PDA

צפייה בגרסה מלאה : אז קנית בולמי פוקס.... אז?

tal_a
26-12-14, 16:54
לפני שנה וקצת רכשתי 4 בולמי פוקס (עם מיכל חיצוני) לאחר שהבולמים הקודמים שלי נפחו את נשמתם ורכבי הפך לנדנדה מצויה.... לאחר התקנת הבולמים יצאתי לדרכי שמח וטוב לב. הרכב הפסיק להתנדנד ומבחינתי – העבודה נעשתה. כמובן שבהשוואה למצב הרכב לפני החלפת הבולמים - כל בולם "סביר" היה נראה בעיני מינימום כמו בולם קינג .
לאחר תקופה, ומספר לא מבוטל של נסיעות בשטח התחיל לנקר בי החשד שמשהו לא "תקין"... במספר נסיעות בשבילים מהירים אחד הגלגלים האחוריים סגר מהלך מתלה, בתנאי נסיעה שלהערכתי לא הצדיקו סגירת מהלך. לאחר הרמת גבה, אמרתי לעצמי "עזוב... זה בטח מקרי"... וכך המשכתי לטמון את הראש בחול, לטייל עם הרכב ומדי פעם לשמוע "בום" כשהמהלך נסגר במפתיע.
לפני מספר שבועות שמעתי על בחור בשם אביתר כהן, תותח בתחום כיול בולמים (או "שיסתום" בולמים בלשונו). החלטתי שאין לי מה להפסיד – אסע אליו ונראה מה יש לו לומר על הבולמים שלי.... היה לי כבר ברור שאי אפשר להתעלם מהבעיה (במיוחד לאור מספר סגירות מהלך אגרסיביות בטיול האחרון בנגב).
התקשרתי לאביתר והוא נתן לי הסבר על התהליך של השיסתום – במידה ואחליט לבצע אצלו. כל בר דעת מבין שכיול בולם משתנה מרכב לרכב ותלוי במספר גורמים – אחד המרכזיים שבהם הינו משקל הרכב. אביתר הסביר לי שתהליך השיסתום כולל פירוק והרכבת הבולמים מספר פעמים – בכל פעם מתבצעת נסיעת מבחן, פירוק בולמים, שיסתום ושוב נסיעת מבחן... וחוזר חלילה... עד לקבלת התוצאה הרצויה. כמובן שעד אותו הרגע לא שמעתי על אף סדנה/מוסך/מתקין בולמים שפועל לפי התהליך הזה, למרות שבדיעבד התהליך נראה הגיוני... הרי מה הסיכוי שבולם שהגיע מהמפעל והורכב על רכב שטח יתאים לכל הרכבים באותה הצורה ללא כיוון/שיסתום?!

אביתר ביקש ממני לבוא אליו לבדיקה קצרה עם הרכב בכדי לבדוק האם צריך להזמין חלקים מראש ולאחר מכן קבענו יום שבו אגיע ואשאיר את רכבי.
ביום המיועד הגעתי לאביתר. הבחור – מה אומר – מקצוען ברמות הכי גבוהות... בפירוק הבולמים ובדיקה ראשונית שלהם – התגלה כי כמעט כולם נוזלים וזקוקים לשיפוץ (לאחר שנה וקצת של נסיעה ופחות מ20 אלף ק"מ!). אגב – התברר כי השיסתום המקורי של הבולמים – זה שהם יצאו איתם מהמפעל – נועד לרכב "קל" – כמובן שלא מתאים לרכבי. במהלך היום עוד התחוור כי שני בולמים "חטפו" כנראה קצת יותר מדי (סגירות מהלך, וכנראה גם מכות וכו') וכלל לא ניתנים לשיפוץ ולצערי נאלצתי להחליף אותם. מעבר לכך, אביתר שהסביר לי את ההבדלים בין סוגי הבולמים של פוקס, שידרג לי את הבולמים על ידי החלפת הבוכנה שבהן לבוכנה משודרגת.

בסיכומו של יום (בעצם – יום וחצי כי הרכב הצריך יותר עבודה מהצפוי), קיבלתי את רכבי כשהוא נוסע פשוט פגז.... עולם אחר לגמרי, מגהץ ומשכך כמו שצפוי מהבולמים של ה-"ביוקר", וכל זה במחיר הוגן ושירות לעילא ולעילא.
בסיכומו של דבר – למי שלא הבין – אני ממליץ – מאוד! ממליץ לבצע שיסתום/כיול לאחר רכישה של בולמים – במיוחד אלה של ה-"ביוקר".... גם כדי לקבל תמורה לעלות של הבולמים וגם כמובן בכדי לשמור עליהם.... ואם כבר שיסתום – אז אצל אביתר!
(אביתר כהן, מושב אלישיב 0508694407)

פוסט זה אינו פרסומת שיווקית, אלא חוויה אישית...

