PDA

צפייה בגרסה מלאה : התיעצות לגבי קיט הגבהה לxj

shay1
11-01-15, 19:57
אני רוצה להזמין קיט של re 3.5 super flex עם העלים להשלמה ולא עם הקפיץ המלא מטעמי חיסכון ,
רציתי לדעת האם יש למישהו נסיון עם זה והאם זה מספיק טוב ?
שאלה נוספת בקשר לבולמים ראיתי שיש שני סוגים מונו טיוב וטווין טיוב
כמה באמת מורגש ההבדל בינהם ?

liorh
11-01-15, 20:11
אני ממליץ לך להיוועץ ביריב קלר ברוך, הוא דוקטור ל XJ , כבר היו לו כמה כאלה מרמת סטנדרט ועד לרמת מפלצת עבירות תחרותית, והוא גם מייבא קיטים להגבהה לרכב הנ"ל במחירים זולים מאוד. ובלי קשר לזה שהוא יבואן חלקים ושיפורים, הוא ישמח לעזור לך בעצה טובה, גם אם לא תבצע את הרכישה דרכו..

boaz avrahami
11-01-15, 20:43
ממליץ לך לדבר עם איתי מהמתלם.
הם היבואן הרשמי וגם מביני עניין גדולים וגם נותני האחריות.
המחיר אצלם כיום בהחלט תחרותי וללא סיכונים להביא לבד

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

נמרוד
11-01-15, 21:01
אני נוסע על קיט רוביקון אקספרס 4.5 אינץ' מלא כבר שמונה שנים (על ההתקנה אתה יכול לקרוא כאן: http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1297 (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1297) ואתה יכול לראות את קורות הג'יפ כאן (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/21243). פאק, סוף סוף יש קהל יעד לכל המילים ששפכתי במהלך השנים!) ואני יכול לבלבל לך את המוח הרבה למה יש אפשרויות טובות בהרבה, אבל האמת שהבחירה שלך , 3.5 אינץ' סופר פלקס של רוביקון (מק"ט 6010) סבירה בהחלט והיא תמורה מצויינת למחיר. הקיט יאפשר צמיגי 31, אמנם הם ישפשפו מדי פעם בכנפיים אבל זה לא נורא. הצ'רוקי שלך לא יהיה מפלצת עבירות אבל ג'יפ טיולים מצויין.

אני בזמנו יבאתי את הקיט עצמאית מארה"ב, היום יש יבואן - המתלם - הייתי קונה ממנו, הפרש מחירים לא גדול מאד ואתה מקבל מישהו שאתה יכול להתייעץ איתו. יצא לי לקבל מאיתי עזרה וקניתי ממנו חלקי חילוף במהלך השנים.

בולמים? החלפתי במהלך השנים כמה סוגי מונוטיובים, וכתבתי סקירות מוצר פה באתר:

קוני הבי טראק (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1699)

בילשטיין 5100 (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1742-jeepolog-archive)

פרוקומפ MX6 (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1949-jeepolog-archive)

אני ממליץ על הבולמים שאני נוסע עליהם כיום: בולמי רוביקון אקספרס מונוטיוב שמגיעים עם הקיט. מדובר על בולמי בילשטיין 5100 רק בצבע אפור, שמיוצרים עבור רוביקון אקספרס, והם מתאימים הכי טוב שאפשר לקיט ולאפלקיציה.

וכן, מונוטיוב בלבד, אין סיבה לסוע על בולם טווין טיוב מלבד חסכון כספי. טכנולוגיה נחותה.

shay1
12-01-15, 06:17
נמרוד אני אשמח שתבלבל לי את המוח אם יש לך אפשרויות טובות יותר וזולות יותר
אני תמיד שמח ללמוד

השבדי
12-01-15, 09:06
מצטרף להמלצת קודמי על איתי ממתלם.
ילווה אותך לאורך כל הדרך במידה ותזדקק.
אין כמו אמא ואבא

נמרוד
12-01-15, 09:12
נמרוד אני אשמח שתבלבל לי את המוח אם יש לך אפשרויות טובות יותר וזולות יותר
אני תמיד שמח ללמוד

יש המון אפשרויות מתקדמות וטובות יותר, יש מעט אפשרויות זולות יותר ורובן טובות פחות... אבל בוא נתחיל מזה שתספר אתה מה המצב הנוכחי של הרכב, מה התוכניות שלך לגביו, ומה התקציב שאתה מתכוון להשקיע. תפרט כמה שיותר ויהיה אפשר לכוון את העצות לצרכים שלך, כי אפשר לקחת צ'רוקי לכל כיוון שרוצים.

shay1
12-01-15, 15:41
המטרה הסופית היא להגיע לרכב טיולים אידיאלי , צמיגים 31 , לא מתכוון להתחרות עם האוטו ורוב הטיולים יהיו רגועים יחסית [בגלל המשפחה]
אבל אני אוהב שהיכולת קיימת שכשידגדג לי אני אאתגר את הרכב , התקציב הוא לא גבוה .

