PDA

צפייה בגרסה מלאה : Article: מבחן דרכים: דאצ'יה דאסטר 4WD 2015 דיזל

דרור ברלי
13-01-15, 08:06
ניתן לצפות בעמוד זה ב-http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3478-%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%9F-%D7%93%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%9D-%D7%93%D7%90%D7%A6-%D7%99%D7%94-%D7%93%D7%90%D7%A1%D7%98%D7%A8-4WD-2015-%D7%93%D7%99%D7%96%D7%9C

shachar
13-01-15, 10:33
שיהיה להם בהצלחה, באמת.

האם בתמונה השניה אחרי הסיכום, הציריה וחלקים נוספים באמת חלודים?

Redoren
13-01-15, 10:55
נשמע ממש מעניין.
מודה שציפיתי למשהו אחר לגמרי...
מצטרף לשאלה של שחר..?

האם בתמונה השניה אחרי הסיכום, הציריה וחלקים נוספים באמת חלודים?

amitaikl
13-01-15, 11:10
אין 4*4 בנזין?

דרור ברלי
13-01-15, 11:47
גם אני חשבתי שזה חלוד.
אבל במישוש ובמבט מקרוב זה לא נראה/הרגיש כמו חלודה.
אם זה באמת חלודה, אז אוי ואבוי.

4X4 בנזין 1.2 ליטר טורבו כנראה יהיה בהמשך. גם גיר אוטומטי (ייקח יותר זמן)

ronen7k
13-01-15, 12:06
נראה לי שעניין החלודה כאן מטריד דבר ראשון את כולם .

עוד לפני שקוראים ת'תגובות...

למרות שהמראה הקרבי נראה סבבה..

drorstar
13-01-15, 13:27
מר ברלי היקר,
קטונתי מאוד מלבקר אותך, אין ספק שאתה מומחה גדול.
האם אינך מבין שכל מומחיותך עומדת כרגע למבחן ? מה זאת אומרת
"
אם זה באמת חלודה, אז אוי ואבוי..." ?

זו מנורת אזהרה ענקית על החומרים מהם הרכב בנוי ...

ובקיצור, אני מצפה ממך לסגור את הפינה החשובה הזו, בעזרת נייר לטש ויכולת אבחנה בין צבעים !
אחרת, מה שווים כל הקילומטרים שעשית ? ושתעשה בעתיד - לי זה כבר לא יאמר כלום !

בהערכה רבה , מצפה לעדכון
:confused:

asafk
13-01-15, 14:06
תסתכלו פעם מתחת לג׳יפ או פורד חדשים... תראו הרבה יותר חלודה בחלקים הנסתרים.

אסף.

drorstar
13-01-15, 14:26
תסתכלו פעם מתחת לג׳יפ או פורד חדשים... תראו הרבה יותר חלודה בחלקים הנסתרים.

אסף.

אוקיי, אבל להם אין היסטוריה של החלדה מאסיבית כמו לדאסטר.
הסקירה שלעיל, מאחר והיא ראשונית ומאוד אוהדת היא בעלת אפקט גדול, ותשלח הרבה קוראים לשקול רכישה.
על רקע ההיסטוריה בארץ ,האמינות של הרכב היא תנאי מהותי מאוד בשינוי הגישה לדאצ'יה, יש כאן סיכון מוכח, ועדויות כאלה מחייבות התייחסות רצינית.
אף אחד לא רוצה לצאת חמור... ויש כמה בריטים שזה קרה להם עם הראסטר, יש כמה סיפורי אימה לא כל כך ישנים ברשת...
אז מי שממליץ כל כך , מתבקש לסגור לנו את הפינה הזו לפחות.

ואני בא ממקום שהרכב מתאים לי בצבע, אבל לא אדום חלודה.

דרור ברלי
13-01-15, 14:45
נייר לטש מסיר גם צבע.
לפחות לגבי יד הסרן, זה בוודאות לא הרגיש כמו חלודה.

יציקות ברזל מסיביות יכולות להיראות חלודות מבחוץ ואין בכך כלום. כאמור - תזחל מתחת לפורדים F350 חדשים וכמה דגמי ג'יפ ותגיד לי מה ראית.

