PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחירון טויוטה לנד קורזר בישראל מדוע זה מעל ?

prodrive
19-01-15, 22:57
שלום רב
זה זמן רב אני מחפש לאנד קרוזר 2004 או 2005 אפילו 2006 אבל כולם עם ק"מ של מעל 250,000 ק"מ וכולם דורשים קרוב ל 15 עד 30 מעל מחירון לוי יצחק , יש למישהו הסבר ?

לדוגמא מחירון של לאנד קרוזר 2004 מדגם לקצורי ארוך הוא 96,000 ביד 2 מבקשים על מכוניות עם קמ" של מעל 250000 אלף כ 110,000 מכוניות עם ק"מ מתחת ל 160,0000 מבקשים 120 עד 125 אלף.

ואני מדבר על מכוניות לא משופרות סטנדרטיות לחלוטין

תודה למומחים

יוני5
19-01-15, 23:22
היצע וביקוש. פשוט, לא?

prodrive
19-01-15, 23:34
כן אבל בסכומים כאלו מטורפים ? האם אנשים קונים ב 20,000 מעל ?

six 4 life
20-01-15, 08:00
מחירון הוא המלצה. כוחות השוק הם מה שקובע, במקרה הזה מוכרים יותר חזקים מקונים.

avikkllk
20-01-15, 08:40
מחירון הוא המלצה..והמלצה בלבד.
למשל לי הייתה פיזו 307 ששווה במחירון 14.בדיעבד היא לא שווה 7.
למה?כי השו חזק מהמחירון..וכך הוא החליט

eyalski
20-01-15, 09:16
קח נתון נוסף: במכרזי המשטרה נמכרים ללא בדיקה ובמזומן דגמי 2007-8 ב70000+ שח. ואלה מכוניות עם קילומטרז גבוה, ברמת גימור בסיסית ולפעמים גם עם חלונות פלסטיק וצבע של משמר הגבול. כמובן שאמורה להיות הפחתה של לפחות 30% מהמחירון אבל אנשים משלמים וקונים.
אני אישית לא מאמין לאגדות ולמדתי לקחת "עצות" בערבון מוגבל. כל רכב מתחיל להתקלקל מתי שהוא בטווח של ה 250000 ק'מ ולכן לקנות סוס זקן, שיהיה אמין ככל שיהיה בסכומים אלה נראה לא סביר.
מניסיון אוכל לומר שתמצא את עצמך מוציא רק על תיקונים סכומים של 10000 ש'ח בשנה בממוצע, רק כדי לתחזק את האגדה.

מוני אורבך
20-01-15, 09:27
במקרה של טויוטה ושל עוד כמה סוגי מכוניות ("אגדות" אלק) המוכרים משתגעים.
בתכלס אתה תראה רכבים כאלו יושבים הרבה זמן על לוחות המודעות.
לנד קרוזר אכן נמכר מעל המחירון, אבל לקבל 20 אלף מעל המחירון זה ממש חלום וורוד.
אפילו אם הוא נסע רק 160 אלף.
שלא לדבר על זה שיש משהו מאוד חשוד ברכב בן 11 דיזל שנסע כל כך מעט..
14 אלף בשנה .. יכול להיות אם רק נסע בעיר.
ואם זה המצב, יש לו לא פחות בלאי ואולי יותר מרכב שנסע 250 אבל כולם מחוץ לעיר.
שווה לשלם מעל המחירון עבור רכב באמת טוב, אבל כל כך הרבה, אני בספק.

gmike
20-01-15, 10:41
תהיה סבלני,ומהיר תגובה. לפני שנתיים חבר טוב קנה 2005 דיזל קצר, עם 90K ק"מ, שמור מאוד, מיגון תחתון, ובמצב כללי מצויין במחירון(היה אז באזור ה96K), ולא שקל יותר! אני לא הייתי משלם את הסכומים שאנשים מבקשים עבור ה"אגדה" שלהם.

