PDA

צפייה בגרסה מלאה : מצב נעילת דיפרנציאל במצב נסיעה בשלג

סיקס כחול
05-01-15, 15:31
האם של נסיעה בשלג כדאי לנעול את הדיפרנציאל (דיסקו 1)?

asafk
05-01-15, 15:38
שלג עמוק הוא משטח חלק ללא אחיזה. במצב זה נועלים מרכזי.
אם מדובר בכביש מכוסה שלג, סע פתוח.
כלל האצבע הוא שנועלים בכל מקום בו אם היית נוסע ברכב 4x4 חלקי, היית נדרש לשלב.

אסף.

ליאורפאג'רו
05-01-15, 17:13
אסף,אתה יכול להרחיב לגבי השימוש במצבים (בטרנספר דיסקו 1) לפי סוגי השטח?
בטרופר היה לי רק היי ולואוו וכפתור השילוש ל4 על 4.
בפאג'רוQ היה לי נעילת דיפרנציאל מרכזי ואחורית והיי ולואוו.

מה הכוונה ב"לנעול מרכזי"?

shachar
05-01-15, 17:35
להזיז את ידית high low הצידה.
אמורה להידלק נורה כתומה בלוח המחוונים.

asafk
05-01-15, 18:34
יש בעקרון 5 מצבים.
הידית זזה ימינה שמאלה - נעילת דיפרנציאל מרכזי זה בצד שמאל איפה שכתוב diff lock.
בכל אלד מהצדדים יש הילוך גבוה, ניוטרל והילוך נמוך.

כשאין אחיזה טובה נועלים דיפרנציאל מרכזי. כשצריך כוח או יכולת תמרון מדוייק ואיטי משלבים הילוך נמוך.

אסף.

- - - Updated - - -

... והכי חשוב ששכחתי אבל מדובר בדיסקברי אז זה חשוב - כשגוררים אותך אז מעבירים לניוטרל.

אסף.

ליאורפאג'רו
05-01-15, 18:52
מה הכוונה בלנעול מרכזי?
הרי הרכב נוסע בהנעה קבועה לכל ארבעת הגלגלים? האם החלוקה של הכח ברגיל היא שונה מהחלוקה כשמרכזי נעול?

asafk
05-01-15, 20:52
יש דיפרנציאל מרכזי. אותו נועלים.

אסף.

ד ו ר ו ן
05-01-15, 21:22
התחלת עם זה:

כלל האצבע הוא שנועלים בכל מקום בו אם היית נוסע ברכב 4x4 חלקי, היית נדרש לשלב.
אסף.

ועברת לזה:

כשאין אחיזה טובה נועלים דיפרנציאל מרכזי. אסף.
יש הבדל לא קטן בסיטואציות.

ברכב עם דיפ מרכזי, הייתי נועל בירידה לשטח, בלא מעט מקרים לפני שהייתי משלב הנעה קדמית הרכב נטול דיפ מרכזי.

דוקא מתוך החולשה של המערכת הספציפית, והאפשרות לשבירת צירייה ״על כלום״.

מה גם שרכב עם דיפ מרכזי פתוח מסוגלים לעמוד במקום גם על דשא רטוב, וגלגל אחד מחליק.

...

והכי חשוב ששכחתי אבל מדובר בדיסקברי אז זה חשוב - כשגוררים אותך אז מעבירים לניוטרל.
אסף.
לא דובר על גרירה בהרמה או לכל הפחות בגרירה עם סרן אחורי על הרצפה, פירוק גל-הינע אחורי?

בזמנו, איציק נתן הסבר הגיוני, שהגלגש שאוסף את השמן, פועל מכיוון המנוע.
מה שאומר, שבגרירה במצב ניוטרל בתיבה, טרנספר או גיר, הגלגלים מסובבים את התיבה, כשהגלגש שאוסף את השמן מתחתית התיבה לא פעיל (ניוטרל) ואז הגלגשים העליונים והמיסבים עובדים בתנאי שימון אפסיים.

asafk
05-01-15, 21:31
דורון.... עניין הגרירה היה בצחוק. כי זה לנדרובר. לא חשבתי שצריך להסביר...