ד ו ר ו ן
26-12-14, 17:42
הרי מה הסיכוי שבולם שהגיע מהמפעל והורכב על רכב שטח יתאים לכל הרכבים באותה הצורה ללא כיוון/שיסתום?
. [/I]
בוקר טוב אליהו..
בגלל זה יצרני בולמים לרכבי שטח, מציעים סט לרכב ספציפי, ולא כמוצר גנרי, ומציעים דגם שונה לפי מאפייני שימוש או משקל רכב (תחטט קצת בקטלוגים).

זאת להבדיל מבולמים תחליפיים גנריים, שמה שתקבל יהיה בעיקר לפי מידה.

קנית בולמים שאחד היתרונות היחסיים שלהם הוא היכולת כיול לתחת שלך.
הרי גם המפעל צריך להתאים למשהו סטנדרטי, שמתאים למאפיינים מאד ממוצעים, והיתרון זה שאתה יכול מכאן לשחק לפי מה שמתאים לך אישית.

אז לקח לך קצת זמן להגיע לשם..

אחד הדברים הראשונים שעשיתי אחרי נסיעה עם בולמי בילשטיין 7100 זה לבקש מאספיר לכייל מחדש מעט יותר קשיח.

אותו שירות לדעתי תוכל לקבל מיבואן פוקס.

asafk
26-12-14, 17:55
בולמי מירוץ באופן כללי לא מומלצים לטעמי לג׳יפ טיולים.
קודם כל- כי צריך לכייל אותם וזה תהליך של ניסוי ותעיה עד שמצליחים.
דבר נוסף - הם פרימדונות. בולם רגיל לא אוכל ולא שותה, תחליף אחרי כמה שנים ושים חדש. בולם מירוץ... צריך טיפול תקופתי. החלפת אטמים. החלפת שמן. בדיקה על דינמומטר....
בסופו של יום מעטים ירגישו בנסיעות הרגילות את ההבדלים בין בולמים ״רגילים״ מהליגה הגבוהה (קוני בילשטיין ואחרים) לבין בולמי מירוץ מהליגה הנמוכה שעולים מעט יותר אבל דורשים הרבה יותר תשומת לב ובילבולי מוח.

אסף.

- - - Updated - - -

ועוד הערת אגב... יש לאאוטבק טכנולוגיות יבואני פוקס מעבדת בולמים ומהנדס שירות שיעשה בדיוק מה שתיארת... אם רק תבקש.

אסף.

- - - Updated - - -

ואם כבר אז עוד הערה... מי שמכר והתקין לך את הפוקסים במקור חיב היה לבצע כיול עבורך. לדעתי זה גובל ברשלנות אבל זה בטח לא מקצועי ולא רציני לא לכייל.
לכן מעניין אותי לדעת... מי מכר לך את הבולמים ועשה לך שירות דב?

אסף.

tal_a
26-12-14, 18:29
בולמי מירוץ באופן כללי לא מומלצים לטעמי לג׳יפ טיולים.
קודם כל- כי צריך לכייל אותם וזה תהליך של ניסוי ותעיה עד שמצליחים.
דבר נוסף - הם פרימדונות. בולם רגיל לא אוכל ולא שותה, תחליף אחרי כמה שנים ושים חדש. בולם מירוץ... צריך טיפול תקופתי. החלפת אטמים. החלפת שמן. בדיקה על דינמומטר....
בסופו של יום מעטים ירגישו בנסיעות הרגילות את ההבדלים בין בולמים ״רגילים״ מהליגה הגבוהה (קוני בילשטיין ואחרים) לבין בולמי מירוץ מהליגה הנמוכה שעולים מעט יותר אבל דורשים הרבה יותר תשומת לב ובילבולי מוח.

אסף.

- - - Updated - - -

ועוד הערת אגב... יש לאאוטבק טכנולוגיות יבואני פוקס מעבדת בולמים ומהנדס שירות שיעשה בדיוק מה שתיארת... אם רק תבקש.

