PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכישת דאסטר

vik014
10-01-15, 14:22
הייתי אתמול באולם התצוגה, עשיתי נסיעת מבחן על הדסטר דיזל, אגב לבד ללא מלווה, מנסיעה של כ 20 דקות התרשמתי לחיוב, הרכב סוחב/מגיב לדוושה ולא מרעיש. אין לו את תגובת הדוושה בלא לינארית שהיתה לי בפלואנס הידנית (עקב הטורבו). התרשמתי לחיוב והזמנתי. אז למי שמתעניין במחירים ובתוספות אני מצרף העתק הזמנה.

שולץ האיום
10-01-15, 16:07
אין לי מושג מה הדרישות שלך מהרכב, אבל באופן כללי אני שמח מאוד שהם התחילו לשווק בארץ ולדעתי מדובר ברכבים אטרקטיביים מאוד לדרישות מסוימות.
מחירים זולים מאוד, מכלולים מוכרים. תחרות!
חלק מהדגמים נמכרים במחירי מיני או סופר מיני.
אני מקווה שהם יצליחו, והעם היושב בציון ינצל את ההזדמנות במקום להתבכיין כרגיל.

תכף יתחילו הבדיחות, עד שנותנים לכם בזול...

shmil
10-01-15, 16:24
עד שנותנים לכם בזול...

רָשָׁע מָה הוּא אוֹמֵר? (שמות יב כו (http://he.wikisource.org/wiki/%D7%A9%D7%9E%D7%95%D7%AA_%D7%99%D7%91_%D 7%9B%D7%95)): "מָה הָעֲבֹדָה הַזֹּאת לָכֶם?", לָכֶם - וְלֹא לוֹ. וּלְפִי שֶׁהוֹצִיא אֶת עַצְמוֹ מִן הַכְּלָל, כָּפַר בְּעִקָּר. וְאַף אַתָּה (http://he.wikisource.org/wiki/%D7%91%D7%99%D7%90%D7%95%D7%A8:%D7%AA%D7 %A9%D7%95%D7%91%D7%94_%D7%9C%D7%91%D7%9F _%D7%94%D7%A8%D7%A9%D7%A2) הַקְהֵה אֶת שִנָּיו וֶאֱמֹר לוֹ: (שמות יג ח (http://he.wikisource.org/wiki/%D7%A9%D7%9E%D7%95%D7%AA_%D7%99%D7%92_%D 7%97)): "בַּעֲבוּר זֶה (http://he.wikisource.org/wiki/%D7%91%D7%99%D7%90%D7%95%D7%A8:%D7%A9%D7 %9E%D7%95%D7%AA_%D7%99%D7%92_%D7%97) עָשָׂה יְיָ לִי בְּצֵאתִי מִמִּצְרָיִם", לִי - וְלֹא לוֹ. אִילּוּ הָיָה שָׁם, לֹא הָיָה נִגְאָל.

:cool:;)

שולץ האיום
10-01-15, 16:39
חחחח
צודק, ״נותנים״ לנו בזול, לא לכם, לנו.
בכל מקרה, לדעתי זה טוב.

צריך לחשוב טוב טוב איך להתנסח פה....אחרת אתה יוצא רשע....

דרך אגב, ניחוש שלי, הפעם הם יצליחו (הרומנים של רנו)

opl
10-01-15, 17:39
מושלם
<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/Lhy8Qb275Ds" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

דניאל מאירי
11-01-15, 15:49
מאוד מוצא חן בעיני.
ראיתי אותם באירופה בכמויות.
ביום שישי גם אקפוץ לעשות עליו נסיעת מבחן.

יוש
11-01-15, 17:36
היידה, חבר'ס.
מבחן דרכים.

asafk
11-01-15, 20:28
בתנור...

אסף.

יואב פולס
11-01-15, 21:28
ראשית - מז"ט לפות"ש. אני מבין בין השורות שהאוטו הוא הפתעה ממש סבבה.
עם זאת, לי לא היו ביצים לשים 145.0 אלף על דאסטר. אם היה לי הסכום הזה הייתי פותח יד 2 . בעצם פתחתי יד 2, הגדרתי ארבעה יצרנים - ג'יפ, מיצובישי, טויוטה ולנדרובר, בסכום שבין 145.0 אלף ל 155.0 אלף, עד יד שניה.
יש לנדקרוזרים קצרים וארוכים משנת 2007 וצפונה, יש קינג ארוך מ 2010, גרנד צ'ירוקי מ 2011, רנגלר קצר מ 2009, דיסקברי 3 מ 2007 ועוד.
ויתרתי על חיתוכי ג'יפונים דוגמת ראב 4, ספורטאז' ודומיהם. במחיר של 145.0 אלף יש כאלה חדשים מהסוכנות, שלא לדבר על אאוטלנדר ידני 2X4 שנמכר היום ב 130.0 אלף, ולחבר ב 120.0 אלף. סובארו XV ידני, עם הילוך כח, עולה 130.0 אלף. חדש מהסוכנות.

