PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה משפטית/מסחרית בעניין "ריקול" (קריאה לתיקון) ברכבים ישנים.

itayhi
11-01-15, 22:30
ערב קריר לנוכחים :)

ברשותי קרייזלר וויאג'ר מודל 97 עם רבע מליון ק"מ. נקנה יד שלישית או רביעית
לפני 8 חודשים.

לפני חודשיים הפסיק הצופר לעבוד. במקביל נדלקה נורת כרית אוויר ומערכת בקרת השיוט הפסיקה לעבוד.
שיטוט מהיר באינטרנט הוביל לרכיב תקול בשם CLOCK SPRING.
חיפוש מדוקדק עוד יותר הוביל לידיעה שלרכיב זה בשנתון הנ"ל יצא ריקול מטעם קרייזלר.

היום, לאחר ברורים שהחלק קיים במלאי ועלות החלפתו, הוכנס הרכב אחר כבוד למוסך המרכזי של "מכשילי תנועה".
בנסיון לברר לגבי עניין הריקול פטר אותי מנהל המוסך בביטול יד וטען שמעולם לא היה ריקול לרכיב הנ"ל.
בבדיקה במחשב לא בוצעה החלפת הרכיב ברכב זה (לפחות במוסך החברה) מעולם.

האם יש מה לעשות בנידון?
אמנם המחיר לא היה נוראי (ביחס למוסך מרכזי... 507 ש"ח החלק+500 ש"ח עבודה+מע"מ מינוס 10% הנחה)
אבל עדיין, אם יצא ריקול של החברה, החלפת החלק למיטב ידיעתי אמורה להיות בחינם ועם חיוך.

לרוב אני לא טיפוס קנטרני אבל הפעם הרגשתי ממש פראייר.

תודה

איתי

eysham
12-01-15, 15:07
בדקת את סטאטוס הריקול באתר של קרייזלר?

בהמשך לשאלה, רכב JK 2008 שהגיע לארץ ביבוא אישי, מה המחויבות של מכשירי תנועה לעשות פעולות שמוגדרות ריקול?
בדקתי האתר לפי ה- VIN ויש לי 3 קריאות פתוחות

09E-044 July 14, 2009 THE MOPAR BRAND TOW BAR PURCHASED FOR USE MAY ALLOW THE TOWED VEHICLE TO BECOME DETACHED FROM THE TOW VEHICLE. THIS CAN RESULT IN A CRASH WITHOUT WARNING. THE CROSS TUBE, VERTICAL HITCH PINS, HAIR PINS, HORIZONTAL HITCH PINS, FRAME MOUNTING BRACKETS, AND FASTENERS MUST BE REPLACED INCOMPLETE BUT REPAIR PARTS ARE AVAILABLE

J30 09V-436 November 03, 2009 THE TRANSMISSION FLUID MAY OVERHEAT UNDER CERTAIN DRIVING CONDITIONS CONTINUOUS OPERATION UNDER THESE CONDITIONS MAY CAUSE THE TRANSMISSION FLUID TO BOIL OVER AND COME IN CONTACT WITH HOT ENGINE OR EXHAUST COMPONENTS. THIS COULD CAUSE AN UNDERHOOD FIRE WITHOUT WARNING. THE CABIN COMPARTMENT NODE (CCN) MUST BE REPROGRAMMED TO ADD A TRANSMISSION TEMPERATURE WARNING FEATURE TO THE VEHICLE. AN ADDENDUM WILL ALSO BE PLACED IN THE OWNERS MANUAL EXPLAINING THIS NEW FEATURE. INCOMPLETE BUT REPAIR PARTS ARE AVAILABLE

