PDA

צפייה בגרסה מלאה : (שוב) בעיות עם משאבת הסולר קינג 03

קדחת השטח
19-12-14, 17:02
שלום לכולם,חג שמח ומפגש ג'יפולוג מוצלח,אני להכעיס יושב עם בעיה ומבקש תמיכה ומענה על כמה שאלות מעצבנות.
אביא את מירב המידע ומתנצל מראש על אורך הסיפור.

אני נהנה(רוב הזמן) מהקינג 2003 הקצר שלי,225K
לפני שנה וקצת שיפצו לי את משאבת הסולר,הסימנים היו שהרכב לא עבר 2000 סל'ד בשום הילוך.
השיפוץ בוצע לבושתי לא במקום מקצוען,אפילו לא מוסך מורשה ואין לי מושג מי ביצע בפועל את השיפוץ.

כרגע שוב בעיות,הרכב לא מעשן,מניע בנגיעה ונוסע יפה עד שמריח עליה ואז מפסיק לסחוב,ממש מתאמץ מאבד מהירות אבל לא מעשן !
בדקו לי (בהסתכלות בלבד) את הטורבו והוא "לא מנפח"

קיבלתי אבחון טלפוני משני מוסכים שכנראה זו שוב המשאבה שמתפגרת.
החלפתי מסנן סולר והכנסתי תוסף למיכל הסולר.

ועכשיו לקושיות למרות שעכשיו חנוכה:
1.זה בטוח המשאבה? אין עוד אפשרויות (משאבת הטבילה במיכל הדלק?משהו?)
2.הגיוני ששיפוץ יכשל כל כך מהר?
3.אם לשפץ אז איפה מומלץ באזור הצפון,כמה מרשרשים להכין ומה הפרוצדורה,כלומר לכמה ימים נפרדים מהרכב? למכוני הדיזל יש משאבות משופצות על המדף או שאני ממתין לשיפוץ זו שלי?
4.משאבה חדשה עולה הון.יש בפירוקים?כמה עולה? מומלץ?

אשמח לכל מידע והלוואי שיגיד מישהו"זה כלום תלחץ כאן תחזק שם ויסתדר "

תודה למשיבים
אליה

נדב ש.
19-12-14, 18:25
חג שמח.
שיפוץ יכול להחזיק חודש ויכול להחזיק שנה ויותר... תלוי מי המשפץ ואיך שיפץ.
הבעיה שאתה מתאר יכולה לנבוע מעוד דברים אחרים כמו חיישנים למינהם ולא דווקא משאבה, ממליץ לבדוק טוב אצל מי שמנוסה בקינג ולא כל חאפר.
לגבי שיפוץ באיזור צפון יש לך את מכון דיזל אליאס בנצרת, דבר איתו לדעתי תוכל להגיע לאיבחון.

shaypaj
23-12-14, 18:00
מצטער לשמוע על התקלה שלך אני הייתי באותו המצב עם פגארו עם קילומטראז הרבה יותר נמוך בסופו של דבר המיכל דלק קיבל מכה ולכן לא הגיע דלק למשאבה (שלמזלי לא נהרסה) אבל עד שגיליתי את זה כמובן במוסך של החברה (מיצובישי חולון) ניסו לדחוף לי משאבה חדשה בלי למצמץ בכלל (עלות של 16אלף +- , לא כולל עבודה!) בגלל החבר'ה החמודים במוסך מיצובישי חולון ניסיתי לברר על הנושא כמה שיותר, קודם כל המשאבה בפגארו מאד מיוחדת ואין מצב שכל אחד יכול לשפץ אותה למעשה אם אני זוכר נכון בארץ רק (יצרן המשאבה)BOSCH יכולים לשפץ את המשאבה (ככה זה גם באירופה) יש אפילו סרטון של השיפוץ משאבה הזאת ביו טיוב ,הבעיה היא שהמשאבה צריכה כיול עם המנוע או משהו כזה , בקיצור סיפור ממש לא פשוט ולכן שיפוץ המשאבה עולה סביב ה-9\10 אלף אם אני זוכר נכון ( אל תתפוס אותי במילה אבל זה פלוס מינוס המחירים) . בבדיקה שעשיתי בפורמים בחו"ל הבנתי שיש חיישנים על המשאבה שלפעמים גורמים לתקלה הנ"ל החיישנים נקראים SPEED SENSORS והיו אנשים שזה פתר להם את הבעיה מצד שני היו כאלה שלא... אופציה אחרת היא קנייה של משאבה משומשת , הבעיה היא שאתה לא יודע מה מצב המשאבה , אין כמעט להשיג והמחיר של המשאבה גם שהיא משומשת הוא יקר מאד.
אני לא יכול להמליץ לך אצל מי לתקן כי אצלי בסוף רק הוחלף טנק דלק ואין לי ניסיון בפתרון הבעיה.
בכל מקרה אני מקווה שתצא מזה בזול ושיהיה בהצלחה.
הנה הסרטון
https://www.youtube.com/watch?v=gc0ijfGAYqk