לגבי השילוב - אני אישית ממליץ לשלב גם ברכב 4X4 Part Time בכל מקרה שיורדים ממשטח סלול - בבחינת יש ספק - אין ספק. תמיד עדיף להיות משולב במקרה שלא בטוחים, וזה נכון גם להנעה Full Time. אותו רכב עם דיפ מרכזי פתוח יחליק במקום ולא ייסע בדיוק כמו רכב 4X4 שלא שילב הנעה קדמיתץ
בכל מקרה, עם הזמן והנסיון יש פחות שאלות ויותר ברור - השאלה, כמו התשובה, היא "למתחילים", וכללי האצבע לרכב קל מכל הסוגים פשוטים וברורים מבחינתי לפחות:
כשאין אחיזה טובה משלבים / נועלים מרכזי.
כשצריך כוח או תמרון משלבים להילוך נמוך.

אסף.

ד ו ר ו ן
05-01-15, 22:06
האיש שאל על דיפ מרכזי.. זה "השתלב" יפה בנושא..

:cool:

איל מ
05-01-15, 22:06
ההבדל בשטח בין מרכזי נעול לבין לא מתבטא יפה מאד בדיסקו 2.
לפני שהתקנתי נעילה (2004 מגיע בלי) ה-tc היתה עובדת קשה גם במקומות מגוחכים להפליא. והרבה פעמים שלא לצורך.
אחרי ההתקנה ( משלב איך שיורד לשטח) היא עובדת רק בהצלבות אמיתיות.
חפשו ביוטיוב יש סרטון שמדגים יפה את ההבדלין ('צטער גולש מהפלא).
כמובן שבדיסקו 1 אין tc וההשוואה היתה רק כדי להמחיש.
אגב,
לנעילה גם חשיבות לעזרה בבלימה בירידות קשות/מוצלבות או בעמידה באמצע מעלה. למרות שדווקא בלנדרוברים (בניגוד לסופות עם התוף) יש אחלה בלמים גם באחורי.

יונתןמצפה
05-01-15, 22:38
לנעילה גם חשיבות לעזרה בבלימה בירידות קשות/מוצלבות או בעמידה באמצע מעלה. למרות שדווקא בלנדרוברים (בניגוד לסופות עם התוף) יש אחלה בלמים גם באחורי.

הפסקה הזו, בדגש על החלק המודגש היא הסיבה הקריטית והחשובה ביותר לנעול בירידה לכל שטח!
הקלות שבה דיסקו 2 ללא נעילה נכנס למצב של כמעט קטסטרופה במקרה של "עליה שנכשלה" לא תאמן פשוט. בעיני זה כמעט בגדר מחדל לרכב שמתוכנן לנסוע בשטח.
הרכב פשוט לא עוצר, ובמקום זה מחליק את החרטום למקום שבו כח המשיכה מושך החי חזק. וזה כבר מתכון מאוד מוצלח להתהפכות. במיוחד למי שרגיל לנסוע ברכב עם 4X4 אמיתי או נעול מרכזי.

ואם כבר יש לך נעילה מרכזית, תנעל אותה בירידה לשטח, אחרת לא רחוק היום שבו תשכח לנעול אותה בדיוק בנקודה הקריטית הזו וייתכן שכשתגלה את זה זה יהיה מאוחר יותר.
במקרה של דיסקו 2- ה- TC יגדיל ויעשה ויביא אותך הרבה יותר רחוק במעלה (והרבה יותר עמוק במצב הביש בו תהיה כשה- TC כבר לא יספיק. והוא לא מספיק!).

מי שיש לו דיסקו 2 חייב בעיני להתקין נעילה מרכזית לפני כל שיפור אחר. בלעדיה הרכב פשוט מסורס ומסוכן!

