PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה הקטע של יופיאס להשאיר חבילות מחוץ לדלת?

GodsFather
12-12-14, 23:48
חבילה הוזמנה לבית של חבר בארהב. קיבלתי הודעה שהיא סופקה.

קורא לעומק - הונחה במרפסת הבית....

כבר מקרה שני שלי איתם שלא באמת מישהו חותם על החבילה או בכלל יודע שהיה שליח בבית. בפעם הקודמת זה היה אשכרה בשיחים!!

מה הסיפור??

ג'ו? ברנרד? מישהו אחר?

tzagi
13-12-14, 06:54
נורמלי לחלוטין,
דופקים בדלת ואם אין תגובה משאירים ועפים
זה לא קטע של UPS, כול החברות משלוח כולל הדואר עושים בדיוק אותו הדבר.

נדיר שחבילות נגנבות או כול קומבינה אחרת.

opl
13-12-14, 08:13
גם האמריקאים צוחקים על זה, עד שגונבים להם...

94027

94028

יובל48
13-12-14, 08:59
כל חברה והשיטות שלה.
DHL יגיעו אלך ללא תיאום,לא בבית? ישאירו לך את החבילה בחנות מנטה לפי בחירתך.
היחידים שיתאמו איתך מסירה הם פדקס

lizard
13-12-14, 09:00
לנו השאירו מחוץ לדירה (בבית דירות) מלא דברים. כולל עגלה של הילדים, סל קל וכדומה. אבל בדר"כ היינו בבית אז לא הייתה בעיה.

אמיר ב.א
13-12-14, 14:16
הולך ונהיה נפוץ בארץ בזמן האחרון - בשנה האחרונה , ניתקלתי במשהו כמו חמישה מקרים כאלה, גם עם דואר ישראל וגם חברות שליחויות ,
בשנים לפני זה , עם משהו כמו 200 פריטים , לא ניתקלתי בזה.

השליחים הולכים ונהיים עצלנים עם השנים ...

gp1
14-12-14, 23:29
הערב בערוץ 10 דיבר על זה גיא זהר בתוכנית היום שהיה.
והוא דיבר במיוחד על יו.פי.אס
בעקבות הכתבה הזאת בוול סטריט ג'ורנאל : http://www.wsj.com/articles/ups-launching-service-to-cut-down-on-delivery-stops-1412769604

or UPS, which is trying to engineer a way to cut the rapidly growing cost of delivering e-commerce, it means money saved on labor and fuel. One minute per driver, per day saves the company about $14.5 million a year.

six 4 life
14-12-14, 23:52
כל חברה והשיטות שלה.
DHL יגיעו אלך ללא תיאום,לא בבית? ישאירו לך את החבילה בחנות מנטה לפי בחירתך.
היחידים שיתאמו איתך מסירה הם פדקס

אליי התקשר היום שליח מאוד מנומס של DHL וסיפר שהוא בא למסור לי חבילה. חיכיתי כמה שניות לשמוע אותו אומר "מגיע לנו דמי טיפול ככה וככה" אבל להפתעתי הסיבה שהוא התקשר היא בגלל שהוא בא לביתי למסור לי את החבילה אבל אני לא נמצא אז הוא מוסר אותה ברגע זה לשכן בשם X שהסכים לקבל אותה בשבילי, ומצמיד דף מסירה עם כל הפרטים לדלת שלי.
עוד לא קיבלתי שירות כזה (וזה לא מפתיע בהתחשב בעובדה שלא מדובר בDHL הידועה לשמצה אלא בשירות הדואר הבסיסי של גרמניה).
זה לא שונה כמעט ממה שתארת, אבל זו היתה לי חוויה נעימה בפעם הראשונה בהזמנה כלשהי בכל מה שקשור למסירה בארץ.

itayhi
15-12-14, 01:05
בפעם הראשונה בחיי הזמנתי לפני שלושה שבועות מוצר מאי-ביי
מדובר בחבילה המכילה מיני תחנה מטאורולוגית שהגיעה בארגז די גדול (פי אחד וחצי מארגז קולה)
תאריך המסירה המיועד היה 9-19 לדצמבר.
ביום שישי. 5 לדצמבר בתשע בבוקר שיחת טלפון "איתי? יש לי חבילה בשבילך. אתה בבית"
שליח. של הדואר. עם אוטו אדום. נכנס בשערי חצרי ומסר לי את החבילה.
מה אגיד ומה אומרץ
ה ל ם ! ! !