נדב ש.
23-12-14, 19:41
במקרה של מכה במיכל דלק הרכב לא יעלה טורים גם בניוטרל....בשילוב להילוך בקושי הוא יזוז... זה קרה לי בשטח פעם מזמן...

opl
23-12-14, 19:47
לא הכי הבנתי את נושא המכה במיכל הדלק. לי יש מכה לא קטנה עוד מהבעלים הקודמים... לא בדיוק מזיז לרכב.

shaypaj
23-12-14, 19:52
גם אני לא הבנתי והתופעות היו ממש דומות לתקלה במשאבה בגלל זה כל המידע שאספתי בכל מקרה הוחלף מיכל ונגמר הסיפור...
לפותח השרשור דגם המשאבה נקרא VRZ ZEXEL PUMP של BOSCH אם זה יעזור לך בחיפושים.

tzagi
25-12-14, 01:38
אולי זה יעזור לך,
אומנם אין לי שום נסיון עם הVRZ אבל יש לי נסיון עם הבן דוד שלו...VP44
הם מאותה משפחה....והמשפחה לא משהו.
לפי מה שאתה מתאר האטם מסביב לפיסטון טיימינג קרוע, מה שקורה שם זה שהמשאבה מאבדת את הקידום הזרקה, במהירות נמוכה הכול בסדר אבל בכול עומס תהיה ירידה משמעותית בכוח, וכן, גם הטורבו יסרב "לפמפם"
האיבוד בכוח קשור ישירות לכמה האטם נוזל, יכול להיות סביל ויכול להיות לא סביל.
כמו שנאמר מעלי, שיפוץ המשאבה אפשרי רק במקום שמאושר ע'י בוש ומחייב ערכה בסדר גודל של $200,000(זה לא טעות כתיב)
האים אפשר להחליף את הפיסטון והאטם לבד? תאורטית כן, אם אפשר לקנות אותם בניפרד ובוש לא מוכר אותם ליחידים, הבעיה שאי אפשר לכייל את המשאבה בלי הערכה היחודית ולכן זה לא מומלץ.
מדוע האטם נקרע? לחץ דלק נמוך מ10 PSI, יכול לקרות מכמה סיבות, כולל מכה בטנק דלק.
אז קודם כול לפני כול דבר אחר- בדוק לחץ דלק בכניסה למשאבה, אם אין לך לחץ דלק מינימום 15 PSI או 12 בעומס(פדאל גז לחוץ) תתחיל מפה.
סתם לדוגמה אצלי בניתי מערכת בקרה ששולטת על 2 משאבות דלק לוודא שהלחץ בכניסה לעולם לא ירד מתחת ל20PSI, מתכון לחיי משאבת הזרקה ארוכים.

קדחת השטח
07-02-15, 21:57
תודה לכל המשיבים.עדכון עד כאן:
המצב נשאר דומה עם החמרה קטנה,הסחיבה עדיין לא משהו ובסרק
החלו מידי פעם ויברציות מעצבנות שהרעידו את הרכב( מד טורים לא מגמגם ושילוב לניוטרל מרגיע את הרעידות)
הקיצר,הפעם ניגשתי למוסך מורשה ורציני ( מיצובישי סכנין) שאבחן במחשב בעיה במשאבה.זו תפורק ותשופץ בלדיקו כמו שצריך.
מקווה שבזאת תיסגר הפינה לקצת (הרבה) יותר משנה וחצי.

-->