קונסטון
05-01-15, 22:45
שלום איל
אתה ממליץ לדיפנדר ארוך התקנת נעילה אחורית נשלטת? (תניח ללא שאלת עלות...במתנה)
בינתיים בשטח לא המעלה ההוא והמדרגות ההן...שטחים שרכבין אחרים מתאמצים ....לא מרגיש שצריך

ד ו ר ו ן
05-01-15, 23:21
עם נעילה הוא ייסע עוד ייצר יפה בקטעים טכניים.
ואם עד היום לא היה קשה, זה רק בגלל שהאתגר לא היה באמת קשה.

זה ש-SUV מתקשים בכל מיני מקומות שרכבי שטח אמיתיים לא מתקשים, זה רק מעיד שלא היה אתגר אמיתי..

סיקס כחול
06-01-15, 03:32
השאלה שלי התייחסה למצב של שלג או קרח על הכביש

raanan
06-01-15, 08:26
השאלה שלי התייחסה למצב של שלג או קרח על הכביש
המלצה שלי,
בנסיעה על הכביש דיפרנצאל פתוח !
זחילה, גרירה וחילוץ על כביש מושלג / קרח , דפרנציאל מרכזי נעול .

רענן

גיל אסרף
06-01-15, 09:16
כביש קפוא + דיפ פתוח זה כמו לנסוע רק על הנעה אחורית.
המלצתי היא לנעול ולנסוע לאט, כי לעצור על כביש קפוא זה לא נחמד בכלל.

איל מ
06-01-15, 16:40
שלום איל
אתה ממליץ לדיפנדר ארוך התקנת נעילה אחורית נשלטת? (תניח ללא שאלת עלות...במתנה)
בינתיים בשטח לא המעלה ההוא והמדרגות ההן...שטחים שרכבין אחרים מתאמצים ....לא מרגיש שצריך

קודם כל אבהיר, היום אני נוסע על דיסקו (בניגוד למה שיש בתמונה שנמכר בטעות עליה אני מצטער עד היום). שנית, הנעילה עליה כתבתי שהתקנתי היא של הדיפ' המרכזי.
אחרי הגילוי הנאות, אם יש נעילה נשלטת בחינם, אני לא רואה שום סיבה לא להתקין בדיפנדר (כולל כל הויכוחים האינסופיים באתר האם זה מגביר או מפחית את הסיכוי לשבירת ציריה). נכון, עם הדיפנדר הייתי עובר בזלזול במקומות בהם אחרים היו מתקשים/נועלים גם בלי נעילה (אחורית) אבל הנעילה מגדילה משמעותית את מעטפת הביצועים (והיה לי נסיון רב גם עם נעול כפול של ARB) למקרה שרוצים לקפוץ שלב (או סתם נתקעים בבוץ).
אם הנעילה לא בחינם (ונשלטת איכותית עולה לא מעט) הייתי מוותר באופי שימוש סטנדרטי היא לא מצדיקה את המחיר.

asafk
06-01-15, 17:57
רענן, נסיעה על הכביש מבחינתי היא נסיעה בה הגלגלים מונחים על הכביש. זה שטח אם אחיזה טובה גם כשהנוף מושלג ואז אתה צודק.
אבל אם הצמיג לא חדר את שכבת הלבן ולא נוגע באספלט, לנסוע בהנעה חלקית כאשר לרשותך הנעה לכל הגלגלים זה לא רק ביזבוז אלא גם סכנה.

אסף.

raanan
06-01-15, 18:15
רענן, נסיעה על הכביש מבחינתי היא נסיעה בה הגלגלים מונחים על הכביש. זה שטח אם אחיזה טובה גם כשהנוף מושלג ואז אתה צודק.
אבל אם הצמיג לא חדר את שכבת הלבן ולא נוגע באספלט, לנסוע בהנעה חלקית כאשר לרשותך הנעה לכל הגלגלים זה לא רק ביזבוז אלא גם סכנה.