אסף.

- - - Updated - - -

ואם כבר אז עוד הערה... מי שמכר והתקין לך את הפוקסים במקור חיב היה לבצע כיול עבורך. לדעתי זה גובל ברשלנות אבל זה בטח לא מקצועי ולא רציני לא לכייל.
לכן מעניין אותי לדעת... מי מכר לך את הבולמים ועשה לך שירות דב?

אסף.

אסף - ברשותך אמנע מלציין פה היכן קניתי והתקנתי את הבולמים (בוודאי בפורום רחב).
לגבי השירות של היבואן - ביקשתי.... התנאי הוא שאתה מביא את הבולמים - לאחר פירוק - אל היבואן... הוא משסתם אותם - ואתה אמור לקחת אותם ולהרכיב אותם שוב בעצמך... כמובן שזה לא רציני כי בתהליך הזה אין שום נסיעת מבחן. מעבר לזה היבואן מוכן לבצע 3 שיסתומים (כך שגם אם פירקת והבאת ליבואן לשסתום, והרכבת ובדקת - אתה יכול לחזור רק עוד פעמיים אל היבואן לשיסתום נוסף).
בקיצור - בכדי שהתהליך יהיה ריאלי צריך לגשת למקום שמפרק/משסתם/מרכיב/בוחן במקום....

לגבי ההערה על בולמים רגילים איכותיים מול בולמי מירוץ - זה עניין של טעם/נוחות אישית.... כיום אני "חכם" לאחר מעשה ואני יכול לומר לך שיש הבדל משמעותי (בעיני) במיוחד עם רכב כבד יחסית... אבל גם לי לקח זמן להגיע לתובנה הזו (והליך כיול/שסתום שהגיע מאוחר... אבל עדיף מאוחר מאשר אף פעם).

tal_a
26-12-14, 18:35
דורון -- כפי שכתבתי בתגובה לאסף, אתה יכול לבקש את השירות הזה מיבואן פוקס.... אבל מה ש"מגיע" לך מהיבואן זה כיול שלא כולל פירוק/הרכבה ובוודאי לא כולל נסיעות מבחן וכיולים חוזרים ונשנים על מנת לקבל את התוצאה הרצויה... הפירוק וההרכבה - "על הלקוח", כמות הכיולים שהיבואן נותן הינה מוגבלת (3 בלבד) וכמובן שנסיעת המבחן וההחלטות על איך ומה לנסות בכיול הבא -- עליך..... בקיצור - כדאי לפנות לאיש מקצוע ולקבל את השירות המלא....

asafk
26-12-14, 18:36
את התהליך שתיארת מול היבואן אמור לעשות מי שמכר לך את הבולמים... לכן מן הסתם זה לא כולל הסרה והתקנה.
במקום נסיעת מבחן הם יבדקו על דינמומטר. הרבה יותר מדויק - אבל רק בתנאי שתדע לומר מה אתה רוצה. ושוב זה באחריות המוכר.

לא מבין למה אתה מרגיש צורך להגן על מי שנתן לך שירות גרוע, אגב.

אסף.

יונתןמצפה
26-12-14, 23:49
וכך המשכתי לטמון את הראש בחול, לטייל עם הרכב ומדי פעם לשמוע "בום" כשהמהלך נסגר במפתיע.

יכול להיות שפשוט הרכיבו לך בולמים ארוכים מדי...?
סגירת מהלך ברכב תקין לא אמורה לעשות בום.

rob
27-12-14, 07:45
יש לי בולמי פוקס
לא קניתי אותם אצל היבואן
כן הייתי אצלו על מנת לקצר 2 מהבולמים.

1. בולמים לא צריכים להיות מגבילי מהלך ! ! !
אם הבולם נסגר לפני תום המהלך זה אומר שהבולמים שלך ארוכים מדי או שהבמפ סטופ שלך קצר מדי.

2. בשיחה שהייתה לי באותו יום של קיצור הבולמים, נאמר לי שאפשר לבצע כיול שם במעבדה ושחלק מתהליך הכיול הוא נסיעות מבחן בדרך עפר שכוללת תנאי שטח שונים. נכון יש צורך בפירוק והרכבת הבולם בין הכיולים, אבל את נסיעות המבחן הבחור מאאוטבק (שאת שמו אני לא זוכר) עושה איתך.

