PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'מיני או ויטארה קצרה כרכב שטח ראשון ורכב עיקרי

Shimon84
10-01-15, 15:32
שלום רב, אחרי חפירה מתמשכת בפורומים, עדיין יש לי כמה שאלות עליהן אין לי תשובה טובה, אודה על עזרתכם.
אני מעוניין לקנות 4X4.

כרגע עיקר ההתלבטות היא בין ג'מני החדש לויטארה קצרה.

לשאלות הפורם:
. כמה אתם רוצים להשקיע?
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע?
- הנהיגה היומ יומים בירושלים. רכב יומיומי כ20 ק"מ ליום (הערכה מקסימאליסיטית) טיולים נגיד פעם בשבועיים לרדת לשטח ליד ירושלים, סביב כביש 395. ומדי חודשיים נסיעה לדרום
3. מי נוהג בו?
- לרוב אני לבד
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות?
- 2 + ולנושא זה, כמה הג'מיני נשמע בטוח להסעת ילדים קטנים
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה?
- לפני מה שאמרתי בתשובה ל2, לא יותר מ7000 קמ' בעיר + אולי עוד 3000קמ' מחוץ לעיר
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'
- העדפה לידני, דיזל או בנזין לא משנה לי אלא אם כן יש משהוא שאני לא יודע. הרי כל רכבי ה4X4 נחשבים מזהמים לפי המיסוי ירוק... האם זה בא לידי ביטוי במקום אחר. וגם נראה לי שהיבואן החליט בשבילי.

עכשיו כמה שאלות משלי:
א. כמה נוח להעמיס ילדים למושבי בטיחות למינהם ברכים עם 3 דלתוץת?
ב. המטרה שלי היא בעיקר לסוע ברכב בשטח קל, מה לעשות אני עדיין מעדיף ללכת על 2 עם תיק, אבל לפעמים להכנס לשטח עם פרייבט זה לא פקיניק במיוחד עם הוא עמוס... אז כמה נוח להעמיס ציוד לטיול של 3 ימים לג'מני בתור התחלה ל2 אנשים? הסתרתי בעבר עם פיז'ו 107...
ג. אם קונים אחד מהרכבים האלו חדש מהניילונים, מה צריך לשים בהם בשביל שהכניסה לשטח תהיה נוח ובטוחה? מיגונים? פתרונות איכסון: גגון, תא חפצים על הגג וכו'? במיוחד עם יורדים לשטח ליומיים שלושה. וגם אם זה רכב חדש כמה ההתקנות האלו יכולת לדפוק תא האחריות של היבואן?
ד. כמה יוצא ביטוחים+אחזקה
ה. המלצות על מוסך טוב לאחזקה באיזור ירושלים?
ו. כאמור ירושלים. האם הג'מיני יהידני מסתדר טוב בנסיעה עירונית רגוע/נסיעה לירולשים. אם אפשר התיחסות לעמוס/ לא עמוס?

מצטער על החפירה מודעה על הקריאה והתשובות מראש.

שמעון.

OFF-RoaD
10-01-15, 17:35
משפחה עם שני ילדים בכיסאות בטיחות ברכב שלוש דלתות? ועוד ג'ימיני? תיק חיתולים וסימילאק סוגר לך חצי בגא'ז...
למה ההתעקשות על קצר?

Shimon84
11-01-15, 07:42
תודה על התגובה
למה קצר? כי אני מתכוון לסוע את רוב הנסיעות בעיר ותמיד העדפתי רכבים קצרים. רכב עיקרי - הכוונה שלי. למה ג'ימני? כי הוא הכי זול שנותן יכולות שטח סבירות+ וידני כרכב חדש, חשוב לי להתעסק כמה שפחות עם הרכב, עמוס מידי בעבודה. לכן אני מעדיף להמנע מרכב ישן שיכול להיות נהדר ויכול להיות נפילה.
עדיין אין 2 ילדים, אבל חשוב לי לדעת אם יש מישוהא עם ניסיון ברכבים כאלו עם ילד או 2 ילדים.
חשבתי להעמיס על הגג חפצים קלים שסתם תופסים מקום, ז"א שקי שינה, אוהל וכו'. בלי קשר אני משתדל להיות מינימאליסט בציוד שאינו הכרכי
המטרה של הרכב היא להביא אותי לתוך השטח, את הטיולים אני עושה בעיקר רגלית, פשוט נמאס לי לפחד ממקומות עם סלעים/קרקע רכה חסרת אחיזה בזמן שאני נוהג בפרייבט נמוך יחסית.