שולץ האיום
11-01-15, 21:39
ראשית - מז"ט לפות"ש. אני מבין בין השורות שהאוטו הוא הפתעה ממש סבבה.
עם זאת, לי לא היו ביצים לשים 145.0 אלף על דאסטר. אם היה לי הסכום הזה הייתי פותח יד 2 . בעצם פתחתי יד 2, הגדרתי ארבעה יצרנים - ג'יפ, מיצובישי, טויוטה ולנדרובר, בסכום שבין 145.0 אלף ל 155.0 אלף, עד יד שניה.
יש לנדקרוזרים קצרים וארוכים משנת 2007 וצפונה, יש קינג ארוך מ 2010, גרנד צ'ירוקי מ 2011, רנגלר קצר מ 2009, דיסקברי 3 מ 2007 ועוד.
ויתרתי על חיתוכי ג'יפונים דוגמת ראב 4, ספורטאז' ודומיהם. במחיר של 145.0 אלף יש כאלה חדשים מהסוכנות, שלא לדבר על אאוטלנדר ידני 2X4 שנמכר היום ב 130.0 אלף, ולחבר ב 120.0 אלף. סובארו XV ידני, עם הילוך כח, עולה 130.0 אלף. חדש מהסוכנות.

מה עם מרצדס או אאודי a6 שנת 2010 ?

השוואה ממש לא רלוונטית. הוא הזמין רכב חדש, לא יד 2.
בנוסף, הוא החליט להוסיף תוספות שונות כמו אחריו מורחבת ל 5שנים וכו.

ומה קשור בכלל לאנדקרוזר? אתה יודע מה מחיר האחזקה של ל.כ לעומת הגיפון הזה? צריכת דלק?
כל אחד והדרישות שלו.
הבחור הזה למשל כנראה שלא יצטרך להתעסק עם מוסכים 5 שנים, לא לבקר שם ולא לשלם.

nirs
11-01-15, 21:47
הבחור הזה למשל כנראה שלא יצטרך להתעסק עם מוסכים 5 שנים, לא לבקר שם ולא לשלם.

אתה מוכן לחתום על זה???[emoji6]

יואב פולס
11-01-15, 21:48
לדעתך ההשוואה לא רלוונטית. לדעתי כן. זה מה שיפה בזה. יש לנו דעות שונות.
אתה בהחלט יכול להחליט מה האלטרנטיבה שלך לאוטו. לכל אוטו.
אני החלטתי מנקודת המבט שלי, שבה אין מקום למרצדס או לאאודי.
כן. אני יודע מה מחיר האחזקה של לנדקרוזר. אני יודע מה צריכת הדלק. אז?
למה אתה לא שואל על מיצובישי קינג הוא הרבה יותר חדש, למה נדלקת על קרוזר?
אחריות מורחבת ל 5 שנים? ...כמו בסובארו XV ידני שעולה רק 130.0 אלף שקל, וגם מצוייד בהילוך כח.

שולץ האיום
11-01-15, 21:51
אתה מוכן לחתום על זה???[emoji6]

לא, אבל אחרים חתמו לו....אחריות ל 5 שנים.

שולץ האיום
11-01-15, 21:58
אחריות מורחבת ל 5 שנים? ...כמו בסובארו XV ידני שעולה רק 130.0 אלף שקל, וגם מצוייד בהילוך כח.

קטגוריות שונות, אחזקה שונה, התנהגות כביש שונה, עוד ועוד.
להתנהל ולהחזיק ממותות כגון קינג או לאנדקרוזר או רנגלר (אתה רשמת) היא שונה לגמרי מהקרוסאובר הזה או כל אחד אחר בקטגוריה.
ביטוחים, צריכת דלק....זה ממשיך.
כל אחד והדרישות שלו.
גם חדש זאת דרישה. אני מבין אותה, ויש לזה מחיר.

לגבי סוברו xv, גם פה אתה משווה בין תפוחים לתמרים (כן כן דעתי בלבד)
דאסטר בגרסת הבנזין עולה 90,000 ש״ח. הבחור פה הזמין גרסת דיזל יקרה יותר
חיפשת במקרה אופציה לדיזל חדשה בקטגוריה?
אבל מה זה משנה הפרטים הקטנים?? חחחחחח
Xv אחלה אוטו דרך אגב.
גם לי נראה קצת צורם 145k עבור דאציה, אבל הבחור הזמין דיזל, תוספות הרחבת אחריות וכו. אלה הדרישות שלו והוא מוכן לשלם עבורן.