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/71248-איזה-בולמים-מומלצים-לבלייזר/page2?p=554054&viewfull=1#post554054

asafk
27-12-14, 09:30
יכול להיות שפשוט הרכיבו לך בולמים ארוכים מדי...?
סגירת מהלך ברכב תקין לא אמורה לעשות בום.
ארוכים מדי.. קצרים מדי.. לא מתאימים לגמרי אלא מה שהיה באותו יום על המדף...

אסף.

ספרדי
27-12-14, 12:06
טל למה לא פנית לאספיר? הם היבאונים של פוקס לארץ שיתנו לך שירות

ד ו ר ו ן
27-12-14, 12:30
טל למה לא פנית לאספיר? הם היבאונים של פוקס לארץ שיתנו לך שירות
התכוונת לאאוטבק?

ד ו ר ו ן
27-12-14, 12:34
ארוכים מדי.. קצרים מדי.. לא מתאימים לגמרי אלא מה שהיה באותו יום על המדף...
אסף.
מסתבר שזו מחלה נפוצה.
ראיתי היילקס שמתקין כלשהו שכנע את הבעלים שבשביל לדחוף לו פוקסים במידה לא מתאימה, הוא ריתך לו הנמכה של 10 ס״מ (!!!) לבאמפסטופ.
השכנוע היה כ״כ יעיל שהבחור לא הבין מה הבעיה שאין לו מהלך סגירה, כי הרי יש לו המון פתיחה, ולא משנה שאין לו קפיץ שיכול להפתח לשם..

אבל עכשיו הוא יכול להגיד שיש לו פוקס על הרכב!

tooshey
27-12-14, 13:35
התכוונת לאאוטבק?

פוקס מיובאים לארץ באופן סדיר ע"י אאוטבק וגם ע"י אספיר.
אצל שניהם ישנה מעבדה לשיפוץ וכיול בולמים.
שניהם נותנים שירות לכל הבולמים שניתן לשפץ וניתן להשיג להם חלקים.
שניהם מצויינים, גבוהים ,חסונים ויפים...

בברכה,טושי

tal_a
28-12-14, 00:40
יש לי בולמי פוקס
לא קניתי אותם אצל היבואן

אם הבולם נסגר לפני תום המהלך זה אומר שהבולמים שלך ארוכים מדי או שהבמפ סטופ שלך קצר מדי.

2. בשיחה שהייתה לי באותו יום של קיצור הבולמים, נאמר לי שאפשר לבצע כיול שם במעבדה ושחלק מתהליך הכיול הוא נסיעות מבחן בדרך עפר שכוללת תנאי שטח שונים. נכון יש צורך בפירוק והרכבת הבולם בין הכיולים, אבל את נסיעות המבחן הבחור מאאוטבק (שאת שמו אני לא זוכר) עושה איתך.

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/71248-איזה-בולמים-מומלצים-לבלייזר/page2?p=554054&viewfull=1#post554054

פניתי ליבואן.... נאמר לי שאני צריך להגיע עם הבולמים - מפורקים..... הם יבצעו כיול ואני אדאג להרכיב את הבולמים (כמובן שלא אצלם אלא היכן שפירקתי אותם) ולבדוק את תוצאת הכיול בעצמי.... לגמרי לא ריאלי ולא יעיל....

- - - Updated - - -

יש לי בולמי פוקס
לא קניתי אותם אצל היבואן

בדיעבד התברר בין השאר כי הרכב כבד ויש צורך להוסיף לו הגבהה שתפצה על השקיעה (ע"י אוקולון). מן הסתם זה היה אמור להיות מטופל על ידי המקום שהתקין את הבולמים... מן הסתם לו היתה מבוצעת נסיעת מבחן לרכב עם הבולמים הבעיה היתה מתגלית (בהנחה שהיה מסלול נסיעה מתאים).

Bernard
28-12-14, 03:14
מתחיל להזכיר לי את הויכוח עם בועז על אייפון מול אנדרואיד והאגדות שבאנדרואיד חייבים כל הזמן לשחק ולהתאים...
שטויות.