מה זה "היסטוריה של החלדה מאסיבית"?
שאני אצלם לך בחו"ל מרצדסים בני כמה שנים בודדות שהורדו מהכביש לפירוק כי הריצפה שלהם רקובה לגמרי בגלל המלח שמפזרים על הכבישים בחורף?... אז מה? יש למרצדס בעיה כרונית של החלדה מאסיבית?
או ש"החלדה מאסיבית" אצלך זה זיכרון מימי הדלתא? כי יש עוד כמה אנשים בארץ (בערך מיליון או שניים) שמתעקשים שפיאט ואלפא מחלידות, מחשבים כוחות סוס לפי הנפח (לשיטתם יש לדאסטר 15 כ"ס), משתמשים עדיין במונחים "פול-אוטומט" ו"פול-חשמלית" ולמכונית עם גיר ידני הם קוראים "רכב מהלכים".

היה מדאיג אותי יותר באוטו הזה (ובכמה מכוניות מיני זולות) כל מיני משטחי דיפון שנראים באמת כלאחר יד וכל צמות חשמל שהן לא בדיוק חשופות, אבל הייתי מצפה שברכב חדש, אפילו זול, הן יהיו נסתרות ומכוסות טוב יותר.

"סקירה ראשונית" או מבחן דרכים באים לספר לכם על האוטו ואיך הוא נוסע. מבחנים ארוכי טווח עוד לא מקובלים בישראל, לצערנו. אולי פעם יהיו, מי יודע. אז אפשר יהיה לספר לכם איך זה לחיות עם אוטו במשך שנה ולא רק לנסוע עליו בין חצי יום ליומיים. וגם אז - שנה ראשונה בחיי רכב מודרני היא כמעט תמיד שקטה ונטולת דרמות. הבעיות מתחילות אחרי שלוש-חמש שנים.

אני לא פרזנטור של הדאסטר. חוות הדעת שלי עליו חיובית ואפילו אוהדת כי הוא באמת נסע טוב ותיפקד מצוין. תאמין לי שמכוניות דפוקות מתקשות להסתיר בנסיעת מבחן את המגרעות המובנות שלהן. ואם אני כותב לך ש"לא נשמעו קירקושים" זה אחרי שדהרתי בו 100 קמ"ש בשבילי רמות מנשה - ואם חלק כלשהו רופף או בנוי רע, הוא היה מרעיש עולמות או נושר ולא רק שזה לא קרה, התחושה היא שכל העסק אולי לא נראה הכי מעודן בעולם, אבל ייקח עוד לא מעט זמן עד שינשור או יתפרק.

נמכרות בישראל כמה מכוניות, חלקן בעלות מוניטין ממותגים נחשבים, שלדעתי הן בושה ליצרנים שלהן ושיכולות לקחת אפילו מהדאסטר כמה שיעורים בנוחות נסיעה, דיוק היגוי, איכות חומרים ואיכות הרכבה.

מצד שני, מה שאני כותב זו רק דעתי - לי חשוב איך אוטו נוסע ועובד תכל'ס בכביש ובשטח - וחינטרושים כמו מערכת מולטימדיה, מסכי מגע או קישוריות לאינטרנט נמצאות אצלי בעדיפות שניה/שלישית/שמינית או בכלל אחרונה, אם לא אחרי אחרונה. יש אנשים שאצלם זה בדיוק ההיפך ואין לי מה להתווכח איתם. אתה יכול גם להכריז שאני לא מבין כלום ושאין לי מושג - זו זכותך.

אם תשפוט את הדאסטר בסטנדרטים של טויוטה או פולקסווגן, כנראה שתתאכזב. כי זה לא טויוטה ולא פולקסווגן.
אם תצפה לקבל בדאסטר מלוא השק איבזור נדיב - תתאכזב גם כן. כי עבור האיבזור הזה צריך לשלם בנפרד.

זו רנו מוזלת. אוטו בסיסי, מכונית-קופיקס.
המחיר אגב, בהתאם.
תתייחס לזה ככה, ואז הכל יסתדר לך.

