PDA

צפייה בגרסה מלאה : כיסאות קדמיים שאפשר להשעין אחורה כך שיהפכו למיטה.

C9H13NO3
04-12-14, 18:01
קצת על עצמי:

אני אביב מתגורר על קו ישראל - ארה"ב - אירופה, אוהב את החיים ובינתיים החיים כנראה אוהבים גם אותי.

בין התחביבים שלי אני אוהב לטייל, לטוס, ולפעמים גם לחתוך את האוטו כמו שנוהגים להגיד כאן. אני מאוד אוהב סולדיוורקס, לתכנן דברים בעצמי ולייצר אותם.

אני קורא פאסיבי כבר המון שנים בפורום, ובעזרתו למדתי המון דברים ועל כך אני אומר תודה.

למזלי הגדול בורכתי באישה שלא מפחדת מגריז וטיולי שטח, כך שיש שיתוף פעולה מצד ההנהלה ולפעמים הרעיונות המשוגעים מגיעים ממנה.

ועכשיו לעניין.

כמו שאמרתי קודם אני אוהב לטייל ולרוב יותר מיום אחד. כך שיוצא שאני יושן באוטו המון.

לצערי אני לא יכול להשעין את המושב לגמריי, דבר שמאוד מתסכל אותי ואת הגב שלי עוד יותר.

כל פעם שאני טס בביזנס / פירסט בא לי לקחת את המושב מהמטוס ולהתקין ברכב.

אולי יש למישהו רעיון יצירתי, מאיפה אפשר להשיג מושב כזה. או איך ניתן ליצור מושב כזה.

ברמת העיקרון לדעתי ברכב עדיף מושבים כמו בביזנס ולא כמו בפירסט, כי בפירסט המושב נפתח אבל הקרסוליים נמצאות על הדום שהוא קבוע, מה שלא אפשרי ברכב בגלל המנוע והדוושות.

בביזנס לעומת זאת ההדום נפתח מתוך הכיסא.

ניסיתי להבין איך הכיסאות האלו עובדים, ותאמינו לי שניסיתי אבל עושים אותם כלכך יפה שכל המכניקה חבויה יפה יפה בתוך הכיסא.

אני מאוד אעריך כל עזרה בנושא.

asafk
04-12-14, 18:10
באופן לא מפתיע, את רוב המידע אפשר למצוא בקלות אבל צריך לדעת איפה לחפש.
דברים כאלה הכי טוב לחפש במנועי חיפוש פטנטים. על רוב המנגנונים יש פטנט ולכן קיימים שרטוטים נגישים.

אבל כאן אני צריך לעצור רגע. אתה רוצה לישון על המושבים הקדמיים? למה לא פשוט לבנות מיטה מאחור?

אסף.

יונתןמצפה
04-12-14, 20:59
אוהל ומזרון?

דרור ברלי
04-12-14, 21:24
כמי שטס הרבה (כל שבוע-שבועיים בערך) ובעיקר בביזנס, קצת קשה לי להבין ממה אתה מתלהב.
רוב מושבי המטוסים, כולל מחלקות עסקים במטוסים רחבי גוף בטיסות ארוכות, הם מזעזעים.
נוחות היא הדבר האחרון שאפשר לומר שהם מציעים. וזה למרות כל הפטנטים שחבויים בהם, הפיכה למיטה וכו'.
על המושבים במחלקות עסקים במטוסים עם גוף צר או מושבי מחלקת תיירים, אני כבר לא מדבר... "סדי עינויים" הוא התיאור הנכון.

מבנה מושב קדמי ברכב הוא שונה לחלוטין ממושב של נוסע במטוס. הדרישות שונות.
אני יכול להבין שמחליפים מושב נהג למושב טוב יותר מיצרן ייעדוע או סתם מושב נוח יותר שמגיע מרכב אחר (גם אני עכשיו בעיצומו של פרויקט כזה), אבל מושב של מטוס?.... ממש לא יצלח לשימוש שכזה.

עצתי - עזוב אותך משטויות. רוצה לישון באוטו? תתכנן סוג של מיטה מאחור.

גיל אסרף
05-12-14, 02:43
איזה אוטו דרך אגב?

