PDA

צפייה בגרסה מלאה : חיבור נכון של חיישן חום דיקסל

ליאורפאג'רו
25-12-14, 23:07
אז לאחר שעברתי על השירשורים שקשורים לחיישני חום וההמלצה על דיקסל,התקשרתי הזמנתי ויום למחרת זה הגיע עם
שליח.
אני רכשתי את הדגם עם הזמזם הפנימי XR40CX +רגש PTC כולל המשלוח 411 ש"ח כולל מע"מ.

כמה שאלות למי שכבר התקין כזה:
האם זה משנה איפה ה+ או ה- מתחברים?(לא מצויין בסכמת חשמל)
חיבור הרגש כנ"ל לא מצויין איזה צבע חוט נכנס לכל חיבור(אצלי ברגש יש אדום ולבן)
האם פיוז 2.5A מספיק?

האם חיבור לחור שבמקום הבורג של אוזן הרמת המנוע מספיק טוב מבחינת המיקום או שיש עדיפות למיקום אחר?

מכיוון שיש אפשרות בבקר הזה לעוד רגשים והרכב שלי אוטומטי חשבתי לחבר עוד רגש שימדוד את טמפ' שמן הגיר.
איפה הכי מומלץ לחבר אותו בגיר?9450894509945109451194512

אמיר ב.א
25-12-14, 23:52
אם לא מסומן על הבקר עצמו +/- בכניסה 12V : יש שם כניראה גשר דיודות וזה לא משנה מה הפלוס ומה המינוס.

לגבי הרגש - זה לא משנה איזה צבע - הרגש הו בסך הכל נגד משתנה - אין לו פלוס או מינוס.

האם פיוז 2.5A מספיק - אמור להספיק (אמור להיות כתוב בדף הוראות כמה וואט / אמפר הבקר צורך)

האם חיבור לחור שבמקום הבורג של אוזן הרמת המנוע מספיק טוב מבחינת המיקום - *לא מספיק טוב* , זה לגמרי באוויר,

תנסה למצוא חור לא בשימוש , לא זוכר מה המצב אצלך ברכב אם יש חור כזה בחזית, או אום שאפשר להתלבש עליו עם שייבה.

בגיר חפש בורג שניתן להתלבש עליו בחלק העליון , שלא יתלש החוט מאיזה ענף...

boaz avrahami
26-12-14, 00:48
R.T.F.M.

http://www.dayan-rs.com/_Uploads/dbsAttachedFiles/9282.pdf

ואז אם יהיו לך שאלות תשאל ורצוי את יואב hitoy)
אגב, לא משנה הפלוס ומינוס וזה גם יכול לקבל זרם חילופין

ליאורפאג'רו
26-12-14, 08:48
תודה
קראתי את ההוראות,רק לא הייתי בטוח לגבי כניסות המתח.

amit1
26-12-14, 18:07
יש להם תמיכה טלפונית מצוינת לכן מציע שתתקשר ותוודא מולם.

nir.samo
26-12-14, 20:13
מה שאני עשיתי מצאתי בראש מנוע הברגה לא בשימוש, קדחתי בורג מתאים לגודל של החישן והכנסתי את החישן עם משחה תרמית.

Sent from my iPhone using Tapatalk

boaz avrahami
26-12-14, 20:25
מה המטרה בלדחוף חיישן לחור מיקרי?

כשאני התקנתי חיישן חשבתי היטב היכן למקם אותו ובחרתי חיישן טבול שמיקמתי אותו בדיוק בנקודה שרציתי לנטר.

nir.samo
26-12-14, 21:13
אני מניח שטבול בודק את טמפ. נוזל הקירור אני רציתי לנטר את הראש עצמו ולא את הנוזל בין היתר כי נוזל הקירור מגיב להתחממות בהשהיה מסויימת ורואים את זה בהשוואה למד הרגיל באוטו. הנזק יקרה לראש ולא לנוזל.

ועוד משהו יותר נוח בעין לכוון את התצוגה למעלות שלמות ולא לעשירית המעלה כי זה משתנה כל הזמן.

וגם את הזמזם (אצלי הוא חיצוני - אני לא יודע אם אפשרי בפנימי) רצוי לחבר למפסק שניתן יהיה לכבות אותו כי אם כבר הוא מצפצף אתה לא צריך צפצוף מתמשך.

Sent from my iPhone using Tapatalk

gali
29-12-14, 01:06
אני הייתי מחבר חיישן לגזי הפליטה egt.
תקבל אינדיקציה הכי מהירה על חום המנוע ולא על מידת החום של מערכת הקירור.

kd2
29-12-14, 21:27
רק מוסיף שאם אתה מכיר טכנאי קירור הוא יכול לעזור לך בקלות, כל היום משחקים בכאלה.

gali
29-12-14, 21:29
זה חפיף. הכל מוצרי מדף היום.

drorbo
05-01-15, 01:31
חיבור לגזי הפלטה (EGR) הוא טוב לניטור טמט' עבור הטורבו ולא עבור חום הראש אצלי יש חיישנים לשניהם והEGR מראה טמפ' הנעות בין 200 כשהרכב עומד מונע וקר לבין 650 כאשר אני עם דבשה עד הרצפה בעליה ארוכה ותלולה וגורר עגלה.
כמו כן השינוי הוא מאוד מהיר מספיק קצת להרפות מדבשת הגז והטמפ' יורדת מיד אפילו בכמה עשרות מעלות.
בניגוד לטמפ' ראש המנוע שלא משתנה כל כך מהר ולא מגיע לגבהים הללו.

-->