PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעקב ודיאגנוסטיקה לצי רכב כבד

Bernard
03-12-14, 18:54
כמו בכותרת..

מישהו מכיר חברות שעוסקות בתחום?
אני מצאתי את אלה http://www.noregon.com/
שהמוצר המוביל שלהם בנושא הוא http://www.jprofleetproducts.com/software/jpro_fleetdiagsmodule_hd.asp
אבל אני לא מכיר אותם (או את התחום) ואם הם (נחשבים) טובים ומי המתחרים...

אשמח לכל עזרה ומידע בנושא... כמה שיותר מהר..

sapog
03-12-14, 19:14
שלום ברנרד,

האם מיועד לצפון אמריקה או לישראל?
מה גודל הצי?

Bernard
03-12-14, 19:23
תודה על התגובה המהירה.. באמת די ASAP..

לצפון אמריקה.

כרגע עדיין לא ברור גודל הצי - בוא ניקח בחשבון שצריך לספק את השירות לציים בגודל של עשרות משאיות בגודל "משאית חלוקה".

Micha
03-12-14, 19:23
www.pointer.com
www.traffilog.com

Bernard
03-12-14, 20:07
מיכה.
אם הבנתי נכון, הראשון(פויינטר) זו חברה שמספקת שירותים ניהול - זאת אומרת שצריך להיות מנוי שלהם? יענו, לשלם לפי מספר כלי הרכב?

Bernard
03-12-14, 20:38
עידכון..
כנראה שקיבלתי מידע חלקי בלבד - מצטער.
בדקתי בדיוק במה מדובר ומה הדרישות ואני מקווה שההסבר שמפורט למטה, יהיה מובן יותר

בגדול, מה שצריכים זה חברה שיודעת לייצר ממשק בין מחשב הניהול של הרכב לבין מערכות לניהול ציי כלי רכב.
ממשק שיידע לקבל את קודי התקלות ונתוני המנוע/גיר וכו' (או לקרוא את ממשק היצרן לכל הנתונים הרלוונטיים) ולהציג ולספק/לשדר אותם בצורה "ידידותית" למערכות/תוכנות ניהול ציי כלי רכב שקיימות בשוק.

כמובן שפיתוח הממשק (או התאמה של ממשק "מדף") לכלי הרכב, יזכו לשיתוף פעולה מלא של יצרן הרכב.

זאת אומרת, לדוגמא.
יש צי רכב, עם כמה עשרות כלי רכב מסוגים ויצרנים שונים שכבר משתמש במערכת/תוכנת ניהול.
הצי הזה מעוניין לרכוש כלי רכב נוספים (משאיות) ולחבר אותן למערכת/תוכנת ניהול הצי הקיימת.
צריך ממשק בין הרכב "החדש" לבין המערכת הקיימת.

הממשק הזה יסופק על ידי ספק כלי הרכב החדשים לכל הלקוחות שקונים את כלי הרכב הנדון ולכן הממשק המדובר צריך להיות מסוגל "לדבר" עם כל/רוב מערכות/תוכנות ניהול ציי רכב המצויות בשוק.

כאמור, החברה שהזכרתי בפתיח, עושה את זה ויש עניין/רצון לבדוק אופציות נוספות.
מדובר הפרוייקט לייצור ASAP - לא משהו תאורטי.

ymandel
03-12-14, 20:46
שלחתי לך ה"פ, אני חושב ש יוני5 עוסק בתחום.

Micha
03-12-14, 20:55
שתי החברות שנתתי נותנות שירותי ניהול ואתה צריך להיות מנוי שלהם (בצורה כלשהי) על מנת לקבל את שירותיהן. שתיהן יודעות להתממשק למערכות שבמשאיות.

Bernard
03-12-14, 21:02
מיכה.
מצטער על המידע הלקוי שבפתיח.
צריך מערכת שתקשר ותדע "לדבר" עם המערכות שצרפת.

עידכון..
כנראה שקיבלתי מידע חלקי בלבד - מצטער.
בדקתי בדיוק במה מדובר ומה הדרישות ואני מקווה שההסבר שמפורט למטה, יהיה מובן יותר

בגדול, מה שצריכים זה חברה שיודעת לייצר ממשק בין מחשב הניהול של הרכב לבין מערכות לניהול ציי כלי רכב.
ממשק שיידע לקבל את קודי התקלות ונתוני המנוע/גיר וכו' (או לקרוא את ממשק היצרן לכל הנתונים הרלוונטיים) ולהציג ולספק/לשדר אותם בצורה "ידידותית" למערכות/תוכנות ניהול ציי כלי רכב שקיימות בשוק.

כמובן שפיתוח הממשק (או התאמה של ממשק "מדף") לכלי הרכב, יזכו לשיתוף פעולה מלא של יצרן הרכב.