אסף.
אין מחלוקת ביניינו !
העניין הוא שאם שולטים ברכב (היגוי, האצה , בלימה ) אך הנוף מסביב מושלג/קרח או נסיעה בגשם,
אני טוען שעדיף AWD (עם דיפרנציאל מרכזי מוגבל החלקה) , אח"כ TOD ולבסוף דיפרנציאל פתוח בטרנספר PART TIME .

רענן

igalr
10-01-15, 21:17
במדריך למשתמש רשום , בכל מצב של תנאי אחיזה ירודים יש לנעול דיפרנציאל מרכזי.

asafk
11-01-15, 08:06
בשישי נסענו על כבישים קפואים. קיבלנו הדגמה מעולה שכדאי לנעול דיפרנציאל מרכזי כדי להתקדם....

אסף.

ד ו ר ו ן
11-01-15, 08:11
בשישי נסענו על כבישים קפואים. קיבלנו הדגמה מעולה שכדאי לנעול דיפרנציאל מרכזי כדי להתקדם....
אסף.

לא צריך קרח על הכביש, מספיק דשא רטוב..

amit1
20-01-15, 19:19
הפסקה הזו, בדגש על החלק המודגש היא הסיבה הקריטית והחשובה ביותר לנעול בירידה לכל שטח!
הקלות שבה דיסקו 2 ללא נעילה נכנס למצב של כמעט קטסטרופה במקרה של "עליה שנכשלה" לא תאמן פשוט. בעיני זה כמעט בגדר מחדל לרכב שמתוכנן לנסוע בשטח.
הרכב פשוט לא עוצר, ובמקום זה מחליק את החרטום למקום שבו כח המשיכה מושך החי חזק. וזה כבר מתכון מאוד מוצלח להתהפכות. במיוחד למי שרגיל לנסוע ברכב עם 4X4 אמיתי או נעול מרכזי.

ואם כבר יש לך נעילה מרכזית, תנעל אותה בירידה לשטח, אחרת לא רחוק היום שבו תשכח לנעול אותה בדיוק בנקודה הקריטית הזו וייתכן שכשתגלה את זה זה יהיה מאוחר יותר.
במקרה של דיסקו 2- ה- TC יגדיל ויעשה ויביא אותך הרבה יותר רחוק במעלה (והרבה יותר עמוק במצב הביש בו תהיה כשה- TC כבר לא יספיק. והוא לא מספיק!).

מי שיש לו דיסקו 2 חייב בעיני להתקין נעילה מרכזית לפני כל שיפור אחר. בלעדיה הרכב פשוט מסורס ומסוכן!
שמע, אני אוטוטו 13 שנים עם דיסקו 2 ( נכון עם נעילה מרכזית) ולא מכיר את התופעות שאתה מדבר עליהן. ה TC בדיסקו מהטובים בשוק ואם אני לא טועה גם הראשון. בדיסקו 2 רצוי לנעול את הדיפרנציאל המרכזי מהסיבות הבאות:
מניעת בלאי מיותר של הדיפ בטרנספר
מניעת בלאי מיותר של המודולטור .....
מניעת נזק לסטיליטים (למי שלא התקין נעילה/ LSD)
הגדלת החיכוך והאחיזה בקרקע
מעבר לזה הדיסקו 2 רכב מעולה למי שמחפש רכב שטח נוח עם עבירות טובה.

יונתןמצפה
20-01-15, 20:28
אני מזמין אותך לעשות את הניסוי הבא:
מצא עלייה תלולה יחסית, עדיף עם דרדרת, אבל שאין בה אלמנט סיכון גם אם מתדרדרים מעט אחורה יותר ממה שתכננת...
עכשיו טפס בה עם דיפ' מרכזי פתוח עד לנקודה קבועה (עדיף לא רחוק מדי מבסיס העליה...). תן לרכב להתדרדר אחורה בצורה חופשית נניח 3-4 מ' (עד לנקודה קבועה נוספת) ובלום את הרכב בכל הכוח. סמן את הנקודה בה הרכב נעצר באופן סופי.
עכשיו בצע את אותו ניסוי עם דיפ' מרכזי נעול.
אני מהמר שאתה תופתע מאוד מהתוצאות...