C9H13NO3
05-12-14, 18:34
תודה על התגובות, אהבתי את הרעיון של לחפש במועי חיפוש פטנטים.

לכל מי שהציע לשים מיטה מאחורה - מאחורה יש דברים. וגם נניח שהאוטו ריק, איפה בדיוק תכנס מיטה, מדובר בג'יפ סוזוקי ויטרה 2003 גם אם אני שם את הראש במושב האחורי והרגליים לכיוון הבגאג' אני אסיים עם חצי רגל מחוץ לאוטו.

הפיתרון חייב להיות עבור המושב הקידמי.

גלעד .ג.
05-12-14, 21:43
זה לא יהיה נוח, מה עם אוהל גג?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bernard
06-12-14, 03:07
אני לא רואה פתרון שיהיה לך כדאי יותר מהחלפת האוטו למשהו מתאים יותר..

אם זה רק לאדם אחד, תחליף את הכיסא הימני למיטה מתקפלת.
אם זה לשני אנשים... קודם אתה צריך למצוא פתרון לפירוק/הרכבה מהירה של ההגה..

דרור ברלי
06-12-14, 21:38
בנוגע למושבי מטוסים, מומלץ לחפור קצת ברשת ולדלות פרטים.

לחברות התעופה אין שום אינטרס שלנוסע יהיה נוח לשבת בכסא שלו, כי כסא נוח ומרופד יותר הוא תמיד גדול יותר פיזית ותופס יותר מקום, וחברת התעופה מעוניינת לצמצם רווחים/מרווחים בין המושבים ולדחוס כמה שיותר נוסעים על מנת לשפר את הרווחים (הכספיים) שלה. מושבי מטוסים בשנים האחרונות, כולל בביזנס, הם כל כך גרועים עד שלדעתי אין שום טעם בכלל לשלם כל כך הרבה תמורת כרטיס בביזנס, אם הטיסה אינה במטוס רחב גוף או ליעדים מרוחקים.

חברות כמו לופטהנזה לדוגמה, הפסיקו את הטיסות במטוסים רחבי גוף לישראל ולשאר יעדים במרחק קצר עד בינוני. הטיסות הן רק במטוסים "רגילים/קטנים" כמו האיירבאס 320-321 ודומיו, והמושבים הם סיוט לשמו. דקיקים, קשים, צרים, הטיית המשענת מינימלית, המרחב לרגליים מצומצם ביותר, גם לנמוכים בהרבה ממני (190 ס"מ) הגב והתחת מתחילים לכאוב כבר אחרי פחות משעה של טיסה.
וזה לא הסוף. לאחרונה נרשם ע"י חברת איירבאס פטנט על מושבי מטוסים מסוג חדש, צפופים הרבה יותר, שמזכירים מושבי אופניים, (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4543614,00.html) שיאלצו את הנוסעים/נידונים לבלות בתנוחת חצי עמידה מאולצת וכמובן יאפשרו לדחוס הרבה יותר מהם למטוס....

מושב מתכוונן שנפתח למיטה דוגמת מושבי מחלקת עסקים במטוסים רחבי גוף בטיסות ארוכות, הם גדולים ומסורבלים מכדי שיוכלו להידחס לרכב, בוודאי לא לרכב קטן כמו ויטארה. הבעיות העיקריות מעבר למחסור בתמיכה צידית, אחיזה לגוף והצורך לוותר על המשענות לידיים בצדדים, הן רוחב וגובה וכמובן ריצפת רכב שאינה שטוחה כמו ריצפת מטוס. גם בהם אגב, שינה ארוכה ממש לא נוחה.

המשענות ברוב המושבים הקדמיים ברוב המכוניות יכולות להישכב אחורנית בזוית די מכובדת ולאפשר נמנום/שינה קלה, אבל לישון בהם בנוחות בלילה? שכח מזה. כדי שהשינה תהיה טובה ונוחה צריך משטח מפולס באורך נורמלי, 1.80 מ' בערך, ורוחב מינימלי של 6 ס"מ לפחות, עם סוג של מזרון. כל מזרון, כולל מזרוני טיולים (ערבה ודומיהם) או מזרנים בדואים מהשוק של רהט, טובים ונוחים יותר גם ממושב הביזנס/פירסט קלאס הטוב ביותר.