זאת אומרת, לדוגמא.
יש צי רכב, עם כמה עשרות כלי רכב מסוגים ויצרנים שונים שכבר משתמש במערכת/תוכנת ניהול.
הצי הזה מעוניין לרכוש כלי רכב נוספים (משאיות) ולחבר אותן למערכת/תוכנת ניהול הצי הקיימת.
צריך ממשק בין הרכב "החדש" לבין המערכת הקיימת.

הממשק הזה יסופק על ידי ספק כלי הרכב החדשים לכל הלקוחות שקונים את כלי הרכב הנדון ולכן הממשק המדובר צריך להיות מסוגל "לדבר" עם כל/רוב מערכות/תוכנות ניהול ציי רכב המצויות בשוק.

כאמור, החברה שהזכרתי בפתיח, עושה את זה ויש עניין/רצון לבדוק אופציות נוספות.
מדובר הפרוייקט לייצור ASAP - לא משהו תאורטי.

יצחק.
עניתי לך בפרטי.
תודה.

sapog
03-12-14, 21:13
ברנרד,

אני חושב שרכיב החומרה שאתה מדבר עליו (מקלט\משדר שיושב על המחשב של המשאית) הוא חלק מהפתרון שמסופק ע"י כל חברה שנותנת שירותי ניהול צי.

אלא אם אתה מדבר על צי קיים, שמנוהל ע"י תוכנת ניהול צי ישנה ולא נתמכת - ואז אכן ישנה בעיתיות לנהל משאיות חדשות.

kd2
03-12-14, 21:26
אני משתמש יומיומי בפויינטר.
נראה לי שזה לא בדיוק הכיוון שלך, כי אתה מחפש משהו ממוקד יותר לדיאגנוסטיקה, אסביר -

הכי הרבה ש"הניהול צי" של פויינטר נותן בישראל בתחום ה"דיאגנוסטיקה" זה מה שנקרא אצלם "FMS".
אתה רואה כמות דלק וצריכת דלק אמיתית, סלד, מהירות, חום מנוע, ומתח מצבר ( רוב הרשימה רק ברכבים עם חיבור CANBAS).
כמובן עם גרפים, התראות ודוחות לבקשתך.

בהיבט של נהיגה אתה מקבל התראה על בלימות חירום, האצות חריפות או נסיעה מהירה מידי בסיבובים (חיישן G) - וזה נקרא פויינטר IQ.

ובהיבט של GPS - מיקום אונליין כל 7 שניות, מסלולים, זמני עצירות, הגדרת אזורים, שחזורי מסלולים, סה"כ מפותח לא רע.

ותוסיף לזה את כל עניין האזעקה והאיתור של פויינטר...כמובן.

מערכת מצויינת לשליטה על צי בישראל, אני ממליץ עליה בחום (עדיפה על זו של איתוראן פי 100).
אבל נראה שאתה מחפש משהו אחר.

Bernard
03-12-14, 21:38
לא פויינטר הוא לא התשובה.

ברנרד,

אני חושב שרכיב החומרה שאתה מדבר עליו (מקלט\משדר שיושב על המחשב של המשאית) הוא חלק מהפתרון שמסופק ע"י כל חברה שנותנת שירותי ניהול צי.

אלא אם אתה מדבר על צי קיים, שמנוהל ע"י תוכנת ניהול צי ישנה ולא נתמכת - ואז אכן ישנה בעיתיות לנהל משאיות חדשות.

אני מדבר על רכיב שכזה אבל שיחליף את הממשק של היצרן, לכל נושא קריאה ודיאגנוסטיקה של נתוני הרכב וגם שיתמשק עם המערכות הקיימות בשוק.

כלומר, ש"ידבר" בפרוטקול שמקובל אצל כולם - זה שהיצרן משתמש בו אבל בממשק אחר, ברור ומובן יותר ויותקן בכל כלי הרכב.
לקוח שמקבל את הרכב, יתחבר למערכת ניהול הצי שלו (ולא חשוב איזו היא), בדיוק כמו שהוא מתחבר לכל כלי רכב אחר.
מוצר שישב בין מחשב הרכב לבין מערכות הניהול אבל יהיה שקוף ללקוח - מבחינתו הוא מתחבר רגיל...

asypeer
03-12-14, 21:57
דווקא החברה השניה בלינקים שמיכה נתן מתאימה למה שאתה מציין. במשאית של קרוב משפחה נשלח דו״ח חודשי בצורה אוטומטי על הרגלי הנהיגה ועוד מאפיינים שונים שמשתנים מנהג לנהג.

יש סטארט אפ ישראלי בשם green road, תבדוק אולי המוצר שלהם יתאים.

Sent from my Ass

מוני אורבך
04-12-14, 06:09
לחבר טוב שלי יש חברת סטנדרטים בשם מוביוויז
היא עוסקת בקריאת נתונים ממחשב הרכב ומתחילים שלו בכדי לחסוך בדלק.
היא גם מבצעת מיפוי של הכבישים מבחינת גובה וחסכון בדלק
הוא יכול לבנות ממשק לכל תוכנת ניהול.
אם נשמע לך מעניין אני אתקשר בינכם

המשוטט
04-12-14, 06:57
פוינטר

מערכת מצויינת לשליטה על צי בישראל, אני ממליץ עליה בחום (עדיפה על זו של איתוראן פי 100).
אבל נראה שאתה מחפש משהו אחר.