Saar
12-01-15, 19:22
קיט Super Flex 3.5 ורוב הסיכויים שהרכב יאתגר אותך ולא ההפך ;)
נסעתי על קיט כזה (עם החלפת עלים מלאה מאחור) במשך 6 שנים בערך.
האוטו יהפוך לקשה על הכביש, אבל בשטח הוא נוסע....

shay1
15-01-15, 21:12
עדכון.
הורכב אתמול קיט רוביקון 3.5 סופר פלקס כולל קפיצים אחוריים מלאים
כרגע יש רעידות חלשות גם אחרי קלינים וגם אחרי הנמכת טרנספר
שבוע הבא נתפנה לפתור את הבעייה ואעדכן אתכם

השועל
15-01-15, 21:18
רכשת מאיתי? או שהבאת בייבוא בעצמך?

Saar
15-01-15, 21:21
בכמה הנמכת את הטרנספר?
האם הדרי שאפו עובד באותה הזוית בה עבד קודם?

shay1
16-01-15, 00:10
כן רכשתי והתקנתי אצל איתי
הנמכתי את הטרנספר בשתי ס״מ , זה הקיט הנמכה שמגיע עם הקיט של ה4.5

נמרוד
16-01-15, 00:25
כדי שלא יהיו רעידות ציר היציאה מהטרנספר וציר הכניסה לדיפרנציאל צריכים להיות מקבילים. כשמגביהים את הסרן האחורי, בעצם מרימים את הציר שלו ומגדילים את הזוית, וזו הסיבה שמנמיכים את הטרנספר - כדי להוריד את הזוית בחזרה.

כדי למדוד את המקבילות, תתקין אפליצקית מד זוית כלשהי בטלפון שלך (למשל clinometer לאנדרויד) ותמדוד את הזוית של שני הצירים האלו. שני הצירים צריכים להראות אותה זוית מהאנך. בוא נגיד שאם ההפרש יותר ממעלה, זו הבעייה שלך. יתכן שהנמכת את הטרנספר יותר מדי, ואז אתה צריך להשחיז קצת את הספייסרים, או לא מספיק וצריך להוסיף שייבה או שתיים. בכל מקרה תשתמש בערמה של שייבות ברגים רגילות כדי להגיע לזוית הנכונה.

95246

JustDoB
16-01-15, 01:54
לך על התהליך שנמרוד תיאר, טיפה התעסקות אבל בסופה - שקט !

Sent from my XJ

boaz avrahami
16-01-15, 06:41
שילמת כסף לבעל מקצוע מצויין ומנוסה. לא סתם המלצנו עליו.
תן לו לעשות את העבודה לפי הפידבק שלך.
זה דורש כיוון ומשחק וזה לאו דווקא מדע מדוייק.
לפעמים מנמיכים ( 2 סמ שמע לי המון ביחס ל 0.8 אצלי ב zj אבל זה רכב שונה.) טרנספר ולפעמים מכוונים את הזרועות.
צריך גם את כיוון הסרן בכדי להימנע מ Death wobble.

shay1
16-01-15, 09:14
נמרוד לפי הסרטוט שלך הזווית של היוק שיוצא מהאקס והזווית של יוק של טרנספר מקבילים לקרקע
אצלי הזווית של היוק יותר למעלה בגלל הקלינים של ה4 מעלות והדריישפט ממשיך באותה זווית לעלה

בכל אופן מבדיקה ראשונית ולא מעמיקה נמצא שלאחר ההגבהה כנראה בגלל הפתיחה של הדריישפט הקידמי נמצא חופש קטן בחלק של
הזכר והנקבה [שיני הזחה כמדומני ] לאחר גירוז החופש כמעט נעלם והרעידות ירדו בצורה משמעותית אל לא נעלמו , אני מקווה ששבוע הבא יהיה לי
יותר זמן ואפרק את הדריישפט הקידמי כדי לנסות לבודד את הבעיה .

JustDoB
16-01-15, 09:20

צודק 100%

Sent from my XJ

נמרוד
16-01-15, 10:03
נמרוד לפי הסרטוט שלך הזווית של היוק שיוצא מהאקס והזווית של יוק של טרנספר מקבילים לקרקע
אצלי הזווית של היוק יותר למעלה בגלל הקלינים של ה4 מעלות והדריישפט ממשיך באותה זווית לעלה

השרטוט לא שלי, זה משהו מהאינטרנט. הצירים לא צריכים להיות מקבילים לקרקע, מה שחשוב זה שהצירים מקבילים אחד לשני.