שולץ האיום
13-01-15, 14:56
סקירה יפה מאוד, כולל הרקע, נהנתי לקרוא.

drorstar
13-01-15, 17:18
תודה לך דרור על התגובה המפורטת.
המסר שלך עבר נפלא במאמר ואני ממש שמח לגלות שהדאסטר מספק את הסחורה כפי שתיארת.
עם זאת, בימים האחרונים גם אני חיפשתי חוות דעת מחו"ל על הרכב ואני מניח שכולם מודעים לבעיות החלודה מהן סבלו בעיקר באנגליה בגרסאות הקודמות.
אני גם מבין שטיפול מונע הוא מורכב ויקר. ודוקא בגלל שאיכות הייצור הרומנית או המרוקאית עומדת כאן למבחן והמשמעות היא בקרת איכות ברמה מינימלית בין השאר ובגלל שזה נשמע רכב שמעניין אותי כרוכש, בטח לאור הסקירה, זו פינה שהייתי שמח שתהיה סגורה.
בכל אופן מתנצל ותמיד שמח לקרוא את סקירותיך.

דידין
13-01-15, 17:36
כבעל ניסיון (לרעה) עם לנדרובר, בנושא העבירות אני כל הזמן חושש מ"גזירה" של הציריות ?
מה יהיה ?

Bernard
13-01-15, 17:50
חלודה - ברור שזו חלודה?
מה נראה לך, שצבעו את החלקים האלה בצבע "מיוחד"/חלודה.

אבל לחלקים האלה אין שום קשר למה שאתה קורא לו "בעיות חלודה".
כמו שדרור ואסף אמרו (בהתאמה) - יציקות פלדה נראות כך לעיתים קרובות (וגם הציריות, כשהן חיצוניות) והיית צריך לראות את הפורד אקספלורר שלי (בארץ, 2007) - חדש עם ניילונים וכל החלקים האלה, למטה, נראים בדיוק כמו בדאצ'יה... וככה נשארו 6 שנים, עד שמכרתי.

חסכו עוד כמה שקלים על צביעה מונעת (ודי מיותרת, למעט אסטטית).
זו לא "בעיית חלודה".

klam
13-01-15, 18:50
דרור,
אתה יכול להוסיף כמה משפטים על ההשואה לסובארו XV?
אפשר להשוות את יכולות השטח לצ'ירוקי שאהבת במבחן הקודם? (ועולה פי 2.5).

דרור ברלי
13-01-15, 19:37
צ'רוקי בליגה אחרת.

ההשוואה הטבעית והמיידית היא ל-XV. לא אערוך אותה כאן אלא במבחן השוואתי כהלכתו.

זה רכב מראוד ותיק בחו"ל. בעיות איכות היו פה ושם בדור הראשון. הדגם שמגיע אלינו הוא אחרי מתיחת פנים שכללה מנועים מהדור החדש של רנו ושדרוג באיכות החומרים וההרכבה.

חלודה זו בעיה באירופה בגלל המלח על הכבישים בחורף. אצלם לא סוגרים חצי מדינה בגלל שאולי יירד שלג כמו אצלנו. שם יש שלג כל החורף והם מפזרים מלח על הכביש וממשיכים בשגרת החיים הרגילה.
אצלם לא נדיר שמכוניות נחשבות בהרבה מהדאסטר יורדות מהכביש בגלל רקבונות.

דרור ברלי
13-01-15, 19:46
מיששתי בידיים את הספינדל ה"חלוד" הזה.
מין הסתם הצבע נראה חלודה פרופר ובגלל זה שלחתי לשם ידיים...
אבל החלק לא הרגיש מחוספס כמו יציקות פלדה חלודות אלא חלק יחסית למגע.

אז תכניסו לכם לראש:
1. זה רכב לואו-קוסט. אל תחפשו כאן איכות גימור של אאודי. כאן משלמים מעט כסף (יחסית) ומקבלים הרבה אוטו עם בונוס של יכולות שטח מצויינות. אבל האיכות די בסיסית.
2. חלודה חיצונית קלה על חלקי יציקות פלדה זה שום דבר שצריך להתרגש ממנו. מצד שני, בנאדם קונה אוטו חדש אז זה הדבר האחרון שהוא מצפה לו. אין מה לחשוש מזה, אבל זה סתם מבאס. כאמור - אוטו לואו קוסט. תתרגלו.