Bernard
06-12-14, 21:59
פחחחחח.
לא ילך לך דרור.
לנסות לשכנע את כולם שהטיסה בביזנס/פירסט לא נוחה...
לא יילך לך.

אני טסתי הרבה בקו ארה"ב/ישראל והפוך גם, בביזנס של דלתא ת ע נ ו ג !!!!
לפעמים מנת הפילה היתה עשוייה מידי (החליפו) ופעם אפילו הייתי צריך לחכות לשמיכה נוספת אבל בסך הכל - תא כמעט פרטי, מיטה מלאה, מסך טלוויזיה ענק ועשרות סרטים ו...
לא יילך, אני אומר לך..

מידי פעם (מכורח הנסיבות המצערות של "אין מקום" - טסתי על בסיס מקום פנוי) נאלצתי לטוס גם בתיירים - פיכסה!
והיתה גם פעם או פעמיים שטסתי באלעל - ממש נורא.. הרבה יותר גרוע מ"פיכסה" גם בביזנס!

amit1
06-12-14, 22:17
ברמת הגולן קיים מפעל של התעשייה האוירית שמתמחה בייצור כסאות למטוסים, תעשיות גולן שמו. יש שם חבורה נחמדה של מקצוענים.....צור אתם קשר ותכין זוזים.

זיף
06-12-14, 22:24
קודם כל הייתי מציע לחשוב באמת לכיוון של אוהל ומזרונים- הרבה יותר טוב.
אם לא אז רכב שאפשר לישון בו בצורה טובה= מיטה או משהו שווה ערך בבגז'.
אם אתה נעול על הכיוון הזה, שווה לך להפוך כורסא של אמריקן קומפורט או משהו בסגנון- עם ההדום הנשלף כדי לראות את המכניקה. לא מאד מסובך. אגב- שים לב שהן לא נפתחות לחלוטין (180 מעלות), ועם זאת אפשר לישון עליהן לא רע (מנסיון). אבל הן מרופדות ורחבות הרבה יותר מכל מושב רכב.

לדעתי הבעיה הגדולה שלך תהיה לבנות מנגנון שמשנה את גובה כסא הנהג כדי שיהיה בגובה אחד עם הספסל האחורי כשאתה שוכב על הכסא שלך, עם הראש איפשהוא על או מעבר לספסל האחורי (לא יודע כמה אתה גבוה). לגבי הדום לא נראה לי שיש שם מקום מספיק.

דרור ברלי
06-12-14, 22:25
אני טס בעיקר לאירופה.
למעט סוויס (וגם אצלם אם תיפול על מטוס "צר" כמו איירבאס 320-321, אכלת אותה) אל-על טוב יותר מכולם. משמעותית. בכל פרמטר - מטיב המושבים דרך טיב האוכל, טיב השירות ועד לעמידה בזמנים.

Bernard
06-12-14, 22:29
אני טס בעיקר לאירופה.
למעט סוויס (וגם אצלם אם תיפול על מטוס "צר" כמו איירבאס 320-321, אכלת אותה) אל-על טוב יותר מכולם. משמעותית. בכל פרמטר - מטיב המושבים דרך טיב האוכל, טיב השירות ועד לעמידה בזמנים.

וואלה?!?!?!?
עולם הפוך, אתה חי - כיף לך.
אלעל הכי טובה...

יש לי חברים שטסים/טסו על בסיס קבוע/שבועי לכל מקום בעולם - תמימות דעים על אלעל - בכל פרמטר..

OFF-RoaD
06-12-14, 22:49
רעיון שראיתי ברכב טיולים בניו זילנד, ואולי יתאים לך.
בסיס + מזרון, תלוי מהגג בתוך הרכב, ביחד עובי של בערך 10 ס"מ. בלילה משכיבים את הכסאות הקדמיים כך שיהיו נמוכים ככל האפשר, ומורידים את המתקן. הבסיס נפתח כך שיכסה כמעט את כל שטח הרכב, ורגליים מייצבות אותו על הרצפה. בבוקר מקפלים, תולים למעלה, ונוסעים.