אחרי שתעשה את הניסוי הזה תחזור לעדכן.

אני לא מכיר את סגנון הנהיגה שלך ואת סוגי השטח בהם אתה מבלה. אני בטח לא מזלזל בניסיון שיש לך אחרי 12 שנים עם הרכב.
אבל מה שאני טוען הוא מניסיון של מספר דוגמאות שונות בהם הרכב נכנס למצבים גבוליים פלוס רק בגלל היעדר הנעילה המרכזית.
וזה עם נהג שרגיל לדיסקו 1 בתאי שטח מאתגרים בהרבה.
הבחור הבין את הקטע, הקדים והתקין נעילה מרכזית ומאז שקט.
בחור נוסף שעדיין לא התקין נעילה כזו עם אותו הרכב פשוט משתדל להימנע מהמקומות הללו עד שיתקין אותה.

לגביך, אני מהמר שבגלל שיש לך נעילה (ובעקבות הדברים המאוד נכונים שכתבת על הסיבה לנעול) לא יצא לך פעמים רבות להיכנס לעליות בעייתיות עם נעילה מרכזית פתוחה.
ותקן אותי עם אני טועה...

לגבני ה- TC (שאין לו שום קשר מבחינת המערכת לנעילה מרכזית)- אין ספק שהיא מתפקדת יותר ממצוין. היעדר הנעילה המרכזית פשוט מסרסת אותה בצורה מחרידה!!!

amit1
20-01-15, 21:04
אני מזמין אותך לעשות את הניסוי הבא:
מצא עלייה תלולה יחסית, עדיף עם דרדרת, אבל שאין בה אלמנט סיכון גם אם מתדרדרים מעט אחורה יותר ממה שתכננת...
עכשיו טפס בה עם דיפ' מרכזי פתוח עד לנקודה קבועה (עדיף לא רחוק מדי מבסיס העליה...). תן לרכב להתדרדר אחורה בצורה חופשית נניח 3-4 מ' (עד לנקודה קבועה נוספת) ובלום את הרכב בכל הכוח. סמן את הנקודה בה הרכב נעצר באופן סופי.
עכשיו בצע את אותו ניסוי עם דיפ' מרכזי נעול.
אני מהמר שאתה תופתע מאוד מהתוצאות...

אחרי שתעשה את הניסוי הזה תחזור לעדכן.

אני לא מכיר את סגנון הנהיגה שלך ואת סוגי השטח בהם אתה מבלה. אני בטח לא מזלזל בניסיון שיש לך אחרי 12 שנים עם הרכב.
אבל מה שאני טוען הוא מניסיון של מספר דוגמאות שונות בהם הרכב נכנס למצבים גבוליים פלוס רק בגלל היעדר הנעילה המרכזית.
וזה עם נהג שרגיל לדיסקו 1 בתאי שטח מאתגרים בהרבה.
הבחור הבין את הקטע, הקדים והתקין נעילה מרכזית ומאז שקט.
בחור נוסף שעדיין לא התקין נעילה כזו עם אותו הרכב פשוט משתדל להימנע מהמקומות הללו עד שיתקין אותה.

לגביך, אני מהמר שבגלל שיש לך נעילה (ובעקבות הדברים המאוד נכונים שכתבת על הסיבה לנעול) לא יצא לך פעמים רבות להיכנס לעליות בעייתיות עם נעילה מרכזית פתוחה.
ותקן אותי עם אני טועה...