Bernard
13-01-15, 19:56
...
2. חלודה חיצונית קלה על חלקי יציקות פלדה זה שום דבר שצריך להתרגש ממנו. מצד שני, בנאדם קונה אוטו חדש אז זה הדבר האחרון שהוא מצפה לו. אין מה לחשוש מזה, אבל זה סתם מבאס. כאמור - אוטו לואו קוסט. תתרגלו.

שטויות..
פורד אקספלורר זה לא אוטו לואו-קוסט ויש לו בדיוק אותה חלודה באותם מקומות - אין מה להתרגש.

מה שאותי היה יותר מדאיג הוא, חוזק המתלה האחורי - לפי התמונות החיבור במרכז נראה כמו איזו פחית מכופפת והזרועות דקות באופן מעורר חשש..

nirs
13-01-15, 20:52
סתם מסקרנות, התכופפתי ובדקתי את הפורד אקספלורר של אשתי...
לא דובים לא יער (ולא חלודה).
האוטו אגב בן 3 ואוטוטו חוזר לליסינג.

Bernard
13-01-15, 21:23
וואלה?!?!?
רק אותי דפקו? אבל ראיתי כמה כאלה, עוד כשלקחתי את האוטו בסוכנות במסגר. כולם היו ככה, עם "חלודה" - - אולי בדגם שלכם הם שינו/שיפרו את הגימור?

גם כששקלתי לקנות רנגלר (עבר לי מהר מאוד..) במקום הריינג' (בארץ) ושכבתי מתחת לאוטו באולם של קרייזלר, ראיתי מלא חלודה כזו בכל מיני מקומות ובמיוחד בגלי ההינע.
גם אצלי היתה חלודה כזו בגל ההינע האחורי (וגם באחרים שהיו במגרש - חדשים).

Bernard
13-01-15, 21:28
יופי ניר!!!
בגללך יצאתי עכשיו בקור (חולצה קצרה ומינוס 2 צלסיוס!!) ונשכבתי מתחת לגראנד של SHMBO.
הכל חלוד שם - בדיוק אותו הדבר - כל (כל!!) הציריות ומפרקי הציריות ואפילו החיבורים לדיפרנציאל הקידמי - את האחורי כבר לא בדקתי. ברחתי הביתה...
אבל נראה לי שתכף אברח גם מפה - הגיע מכוון הפסנתרים ועושה לי חור בראש:(

שולץ האיום
13-01-15, 21:47
גראנד צירוקי בן שנתיים , תמונה הרבה יותר מלחיצה.
אנסה להעלות תמונה.

vik014
14-01-15, 05:07
מעריך מאוד את המאמץ המהירות והתיאורים העיניניים. הרכב מיועד יותר לשכלתניים ולא לאוהבי הפוזה. מקווה שיצליח.

Redoren
14-01-15, 07:09
נידון כאן לפני כמה שבועות:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=89309

http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/01/13/1eed59a8825f4bf3a2610f0d4d373dcd.jpg

נמרוד
14-01-15, 09:43
קצת חלודה על יציקת ברזל זה בולשיט, זה לא מדד לכלום ולא יאומן באיזה קלות הדיון מקבל כיוונים הזויים...

לבנות מותג חדש בישראל, ועוד עם זכרונות היסטוריים בעייתיים, זה לא אתגר קל. לפחות את השלב הראשון, של מבחן הדרכים, הדאסטר עובר בהצלחה - בתור מכונית, הוא לא רע (אם לסמוך על דרור). איך יחזיק מעמד ומה תהיה רמת האמינות ותדירות הביקור במוסכים ורמת השירות והתמיכה מהיבואן? נראה בעוד שלוש שנים.

בעיני יש כאן תחרות מאד ברורה מול סובארו XV, והבחירה לא קלה בכלל, בין XV ידני לבין דאסטר אוטומטי באותו מחיר פחות או יותר.

יואב פולס
14-01-15, 09:56
דאסטר אוטומטי?

500 מעפ"ש
14-01-15, 10:47
מבחינת מחיר כחדש אין פה בשורה מספיק גדולה, אל מול ה XV 1.6 הידני ומול הקשקאי 1.6 הידני (ועכשיו גם מול הג'ימני, למי שרוצה שטח רציני).
היה צריך לראות פה עוד קוואעץ' כלפי מטה.
כמשומש, זה כבר יהיה סיפור אחר - דאסטר בן שלוש יתומחר לכוון ה- 50K, אחרי 25 אחוז ירידה כל שנה.