Bernard
06-12-14, 22:52
רעיון שראיתי ברכב טיולים בניו זילנד, ואולי יתאים לך.
בסיס + מזרון, תלוי מהגג בתוך הרכב, ביחד עובי של בערך 10 ס"מ. בלילה משכיבים את הכסאות הקדמיים כך שיהיו נמוכים ככל האפשר, ומורידים את המתקן. הבסיס נפתח כך שיכסה כמעט את כל שטח הרכב, ורגליים מייצבות אותו על הרצפה. בבוקר מקפלים, תולים למעלה, ונוסעים.

בויטרה????????

opl
06-12-14, 22:54
אני טסתי לא פעם ולא פעמיים עם אלעל וליעדים רחוקים יותר מאירופה (וכולל), לופטנזה בינתיים מובילים מבחינתי.

אם פותח השרשור מתכוון באמת לצלצל למפעל המושבים של התעשייה, תעשה טובה, תקליט. אני סקרן לשמוע איך תלך השיחה.

דרור ברלי
06-12-14, 22:56
וואלה.
וזה אחרי תקופה ארוכה שבה טסנו בעיקר בלופטהנזה וחברותיה לסטאר-אלאיינס.
אני טס לחו"ל כ-15-25 פעמים בשנה. רצוי לציין שאני לא בוחר את החברה בה אטוס.

בשנה-שנתיים האחרונות, זה הפך לסיוט. לופטהנזה, אוסטריאן, טורקיש וכו', בכולן מושבים איומים, איחורים וכו'.
הביזנס בסוויס יותר טוב מהאחרים, אבל גם אצלם, אם נפלת על מטוס צר, יש לך את כל הסיבות בעולם לקלל.

המושבים בלופטהנזה ואוסטריאן הם הכי גרועים שאני מכיר.
אוכל? אוכל של מטוסים הוא אף פעם לא משהו, אבל גם כאן יש ויש.
בטורקיש למשל, הוא מגעיל באמת. בלופטהנזה ובסוויס - סביר. באל-על? לא רע. בכלל לא רע.
את האוכל היותר טוב מגישים במחלקות העסקים בקוים הטרנס-אטלנטיים הארוכים. כאן חלק מהחברות הזרות באמת יותר טובות מאל-על.

ומה עם הדייקנות הגרמנית המפורסמת?... נו שויין. הסטטיסטיקה המאוד פרטית שלי אומרת שהסיכוי הכי גדול לאיחורים יהיה בלופטהנזה.
דוגמא טובה לאיך הם דפקו לנו השקה בספרד:
הטיסות תמיד עם קונקשן. ככה זה כשטסים עם חברה זרה שה-HUB שלה זה אצלה בבית. אם טסים בסוויס, אז דרך ציריך. אם טסים עם לופטהנזה, אז דרך פרנקפורט. עם טורקיש - דרך איסטנבול וכו'. אז היה עיכוב בהמראה מנתב"ג + עיכוב בנחיתה בפרנקפורט + עיכוב בירידה מהמטוס וכל זה בקונקשן קצר ולחוץ = הפסדנו את טיסת ההמשך ונאלצנו להתייבש בפרנקפורט 6 שעות עד לטיסה הבאה = הפסדנו יום נהיגות + מסיבת עיתונאים ופרזנטציה. הגענו ליעד מאוחר בערב ולמחרת בבוקר כבר נאלצנו לחזור. רק במזל ועם הרבה חוצפה ונחישות, היחצ"ן שליווה אותנו הצליח לגרד לנו מכוניות לנהיגה מהמלון לשדה התעופה. מה שהיה צריך להיות השקה חשובה, הפך לפארסה ולנסיעה מיותרת. יומיים שהלכו לאיבוד. וכל זה בגלל פאקים של חברת תעופה.

וזה קרה לא פעם אחת ולא פעמיים.
באל-על זה לא קרה אף פעם. כי באל על תמיד טסים ישר ליעד, בלי קונקשנים מיותרים. אבל זה כמובן רק בתנאי שלאל על יש קו לאותו יעד. אם לא, טסים בחברה זרה, ואז קיים הסיכוי שיתחיל הבלגן.