לגבני ה- TC (שאין לו שום קשר מבחינת המערכת לנעילה מרכזית)- אין ספק שהיא מתפקדת יותר ממצוין. היעדר הנעילה המרכזית פשוט מסרסת אותה בצורה מחרידה!!!
לא חוויתי תופעה כזאת ולהערכתי התופעה/בעיה שאתה מתאר קשורה לתפקוד ABS בשעת עצירה במדרון דרדרתי...לא קשור בהכרח לדיסקו. נראה שאתה צודק שהתופעה שתארת קטנה עם נעילת הדיפ המרכזי. לא חושב שזה ייחודי לדיסקו 2 ...בכל מקרה מי שמושך את הדיסקו 2 לתנאי קיצון כדאי שיתקין נעילות רוחביות ובעת כניסה לשטח יבטל את ה TC ואת ה ABS. אצלי , מסיבות שונות, מותקנים 2 מוגבלי החלקה של דטרויט והשילוב עם ה TC והנעילה המרכזית מעולה.

יונתןמצפה
20-01-15, 21:22
המצב שאני מתאר בכלל לא קשור לדיסקו 2.
הוא קשור לכל רכב שבו אין 4X4 אמיתי כזה שבו הסרן הקדמי מחובר בברזלים לסרן אחורי והפיניונים חייבים להסתובב באותה מהירות.
במקרה כזה בא לידי ביטוי בצורה מוחשית מאוד, מוחשית מדי, הפער בעצמת הבלימה המתוכננת בין הגלגלים הקדמיים לאחוריים.
אין לזה שום קשר ל- ABS ולכן זה גם קורה רק ברוורס או בנסיון לבלום בעלייה תלולה ולמנוע דרדור לאחור.
במצבי אחיזה גבוליים/שיפוע צד/בורות/מדרגה שעולים באלכסון וכד' זה פשוט זורק את הסרן הנעול- גלגלים נעולים (קדמי...) למקום שאליו כח המשיכה מושך הכי חזק.
מה שמייחד את הדיסקו 2 בהיבט הזה זה אותה מערכת TC מצויינת שדואגת להניע את הרכב רחוק מאוד באותה עלייה/מכשול מסוכן. אבל מכיוון שהיא לא מספיקה בסוף, התדרדרות אחורה במקרה של עלייה שנכשלה הופכת למלכודת ללא יכולת לשלוט בצורה מספקת על הרכב.
כשהרכב מקבל את אותה נעילה מרכזית שהוא כ"כ זקוק לה הכל חוזר להיות שפוי ואין כל סיבה לרוץ ולהתקין נעילות רוחביות גם בעבירות קשה יחסית כי הרכב עושה מה שאומרים לו (בניגוד למצב בו אין נעילה מרכזית).

יאללה עזוב קשקושים.
לך תבצע את הניסוי ותעדכן...
(יודע מה עזוב, רד עכשיו לרכב ותעשה את הניסוי על הכביש, ברוורס במישור. תן גז ברוורס ותבלום בפתאומיות בשני המצבים. ממתין לתוצאות...)

amit1
21-01-15, 10:07
נעזוב קשקושים.... בסופ"ש אבדוק את הסוגייה שתארת :)

יונתןמצפה
21-01-15, 19:18
אחלה.
ממתין לעדכונים (למרות שאני יוצא למילואים בראשון לכל השבוע אז לא בטוח שאספיק לקרוא את תוצאות הניסוי בקרוב...)

איל מ
22-01-15, 11:23
יונתן,
התופעה שאתה מדבר עליה אכן קיימת אבל דווקא בדיסקו היא פחותה מכיוון שגם הבלמים האחוריים הם בעלי בלימה טובה מאד (בניגוד לרכבים מיושנים עם בלמי תוף מאחור - סופות, סמוראים ישנים וכו'....).
בדיסקו 2, גם עמוס, עם מע' בלמים תקינה, עוצמת הבלמים היא מספיקה בהחלט ומה שמסרס את הבלימה היא מערכת ה-abs.