שולץ האיום
11-01-15, 22:20
הנה, עוד אחד עם דרישות מיוחדות, שמוכן לשלם עליהם:

http://m.globes.co.il/news/m/article.aspx?did=1000999659

http://m.globes.co.il/news/m/article.aspx?did=1000999659

sgill
11-01-15, 22:25
מה זה "מיכל דלק סולר - 261 ש"ח " ?
מיכל נוסף?
מיכל מוגדל?

OFF-RoaD
11-01-15, 22:31
נשמע כמו מיכל מלא ביציאה מהסוכנות...

KOOKE
12-01-15, 00:04
יואב

גם אני סבור שההשוואה לרכבים יד שנייה לא רלבנטית.

ההשוואה לסוברו xv ולמיצובישי אאוטלנדר צריכהלהיותר מול הדאסטר בנזין שמחירו ההתחלתי נמוך מ-90,000₪.

לטעמי, למי ששוקל קניית ג׳יפון חדש במבחינת עלות תועלת הדאסטר על פניו הוא אופצייה בהחלט מאאאאד מעניינת.

דרור ברלי
12-01-15, 00:09

זה מצחיק.
כי לפי השיטה הזו, אפשר לקנות ב-145,000 דצ'יה דאסטר עם כל התוספות, מיכל סולר מלא מזוקק ארבע פעמים מבית הזיקוק של קרסו ובניו ואחריות מורחבת, או לחלופין - נבלת לנדקרוזר 2007 יד שלישית שחור מאישה שחורדינית של ערס נתנייתי עם 250,000 ק"מ בתחת, או רנגלר 2009 מאחד מה"ג'יפאים" המתלהבים שקנו להם תחביב מגניב וכמו שהוא בא להם מהר וחזק, ככה מהר ירד להם מהתחביב הזה, או טיול סביב העולם במחלקה ראשונה, או להבדיל, שעון יד קרטייה CALIBRE DIVING שעולה אותו סכום כמעט בדיוק (רק 140,710 שקל, מציאה). השעון הזה אולי לא ייסע בשטח וגם לא יטיס אתכם סביב העולם, אבל דצ'יה דאסטר וגם מטוס ג'מבו לא יגידו לך מה השעה, נכון?....:rolleyes:

יש מקרים בהם בהחלט יש מקום להשוות את כדאיות רכב חדש מול משומש באותו סכום. אבל זה שקונה לנדקרוזר או רנגלר משומש ב-145,000 שקל, הוא ממש לא הלקוח של דצ'יה דאסטר חדש. אני מרשה לעצמי לנחש שזה שיבחר ב-SUV היוקרתי מיד שנייה הוא איש מבוסס הרבה יותר מזה שבוחר בג'יפון החדש מהשקית ועוד ממותג לואו-קוסט שכזה.
יותר מזה? אני מנחש שזה שרוכש דאסטר בד"כ יתאמץ מאוד לגרד את הכסף עבורו, אולי אפילו ייקח הלוואות וכו' עבור הגשמת החלום של רכב חדש מהניילון. הוא מעדיף חדש כדי להימנע מהפתעות, מוסכים ותקלות.
זה גם מה שאפיין את הלקוחות של דאצ'יה לפני 27 שנים שרצו "88" בזיל הזול למי שזוכר, הם היו אנשים שלא היה להם הרבה כסף והם באמת קיוו שאוטו חדש עם אחריות יפטור אותם מהטירדה וההוצאות הלא צפויות שבאחזקת מכונית משומשת ולמרבה הצער זה לא היה כך והם אכלו אותה בגדול. לנוכח הנסיון המוצלח שנצבר באירופה, אני מרשה לעצמי לנחש במידה רבה של בטחון שדאצ'יה של היום זה ממש לא הדאצ'יה של אז, אבל אני מקווה בשביל כל הלקוחות שזה אכן כך.

דאצ'יה משווקים בישראל לפי מתכון שונה במקצת ממה שהכרנו עד היום:

1. מחיר הרכב זול מאוד ביחס לקטגוריה שלו (אין עוד ג'יפון/קרוסאובר 4X4 דיזל בגודל הזה במחיר כזה ואפילו לא קרוב אליו, תבדקו) אבל המחיר הוא קבוע. נכון להיום אין הנחות ואין מבצעים. הנחות ומבצעים הם משהו שהתרגלנו אליו בשנים האחרונות בשוק הרכב, לקוחות מסויימים ו/או בעלי כוח שכנוע הצליחו להוציא הנחות יפות או לקבל תוספות במתנה, זו מלכודת דבש של היבואנים שנועדה לשכנע את הלקוחות, העיקר שיזמינו. וכמובן שיש גם מבצעי מכירות, בעיקר לקראת סוף שנת דגם כי היבואן צריך לנקות את המחסנים לפני שיצטרך ל"הוסיף יד" למכוניות. אבל תאמינו לי, גם אחרי כל ההנחות והמתנות והמבצעים ותוכניות המימון, יבואני הרכב לא מפסידים וככל שהמכונית יקרה יותר, כך הם מרויחים עליה יותר.