אחזקת המטוסים?
חזרתי מהשקת ב.מ.וו סדרה 4 גראן קופה בבילבאו לפני כמה חודשים. כרגיל, עם קונקשנים מעצבנים. טיסת לילה של לופטהנזה מפרנקפורט לישראל. מחלקת העסקים היתה ריקה ורק אני ועוד קולגה ישבנו בה. האוכל היה בסדר, השירות היה טוב, אבל היינו עייפים. רצינו לישון. כרגיל המושבים הנוראים שלא מאפשרים לך לשבת בכלל, שלא לדבר על לנסות להירדם. הם גם בנויים בצורה כזו שגם אם תרים את משענות הידיים ותנסה להשתרע על שלושת המושבים, יש ביניהם מין זרועות מאלומיניום שננעצות לך בגב וזה מתוכנן ככה בדיוק מהסיבה הזו - כדי שלא ישכבו על המושבים האלה. תהיו בטוחים.
בלי להתבייש לקחנו כריות ושמיכות שהיו בשפע (מטוס חצי ריק) והשתרענו על הריצפה במעבר. כמו בימי לבנון העליזים של 1985, כשהיינו נרדמים על ריצפת אוטובוס קו 845 של אגד מקריית שמונה לת"א... אבל זה היה הזוי. בשביל זה משלמים אקסטרא על כרטיס בביזנס, כדי לישון על הריצפה כמו כלבים?...
ולמרות זאת לא נרדמתי. היה לי קר. למרות שהתעטפתי בשלוש שמיכות, שרר קור כלבים במחלקת העסקים. משהו לא מובן לחלוטין. שאלתי את הדיילת (גם היא רעדה מקור) ואחרי שהתנצלה על המושבים ("הם בושה לחברה כמו לופטהנזה", מילים שלה) היא לחשה לי בסוד שגומיית האטימה של דלת המטוס קצת קרועה.... ובאמת, באחת הפינות של הדלת היתה תחושה של משב רוח קפוא. פינה קטנה, משב קטנטן, לא משהו שיסכן את המטוס, אבל אי אפשר היה לעמוד שם מרוב שהיה שם קפוא. וזה כי בגובה 35,000 רגל טמפרטורת האוויר מחוץ למטוס היא בערך 57 מעלות. מינוס.
לופטהנזה, אתם מבינים?.... ברור שזה לא מייצג, אבל עובדה שזה קרה. וזה קרה לי רק פעם אחת בחיים. בלופטהנזה. כבר מזמן שאני לא מחזיק מהם.

לשמחתי, לאחרונה יוצא לי לטוס יותר באל-על. גם אני בהתחלה קיטרתי "אוף, טסים באל-על", כי לזלזל באל-על זה מין ספורט לאומי בישראל. "המטוס בטח ישן ומתוחזק רע", "האוכל בטח יהיה גרוע", "השירות יהיה מזלזל", "הם בטח ייאחרו", "הם יאבדו מזוודות" וכו' וכו'. וזה כי תמיד שלנו חייב להיות הכי גרוע ושל הגויים הכי טוב. ואם הגויים הם שוויצרים או גרמנים, אז בכלל הכי טוב. ככה זה אצלנו, נו, יהודים.
אז במציאות זה לא ככה ואני מצטער להרוס לכולם את התיאוריה - לדעתי האישית בלבד, לאל-על אין במה להתבייש וממש אין לי תלונות. נהפוכו. הם אולי לא החברה "הכי טובה בעולם" (על התואר הזה מתקוטטות חברות התעופה הערביות מהמפרץ הפרסי: אתיחאד, קטאר, אמירייטס וכו' - וכמה מהמזרח הרחוק: תאי, סינגפור, קתאי פסיפיק וכו'), אבל כשגרמנים מאחרים ולא נוח אצלם, כשהאוכל של הטורקים מגעיל והשירות שלהם עוין ולא נעים, כשהשווייצרים צנונים, כשהבריטים מעקמים לך פרצוף, וכל זה במיוחד בתקופות שבואו ונקרא להן "רגישות" - פתאום דווקא בא לי לשמוע עברית מסביבי ואני ממש מרוצה מאל-על. אני באמת מרגיש טוב יותר באל-על. אבל זה רק אני ודעתי.