אין לכל האמור לעיל שום, קשר לעובדה שאתה צודק, ובמקומות בעייתיים (עליה או ירידה) יתרון ענק (ואכן - גם בטיחותי) לנעילה המרכזית בסיוע הדדי של הסרנים זה לזה.

אני אגב, כשיש ירידות קשות/ארוכות, מנתק את הפיוז של ה-abs למרות הנעילה.

יונתןמצפה
28-01-15, 18:49
נעזוב קשקושים.... בסופ"ש אבדוק את הסוגייה שתארת :)

נו?
יש תוצאות?

amit1
29-01-15, 01:53
אצלי התופעה לא קיימת ייתכן ובגלל שמותקנים 2 LSD.

יונתןמצפה
29-01-15, 08:58
ביצעת את הניסוי בדרדור אחורה בעליה תלולה ודרדרתית?
השוות מצב של נעילה מרכזית פתוחה וסגורה?
בשני המקרים הרכב עצר בצורה זהה???

amit1
30-01-15, 13:29
עליתי על ערימת חצץ גבוהה.
ייתכן וברכב בו ראיתה את התופעה מערכת ה ABS לא הייתה תקינה או שלא שידרגו את מחשב ה ABS .

יונתןמצפה
30-01-15, 15:52
אני לא חושב שבערימת חצץ אתה יכול להבחין בהבדל כי זו תשתית לא יציבה בעליל שגם עם 4 גלגלים נעולים הרכב יתדרדר בה ויחפור עד שהגלגלים ישקעו ויעצרו.
תנסה בעלית כורכר=שביל תלול. לא באמת קריטי דרדרת רק שיהיה תלול באופן מספק. צבור מספיק גובה כדי שבדרדור לאחור הרכב יספיק להגיע למהירות אפקטיבית לבדיקה, כזו שבה הוא לא בולם על המקום אלה כעבור מטר-שניים, אולי יותר.
(כמובן שבשיקול דעת כדי לא לגמור בצורה לא מתוכננת...!!!)

כמו שכבר כתבתי, אני ממש לא חושב שיש לזה קשר ל- ABS והתופעה קיימת בכל רכב במצב 2X4 או ברכב עם 4X4 קבוע כשהדיפ' המרכזי פתוח (כולל דיפנדרים וכד').
עד היום כבר המחשתי את התופעה ללא מעט ג'יפאים כולל כאלו שיש להם הרבה מאוד נסיון שטח. כל מי שנוהג בלנדרובר היה פשוט המום מההבדל בין מצב נעול לפתוח במצב הזה.

זה הרבה יותר פשוט ממה שאתה חשוב. הגלגלים הקדמיים מתוכננים לעוצמת בלימה הרבה יותר גדולה משל האחוריים (כי בנסיעה קדימה בבלימה חרום רוב משקל הרכב עליהם). משהו כמו 70% לקדמיים ו- 30% לאחוריים.
בדרדור לאחור הגלגלים הקדמיים ישר ננעלים ואילו האחוריים עוצרים לאיטם, לרוב אין בבלמים האחוריים מספיק כוח לנעילה מוחלטת על המקום, במיוחד מצב של אחיזה טובה יחסית.
מה שקורה זה שהגלגלים הקדמיים ישר ננעלים=אין היגוי, הגלגלים האחוריים לא=הרכב ממשיך להתדרדר. מכאן ועד לנפילת החרטום לשפ"צ המרחק קצר!

מאיפה אתה? אם אני באיזור שלך (איזור עמק יזרעאל) אשמח להדגים לך את התופעה.

amit1
30-01-15, 19:38
הי יונתןמצפה,

שוב, יתכן ואתה צודק כשאהיה בעמק אנסה לתאם אתך פגישה....נשמע מעניין
בכל מקרה, תודה שהעלתה את הסוגייה . שווה בדיקה ותשומת לב כי במצבים שאתה מציין זה עלול להיות להסתיים רע...

-->