2. המחירים בדאצ'יה מתייחסים לרכב במפרט די בסיסי. כל תוספת עולה כסף בנפרד.

3. לא הזדמן לי עדיין בחיי לרכוש מכונית חדשה, רק שני קטנועים ושניהם לא נמסרו לי עם טנק דלק מלא. אני יודע שלא אצל כל היבואנים תקבלו מיכל דלק מלא, יש כאלה שכן, אבל בד"כ לא. בהרבה מקרים תקבלו לא הרבה יותר מכמה ליטרים במיכל שיאפשרו לכם להגיע לתחנת דלק קרובה. כך שבמקרה הנ"ל אין לי טענות לדאצ'יה. רוצה מיכל מלא עד הפקק? לך תמלא בתחנת הדלק ותשלם בנפרד. או שתקבל מהיבואן את הדלק ותשלם עבורו.

4. במקרה של הדאסטר, רשימת התוספות בתשלום ארוכה למדי.
גם במקרה של המרצדס של גבי בוזגלו ההוא מהסרטון (עם כל הערכתי למרצדס ולקוחותיה ויש הרבה הערכה, כי רוב הלקוחות שלהם מעדיפים לשמור על אנונימיות. לא טרחתי לצפות בסרטון, באמת לא מעניין אותי השופוני של כל מיני מתעשרים חדשים ואיזה תוספות הם הזמינו) שוב, אתם לא צריכים את העזרה שלי כדי לדעת שבמקרה של מרצדס, ב.מ.וו ושאר מכוניות של אלפיון עליון, רכישת כל רשימת התוספות או כל מיני הזמנות מיוחדות - ואנשי האלפיון העליון אוהבים הזמנות מיוחדות, בסגנון חבילות ספורט/לקשרי למיניהן, חלקים מחומרים אקזוטיים, שוליים מעור תנין לריפוד תא הכפפות או פופים למושבים מעור של אשכי לווייתן, דיפונים ועיטורים עשויים שיש קאררה וכו' קשקושים - יכולה להכפיל את מחיר המכונית ואפילו יותר.

5. דאסטר 4X4 ידני (כרגע רק עם מנוע דיזל) עולה 123,000 שקל לדגם הבסיס, 130,000 למאובזר (ג'נטים סגסוגת, מערכת מולטימדיה, ציפוי עור להגה ועוד כמה דברים). על זה אפשר להוסיף כל מיני תוספות ואבזרים כמו מיגונים, וו גרירה, גגונים, מתקן חיצוני לגלגל רזרבי, אוהל ייעודי, ויש עוד המון אבזרים וקישקושים להוסיף, שיהפכו את האוטו לייחודי ומגניב יותר עבור הלקוח ולרווחי יותר עבור היבואן. זה לגיטימי.

6. אחריות מורחבת עוד כמה יבואנים מציעים, כמובן בתוספת תשלום. לא כל המכוניות החדשות בישראל מגיעות עם 5 שנות אחריות כלולות במחיר. בסובארו כן, גם בטויוטה. בקיה יש אפילו 7 שנות אחריות. בפולקסווגן רק שנתיים. מעבר לאחריות, יש יבואנים שמוכרים גם חבילות שירות מורחבות למיניהן שעושות ללקוח הרגשה טובה שכשהוא נכנס לטיפול ו"לא משלם" (כי כבר שילם מראש) ובעיקר גורמת לו לחשוב שהוא מפנק את האוטו שלו ושומר עליו יותר מסתם לקוח שלא קנה חבילת שירות מורחבת. כמובן שבתכל'ס החבילות האלה רק מבטיחות שתטפלו ברכב שלכם במוסכי היבואן היקרים במקום בסתם מוסכים מורשים זולים יותר.

7. ההשוואה המיידית של דאסטר 4X4 היא באמת לסובארו XV 1.6. הגודל דומה, המיפרט הטכני דומה (למעט בנזין מול דיזל , "הילוך כוח" סמלי בסובארו לעומת בחירה בין מצבי הנעה קדמית לכפולה בדאסטר ועוד כמה הבדלים) והמחיר זהה על השקל (סובארו XV ידנית מול דאסטר 4X4 בגרסה המאובזרת) לשתיהן יש תוספות בתשלום נוסף שאפשר להתקין ואני לא אערוך את ההשוואה כאן ולא אמנה ברגע זה את כל היתרונות והחסרונות של שתיהן כי אני רוצה לערוך בקרוב מבחן השוואתי מאוד מעניין (ואל תתחננו להצטרף כי כבר יש מי שלוקח מכונית אחת. אם יהיה צורך אודיע מראש למי שצריך להודיע).
עוד לפני שלקחתי את שתיהן בו זמנית למבחן השוואתי אני יכול לומר לכם שאני מכיר אותן היטב וששתיהן מכוניות מצויינות. כאשר הדאסטר אפילו ממש מפתיע בשטח ובכמה פרמטרים חשובים יותר או פחות יכול לעשות בית ספר לכמה וכמה 4X4 ממותגים ודגמים יקרים ונחשבים ממנו.