בכל אופן מבדיקה ראשונית ולא מעמיקה נמצא שלאחר ההגבהה כנראה בגלל הפתיחה של הדריישפט הקידמי נמצא חופש קטן בחלק של
הזכר והנקבה [שיני הזחה כמדומני ] לאחר גירוז החופש כמעט נעלם והרעידות ירדו בצורה משמעותית אל לא נעלמו , אני מקווה ששבוע הבא יהיה לי
יותר זמן ואפרק את הדריישפט הקידמי כדי לנסות לבודד את הבעיה .

כשהנעה קדמית לא משולבת, אין משמעות רבה לדרישפט הקדמי. אם אתה לא בטוח, תשלב ותנתק 4X4 ותבחין בהבדל ברעידות. מנמיכים את הטרנספר כדי להקטין רעידות לסרן האחורי, איפה שזה קריטי ביום-יום. בסרן הקדמי זה לא משנה כי הוא בנוי אחרת - קרדן כפול ביציאה מהטרנספר. אחרת הנמכת הטרנספר היתה גורמת לרעידות נוראיות בגל ההינע הקדמי.

מציע לך קודם כל לוודא כמו שכתבתי שהצירים בסרם האחורי מקבילים. אם הם מקבילים, הבעייה לא שם. אם יש הפרש של מעלה או יותר, תשפר את המצב על ידי כיוון גובה הטרנספר עם שיבות.

ד ו ר ו ן
16-01-15, 13:16
זה דורש כיוון ומשחק וזה לאו דווקא מדע מדוייק.

+2
במיוחד כי זה לא רכב חדש, שצבר את העיוותים הטבעיים שלו, והמידות ״היבשות״, לא בהכרח מתאימות.

shay1
01-02-15, 14:17
הדריישפט הקדמי פורק ואין הבדל ברעידות , כנראה שזה בדרישפט האחורי
בכל אופן זה לא משהו קריטי

boaz avrahami
01-02-15, 15:32
אצלי ב ZJ היתה תופעה של רעידות גם אחרי הגבהה 3.5
פורק דירבשאפו, שיחקנו עם ההנמכה של הגיר עד שהגענו למינימום שהצלחנו. עם הזמן זה הלך ונעלם עד שהיום זה כמעט לא מורגש...
זה לא שהתרגלתי.

Saar
01-02-15, 17:04
גם אצלי הייתה ויברציה שנשארה גם אחרי שהנמכתי את הטרנספר. ב 80-100 קמ"ש הייתי מרגיש אותה.
היו אצלי גם קלינים של 2 מעלות בסרן האחורי.
זה עבר רק כאשר מכרתי את הרכב :)

JustDoB
01-02-15, 22:09
אצלי זה בסוף עבר לגמרי וזה היה שווה את התהליך המתיש, ואצלי זה היה בלי סט מסודר ובלי בעל מקצוע אחראי ומסור כמו איתי.
חזרת אליו ?

Sent from my XJ

shay1
02-02-15, 08:15
לא חזרתי
אני גר רחוק
אני אנסה למצות את כל האפשרויות המכניות כמו צלבים וכאלו ואם זה לא יעזור אז אגש
בכל אופן הוויברציה היא מאוד קלה , לא משהו קריטי בין 40 ל80 קמ"ש

JustDoB
02-02-15, 08:25
לשיקולך, כמובן. ובהצלחה !
כל בעל מקצוע טוב ומחויב היה מעדיף לדעת שסיים מאשר שבמרחק גדול מהעבודה יבואו אליו להשלמות.

Sent from my XJ

boaz avrahami
02-02-15, 08:50
לא חזרתי
אני גר רחוק
אני אנסה למצות את כל האפשרויות המכניות כמו צלבים וכאלו ואם זה לא יעזור אז אגש
בכל אופן הוויברציה היא מאוד קלה , לא משהו קריטי בין 40 ל80 קמ"ש

תצליב גלגלים קדמי אחורי וימין ושמאל.
המהירות הזו יותר מתאימה לגלגלים

shay1
02-02-15, 09:17
בועז תודה אני אנסה את זה

יאמר לזכות איתי שהוא עשה את מה שהוא יכול , יש לי גם קלינים של 4 מעלות וגם הנמכה לטרנספר
לדברי העובד שלו השלב הבא זה הורדת עלה מאחור ואת זה אני פחות רוצה

נמרוד
02-02-15, 17:13
מדידת את מקבילות הצירים של גל הינע אחורי? זה דבר ראשון והכי קל לבדיקה.

boaz avrahami
02-02-15, 17:20
מדידת את מקבילות הצירים של גל הינע אחורי? זה דבר ראשון והכי קל לבדיקה.

אתה יכול להסביר את מהות הבדיקה שהתכוונת אליה?

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

נמרוד
02-02-15, 23:37
כתבתי בתחילת השרשור הזה.

shay1
28-02-15, 21:18
עדכון

נכון להיום לאחר החלפה לצמיג 31 כמעט ולא מורגשת הוויברציה
הרכב נוסע די חלק

-->