PDA

צפייה בגרסה מלאה : מסנן שמן גיר אוטומטי דיסקברי 2

amit1
01-01-15, 07:43
מציע לכל בעלי הדיסקברי 2 להימנע משימוש במסנן שמשווק תחת המותג בריטפרט......הזול יכול להיות יקר.....יקר מאוד

גיל בר
01-01-15, 23:20
אפשר הסבר?

יואב פולס
02-01-15, 07:42
אתה צריך תרגום בגוף הסרט?
יש מצב שהלך לו גיר או המוח של הגיר בעקבות הרכבת מסנן לא איכותי. אני לא בטוח שהמסנן הוא האשם היחיד אבל אני לא מכיר את פרטי המקרה.

גיל בר
02-01-15, 09:06
כן... אני צריך תרגום בגוף הסרט וכשאני חוצה את הכביש אני מבקש שיתנו לי יד.
ועדיין... כשמישהו כותב להזהר ומאוד ויקר....
אני מצפה ורוצה שיסביר יותר מה קרה.
כזה אני... מבין מהר כשמסבירים לי לאט.

rob
02-01-15, 11:16

+1

.

gali
02-01-15, 15:00
מציע לך ולכל חברי הפורום (חבל שזה רק בפורום לנדרובר) שכאשר אתה קונה מסנן חפש תמיד ליגה לאומית. אצלי איכות מסנן השמן גבוהה יותר מאיכות השמן.
תתחילו להבין מה אתם קונים. מסנן שמן בדכ יש לו תפקיד חשוב בבניית ושמירת לחץ השמן.

נו אז ספר מה קרה ולמה אתה בטוח שהלך לך הגיר, שזה המסנן ולא בלאי של התיבה או נוזל לא מתאים...סהכ היא לא ילדה צעירה כבר...

rob
02-01-15, 15:31
אצלי איכות מסנן השמן גבוהה יותר מאיכות השמן.

זה דווקא מעניין, איך בדקת את ההבדלים באיכות?

gali
02-01-15, 15:52
אם נוותר על הציניות אז אחלה שאלה...אני קונה מסנן מיצרן מוכר של חלקי אפטר מרקט ומקפיד על כך בשלושת המסננים של המנוע.
שמן אני מקפיד לקנות של פירמה מוכרת תוצרת הארץ 15w40, לא סינטטי ולא בטיח, לא צריך תקנים של פורשה וכאלו...בקיצור שמן בסיסי וטוב ולא ממוחזר.
שמן מנוע אני מחליף כל 5 ומסנן כל 10.

gali
02-01-15, 15:53
בנגלה האחרונה המסנן שמן היה של דלקו והאוויר קל ווהל. השמן של פז למנועי דיזל קלים.

Bernard
02-01-15, 19:48

אלמנטרי.

ואני בכלל הופתעתי לראות מודעה של עמית, שממליץ/לא ממליץ על משהו שהוא לא לנדרובר "אורגינל" - מה קרה עמית, החלטת לחרוג ממנהגך ולנסות "חלופי" ויש תקלה?

amit1
02-01-15, 22:15
הסבר.
חבר עם דסקו 2 הגיע אלי לאחר שהחליף שמן ומסנן שמן גיר שמיד בעקבותיה הופיעה תופעה מעניינת, שיהוי בהחלפת ההילוך הראשון.
לאחר התייעצות עם מספר קולגות מביני עניין בתחום הגירים הועלתה השערה שלכלוך במסנן יצר את הבעיה.....וכדאי לנסות להחליף מספר פעמים את השמן.
הוזמן מסנן מקורי ונקנו 3 מיכלים ATF דקסטרון 3 וולווליין.
לאחר 3 החלפות שמן ונסיעה של כ 100 ק"מ בין החלפה להחלפה והבעיה נפתרה כלא הייתה.....מזל טוב.

Bernard
02-01-15, 22:26
נו באמת...

מי בכלל אומר שהבעייה במסנן עצמו?
אולי היתה איזו חתיכת ליכלוך שסתמה את המסנן ההוא ואחרי הפלאשינג שעשיתם, נפתחה הסתימה?
אחרי הפירוק, מצאתם משהו לא טוב/תקין במסנן של בריטפארט?

לא שאני אומר שהמסנן של בריטפארט טוב או לא טוב, אבל...

amit1
02-01-15, 23:02
יתכן ואתה צודק....שיחליט כל אחד אם בא לו להיכנס להרפתקה מיותרת של פירוק ושיפוץ גיר/מוח בגלל .......