vik014
12-01-15, 05:57
דווקא מי שיכול להרשות לעצמו להפסיד אולי 100K אם שיווק הרכב בארץ יכשל, יעז לקנות רכב אנונימי. נתחיל עם זה שאני מעיד על עצמי כשונא רכבים מוחצנים. לא מפונק וטוב לי לחיות בשורה השניה. יכולתי בשקט לרכוש משהוא יותר יקר "נוצץ ובטוח". הדאסטר נפל לי בזמן.
לאחר כ 35 שנות ניתוק מהשטח, החלטתי לנסות להתקרב לנושא בזהירות, לברר לעצמי כמה אוהב את הנהיגה בשטח וכמה בגילי (60) אני עוד מתאים לזה. כמו שאתם מבינים עם כל הרצון והאהבה, אני לא מאלה שיכול ומוכן לשכב מתחת לרכב. סביר להניח שאם ביכלל אתפס לעניין, אשאר איש "שטח לייט". ברור שבמצב כזה עיקר הדגש הוא על רכב כביש. כעירוני, בכביש אחת השנאות שלי הוא "רכב עצל" או מגושם/גדול. בנסיעת המבחן שביצעתי הדאסטר עשה רושם שהוא אינו כזה, לעומת ה XV 1.6 שנכתב עליו שהוא עצל בכביש (לא נסעתי עליו, רק מקריאת מבחנים). לטעמי עיצוב ה -XV מוחצן יותר, אצלי זה חיסרון.

boaz avrahami
12-01-15, 06:01
רכב בלי משחקי מחיר לא מחזיק מחירון ולא נכנס לליסינג.
לפי תג המחיר נדמה לי שהם מאוד מכוונים לליסינג.
למרות הטראומה הישראלית מהשם, יש דור צעיר שלא ידע את יוסף ורכב חדש מאפשר לו הלוואה נוחה.
הסקירות בארופה די מפרגנות.

זה שיש 4x4 ומראה של כאילו אינו הופך כל רכב לג׳יפ.
לטעמי הילוך low הוא רף הכניסה.

יואב פולס
12-01-15, 07:07
או לחלופין - נבלת לנדקרוזר 2007 יד שלישית שחור מאישה שחורדינית של ערס נתנייתי עם 250,000 ק"מ בתחת,
זהו, שלא.
לקחת את זה לקיצוניות. שנינו מכירים אנשים שקנו קרוזרים 2008, לבנים, ארוכים, יד ראשונה / שניה, שלא ראו שטח וק"מ סביר מאוד, במחיר של XV ידני פלוס / מינוס.
כל הקרוזרים האלה לא נכנסים להגדרה של נבלות. הם חיים ובועטים.

שולץ האיום
12-01-15, 10:27
88 גם אתה יכול!

למצמד כפול, מנוע קטן עם טורבו כבר התרגלתם ? יש כאלה שעדיין לא, חלק אחר כבר הפנים.
הגיע הזמן שתתרגלו גם להיצע נוסף ומשתלם של יצרן רומני.

שינויים.
מי הזיז את הגבינה שלי?
במחיר של פיקנטו (מלכת קטגוריית המיני) יש אלטרנטיבה חדשה ולא מיני.
ירידות מחירים בקרוב, פיאט כבר התחילו עם ה 500.

קדימה הפועל.

דרור ברלי
12-01-15, 11:25
זהו, שלא.
לקחת את זה לקיצוניות. שנינו מכירים אנשים שקנו קרוזרים 2008, לבנים, ארוכים, יד ראשונה / שניה, שלא ראו שטח וק"מ סביר מאוד, במחיר של XV ידני פלוס / מינוס.
כל הקרוזרים האלה לא נכנסים להגדרה של נבלות. הם חיים ובועטים.

חחחח... לא ראו שטח...

הלנדקרוזרים והרנגלרים הם כלים מצויינים, אבל הם מדברים ללקוח אחר.
מי שרוצה שטח ממש כמונו ויש לו כסף, לא יקנה דאסטר ולא XV אלא יעדיף לנדקרוזר או רנגלר. יד שניה הכוונה.
אממה, גם כמשומשים הם עדיין יקרים ללא שום פרופורציות ומהיכרות עימם אני עדיין תוהה על מה ולמה.
נפלאות דרכי לוי יצחק, ההיצע והביקוש והסגידה האלילית למותג כזה או אחר...