אפשר התייחסות לשאר השאלות שלי?

asafk
11-01-15, 08:01
אפשרי אבל צפוף. קח בחשבון שביומיום כשמדובר על הסעות בתוך העיר מושב הבטיחות או הבוסטר יהיה מלפנים - כי זה נוח יותר. כשהילד בגיל של לחגור לבד, אין בעיה שישב מאחור ברכב 3 דלתות.
גגון עריסה הוא נוח לציוד נפחי וקל - אוהל, שקי שינה, מזרנים. את שאר הציוד שמים בתא המטען הזעיר. אבל זה רחוק מלהיות תא מטען אמיתי. כל עוד מדובר בסה״כ ב3 נוסעים, אפשר לנצל גם את אחד המושבים האחוריים ואז אפשר ממש להשתולל אפילו לקחת צידנית....

אסף.

Shimon84
11-01-15, 08:23
אחלה, בסרט של פיזו' 107 לחאן בארות כבר הייתי ככה שאני מבין מה אומר נפח של 130~ ליטר בגאז' על הנייר.:cool:
אני קונה רכב נגיד ל5-6 שנים.
מה לגבי שאר הדברים, בהנחה שאני לא רוצה מפלצת גורסת סלעים מה אני צריך לשים על האוטו שאני לא אתקע בשטח/אקבל שקט נפשי.
-מיגונים כמה ואיזה באמת צריך?
-גגון פתוח/ארגז? אם לוקחים פתוח, הדברים לא מתמלאים בפודרה/ברחשים בדרך? איזה אמצעי עיגון צריך לחפצים במקרה של פתוח
-נעילות?

asafk
11-01-15, 09:08
לא צריך כלום. ג׳ימני סטנדרטי עונה בדיוק על הדרישות שלך. בדגם הנוכחי יש גם בקרת אחיזה שזה כמעט כמו נעילות. כשיגמרו הצמיגים תחליף למשהו יותר אגרסיבי.
אם אתה רוצה להיות ממש שקט, מיגונים אפשר להתקין אבל לפי מה שכתבת זה לא חובה.
על הגגון אפשר לשים תיק גג, יש כחול לבן ויש באיביי.

אסף.

erezgur
11-01-15, 09:10
אתה מתאר למעשה צורך של רכב שיוכל להביא אותך קרוב לאתר שבו אתה מטייל רגלית, לא ממש טיולי שטח עם הרכב.
אם באמת זה יהיה השימוש היחידי ולא תידבק מעט בחיידק טיולי השטח הממונעים, אולי כדאי לשקול גם אחד מהרכבים המשלבים נוחיות בכביש ויכולות שטח סבירות כמו סובארו פורסטר, XV או גיפונים קלים אחרים, גם אם זה אומר לרכוש רכב בן שנתיים-שלוש.

OFF-RoaD
11-01-15, 10:10
או טריוס, שלדעתי קטן ועירוני יותר במימדיו, וגם הוא יכול לספק יכולות שביל לא רעות בכלל

asafk
11-01-15, 10:19
אין טריוס חדש כבר הרבה שנים, אז נראה לי שזה לא הכיוון.

אסף.

דרור ברלי
11-01-15, 11:29
למה לדחוס משפחה וציוד ברכב קצר וצפוף? במחיר של ג'ימני אוטומטי יש עכשיו גם דאצ'יה דאסטר.
ג'יפון מרווח עם 5 דלתות וחמישה מושבים אמיתיים, בגאז' גדול מאוד, נסיעה מאוד נוחה במיוחד בשטח, חסכוני מאוד בדלק (דיזל), ידני כמו שצריך ובשטח הוא פשוט מצוין. המכלולים מודרניים של רנו והאוטו להיט באירופה.

זה המחליף האמיתי של הטריוס.

מבחן יתפרסם כאן בג'יפולוג ממש בקרוב.

nirs
11-01-15, 12:26
למה לדחוס משפחה וציוד ברכב קצר וצפוף? במחיר של ג'ימני אוטומטי יש עכשיו גם דאצ'יה דאסטר.
ג'יפון מרווח עם 5 דלתות וחמישה מושבים אמיתיים, בגאז' גדול מאוד, נסיעה מאוד נוחה במיוחד בשטח, חסכוני מאוד בדלק (דיזל), ידני כמו שצריך ובשטח הוא פשוט מצוין. המכלולים מודרניים של רנו והאוטו להיט באירופה.

זה המחליף האמיתי של הטריוס.