אגב, לפני 12 שנים הזמנתי פה בארץ מוואלהשופס או משהו כזה חיקוי הייליפט והשליח החתים
את הגנן של השכנים ונסע...

איתי

tzagi
15-12-14, 01:27
הערב בערוץ 10 דיבר על זה גיא זהר בתוכנית היום שהיה.
והוא דיבר במיוחד על יו.פי.אס
בעקבות הכתבה הזאת בוול סטריט ג'ורנאל : http://www.wsj.com/articles/ups-launching-service-to-cut-down-on-delivery-stops-1412769604

or UPS, which is trying to engineer a way to cut the rapidly growing cost of delivering e-commerce, it means money saved on labor and fuel. One minute per driver, per day saves the company about $14.5 million a year.

לא חושב שזה שייך,
הם עושים את זה כול כל הרבה שנים שאני לא זוכר זמן שזה לא היה ככה.

Bernard
15-12-14, 05:11
לא חדש ולא חריג ולא מפתיע.
לא בכל מקום (בחלק מהמקומות במנהטן ובברוקלין ובקווינס - המקומות המועדים לגניבה - לא משאירים.

אצלינו משאירים בכניסה אלאאם מצויין בפירוש שצריך חתימה או כל בקשה אחרת...
כל החברות נוהגות כך - אף אחד לא גונב..
אצל השכנים מתאספות חבילות בערמות.

בכלל. כל עבירה פה שקשורה בדואר, מוגדרת כפשע חמור... מרתיע מאוד.
שייך לפוסט שאני אעלה בעתיד על הדואר פה בארה"ב..

tzagi
15-12-14, 05:59
בכלל. כל עבירה פה שקשורה בדואר, מוגדרת כפשע חמור... מרתיע מאוד.

תיקון קל,
זה תקף רק לדואר, גנבה או שוד מUSPS זה עברה פדרלית עם עונשים חמורים במיחד. גנבה מחברת משלוח פרטית זה גנבה רגילה ונשפטת לפי חוקים מקומיים.
הסיבה שהחוק הזה קיים: שודדי רכבות וכרכרות במערב הפרוע במאות ה18 ו 19

Bernard
15-12-14, 06:46
דואר, ג'ו. דואר..

כל מה שנמצא בתיבת הדואר זה פדרלי וכל מה שנשלח על ידי הדואר, זה פדראלי ולכן כל מה שקשור לדואר זה.. פדרלי.
חברות השליחויות זה לא פדראלי אבל הגנבים לא בדיוק מתייחסים ככה לסמנטיקה - בד"כ לא גונבים דברי דואר ולא משנה דרך מי נשלחו...
לפחות זה מה שחבר שלי, סגן השריף אמר...
כעיקרון, ברגע שמישהו לא מורשה פתח או הכניס את ידו לתיבת הדואר שלך, הוא עובר עבירה פדראלית... בגלל זה, בד"כ, לא שמים פלייארים בתיבה. רק דוורים מתעסקים לך בתוך תיבת הדואר..

ושתבינו.
יש פה חוקי מדינה וחוקים פדראלים, שתקפים לכל המדינות.
אם אתה נשפט לפי החוק הפדראלי (יש רשימה של עבירות ונסיבות) יש לזה השלכות, מעבר לחומרת העבירה והעונשים (בד"כ חמורים הרבה יותר).
אפשר לשפוט אותך בכל אחת מהמדינות וגם להעניש..
לדוגמא, אם אתה גר באלבמה וערת עבירה פדרלית, ניתן לשפוט אותך בקליפורניה ולשלוח אותך לכלא באלסקה - לא נעים.. לך ולא למשפחה...
בנוסף, חוקי השיחרור בערבות שונים. ההליך המשפטי שונה והזכויות שלך בכלא שונות...
כמו שאמרתי - לא מתעסקים עם פדרלים..

tzagi
15-12-14, 06:57
כולו חידדתי, אל תהיה קטנוני.

eysham
15-12-14, 07:04
לי היה פה מקרה הפוך....
הגיע לי משלוח שהייתי לחוץ עליו והתקשר השליח של FEDEX ואמר שהוא מגיע למסירה תוך 15 דקות.
לא הייתי באיזור והתחננתי שישאיר במבואת הכניסה (בית פרטי) או שייכנס לאחד השכנים ולא עזר.
לקח לו יומיים נוספים לחזור

Bernard
15-12-14, 07:06
מה עשיתי?:(
כולה השתמשתי במה שאמרת להסביר כמה דברים לחבר'ה...

-->