PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריכת דלק גבוהה בסופה

אדי
20-07-03, 21:28
יצא לי לבדוק את צריכת הדלק אצלי , 4 וקצת ק"מ לליטר או מעט יותר טוב . עיקר הנסיעות היו נסיעות בינעירוניות קצרות ובעיקר נסיעות בשטח טכני ושבילים ... אני יודע שלא אמורים למדוד צריכת דלק בצורה הזאת , אבל אלה היו הנסיעות שלי בין שני התדלוקים האחרונים בהם בדקתי את צריכת הדלק .

הרכב הוא סופה 92 , קצרה פתוחה . צמיגי שטח במידה 31/10.5/15 בדרך כלל בלחץ אוויר של כ-20 psi .

אין חיישן חמצן , תרמוסטט תקין , חוטי הצתה מכסה מפלג ורוטור די חדשים .

מאיפה להתחיל לבדוק?

תודה , אדי .

נמרוד
20-07-03, 21:38
יצא לי לבדוק את צריכת הדלק אצלי , 4 וקצת ק"מ לליטר או מעט יותר טוב . עיקר הנסיעות היו נסיעות בינעירוניות קצרות ובעיקר נסיעות בשטח טכני ושבילים ... אני יודע שלא אמורים למדוד צריכת דלק בצורה הזאת , אבל אלה היו הנסיעות שלי בין שני התדלוקים האחרונים בהם בדקתי את צריכת הדלק .

הרכב הוא סופה 92 , קצרה פתוחה . צמיגי שטח במידה 31/10.5/15 בדרך כלל בלחץ אוויר של כ-20 psi .

אין חיישן חמצן , תרמוסטט תקין , חוטי הצתה מכסה מפלג ורוטור די חדשים .

מאיפה להתחיל לבדוק?

תודה , אדי .

תהיה רציני אדי. תבדוק צריכת דלק בתנאים נורמליים. ארבע לאחד בתנאי טיול לא מצביע על שום דבר.

אדי
21-07-03, 13:35
גם בבדיקה בטיול המצב לא הרבה יותר טוב , אבל לא יצא לי לסוע הרבה בזמן האחרון ... בנסיעה שרובה הגדול היה בכביש מהיר ופנוי (90 קמ"ש) המצב לא היה הרבה יותר טוב . באיזור ה-5 ק"מ לליטר ואולי אפילו קצת פחות (אני לא זוכר מספר מדויק ...) .

רציני? :)

אדי

סופה93
21-07-03, 16:31
הי אדי
לי יש סופה 93 צמיגים סטנדרטים ביום יום אני עושה את הדרך לעבודה מפ"ת לעתידים (ת"א) דרך הירקון צריכת דלק 1 ל - 5
בסוף שבוע זה הייתי בצפון 400 ק"מ בסופם מילאתי 60 ליטר לאחר שיצאתי עם מיכל מלא. רוב הנסיעה היתה בכביש נסיעה 80- 90קמ"ש. יוצא 1 ל 6.5

נמרוד
21-07-03, 16:43
אדי, שים לב לתוצאות הסקר שזאביק ערך פה:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=49

התוצאות הן, בגדול:
1/3 מבעלי הסופה 5-6 ק"מ לליטר
1/3 מבעלי הסופה 6-7 ק"מ לליטר
0 מבעלי הסופה 7-8 ק"מ לליטר
1/3 מבעלי הסופה מעל 8 ק"מ לליטר.

מאד, מאד, מוזר, מבחינה סטטיסטית. יש כאן אני יודע מומחים גדולים ממני לסטטיסטיקה - איך אתם מסבירים את התוצאות האלו? איך יתכן שבאמצע יש בור?

ההסבר הפשוט הוא שצריכת הדלק הממוצעת של סופה באזור ה6, בהתבסס על 2/3 מהעונים, וה1/3 הנוסף נשארים בחוץ - הם "טעות מדגם". מילה אחרת היא מעופפים... :lol:

ברצינות, איך אתם מסבירים את התוצאות האלו?

אדי
21-07-03, 17:10
נמרוד , הסיבה לשאלה שלי היא הסקר ... בכל זאת יש כמות לא מבוטלת של אנשים , שנצא מנקודת הנחה שלא טעו במדידה ומדדו לפחות כמה פעמים שמדווחים על צריכת דלק טובה בכמעט פי 2 מאצלי ... זה אומר שאני צריך לבדוק מה קורה , לא?

מה יכול להיות ההבדל בין אנשי ה 10:1 לבין ה6:1 בתנאי נסיעה ונהיגה דומים?
רכב פתוח/סגור , קצר/ארוך , עם/בלי חיישן חמצן , "שיפורי מנוע" למיניהם ..... ?

אדי

נמרוד
21-07-03, 17:34
נמרוד , הסיבה לשאלה שלי היא הסקר ... בכל זאת יש כמות לא מבוטלת של אנשים , שנצא מנקודת הנחה שלא טעו במדידה ומדדו לפחות כמה פעמים שמדווחים על צריכת דלק טובה בכמעט פי 2 מאצלי ... זה אומר שאני צריך לבדוק מה קורה , לא?

הדרך היחידה להסביר את תוצאות הסקר היא שנקודת ההנחה הנ"ל לא נכונה, מה ששומט מראש את התקפות של הסקר. ולכן לא הייתי מייחס יותר מדי לתוצאות, זה לא סקר רציני...

אדי
21-07-03, 17:46
טוב ... אולי הסקר לא הכי רציני כי הוא משווה בין גרסאות שונות , אבל כמה מהמשתתפים בו היו רציניים , לא? אני מעריך שגם כמה מאלה שקיבלו תוצאות טובות במיוחד .

asafk
21-07-03, 23:42
מי חישב בסקר מידת צמיגים שונה ממה שהאודומטר מתוכנן אליה?
ומי חישב השפעת יחסי העברה שונים מהמקור?
ומי חישב גם וגם?
ומי חישב נסיעה בלחץ אוויר 30 שמגדיל עוד קצת את הקוטר?

בקיצור- לא רציני..

:twisted:

אסף.

Alon
22-07-03, 10:06
אסף אצלי בסופה הצמיגים הם 31.5X10.5X15 ולפי מדידות בעזרת GPS אלה הצמיגים שבהם מד המהירות והקילומטרז עובדים נכון.

לפי מדידה שערכנו של יום טיול במכתש אני וניר ל צריכת הדלק היתה 6 קמ לליטר.
אלון

זאביק
22-07-03, 12:18
גם אצלי סופה, יחסי העברה מקוריים וצמיגי 31", יה התאמה מדוייקת בין הספידומטר לבין מדידת GPS.

בסקר, לרוב רובם של המשתתפים יש יחסי העברה מקוריים וצמיגי 31".
וגם לי התוצאות נראות מאוד מוזרות ומשונות . . .

-->