מבחן יתפרסם כאן בג'יפולוג ממש בקרוב.
אמינות? פשטות?
להבנתי, רנו לא ממש מצטיינים בפרמטרים הנדונים...

tamir128
11-01-15, 13:01
ג'ימני כרכב יומיומי? אני מסתדר איתו מצויין.
כרכב משפחתי? חס ושלום!
להכניס ילד אחד למתקן ריסון על הספסל האחורי זה לא פשוט, (אם אתה בחור נמוך זה קצת יותר קל). להכניס שניים זה כבר מלחמת עולם.
לעשות את זה בשוטף פשוט ישניא עליך את הרכב.

ג'ימני הוא רכב לזוג או רכב שני. אפשר לטייל בו שני מבוגרים + שני ילדים לטיול של יומים או יותר ללא בעיה, אבל רכב משפחתי - הוא לא.

אם קנית רכב חדש, אתה צריך מיגון טרנספר + אולי מיגוני סף, והרכב יסע כמעט בכל מקום. לא אמורה להיות השפעה על האחריות.
יותר מכך, אם אתה קונה מהניילונים, אתה יכול להזמין אותו עם המיגון מראש (ככה אני עשיתי).

פתרונות איכסון - אני משתמש בצ'ימיגג ומרוצה.

לגבי בטיחות ששאלת, אז קרא מה שדרור כותב במבחן דרכים החדש: אנחנו לא יודעים כמה כוכבי בטיחות יש לו, וגם לא רוצים לדעת. אם יש'ך ילדים ברכב, סע לאט לאט (אפילו עוד יותר לאט).

בקיצור, עד שהילדים יגיעו ל 170 ס"מ, יש לך מספיק זמן להנות מהרכב.

Shimon84
12-01-15, 10:20
תודה לכל מי שענה,

לגבי הדאצ'ה מבחן שלכם זה מצויין אבל המבחן האמתי לרכב חדש בשוק זה שימוש של הרבה אנשים למשך זמן/נסיעה רצינית. וזאת בכדי להציף בעיות איך נגיד "אסטרטגיות".

לגבי המבחן של הג'מני שפורסם כאן לאחרונה קראתי אותו טרם השרשור ואני מבין את פוטנציאל הבעיה.

לגבי מיגון הגחון, הבנתי שיש אפשרות לנגן כל מיני רכיבים מנוע, מיכל דלק גיר וכו''. מה החשיבות של כל אחד מהם+פוטנציאל הפגנות דל המכלול חכמה זה מעמיס על הרכב מבחינת משקל המיגונים?

אם אפשר התייחסות לנסיעה יום יומית באיזור ירושלים, אני לא מתכנן לטוס אבל איך הוא יסחוב נסיעה עירונית שקטה ורגועה? וגם נסיעה לירושלים מחוץ לעיר?

דבר נוסף אם יש המלצה על מוסך טוב באיזור?

שמעון.

Tzvika-Pick
12-01-15, 23:13
בתור אחד שחי כבר כמה חודשים עם ג׳ימיני - תקנה ויטרה.

לשאלותיך האחרונות -
אפשר למגן הרבה דברים וכל ״גורו סוזוקי״ שתפגוש יספר לך שממש ממש חשוב למגן את זה ולא את מה שאמר הגורו הקודם. בתכלס, הרכב בנוי די טוב ואם אתה לא מתחרע אתה לא צריך למגן כלום. אולי את הטרנספר, וזה עולה 600₪.
נסיעה יום יומית ברכב לא נוחה. הוא עגלה, אפילו בדגם החדש. מהירות שיוט של 90-95 קמ״ש, אבל רק במישור. בעליות של ירושלים אתה מזדחל על 60, או 80 אם אתה ״ממש לוחץ״.
הנסיעה לא שקטה, לא נוחה, קופצנית.
הרכב קטן. מאוד קטן. אצלי תא המטען תמיד מלא, לפני ששמתי תיק עם ציוד לטיול. ארגז כלים + מים + פק״ל קפה וזהו, מ-ל-א. את הקניות מהסופר אני שם במושב האחורי, אבל אצלך צריכים לשבת שם ילדים.

ועוד לא הזכרתי את רמת הבטיחות הנמוכה. יאללה 2 כריות אוויר...

בקיצור, קנה ויטרה. היתרון הגדול של הג׳ימיני הוא בעבירות שלו במצב הבסיסי ובעובדה שקל וזול לשפר אותו. לא נראה לי שזה מעניין אותך, אז קנה ויטארה.

-->