אם רוצים, בבולמי ה"מירוץ" - אפשר לשסתם ולהתאים אישית לנוחיות כל ישבן וכל שטח.
אבל לא חייבים.
חבר שלי מתקין הרבה פוקס-ים, במיוחד לדיסקברי לדגמיו, ויש ליבואן "שיסתום סטנדרטי" לדיסקברי - ישר מהקופסה.
נכון שניתן, אם רוצים לעשות התאמה אישית אבל אני לא חושב שזה חלק מהשירות "הסטנדטי" שמתקין חייב לספק.
חבר שלי עם TD5 התקין בולמי פוקס ארוכים (יש לו מהלך מוגדל עם קפיצי אויר שונים מהמקור) ובלי שום משחקים ו"שיסתומים לפי הזמנה", הוא מבסוט עד הגג ובביקור האחרון ישבתי מאחור ב-TD5 בכל הטיול (כתבתי על זה, לעומת WJ) והמתלים פשוט מעולים.. אפילו ביחס לריינג' שלי..

אז..
לא חייבים שיסתום מיוחד והסטנדרטיים שיש (לפי משקל ואופי הרכב - בבילשטיין יש טבלה "סטנדרטית" וניתן לבחור) מתאימים לרוב הישבנים..

אני גם לא מבין (וגם אז לא הבנתי) למה אסף אומר שבולמי מירוץ צריכים טיפול ופינוק קבועים - הם לא אמורים להיות באיכות ייצור/הרכבה/מרכיבים טובים יותר מה"רגילים"?
אם משתמשים בהם ממש למירוצים, ברור לי שצריך טיפול תחזוקתי תדיר אבל בנסיעות רגילות (כולל טיולים "רגילים"), למה הבלאי שלהם אמור להיות גדול כ"כ?
אפשר הסבר?

lizard
28-12-14, 06:47
לא בלאי, התעסקות. זה לא שגר ושכח. אני חושב ברנרד שפספסת משהו, או שאני פספסתי משהו, הבחור קנה בולמים ג'נריים. לא לרכב מסויים. במקרה הזה יש איזה שהוא סטאפ סטנדרטי אבל לא בטוח שהוא מתאים. בנוסף הרכב שלו כבד.

asafk
28-12-14, 06:53
ברנרד, הוראות היצרן קובעות שגרת טיפולים. מבחינתי זה מחייב.
למשל - אטם מוט הבוכנה שעשוי מחומר מעולה אבל כמות מסויימת של לכלוך מתחילה לשחוק אותו.

לגבי הכיול אתה צודק חלקית - ברור שלרכב מסויים וסטאפ מסויים אפשר לדעת מה יהיה האורך והכיול מראש ולא צריך לבצע ניסיונות.
אבל זה לא המקרה.

אסף.

ד ו ר ו ן
28-12-14, 08:38
כמה פעמים מתואר רכב כבד וסגירת מהלך באירועים שלטענת הנהג לא ציפה לסגירה.
זה רק אני או שיש מצב שהרכב הזה צריך קפיץ עם קבוע גדול יותר?
הבולם צריך לשכך את התנועה, לא להגביל אותה.

אם היה מתואר רכב מתנדנד, אז ניחא, אבל מתואר משהו אחר.

אם כדי לפצות על קפיץ לא מתאים כיילתם את הבולם ״קשה״, הוא יעבוד בלחצים פנימיים גבוהים שיאיצו בלאי.

tal_a
28-12-14, 11:32
כמה פעמים מתואר רכב כבד וסגירת מהלך באירועים שלטענת הנהג לא ציפה לסגירה.
זה רק אני או שיש מצב שהרכב הזה צריך קפיץ עם קבוע גדול יותר?
הבולם צריך לשכך את התנועה, לא להגביל אותה.

אם היה מתואר רכב מתנדנד, אז ניחא, אבל מתואר משהו אחר.

אם כדי לפצות על קפיץ לא מתאים כיילתם את הבולם ״קשה״, הוא יעבוד בלחצים פנימיים גבוהים שיאיצו בלאי.

לידיעה, כשביצעתי את השסתום הרכב כבר בהחלט התנדנד... הרכב עם פגושי מתכת ומתקן גלגל ספייר ועמוס יחסית בציוד... כפי שאמרתי - כבד... מסתבר שהבולם המקורי שהותקן "יצא מהמפעל" מכוייל לרכב קל....

boaz avrahami
28-12-14, 12:01
גם אני ראיתי את מה שדורון כתב ואני בהחלט מסכים לחלוטין עם האבחנה שלו.
הבעיה הבסיסית ברכב שלך היא קפיצים חלשים ביחס למשקל הרכב.
אחרי שאלו יהיו בסדר אז תשסתם לך בולמים כאוות נפשך.
יש לשער שאז גם בולמים בחצי מחיר יתנו לך תוצאה עדיפה על זו שיש לך היום וגם יחזיקו הרבה יותר זמן.