וזה מעבר לעובדה שאם חס וחלילה קרה לך משהו, אבד לך דרכון או חס וחלילה נגנב ואתה תקוע בנמל תעופה זר - כל חברה זרה תתעלם ותתנער ממך, במיוחד כשאתה ישראלי. וכישראלי, רק אל-על יעשו מאמצים וימצאו דרך לעזור לך. כי האופי הישראלי ה"חפיפניקי", זה שיורה מהמותן, מכבה שריפות בשניה האחרונה ומקמבן קומבינות, בא לטובתך במקרה כזה. זה מנסיון אישי.

OFF-RoaD
06-12-14, 22:56
בויטרה????????
יושב? טויוטה סטרלט!!!!!! שפורקו לה המושבים האחוריים.
שם המתקן תפס חצי אוטו. שתי מוצילות וקצת ציוד מחיה, ואי אפשר היה להכניס קיוי (הפרי, על ציפור אי אפשר לחשוב אפילו). אבל הם ישנו בנוח, וזה נראה גדול.

ויטרה זה סוויטה ליד זה.

opl
06-12-14, 23:02
אני לא טס בתדירות שלך, אני מאוד אוהב את אל על. במיוחד בטיסות לארה"ב, יונייטד ויו אס אייר הם בתחתית הרשימה. אבל עם לפוטנזה זה היה הכי טוב.

עד עכשיו רק באל על חוויתי נוסעים הזויים וטיפוסים מוזרים.

אני לא אוכל אוכל של מטוסים וממש אבל ממש לא נוגע בשתייה שמכינים על המטוס.

Bernard
06-12-14, 23:13
יושב? טויוטה סטרלט!!!!!! שפורקו לה המושבים האחוריים.
שם המתקן תפס חצי אוטו. שתי מוצילות וקצת ציוד מחיה, ואי אפשר היה להכניס קיוי (הפרי, על ציפור אי אפשר לחשוב אפילו). אבל הם ישנו בנוח, וזה נראה גדול.

ויטרה זה סוויטה ליד זה.

תראה - אני מטונן עכשיו וכואב לי הראש ואני "על כדורים" ו... צחקתי מאוד כרגע... פשוט נהדר - עשית לי את היום.

SHMBO עכשיו על הקו ארה"ב יפן וגם השחילה איזה הודו בדרך (גם ביזנס וגם פירסט (בפירסט לא חשוב כ"כ איפה אתה טס... הפיג'מות הן שוס)..
טסה בלופטהנזה להודו - גועל..
טסה ביונטייד ליפן - פיכס.
טסה באמריקן ליפן - לא משהו..
באלעל היא טסה כל הזמן, עד לפני כשנה - לא ממליצה - אין תחרות לכלום.

בנתיים הכי הטוב היה בדלתא ומיד אח"כ יו-אס איירווייס

דרור ברלי
06-12-14, 23:31
אפרופו החלפת מושבים קדמיים.

היום עסקתי בפרוייקט החלפת מושבים קדמיים בסופה.
זו עובדה ידועה שמושבי תע"ר המקוריים הם מזעזעים. קצרים, קטנים, קשים כמו קרש, מכאיבים לגב, לא מתכוונים מספיק, לא תומכים בשיט.
גם אם תתקין את קיט הקפיצים והבולמים הטוב בעולם, עדיין תסיים יום טיול כשאתה שבור, רק בגלל מושבים. (והם אגב לא מתוצרת ישראל בכלל אלא BOSTROM 900R, פאר תוצרת שוודיה. עאלק...)
הם כל כך גרועים, עד שלופטהנזה ואוסטריאן איירליינס יכלו בקלות לאמץ אותם....

כבר לפני כמה חודשים, מישהו נחמד מהפורום כאן תרם לי זוג מושבים קדמיים במצב מצוין שירדו מהג'יפ שלו ולפני זה מאיזו משפחתית קוריאנית. הוא לא ידע להגיד איזו.
אני בדקתי וחפרתי והגעתי למסקנה שהם במקור של יונדאי כלשהי, כנראה אקסנט (או של קיה ריו המקבילה. אותה מכונית בדיוק).
מצד אחד מושבי משפחתיות קוריאניות בפרט ומהמזרח הרחוק בכלל, הם די ממוצעים, לא מציאה גדולה.
מצד שני, הם עדיין עדיפים בסד"ג בלתי נתפס בכל פרמטר על מושבי תע"ר. שידרוג גדול.