מכוניות עם 250-300K ק"מ הן כבר נבלות. כך או אחרת. תקלות יכולות לצוץ בכל יום, בכל שעה נתונה.
יש סתם נבלות שעדיין אפשר לחיות איתן בכיף, ויש נבלות סרוחות שצריך להתרחק מהן כמו מצרעת.
אני מסכים שכעיקרון טויוטה (אמור "טיוטה". ישראלי אמיתי שיש לו טויוטה תמיד משמיט את ה"ו" הראשונה...) תמיד תזדקן קצת יותר טוב מכל אוטו אחר, אבל גם היא לא משתבחת עם השנים וכשקורה משהו, הסכומים שמתעופפים הם כמו מהלומה בראש מפטיש 5 ק"ג.

אני מהמר שהלקוח הממוצע של דאסטר, או של סובארו XV, לא יהיה מוכן כלכלית ונפשית להוצאות השוטפות של רכב שטח גדול.

נתחיל מצריכת הדלק - בממוצע 12-15 ק"מ לליטר בדאסטר דיזל, 10-11 בסובארו XV, מול 7-9 בלנדקרוזר דיזל ו-4-6 ברנגלר ובלנדקרוזר בנזין.

הלאה: גודל. לנדקרוזר זה פאקינג משאית, יאכטה יבשתית. לא לכל אחד זה נוח ומתאים להסתובב בעיר עם פיל כזה. גם רנגלר אנלימיטד זה אוטו גדול. הוא לא נראה כזה, אבל הוא גדול ומוסיף לבעיית הגודל גם שדה ראייה בעייתי לכל הכיוונים. ממש לא אוטו להסתובבות בעיר. לעומתם דאסטר ו-XV הם פרייבטים בגודל רגיל. הרבה יותר ידידותיים למשתמש היומיומי.

הלאה: טיפולים. למשל טיפול מזרקים ללנדקרוזר. ספר לכולם כמה הוא עולה?... כדי לחסוך לך את ההתפתלויות, אני אספר - בין 20K ל-14K שקלים. נכון שזה בא רק ב-200,000 ק"מ, אבל לנדקרוזר 2007-2008 יד שנייה עם "ק"מ סביר מאוד" בד"כ כבר מתקרב מאוד לאותו טיפול נודע לשימצה ולעתים מומלץ לרכוש אחד עם יותר ק"מ בתנאי שכבר עבר את הטיפול הנ"ל והבעלים הקודם שילם אותו. כמה מלקוחות הדאסטר או ה-XV מוכנים לשים בצד כזה סכום לכבוד הטיפול הזה?....
כי אוטו לא רק קונים. אוטו עולה כסף גם באחזקה. באגרות, בטיפולים, בתיקונים. לנדקרוזר זה נוח, רנגלר זה כיף, אבל לא כל אחד יכול להרשות לעצמו.

ככה זה - מכוניות של עשירים (ואני בכוונה מגזים, לנדקרוזר ורנגלר הם עדיין לא סמל מעמד של אלפיון עליון, אבל בכל זאת, אלה מכוניות של אנשים מאוד מבוססים ואמידים, לא של מעמד ביניים) נשארות כאלה - מיועדות לעשירים בלבד. גם כשהן מזדקנות ושוות פחות מעשירית ממחירן כחדשות.

לפני הרבה שנים, כשדאצ'יה מכרו את הדלתא בחצי ממחיר סובארו DL, לא היה צריך להבין כלום במכוניות כדי לדעת שמדובר במלכודת לפראיירים. רק מבט אחד הספיק. כן היה צריך להיות אידיוט מושלם, אוויל משריש, כדי להתפתות לפח האשפה הזה, והיו אז המון אידיוטים.
ידוע שאידיוטים לא מתים, רק מתחלפים. אבל הדאצ'יות של היום כבר מכוניות לגיטימיות ומודרניות ולא גרוטאות מגן העדן הקומוניסטי של צ'אושסקו.
גם פער המחיר כבר לא כל כך זועק, ועדיין הוא מספיק משמעותי כדי לבחון את ההצעה ברצינות.