בעל מקצוע אמין היה צריך לתת לך תמונה מלאה על הליקוי ברכב.
לטעמי בתצורה הזו אתה תקלקל די מהר גם את הבולמים החדשים

ד ו ר ו ן
28-12-14, 17:23
לידיעה, כשביצעתי את השסתום הרכב כבר בהחלט התנדנד... הרכב עם פגושי מתכת ומתקן גלגל ספייר ועמוס יחסית בציוד... כפי שאמרתי - כבד... מסתבר שהבולם המקורי שהותקן "יצא מהמפעל" מכוייל לרכב קל....
גם מתנדנד וגם סוגר מהלך, רק מחזק שהקפיץ לא מתאים לדיגום של הרכב.

Bernard
28-12-14, 18:43
שוב, כמו שאסף העלה, אני לא יודע מי המתקין אבל ברור לגמרי שהותקנו בולמים שלא מתאימים לרכב.

אני לא מנסה לפרסם (אפילו הבנתי שפוקס טובים יותר) אבל לדוגמא בבילשטיין (שאותם אני מכיר טוב יותר - שוב. לא אומר שהבולם טוב יותר) יש טבלה שמדברת על סוגי כלי הרכב ואיזה שיסתום "סטנדרטי" מתאים לכל סוג של נהיגה/שטח (לאותו רכב) ואפילו המלצה על מספר הבולמים הרצויי.
כשאני התקשרתי לאתר להזמין, שאלו אותי איזה רכב ומה משקלו (היה ברור להם שרכב 4X4 עובר שינויים ומשקלו משתנה מהמקורי) ואיך אני רוצה שיתנהג (קשיח או רך ואם אני נוסע מהר או זוחל סלעים).
כשאמרתי להם שיש לי קפיצי אויר ארוכים מהמקור, מיד אמרו לי שהם יכולים להמליץ אבל זה יהיה "ממוצע", ולקפיצי אויר רצוי לשסתם אחרי נסיעות מבחן - אבל אני נסחף פה..

מה שברור הוא שלרכב X ששוקל Y, יש פתרון ממוצע סטנדרטי ולא חייבים "לשחק".
ממה שאני מבין פה, לא לקחו בחשבון את המשקל ולא את הקפיצים וכל יתר הדברים קרו בגלל זה והיו קורים גם עם בולמי "לא מירוץ" ואולי אפילו מהר יותר.

ובקשר לתחזוקה.
אני מקבל את זה שאם יש הוראות יצרן, בקשר לתחזוקה מונעת/תקופתית, רצוי לפעול לפיהן.
אבל זה נכון למירוצים - שם גם די מקובל לפרק ולשפץ אחרי כל מירוץ - למה צריך "להתעסק" איתם בנסיעה רגילה?
הרי המרכיבים של הבולמים והחומרים והתיכנון אמורים להיות טובים ואיכותיים יותר מבולמים "רגילים" (שעולים שבריר מחיר). למה "מקובל" עליכם שבולמים שכאלה (שוב, שלא "סובלים" מאמץ במירוצים) הם כאלה רגישים?

ובקשר לשירות של המתקין.
אני ממש לא רואה מתקין, שמרוויח איזשהו סכום מהמכירה והתקנה, עובד על האוטו ימים שלמים בפירוק והרכבה ותפיסת ליפט, כחלק מהשירות.
עם כל הכבוד, נראה לי די הזויי לצפות לשירות שכזה, במחיר "רגיל" של התקנת בולמים.

asafk
28-12-14, 21:32
ברנרד, כשתשכיב 8000 שקל על רביעיית בולמים... תצפה שיעשו בשבילך את המקסימום. או לפחות את המינימום.

בכל מקרה, בולמים רגילים מגיעים בד"כ עם בושינגים מגומי, בולמי מירוץ עם מיסבי קצה שמייד עם ההתקנה מתחילים לפתח חופש. בחלק מהמקרים מחליפים אותם לבושינגים ואז המצב טוב יותר.
בולמים "רגילים" כוללים באמפסטופ פנימי ברמה זו או אחרת. בולמי מירוץ לא. חלקם מסופקים עם באמפסטופ חיצוני שמולבש על מוט הבוכנה, אבל המתקין הישראלי הממוצע חותך ומסיר אותו עוד לפני שהבנת שהוא שם.
בולמים "רגילים" באים עם מגיני אבק על מוט הבוכנה. בולמי מירוץ לא.