מין הסתם הם לא ממש התאימו והיום עבדתי המון עם דיסק, מקדחה, מסור ג'יגסו והרבה זיעה ואבק ברזל שחור בכל פינה....

תהליך ההתקנה לא בדיוק מעניין, אבל מה שכן חשוב - כשאתם מחליפים מושבים, תשתדלו לשמור ככל האפשר על חלקים ורכיבים מקוריים מהאוטו שלכם - בשלמותם. וזה כי אם הפרוייקט לא ייצא לכם כל כך מוצלח ותרצו להתחרט - אם חתכתם תושבות, קיצצתם מסילות, קיצרתם רגליים וכו' - אתם בבעיה.

למזלי חשבתי על זה מראש ותכננתי את כל העסק כך שלא אצטרך להשחית שום חלק מקורי מהסופה - רק פירקתי החוצה את המושבים עצמם והשארתי את המסילות והתושבות של הסופה בשלמותם. את השינויים ערכתי בכסאות של היונדאי - קיצוץ המסילות, התאמת פלטות לתחתית המושב כדי שיהיו מקבילות ובאותו גובה. הרבה ניסורים, הרבה חיתוכים, הרבה השחזות, הרבה קדיחות.... שמחה רבה.

בסה"כ יצא לי טוב מאוד, אם לא מצויין. כעת מושב הנהג מעט נמוך יותר, כמו שרציתי. הוא נוח, נעים, תומך. תנוחת הנהיגה משופרת לאין ערוך, אפשר להשכיב את המשענת הרבה יותר כשעייפים ורוצים לעצור ולנמנם. אחרי נסיעת נסיון של שעה וחצי - ירדתי מהג'יפ כשאני הרבה פחות עייף.
אז אני מרוצה, ועדיין יש לי את האופציה להתחרט ולחזור לסד העינויים הנצרתי, או לשדרג הלאה למושב טוב עוד יותר בעתיד.

C9H13NO3
08-12-14, 16:55
לא התכוונתי לעשות כזא בלאגן ומלחמות טיסה, בכל מקרה אני טס בDELTA תמיד מכל מיני סיבות, תמיד היחס שם היה אגדי. יש לי גם ניסיון מצויין עם SWISS באירופה, אל-על עם כל הכבוד שהם החברה הלאומית של ישראל, המטוסים שלהם ישנים, אין בקושי שקע USB ובחלק מהמטוסים אין אפילו מסכים פרטיים.
אני כבר לא מדבר על איכות הדיילות שבאל-על בדרך כלל נופלים על איזה פריחה מתלהבת שלא מבינה איך צריך להיות שירות לאדם בטיסה, או נשים בנות 40 שכבר נגמר להן הסוס.

בכל מקרה, הפכתי את הכורסאת טלויזיה בבית, ניסיתי להבין איך המכניקה עובדת שם, וזה נראה כמו אוסף של מקביליות שמעבירות את התנועה אחת לשניה.
אני מאמין שצריך לעשות משהו דומה אבל שיפתח באמת 180 מעלות.

לגבי המפעל בארץ - לא רלוונטי לפרוייקט הזה.

אם צריך להחליף אוטו. אני מוכן לעשות גם את זה.

בכל מקרה פירקתי כבר מזמן את המושבים האחוריים, השארתי רק את המשענות האחרויות ככה אני יכול לסחוט עוד כמה מעלות מהכיסא, אבל בלי שכל הבאג'ז ישפך לתא הנוסעים.

אני אשמח אם למישהו יש סירטונים או הסברים איך בונים את המושב עצמו, באיזה ספוגים להישתמש, איך השילדה צריכה להיות בנויה, איך התמיכות לגב צריכות להיות, איזה חומרים צריך.
אני מגיע מתחום ההנדסת מכונות.

נמרוד
08-12-14, 17:49
ברלי אתה כזה פיינשמעקער שגם אם הנשיא אובמה בכבודו ובעצמו היה מזמין אותך לישון עם אשתו במיטה הנשיאותית באייר-פורס-1 היית מוצא על מה להתלונן!