נמרוד
14-01-15, 11:39
טעות שלי... ידני מול ידני. קשה לקחת סיכון ולא לבחור בסובארו.

דרור ברלי
14-01-15, 12:27
תוציא את הקשקאי 1.6 הידני מההשוואה.
הוא 2X4.

אגב, לקשקאי 4X4 יש עבירות של כפכף פחות או יותר.
למעט הונדה CRV, בקשקאי תמצא את מערכת ההנעה הכפולה הנחותה ביותר שפגשתי אי פעם. גם בדרך בורמה הוא מתקשה. לכביש בלבד, מיותר לגמרי. גרסת 2X4 עדיפה לחלוטין.

יואב פולס
14-01-15, 12:47
נמרוד,
אז ה XV הידני עולה 130.0 אלף לעומת כ 145.0 אלף לפי החשבונית שהוצגה כאן באתר.
ה XV האוטומטי עולה כ 136.0 אלף, אבל אין לו הילוך כח ולכן הוא לא במשחק.
אני מאמין אגב, מקריאת המבחנון של דרור שלדאסטר יהיה יתרון בשטח על פני ה XV.

asafk
14-01-15, 13:14
יואב, לסובארו הידני אין באמת הילוך כוח. זה הילוך נמוך שנותן את ההגברה שנותן הממיר בדגם האוטומטי. לא בעבר לזה.
ובינינו... אם לא היה ההילוך הזה היה קשה לטפס איתו על מדרכה פחות או יותר.

אסף.

דרור ברלי
14-01-15, 13:16
הדאסטר מהחשבונית כולל הרבה תוספות.
מחיר בסיס לגרסת פרסטיז' 130,000.

nirs
14-01-15, 14:46
אני באמת ובתמים מקווה שדצ'יה (בדומה לסקודה) עשו את הקפיצה הנדרשת.
מניסיוני, אין ארוחות חינם...

drorstar
14-01-15, 15:48
מהסקירה וכל הדיון כאן, אני מבין שהדאסטר יעשה עבודה טובה ומקווה שיוכיח אמינות.
בכל אופן, מאחר וקבעתי מראש נסיעת מבחן, שלא התממשה עקב עומס, התכופפתי באולם התצוגה לא מעט ולכל ה4X4 חלודה בוהקת באיזור המדובר,
95221

בנוסף, נציג מכירות התעקש שיש לו 5 כוכבי בטיחות וש4 כריות אויר מגן גם מאחור וכך בונים כיום רכבים והפוקוס 2012 שלי ישנה כי יש לה 6 כריות אויר...
לאחר עימות קצר הסתבר שהוא נשלח מרנו לתיגבור מכיון שקצב המכירה הוא 40 רכבים ליום (חדשות טובות לפוטנציאל המשומשות) , כנראה שככה זה ברנו. הנציגים של דאצ'יה עם הסרבלים הכחולים בסדר גמור ,להבדיל.
אגב, הסנדרו נראה טוב עם הגובה והוא גם מרווח יחסית ונראה יותר מודרני מהדאסטר מבפנים, פרופורציות של SX4.

asafk
14-01-15, 16:10
ככה בונים היום מכוניות. גדול.
נציגי מכירות של רנו... כל מילה נוספת מיותרת...

אסף.

שולץ האיום
14-01-15, 17:01
נמרוד,
אז ה XV הידני עולה 130.0 אלף לעומת כ 145.0 אלף לפי החשבונית שהוצגה כאן באתר.
ה XV האוטומטי עולה כ 136.0 אלף, אבל אין לו הילוך כח ולכן הוא לא במשחק.
אני מאמין אגב, מקריאת המבחנון של דרור שלדאסטר יהיה יתרון בשטח על פני ה XV.

חבר, אתה שוב שוכח עובדות, אנסה שוב, לאט יותר :

הדאסטר שהועלה ונבחן כאן לוגם סולר
ה xv לוגם בנזין

קאפיש ? (-;

דאסטר בנזין ידני עולה 90
כמה עולה xv בנזין ידני?