אסף.

Bernard
28-12-14, 22:28
כשזה המחיר של הבולם בארץ (מחיר בארץ, הרי זה לא שהמתקין מקבל את זה ב-1/2 מחיר וגורף את ההפרש לכיסו...), אני לא מצפה לכלום. קונה בולם ומרכיב - משחקים של פירוק והרכבה ופירוק והרכבה ופירוק והרכבה, זה תוספת.

תושבות גומי/מייסבי קצה - מסכים לגמרי - זה, לדעתי, באמת חלק שמיועד לשימוש חד פעמי והחלפה לאחר כל מירוץ. פשוט לא אמור להחזיק. אבל זה לא המקרה פה ואני מתאר לעצמי שלא לזה התכוונת כתחזוקה. זה גם חלק שמחליפים רק פעם אחת... יאללה. את זה אני מוכן לספוק כפינוק.

מגיני אבק - די מיותר, ברוב המקרים. יש גם הרבה שהמגן שלהם בכלל פתוח לגמרי (לא גרמושקה כזו) ודווקא מעודד בוץ להתקבע - אבל אתה מדבר על "תחזוקה פנימית" וזה לא משהו שמגני האבק באמת מונעים.

הבאמפ סטופ החיצוניים הם סתם בדיחה עצובה ולא עושים כלום.. לא להלכה ולא למעשה. הבולם לא צריך להגיע לסגירה מלאה בשום מצב, גם אם יש לו באמפסטופ פנימי - כך שזה לא מה שמשנה בבולמי המירוץ, לעניין התחזוקה.

הבולמים (כל הבולמים) אמורים אטומים ואני מתאר לעצמי שאתה לא מדבר על פגיעות חיצוניות, שמחייבות תיקון.

איך שאני רואה את זה, בולמי מירוץ אמורים לעמוד "בהתעללות" רבתי והרכיבים ואיכות התיכנון והבנייה שלהם אמורים "לספוג" בקלות נסיעות "לא מרוץ" - הבונוס הגדול הוא היכולת לתפור את אופי הבולם לצרכים אבל אני לא מבין את הטיעון הזה שהם צריכים "תחזוקה".
אתה אומר שאם אני אשים על הבילשטיין שלי גרמושקה, הם לא יצטרכו "תחזוקה"?

לפני מה שאני רואה, לבולמי "המירוץ" יש את כל הכלים והלזיק מעמד הרבה יותר מבולם רגיל - יותר שמן (ואם יש מיכל חיצוני... בכלל), עבודה יותר "קרה" (ואם יש מיכל חיצוני.. בכלל), שסתומים טובים ומתוחכמים יותר שמתמודדים וב יותר עם מגוון פעולות, אטמים טובים יותר... הכל טוב יותר ועבודה קלה יותר..
למה צריך "להשלים" עם זה, שכשקונים בולם ב-2000 ש"ח צריך "לפנק" אותו, וכשקונים בולם ב-300 ש"ח הוא.. שגר ושכח? - זה לא ברור לי.

ד ו ר ו ן
28-12-14, 22:34
בולמי מירוץ עם מיסבי קצה שמייד עם ההתקנה מתחילים לפתח חופש. בחלק מהמקרים מחליפים אותם לבושינגים ואז המצב טוב יותר.
זה הדבר הראשון שעשיתי לבולמים, הסבה ממיסבי קצה לבושינג.

ד ו ר ו ן
28-12-14, 22:47
מגיני אבק - די מיותר, ברוב המקרים. יש גם הרבה שהמגן שלהם בכלל פתוח לגמרי (לא גרמושקה כזו) ודווקא מעודד בוץ להתקבע - אבל אתה מדבר על "תחזוקה פנימית" וזה לא משהו שמגני האבק באמת מונעים.
בבולמים אחוריים זה הרבה יותר מהותי.
זה מגן על המוט המרסס אבנים שהגלגלים הקדמיים מעיפים אחורה.
קרה לי כבר שהמוט חטף שריטה יפה מאבן שעפה מהגלגל הקדמי, והשריטה פגעה באטם הפנימי הבולם כשהמוטו נדחס פנימה בעבודה.
הפלוס הוא שבגלל שאפשר לשפץ, הבולם לא הלך לפח.

לא חייבים גרמושקה סגורה, אלא מספיק הגנה מהרסס.