אצלי ברכב מותקנת מערכת של איתורן ... סיוט .

אין לי נסיון עם פוינטר.

חנן-ג'יפולוג
04-12-14, 07:31
זה לא עונה לשאלה שלך, ובכל זאת אתן לך תובנה קטנה:
אתה צריך לוודא ברמת הכניסה למעגל המודפס, האם צ'יפ ההתחברות לקאן באס של הרכב לא מאופשר לאאווטפוט אלא אך ורק לאינפוט. הנסיון שלי מראה שכשל כלשהו במערכת כזו עלול להוביל לקטסטרופה אבחונית, עד כדי החלפת כל רכיבי האלקטרוניקה והחיווט ברכב, בעלויות של קרוב למאה אלף ש"ח והפסד של שבועות עבודה מצטברים לרכב בודד.

בנוסף, ממליץ מאוד לא לאשר חיבור גלווני למוליכי הקאן באס, אלא קריאה השראתית.

עוד: בד"כ יצרני המשאיות מציעים יחידת גייטוויי שחוצצת בין רשת התקשורת של הרכב לרשת חיצונית וכך לא מתאפשרת הקטסטרופה שתיארתי. היחידה הזו גם יודעת לשדר למחשב האבחון מגוון של קודי תקלה על תקלות בכל הרשתות הרלוונטיות. מומלץ מאוד למרות שמדובר בעלות של כמה אלפי ש"ח. יצרני הרכב אוסרים באופן חד משמעי התחברות לרשת התקשורת של הרכב ללא יחידה כנ"ל, ויסירו אחריות במקרה שהתחברות כזו גרמה לנזק.

מקרה מסוים שהיתה מעורבת בו אחת החברות שהוזכרו כאן, מופיע לי כבר כמה שנים בסיוטי הלילה שלי.

Bernard
04-12-14, 15:39
זה לא עונה לשאלה שלך, ובכל זאת אתן לך תובנה קטנה:
אתה צריך לוודא ברמת הכניסה למעגל המודפס, האם צ'יפ ההתחברות לקאן באס של הרכב לא מאופשר לאאווטפוט אלא אך ורק לאינפוט. הנסיון שלי מראה שכשל כלשהו במערכת כזו עלול להוביל לקטסטרופה אבחונית, עד כדי החלפת כל רכיבי האלקטרוניקה והחיווט ברכב, בעלויות של קרוב למאה אלף ש"ח והפסד של שבועות עבודה מצטברים לרכב בודד.

בנוסף, ממליץ מאוד לא לאשר חיבור גלווני למוליכי הקאן באס, אלא קריאה השראתית.

עוד: בד"כ יצרני המשאיות מציעים יחידת גייטוויי שחוצצת בין רשת התקשורת של הרכב לרשת חיצונית וכך לא מתאפשרת הקטסטרופה שתיארתי. היחידה הזו גם יודעת לשדר למחשב האבחון מגוון של קודי תקלה על תקלות בכל הרשתות הרלוונטיות. מומלץ מאוד למרות שמדובר בעלות של כמה אלפי ש"ח. יצרני הרכב אוסרים באופן חד משמעי התחברות לרשת התקשורת של הרכב ללא יחידה כנ"ל, ויסירו אחריות במקרה שהתחברות כזו גרמה לנזק.

מקרה מסוים שהיתה מעורבת בו אחת החברות שהוזכרו כאן, מופיע לי כבר כמה שנים בסיוטי הלילה שלי.

חנן.

זה בדיוק מה שצריך - דווקא עונה בדיוק על הדרישות.

כמו שאמרתי - כל הפרוייקט יזכה לשיתוף פעולה מלא של יצרן הרכב.

מתבקשת מערכת כמו זו שהדגשתי, בדברים שכתבת, שתחבר בין מערכת התקשורת של הרכב.. החוצה.
מערכת שתתרגם קודי תקלה להודעות שגיאה "מקובלות בענף" והצעות לפתרון (מערכת קיימת והרעיון הוא לשדרג אותה מבחינת קלות שימוש ומבנה ההצגה) - דיאגנוסטיקה.
וכן שתאפשר התחברות, למה שכינית "רשת חיצונית", לכל אותן מערכות שליטה של ציי רכב.

זה לא פרוייקט תיאורטי ולעניות דעתי, יכול להוות מקפצה אדירה, לחברה שתבצע אותו.

לביא
06-12-14, 12:50
קרוב משפחה עובד בחברה שעושה בדיוק את הדברים האלה.
עובדים בכל העולם.
אריאל
054-744-9820

MR BIG
06-12-14, 13:01
trafilog!!!

ללא כל ספק. מנסיון נהדר איתם!!

-->