המשוטט
12-01-15, 11:45
[QUOTE=דרור ברל
אני מסכים שכעיקרון טויוטה תמיד תזדקן קצת יותר טוב מכל אוטו אחר, אבל גם היא לא משתבחת עם השנים וכשקורה משהו, הסכומים שמתעופפים הם כמו מהלומה בראש מפטיש 5

הלאה: טיפולים. למשל טיפול מזרקים ללנדקרוזר. ספר לכולם כמה הוא עולה?... כדי לחסוך לך את ההתפתלויות, אני אספר - בין 20K ל-14K שקלים. נכון שזה בא רק ב-200,000 ק"מ, אבל לנדקרוזר 2007-2008 יד שנייה עם "ק"מ סביר מאוד" בד"כ כבר מתקרב מאוד לאותו טיפול נודע לשימצה ולעתים מומלץ.[/QUOTE]

כלכך נכון

חבר טוב שהתלבט בין דיסקוורי ללנד קרוזר לא תאר לעצמו מה מחכה לו עם מנוע שהלך ומזרקים
...... אפשר לקנות פיקנטו ...חדשה [emoji26] [emoji35]

דרור ברלי
12-01-15, 11:48
לטעמי הילוך low הוא רף הכניסה.

זאת אומרת שלדוגמה, ג'פ"ס M151 (שנאהב אותו או לא - הוא רכב שטח מיתולוגי) אין לו הילוך כוח! אז הוא לא רכב שטח?...............
יש לו הילוך ראשון קצר יותר ויכולת זחילה עדיפה מהרבה "הילוכי כוח" של כל מיני SUV קטנים.

"הילוך כוח" זה יופי. השאלה מה המומנט של המנוע ומה יחס ההעברה של ה-LOW הזה.

בסובארו XV למשל, עם מנוע בנזין 1.6 ליטר אטמוספרי, יש "הילוך כוח" ביחס 1.4 : 1. זה יותר טוב מכלום, ברור. אבל רבאק, יש רכבי שטח שזה יחס ההעברה בתיבת ההעברה שלהם ב-HIGH.... זה ארוך/מהיר כמעט פי 2 מהילוך הכוח שיש בגראנד צ'רוקי שלך (2.72 : 1) ולך יש בערך פי 3 מומנט מאשר ב-XV. אז אני שואל - זה באמת הילוך כוח?....

יואב פולס
12-01-15, 12:03
מי שרוצה שטח ממש כמונו ויש לו כסף, לא יקנה דאסטר ולא XV אלא יעדיף לנדקרוזר או רנגלר. יד שניה הכוונה.

I rest my case

KOOKE
12-01-15, 12:39
לא ברור לי מדוע חוזרים וסובבים סביב ההשוואה בין רכב יד שנייה כלשהוא ובין רכב חדש....הלווו...השוואה כזו לא ממש רלבנטית לפלח הרוכשים שהשיקול המכריע מבחינתם הוא לקרוע את הניילונים מרכב חדש.

כל הרעיון השיווקי של דאצ'יה והתימחור שלה בארץ הוא שבמחיר רכב יד שנייה מקבלים חדש ובהחלט לחדש גם אם זה תוצרת דאצ'יה יש קסם משלו.

klam
12-01-15, 13:03
מחכים למבחן

דרור ברלי
12-01-15, 22:12
מחר

מוטי טויוטה
14-01-15, 08:41
פותח השרשור,תתחדש!
בדקת בראסטה מה עלות המיגונים לא דרך החברה? מה עם לקנות את המיגונים ו להתקין במוסך נפרד או אפילו לבד ? מה זה מיגון שחור לטמבון ב2000 שקל?
תודה

shachar
14-01-15, 10:13
ומה עם לבוא לקחת עם כל המיגונים שהותקנו עי היבואן בלי קשקושים בלי טענות ובלי להתרוצץ

אמיר ב.א
15-01-15, 16:39
כתבה מצולמת בנושא :

http://reshet.tv/Shows/your_family_Haolam_Haboker/videomarklist,237740//

ירון גל
15-01-15, 20:30
אני חושב שהשוואה בין הלנדקורזר לדאסטר לא נוכנה מאוד סיבה
אני לדוגמא הייתי בעלים גאה של רכבי 4X4 אמיתיים עד אשר קיבלתי רכב מהעבודה
ואז הוא הפך להיות רכב שני ואז האישה התחילה לנסוע הרבה וזה כבר לא היה כלכלי בגלל הצריכת דלק
והוא הפך לרכב רק לטיולים ואז התחילו התקלות כי הוא בקושי נסע
והיה עדיף למכור
וזה יכול לתת פיתרון גם לחזור לטייל וגם להחזיק כרכב יום יום
נכון הוא לא יהיה הדסקברי אף פעם אבל עדיך על 1600 אוטומט

סופת המדבר
15-01-15, 21:05
אני רק שאלה..קראתי רק חלק מהתגובות והבנתי מפה שיש לסובארו VX הילוך כחזה באמת נכון כי לפני כמה זמן בא איתי חבר לדיונה באשדוד ויש לו כח כמו לסוס מת הוא לא סוחב את עצמו

OFF-RoaD
16-01-15, 08:49
לגרסה הידנית בלבד יש הילוך כוח, אבל הוא די ארוך. 1.4+-, אם אני זוכר נכון. אל תתפוס אותי במילה.