אבל עזוב אותך עובדות...

השבדי
14-01-15, 17:42
שים לב,
ב 90,000 ₪ מקבלים דאסטר ידני בנזין 2X4
4X4 בנזין עולה 123,000 ₪
ו 4X4 דיזל עולה 136,000 ₪

קאפיש ...?

דרור ברלי
14-01-15, 17:56
שים לב,
ב 90,000 ₪ מקבלים דאסטר ידני בנזין 2X4
4X4 בנזין עולה 123,000 ₪
ו 4X4 דיזל עולה 136,000 ₪

קאפיש ...?

לא קפיש.

אין עדיין 4X4 בנזין בארץ.

2X4 בנזין - 89,900.
יש גם 2X4 דיזל. לא זוכר מחיר.
4X4 דיזל בסיסי - 122,560 ש'
4X4 דיזל פרסטיז' - 129,900 ש'

כולם ידניים. אין אוטומט עדיין.

ועל זה תתחיל להעמיס תוספות.

יואב פולס
14-01-15, 18:53
טיפוס - תרגיע, ותשנה את הסגנון.
אני משתדל להשוות 4X4 ל 4X4 - במקרה של הדאסטר זה דיזל ובמקרה של ה XV זה בנזין.
אם זה לא 4X4 אז זה לא לכאן בכלל, ואין מה להשוות.
קאפיש?

- - - Updated - - -

למען הסר ספק, התגובה לא לברלי.

שולץ האיום
14-01-15, 18:56
טיפוס - תרגיע, ותשנה את הסגנון.
אני משתדל להשוות 4X4 ל 4X4 - במקרה של הדאסטר זה דיזל ובמקרה של ה XV זה בנזין.
אם זה לא 4X4 אז זה לא לכאן בכלל, ואין מה להשוות.
קאפיש?

- - - Updated - - -

למען הסר ספק, התגובה לא לברלי.

לא נכון להשוות דיזל לבנזין, זה לא מסתדר, זה לא אותו מחיר.

אל תיפגע מהסגנון, אני שולץ האיום.

קאפיש?

Bernard
14-01-15, 19:03
לא נכון להשוות דיזל לבנזין, זה לא מסתדר, זה לא אותו מחיר.

אל תיפגע מהסגנון, אני שולץ האיום.

קאפיש?

אם אתה שולץ האיום, אז אל תנסה להיות מצחיק...

אם אין בנזין 4X4, למה אתה רוצה שהוא ישווה - זה מה יש וזה מה שמשווים... עכשיו.
כשיהיה, ישוו גם לפי המנוע, בנתיים לפי ההנעה והמחיר.

יואב פולס
14-01-15, 19:15
אתה מנסה להתחכם או להיות מאגניב או להשתיק אחרים על ידי סגנון כתיבה אלים ובוטה. יש אתרי ג'יפים שיותר מתאימים לסגנון הזה.

israela55
14-01-15, 19:59
מפתה אבל קשה להאמין שבדף הגדוש הזה מופיעה המילה בטיחות רק פעם אחת.
3 כוכבי בטיחות לרכב משפחתי 2015 = לא תודה.

Bernard
15-01-15, 00:26
נו ישראל...
ולרכב 2000 זה בסדר, שלושה כוכבים?

drorstar
15-01-15, 10:38
אחרי שראיתי את הסנדרו שמרגיש מרווח למרות קוטנו.
אפשר להניח שיהיה שדרוג לדאסטר בשלב כלשהו ואז אפשר אולי לצפות למרווח פנימי,לכריות אויר החסרות.... ואולי הגיר הרובוטי של רנו 6 הילוכים...זה כבר יהיה ממש ממש מפתה.

נמרוד
15-01-15, 10:40
"סנדרו" זה על שם הדוד סנדרו מהפרסומת לדלתה 88 בתחילת הכתבה? :rolleyes:

drorstar
15-01-15, 10:47
וכמובן, אם יהיה פוליטיקאי שיבין את הרווח הפוליטי מביטול עונש הדיזל אז נגיע...
יש בפורום דיון על זה ?