Bernard
02-01-15, 23:22
בגלל......... מה?
בגלל מה בדיוק?

די, לא רציני.

מילא, אם הייתה אומר שבדקתם את הפילטר והוא התפרק או נפלה חתיכה או ש.. לא יודע מה.

ושוב, אני לא אומר שזה טוב או לא.
פעם החלפתי בריינג' פילטר וכשפתחנו את הקופסה חבר אמר לי לבדוק את החלק התחתון של הפילטר ולראות "שהכל בסדר".
ראינו שהגימור לא מי-יודע-מה ושהפלטה התחתונה לא ממש מהודקת לזו שמעליה - מיד הוחלף בפילטר אחר, גם כן של בריטפארט, שנבדק והיה "בסדר"..
הנה לך מקרה של "להיזהר" - אבל אתה לא אומר כלום...

rob
03-01-15, 06:55
החלפה של שמן בגיר אוטומט היא תמיד דילמה.
כעקרון, שגרת הטיפולים עפ היצרן מחייבת אבל מקרים של בעיות אחרי החלפת שמן הם נפוצים.
חיפוש קצר בגוגל מראה שגם ה td5 לא נקי מבעיה זו.

אולי אטמים בין הפילטר לגיר הורכבו לא נכון
אולי השמן החדש שמכיל דטרגנטים בריכוז גבוה הצליח לנקות איזה חתיכת לכלוך ולתקוע אותה בשסתום

בכל מקרה, החלפה חוזרת של השמן והפילטר פותרת את הבעיה בדרכ.

אני לא הייתי רץ להאשים את יצרן המסנן או השמן

Bernard
03-01-15, 07:04
הוא שאמרתי...

amit1
03-01-15, 11:33
בדקנו את הפילטר....ואכן מה שראינו לא היה משמח....אני בכוונה לא נכנס לפרטים...ואת הפילטר הזה לא ניתן לבדוק ללא הרס הפילטר...על סמך נסיונך אני מבין שגם אתה חווית חוויה מעניינת עם הפילטרים הכחולים. לדעתי בסוגיה בה עומדים על הפרק 7000 ש"ח לטובת שיפוץ גיר ממש לא כדאי להסתכן.,,,וברור שלא היתה לנו כוונה להשקיע כסף וזמן בבדיקה יסודית של הפילטר היות והצלחנו בסופו של דבר גם אם בטירחה לא קטנה לפתור את הבעיה.

shachar
03-01-15, 12:42
בדקנו את הפילטר....ואכן מה שראינו לא היה משמח....אני בכוונה לא נכנס לפרטים...

.

אחרי השמצה כזו, (ולאור האהדה המתמשכת שאתה מפגין לגבי היצרן הזה). ומה שאתה מבין ממה ש rob לא כתב.
מה שחשוב הם הפרטים שאתה ײ בכוונה לא נכנס אליהם ײ .

מה שמבדיל בין סיסמאות לאמת הן העובדות...

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

gali
03-01-15, 14:57
אני לא קונה מסנן בריטפרט מסיבות שלי אבל לא מטיף ברבים.אם יש לך סיבות ומממצאים אז רצוי שתשתף אותנו.
השמצות לא מבוססות זה לא מקום רצוי להיות בו ובמיוחד שהצג השני לא מגיב כאן ישירות...קצת חומר למחשבה

amit1
03-01-15, 16:50
וואו....השמצות...הטפות....עובדות...תרדו מהנושא...נסחפתם....מישהו צריך לספק עובדות?....מה אנחנו בתוכנית עובדה? תארתי מקרה שקרה...אין בכוונתי לעשות דוקטורט על המסנן שבכלל נקנה בחו"ל....שכל אחד יסיק או לא יסיק את המסקנות וינהג ע"פ שיקול דעתו....ולכל החוכמולוגים המנוסים מביני עניין: המסנן מעולה ובריטפארט זה המותג הטוב ביותר של חלקי חילוף ללנד רובר. חד משמעית. ממליץ לכולם לקנות רק חלקים תוצרת בריטפרט בשקיות כחולות.
הערה קטנה: כשמחליפים מסנן שמן גיר בדיסקו 2 הסיכוי שהמסנן הישן יזהם את הגיר שואף לאפס בגלל מיקומו ובגלל כוח הגרביטציה.....

-->