ירון גל
19-02-15, 20:43
עכשיו חודש אחרי שיש לך את הרכב
אתה עדיין יכול להמליץ?

vik014
20-02-15, 18:23
ממליץ ועוד איך. אתמול נאלצתי לנסוע אתו ב 04:00 בבוקר בשלג בירושלים, כ 15ק"מ, כשהצירים היו בחלקם מפונים חלקית ובחלקם לא מפונים כלל, בערך 20 עד 25 ס"מ שלג להערכתי. אני והנוסעים כל הזמן היינו בדפיקות לב שהסתיימו בשאגות התפעלות. הרכב היה ענק.

Berk0
20-02-15, 19:00
לא נהגתי על הרכב, אך מתגורר באירופה כבר כמה שנים, למשטרה יש לאנד קרוזרים\פולקסווגן טייגון והרבה מאוד דאצה דאסטר, הרכב נמצא בה בכול מקום, אין מחלות, ואפילו ראיתי כמה נוסעים בתנאי שלג של חצי מטר, במקומות שרכבים אחרים התחפרו (בגלל נהגים גרועים), בגדול כול עוד הנהג יודע מה הוא עושה הרכב הזה יעבור בכול מקום, ולא יעשה צרות, בדיוק כמו לנאדקרוזר וכול אליל 4x4 אחר שתביאו, הדבר היחידי שלא יהיה זה סיבובי ראשים או פוזה.

וכנראה שזה חשוב, כי היום 99% מאנשים קונים רכב לפי הפוזה והסטטוס, בעייני זה לא שווה את זה, רכב זה כלי עבודה, שלוקח אותי מנקודה א' לב'. אחרי כמה שנים הוא מתבלה, והופך למפלצת מוצצת, אז למה לעזאל להשקיע סכומים מטורפים על כלי עבודה שגם ככה עוד כמה שנים יימכר לפריאר שיסכים לשלם.

וזאתי נקודת מבטי לאנשים הממוצעים, אם אתה הבן של תשובה או דנקר ויש לך מילארדים, תקנה G-CLASS ותעלה איתו את וורדית ב150 קמ"ש לפחות, מה אכפת לך, תחזור עם מונית אקספרס לווילה בקיסריה ותזמין טלפונית אחד חדש.

שולץ האיום
21-02-15, 19:38
לא נהגתי על הרכב, אך מתגורר באירופה כבר כמה שנים, למשטרה יש לאנד קרוזרים\פולקסווגן טייגון והרבה מאוד דאצה דאסטר, הרכב נמצא בה בכול מקום, אין מחלות, ואפילו ראיתי כמה נוסעים בתנאי שלג של חצי מטר, במקומות שרכבים אחרים התחפרו (בגלל נהגים גרועים), בגדול כול עוד הנהג יודע מה הוא עושה הרכב הזה יעבור בכול מקום, ולא יעשה צרות, בדיוק כמו לנאדקרוזר וכול אליל 4x4 אחר שתביאו, הדבר היחידי שלא יהיה זה סיבובי ראשים או פוזה.

וכנראה שזה חשוב, כי היום 99% מאנשים קונים רכב לפי הפוזה והסטטוס, בעייני זה לא שווה את זה, רכב זה כלי עבודה, שלוקח אותי מנקודה א' לב'. אחרי כמה שנים הוא מתבלה, והופך למפלצת מוצצת, אז למה לעזאל להשקיע סכומים מטורפים על כלי עבודה שגם ככה עוד כמה שנים יימכר לפריאר שיסכים לשלם.

וזאתי נקודת מבטי לאנשים הממוצעים, אם אתה הבן של תשובה או דנקר ויש לך מילארדים, תקנה G-CLASS ותעלה איתו את וורדית ב150 קמ"ש לפחות, מה אכפת לך, תחזור עם מונית אקספרס לווילה בקיסריה ותזמין טלפונית אחד חדש.

אם כולם היו חושבים כמוך (רכב זה כלי עבודה שלוקח אותך מ א׳ ל ב׳) הפורום הזה לא היה קיים.
ואפשר להגיד את זה על המון דברים נוספים, כמו בית, אמור לספק רק שינה,אוכל וכו׳.

Pablo Allalouf
12-10-15, 12:22
הי . גם אני מעוניין לרכוש את הרכב. 4X4 . איך הוא ? יצא לך לטייל איתו בשטח כבר? ובעיר איך הוא מתנהג? צריכת דלק?.
יש לך תמונה לראות איך הוא יצא אחרי התוספות?
עשית תוספות שטח + ספורט?
האם שידרגת אותו בעוד משהו ?

תודה

-->