- - - Updated - - -

ובפרסומת קראו לו אנדריי, סנדרו זה הדוד מהקבב, יש כבוד לגריל הרומני :D

דרור ברלי
15-01-15, 20:50
אחרי שראיתי את הסנדרו שמרגיש מרווח למרות קוטנו.
ואולי הגיר הרובוטי של רנו 6 הילוכים...זה כבר יהיה ממש ממש מפתה.

כן, גיר רובוטי כפול מצמדים מחורבן זה משהו שישכנע אותך?...
ואחר כך תבכה על האמינות?

כל כך ישראלי.

סוף סוף מביאים לכם אוטו עם גיר ידני 6 מהירויות כמו שצריך, אז אתם לא מרוצים. אתם מוכרחים אוטומט של נכים ומוגבלים.
כדי שיתקלקל, ויזלול דלק, וישגע את המוסכים ויעלה לכם תועפות בתיקונים, העיקר שתוכלו לקטר.

drorstar
15-01-15, 22:18
אני כבר משוכנע לגמרי.
הבעיה היא בפרדיגמת הקיום הכלכלית, כדי שאוכל לרכוש כזה , הוא חייב להחליף רכב ליסינג משפחתי שמסיע ילדים ונהוג על ידי אשתי בימות החול. לא שהיא תתלונן על ידני אבל שיהיה לה יותר קל.
כשיהיו משומשים אז כבר אקח ידני בכיף. במקום הקנגו בייסיק ...
אני מניח שיש עוד כמה וכמה כמוני...

BlackStar
17-01-15, 09:12
חחחחח רבע שעה בארץ .. הכול חלוד ..
וכול השאר נראה כאילו נצבע עם ספריי עלידי היבואן .

לא הייתי ממהר לקנות רכב כזה מהנילונים

shahav
18-01-15, 08:11
אחלה לכתבה, נהנתי בעיקר מהפתיח - הסקירה ההיסטורית אכן החזירה אותי לשלהי שנות השמונים.
בכל זאת למה תמונת הפתיחה כוללת חמור????

כן זה לא חמור אבל :-)

שולץ האיום
18-01-15, 16:15
כן, גיר רובוטי כפול מצמדים מחורבן זה משהו שישכנע אותך?...
ואחר כך תבכה על האמינות?

כל כך ישראלי.

סוף סוף מביאים לכם אוטו עם גיר ידני 6 מהירויות כמו שצריך, אז אתם לא מרוצים. אתם מוכרחים אוטומט של נכים ומוגבלים.
כדי שיתקלקל, ויזלול דלק, וישגע את המוסכים ויעלה לכם תועפות בתיקונים, העיקר שתוכלו לקטר.

גיר רובוטי לא זולל דלק
גיל אוטומט "רגיל" כן

הלכה למעשה גיר רובוטי חסכוני יותר מגיר ידני. את הסיבה אתה בטח מכיר.

דרור ברלי
18-01-15, 17:54
כל מה שגיר רובוטי יחסוך לך בדלק תשלם בריבית במוסכים. הגיר הרובוטי הוא רעיון מחורבן, אחד הפלופים הגדולים של תעשיית הרכב שהתאווה לחידושים והרדיפה הפוליטיקלי-קורקטית אחרי הפחתת פליטת המזהמים גורמת לה לשחרר לשוק מוצרים לא מבושלים מספיק = להתגלח על זקנו וארנקו של הלקוח.

לשמחתנו, הגל העכור הזה של גירים רובוטיים הולך ונמוג, הולך ומסתיים. עובדה שהיצרנים חוזרים בזה אחר זה לגיר הפלנטרי הותיק והמוכח. יותר הילוכים + תוכנות ניהול יעילות יותר = צריכת דלק נמוכה יותר.

lizard
18-01-15, 21:15
זה שהטנדר שלהם הוא רק דו מושבי פשוט מצער. מילא

boazgutman
19-01-15, 14:54
אני ממש נהנתי לקרוא את הכתבה וגם את התגובות.
אני כרגע על גימני שלא מנוצל מספיק בשטח בעיקר בגלל שהוא כבר קטן על המשפחה (שני ילדים) . אז בטיולים בשטח אני כבר מפחד שמרוב ציוד על הגג ארזתי את אחד הקטנים בצימידן שעל הגג, ואני אגלה אותו רק בעצירה הבאה....
אלי אישיתלא מדבר כל ההייטק ברכבים, וככל שיהיה פשוט יותר ככה טוב יותר מבחינתי... נשמע שאולי אני רואה את המחליף לגימני שלי... ניתן לזמן ולאנשים להשתפשף על הרכב ועוד שנה שנתיים נחליט...