13 10V-236 June 08, 2010 THE FRONT INNER FENDER LINERS MAY DETACH OR SAG ALLOWING THE FENDER LINER TO CONTACT ONE OR MORE BRAKE TUBES. CONTINUOUS FENDER LINER CONTACT WITH THE BRAKE TUBE(S) COULD RESULT IN A HYDRAULIC LEAK AND REDUCED BRAKING PERFORMANCE. THE LOSS OF BRAKING PERFORMANCE COULD CAUSE A CRASH WITHOUT WARNING. THE FRONT INNER FENDER LINERS MUST BE TRIMMED TO PROVIDE ADEQUATE CLEARANCE TO THE BRAKE TUBES AND CERTAIN FENDER LINER FASTENERS MUST BE REPLACED. ALSO, THE BRAKE TUBES IN THE AFFECTED AREAS MUST BE INSPECTED FOR DAMAGE AND REPLACED IF NECESSARY INCOMPLETE BUT REPAIR PARTS ARE AVAILABLE

איל

asafk
12-01-15, 15:52
יש באתר משרד התחבורה מידע מפורט בנושא חובת היבואן במקרה ריקול. יש ריקולים שמשרד התחבורה גם עוקב אחריהם בעצמו ולא ייתן לחדש רשיון אם לא בוצעו.

אבל למיטב ידיעתי רכב בייבוא אישי לא במעקב של היבואן.

אסף.

אסף ד.
12-01-15, 16:34
אני מציע שתפנה ליצרן במכתב, ותראה שהם יפנו לנציגות בארץ ויזמינו אותך לאחר כבוד לביצוע הריקול.
אני עם רכב בן 13 החלפתי את אחד ממחשבי הרכב שהיה בריקול ואני לא יד ראשונה על הרכב והנל מזמן לא באחריות.
עשו פרצופים, אמרו אל תבלבל את המוח, מכתב קצר מהיצרן בחו"ל יישר אותם מיידית.
עלות בחשבונית למעלה מ 3000 ש"ח עם חיוב של אפס כמובן.

Bernard
13-01-15, 01:11
אני מציע שתפנה ליצרן במכתב, ותראה שהם יפנו לנציגות בארץ ויזמינו אותך לאחר כבוד לביצוע הריקול.
אני עם רכב בן 13 החלפתי את אחד ממחשבי הרכב שהיה בריקול ואני לא יד ראשונה על הרכב והנל מזמן לא באחריות.
עשו פרצופים, אמרו אל תבלבל את המוח, מכתב קצר מהיצרן בחו"ל יישר אותם מיידית.
עלות בחשבונית למעלה מ 3000 ש"ח עם חיוב של אפס כמובן.
++1

itayhi
13-01-15, 01:22
מספיק לקחת משהו כזה למוסך המרכזי ?
http://www.chrysler.com/universal/webselfservice/pdf/D17.pdf

או שדרושה פנייה לקרייזלר ארה"ב?

איתי

Bernard
13-01-15, 01:44
אני הייתי לוקח את זה למוסך, למנהל המוסך.
במקביל, שולח מייל לקרייזלר ומתלונן על כל הסיפור, כאילו שלא פעלו לפי מסמך הריקול, למרות שהראת להם - רק כדי לחסוך זמן.
אם מנהל המוסך יבין ויורה להחזיר את הכסף - כולם מבסוטים.
אם הוא לא יסכים - התלונה שלך כבר "במערכת" ... חסכת זמן.

tzagi
13-01-15, 04:14
פיספסתם את השורה החשובה במכתב
This notice is sent to you in accordance with the requirements of the National Traffic and Motor Vehicle Safety Act.

זה תקף בארה'ב בלבד. החוק לא מחייב אותם לשווקים אחרים. אבל שווה לנסות....

אגב, העלות של החלק היא כ $30-40, זמן עבודה כ15-20 דקות, ברור שבישראל זה מתורגם ל1000 ש'ח

- - - Updated - - -

This notice is sent to you in accordance with the requirements of the National Traffic and Motor Vehicle Safety Act.

אגב, העלות של החלק היא כ $30-40, זמן עבודה כ15-20 דקות, ברור שבישראל זה מתורגם ל1000 ש'ח

- - - Updated - - -

-->