לפני מה שאני רואה, לבולמי "המירוץ" יש את כל הכלים והלזיק מעמד הרבה יותר מבולם רגיל
ואולי בגלל זה, מאפיינים שהיו בלעדיים ל״בולמי מירוץ״ הופכים לאט-לאט להיות סטנדרט אצל בולמים מהקצה העליון שאינו מיועד למירוצים.

בילשטיין מציעים בולמים עם מיכל חיצוני ומאפייני שיכוך עם בושינג, באורכים סטנדרטיים לרכבים רגילים (סדרה 5160).

Bernard
28-12-14, 23:00
תראה..
אני קניתי בילשטיין 7100, עם מיכל חיצוני, עוד כשהם היו "אקזוטיים" ונחשבו לטובים (הבנתי שכבר שנים שהם לא בדיוק מספקים את הסחורה..).
מהל המתלה אצלי ארוך מאוד וקפיצי האויר (לעיתים) רכים מאוד והבולמים עובדים קשה, גם ביומיום (זה כשבהמה התרצתה לנסוע, כן?) - לא היתה להם הגנה ולא מגינים והגומיה הקטנה הזו, שאמורה להיות באמפסטופ, לא התבלתה (מדידות מדוייקות למהלך, שלא יגיע לסגירת הבולם לחלוטין) ובכל זאת, הראשונים שהלכו, היו הבולמים הקדמיים.
והם הלכו בלי שום פגיעה חיצונית - פשוט לחץ הגז ירד (?) והיה צריך להחליף שמן ואטם בפנים.
הקדמיים עברו אחורה וההיפך וכך המשכתי עוד כמה שנים..

ברור שאםיש פגיעה חיצונית/שריטה במוט, זה יגרום לבעיות - אצלי לא היו שום פגיעות ואחרי כמה שנים טובות, עדיין אין (טוב, שנתיים הרכב לא בדיוק זז הרבה.. אבל גם לפני).

אני עדיין זוכר שהיה פה, לפני המון שנים, ויכוח אם הגרמושקות זה טוב או לא (נדמה לי שזה עלה משום שבחלק מהקיטים של רוביקון אקספקס, הגיעו בולמים ללא מגינים) - אז ברור שזו לא נקודת הכשל של הולמי המירוץ.
אני גם זוכר שאצל שגיא, שהמליץ כל הזמן על קוני, היו כאלה שהתעקשו לחתוך את המגן הקשיח, שהקיף את המוט..

Bernard
28-12-14, 23:24
בכל מקרה.
כמו שאמרתי, חבר שלי התקין פוקס ב-TD5 שלו, לפני כמה חודשים - ללא שיסתום מיוחד. מה שרמי אמר, זה מה שהוא שם. בעצם, רמי לא אמר כלום - שם וזהו.
נראה כמה זמן יחזיקו בלי "פינוק".

ודרך אגב.
אותו TD5 עם קפיצי אויר ארוכים (לא המקוריים של לנדרובר) כבר כמה שנים טובות, ללא שום תקלה, אפרופו הויכוח לגבי אמינות קפיצי אויר לעומת ברזלים... ממש כלום (טפו, טפו, טפן.. ועוד אחד, ליתר ביטחון-טפו)..

ד ו ר ו ן
28-12-14, 23:30
לא מספקים איזו סחורה?

אני עם 7100 כבר כמה שנים, מאד מרוצה מהשיכוך בטיולים, כשהרכב עמוס.
הכיול פגע בול מבחינתי.

והיופי האמיתי,
זה שקניתי אותם משומשים במחיר רצפה, ואחרי כשירות אפס אצל אספיר, היה לי על הרכב סט 7100 ברבע מחיר מחדשים.

Bernard
29-12-14, 00:21
גם אני הייתי מרוצה ואפילו קניתי חדשים (טעיתי באורך - יש לי זוג "12 חדשים, אם מישהו רוצה - מחיר עלות, של חו"ל) אבל שמעתי שיש הרבה תלונות והמלך החדש הוא הפוקס...
זה מה ששמעתי.

boaz avrahami
29-12-14, 00:37
המלך החדש הוא הפוקס?
ראה כותרת...
היו פה כמה כאלה שרשורים לאחרונה אם אינני טועה

Bernard
29-12-14, 00:53
כן. זוכר.אני זוכר שהתלוננו על השירות שלהם.
ובכל זאת, זה מה ששמעתי..

-->