Fv b%2Fprivate.php%3Ffolderid%3D-1&title=%D7%91%D7%A2%D7%A0%D7%99%D7%99%D7% 9F%3A%20%D7%93%D7%99%D7%91%D7%95%D7%A8%D 7%99%D7%AA%20%D7%9C%D7%91%D7%95%D7%9C%D7 %A8%D7%95%20-%20%D7%A7%D7%90%D7%A8%D7%A1%D7%A4%D7%95% D7%A8%D7%95%D7%9D%20-%20%D7%A8%D7%9B%D7%91%D7%99%D7%9D%20%5C% 20%D7%9E%D7%95%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%99%D 7%A7%D7%94%20-%20%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%9D%20%D7% A8%D7%9B%D7%91&txt=http%3A%2F%2Fwww.vagit.co.il%2Fforum %2Fviewtopic.php%3Ff%3D12%26amp%3Bt%3D12 821)

http://www.ebay.com/itm/New-OEM-Blue...-/171407711927 (http://www.ebay.com/itm/New-OEM-Bluetooth-Interface-Module-BT-Kit-Control-Unit-9W2-For-VW-RNS510-RCD510-/171407711927)

http://www.ebay.com/itm/OEM-Bluetoot...261c51&vxp=mtr (http://www.ebay.com/itm/OEM-Bluetooth-Interface-Module-9W2-1K8-035-730-D-for-VW-Volkswagen-RNS510-RCD510-/151517535313?pt=Motors_Car_Truck_Parts_A ccessories&hash=item2347261c51&vxp=mtr)

.

הקיט שנימכר בישראל תומך גם ספר טלפונים (לא כולל עיברית)

אמיר מ
23-12-14, 19:38
http://www.carsystems.pl
תבדוק מולם מה מתאים לרכב שלך. אני רכשתי מהם. יש לי מודול נוסף שלא התאים לרכב שלי. במידה ותרצה תפנה בפרטי ואתן לך פרטים ותבדוק האם מתאים לך.

-->