UDAEDRI
08-12-14, 20:57
אני חושב שהכיסאות של גלופר הופכות למיטה
מי בעל גלופר שירד לבדוק..

דרור ברלי
08-12-14, 21:02
ברלי אתה כזה פיינשמעקער שגם אם הנשיא אובמה בכבודו ובעצמו היה מזמין אותך לישון עם אשתו במיטה הנשיאותית באייר-פורס-1 היית מוצא על מה להתלונן!

אני לא סובל את אובמה הסמרטוט ואני מנחש שגם אתה לא היית רוצה לישון עם אשתו, לא באיירפורס 1 ולא בבית הלבן- היא חתיכת סוסה גמלונית ומכוערת (וכנראה גם כלבה לא קטנה... ולא, לצבע שלה ממש אין קשר לזה).

אני לא חושב שאני פיינשמעקר, הרי אני נוסע בסופה והחזקתי מעמד יותר מחמש שנים על מושבי תע"ר.... אבל במטוסים זה אחרת. זה מאוד לא נוח. אני פשוט טס כל כך הרבה עד שהתחת שלי כבר יודע להבחין לבד על סד עינויים של איזו חברה אני מניח אותו.

לפותח השרשור, לגבי בניה עצמית של מושב לרכב - עם כל הכבוד לתואר שלך, אל תיקח סיכונים מיותרים. תן קצת קרדיט למהנדסי רכב שמתכננים מושב ומתחשבים בהרבה פרמטרים, כולל בעיקר שיקולי בטיחות, ויש להם אמצעים ומתקנים על מנת לבדוק ולנסות את התוצרת שלהם לפני שהם משווקים אותה - אלה החיים שלך.

OFF-RoaD
08-12-14, 23:45
קצת סוטה מהנושא, אבל אולי תסביר מה המניעה לישון מחוץ לאוטו? סביר שאת הבעיה הזו יהיה קל משמעותית לפתור מאשר לחפש דרך לישון בנוחות בפנים

ד ו ר ו ן
09-12-14, 20:40
לישון בכיסא הקדמי דל הרכב זה סוג של צעירות..
שלא לומר אינקוויזיציה.

קרה כשהיינו עשרים שנה פחות, כי אז היינו יותר גמישים, או יותר נכון, הגוף נשאר גמיש גם אחרי העינוי הזה.

לא רואה כמעט מצב שלא מאפשר להקים אוהל ליד הרכב, כולל בגשם שוטף.

ד ו ר ו ן
09-12-14, 21:44
וזה מעבר לעובדה שאם חס וחלילה קרה לך משהו, אבד לך דרכון או חס וחלילה נגנב ואתה תקוע בנמל תעופה זר - כל חברה זרה תתעלם ותתנער ממך, במיוחד כשאתה ישראלי. וכישראלי, רק אל-על יעשו מאמצים וימצאו דרך לעזור לך. כי האופי הישראלי ה"חפיפניקי", זה שיורה מהמותן, מכבה שריפות בשניה האחרונה ומקמבן קומבינות, בא לטובתך במקרה כזה. זה מנסיון אישי.
+
לפני שנתיים, הגענו לטורונטו, באמצע סופה איומה, כל השדה נסגר, אין טיסות המשך, וכמו כל חברה נורמלית, גם אל-על דאגו למלון ללילה למי שהיו לו טיסות המשך דרכה.
עד כאן סטנדרטי.
מה שלא מובן מאליו, זה ישראלים שהיו להם טיסות המשך שלא דרך אל-על, לכאורה לא בעיה של אל-על, מרגע שהביאו אותם עד ליעד שקנו את הכרטיס אליו (כרטיסי המשך נקנו בנפרד).
הם סידרו מלון גם לישראלים אחרים שהיו על המטוס, ונתקעו בגלל הסופה במקום שיתכלבו כמו אלפי נוסעים אחרים בשדה, מעל יום עד שהשדה נפתח.

Redoren
22-12-14, 14:29
לבחור שחיפש מושבים של מטוס לשים בויטרה..
בהצלחה עם זה.
למכירה: מושבי בואינג 747 באלפי דולרים
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4606364,00.html

-->