שולץ האיום
19-01-15, 21:11
כל מה שגיר רובוטי יחסוך לך בדלק תשלם בריבית במוסכים. הגיר הרובוטי הוא רעיון מחורבן, אחד הפלופים הגדולים של תעשיית הרכב שהתאווה לחידושים והרדיפה הפוליטיקלי-קורקטית אחרי הפחתת פליטת המזהמים גורמת לה לשחרר לשוק מוצרים לא מבושלים מספיק = להתגלח על זקנו וארנקו של הלקוח.

לשמחתנו, הגל העכור הזה של גירים רובוטיים הולך ונמוג, הולך ומסתיים. עובדה שהיצרנים חוזרים בזה אחר זה לגיר הפלנטרי הותיק והמוכח. יותר הילוכים + תוכנות ניהול יעילות יותר = צריכת דלק נמוכה יותר.

האנטי שלך בנושא זה מפתיע אותי כל פעם מחדש
גם ההחלטיות, שהטכנולוגיה הזאת מוחלפת בקרוב.

בכל מקרה, לי במשפחה, ואני מדגיש, לי, הרכבים האחרונים של קונצרן vag מסבים עונג רב וחסכון רב כבר 3 שנים. בקרוב נתחיל בהחלפות, כנראה ששוב מאותו קונצרן.
אני מדבר על סיאט ליאון שתוחלף בחדשה (כבר הוזמנה)
אוקטביה שהתייקרה מעט אבל אין לה ממש תחליף בקטגורייה עבור משפחה שאוהבת מרחב.
ו 2 גולפים עם פלפל בתחת.

ההפסד הוא כולו שלכם....לדעתי , וכמובן בלי שום אינטרס, רק סלידה וגיחוך מ״הדעה הרווחת״.

מיכה100
24-01-15, 13:42
האנטי שלך בנושא זה מפתיע אותי כל פעם מחדש
גם ההחלטיות, שהטכנולוגיה הזאת מוחלפת בקרוב.

בכל מקרה, לי במשפחה, ואני מדגיש, לי, הרכבים האחרונים של קונצרן vag מסבים עונג רב וחסכון רב כבר 3 שנים. בקרוב נתחיל בהחלפות, כנראה ששוב מאותו קונצרן.
אני מדבר על סיאט ליאון שתוחלף בחדשה (כבר הוזמנה)
אוקטביה שהתייקרה מעט אבל אין לה ממש תחליף בקטגורייה עבור משפחה שאוהבת מרחב.
ו 2 גולפים עם פלפל בתחת.

ההפסד הוא כולו שלכם....לדעתי , וכמובן בלי שום אינטרס, רק סלידה וגיחוך מ״הדעה הרווחת״.
כנ"ל אצלי, אוקטביה רביעית במספר כבר, השתיים האחרונות פרטיות. אוטו נפלא, אפס תקלות גיר ומעט מאוד תקלות בכלל.

asafk
07-01-16, 22:39
אז אחרי שמכרו די הרבה דאסטרים דיזל, קרסו מתחילים להביא דאסטר 4X4 בנזין ידני ונותנים עודף של כמה שקלים מ 100,000. לא רע. משמעותית פחות כסף, כנראה גם משמעותית פחות מומנט. האם זה ישפיע על הביצועים בשטח? צריך לבדוק.

אסף.

nirs
08-01-16, 11:19
כנ"ל אצלי, אוקטביה רביעית במספר כבר, השתיים האחרונות פרטיות. אוטו נפלא, אפס תקלות גיר ומעט מאוד תקלות בכלל.
באוקטביה שלי יש חריקות מהגיר בהעברת הילוכים, לחבר הלך לפני שבועיים המנוע...
(1.2) אף אחד לא מאוד מתרגש כי מדובר בליסינג חברה.
בזמנו חשבתי לקנות את האוטו עבור חמי בתום ה- 3 השנים.
היום לא הייתי נוגע עם מקל של מטאטא...

-->