Jacob80
20-01-15, 11:16
מחירון הוא המלצה..והמלצה בלבד.
למשל לי הייתה פיזו 307 ששווה במחירון 14.בדיעבד היא לא שווה 7.
למה?כי השו חזק מהמחירון..וכך הוא החליט

מחירון הרכב הוא הרבה יותר מהמלצה כי הוא נותן עוגן למחיר שממנו מחליטים אם למכור מעל או מתחת.
עוגן זה לא מונח שאני המצאתי אלא נתון מאד חשוב בתהליך קבלת החלטות של האנשים ונעשו על זה עשרות ומאות מחקרים מעניינים לבדוק איך אנשים חושבים ומה משפיע על החלטתם.
אז מבלי להלאות בפרטים, גם אם אתה חושב שהמחירון הוא המלצה עבורך, בפועל, במודע או לא במודע, אתה מייחס לו הרבה מאד חשיבות.

קובי

avikkllk
20-01-15, 14:14
אני אישית.לא מייחס לא חשיבות
נכון שהוא צריך לכוון אותך לטוטח מסויים
אבל לא תמיד הוא מכוון נכון..נכון שמחירון של רכב 25 ונמכר ב20 יש כיוון
אבל שים לב ללנד קרוזר שהמחירון מגיע ל70 ובקשי 100
פה המחירון מפספס והרבה..והוא לא אינדיקציה פה.עצה שלי
מחפש קרוזר במחירון?חפש מגרש.
שם אין ברירה מחירון מחירון.
לרוב..אני עושה ככה שאני מחפד רכב שהוא מעל המחירון

דרור ברלי
20-01-15, 15:07
כן, במגרש תקבל לנדקרוזר במחיר מחירון....
אולי אפילו שניים - כלומר אחד שעשוי משניים מרותכים.

איך זה קורה שהם כל כך יקרים? עובדה. היצע וביקוש. זה הכל.
כלים טובים נמכרים הרבה מעל למחירון תוך שעות ספורות - פשוט כי עם ישראל סוגד לטויוטה, וכווווווולם רוצים לנדקרוזר (חוץ ממני, כי אני ממש לא מבין מה מצאו בו. זה אוטו טוב אבל הוא עושה לי חשק בערך כמו דייט עם זהבה גלאון).

וכמובן שגם המוכרים חיים בסרטים והרוכשים מוכנים לשלם כמעט כל מחיר. אשכרה טירוף. המחירון פשוט מנותק מהמציאות וזו לא הדוגמה היחידה.

יואב פולס
20-01-15, 15:10
אני לא בטוח שהבנתי מה רצית לרשום. אני לא בטוח שאתה הבנת.
למה שמגרש יהיה מחוייב למכור לך במחירון? יש חוק כזה? כי הוא לא מכיר את השוק?
בדיוק להיפך - לנדקרוזר שהגיע למגרש - סימן שלא נמכר לבד על ידי הבעלים, וכנראה שיש סיבה לכך.
אל תחפש לנדקרוזר במגרש. אפשר לפנות לטריידאין של טויוטה ולבקש מהם לקבל טלפון ברגע שנכנס אליהם לקוח שעושה טרייד.

נדב155
20-01-15, 15:26
מה רע בזהבה גלאון? בחורה זורמת וחיננית.

דרור ברלי
20-01-15, 15:47
מה רע בזהבה גלאון? בחורה זורמת וחיננית.

לנדקרוזר בכל זאת קצת יותר סקסי ממנה.

klam
20-01-15, 16:15
לנדקרוזר בכל זאת קצת יותר סקסי ממנה.
ממש לא.
לנדקרוזר לא סקסי בשום מצב.
הבדיחה האמיתית בכל הסיפור ההזוי הזה של "מעל המחירון", היא שהמחירון אמור לשקף את מצב השוק ואת כל הרעיון של "היצע וביקוש". לכאורה, כך בונים את המחירונים: יד2 טוענים שהם פשוט משקפים את המחיר בפועל שבו נמכרו הרכבים שמפורסמים אצלם; כלומר, שהמחירון כבר מראש קצת יותר גבוה בגלל הביקוש הרב ואכן מחירו של לנדקרוזר (ולהבדיל, ב.מ.וו), גבוה במחירון. אז מהיכן צץ הרעיון של "מעל המחירון"?

amirmoshe
20-01-15, 16:36
לאור היציבות במחירי הטויוטות תתנחם בעובדה שאתה גם כנראה תמכור בעתיד מעל המחירון.

החסרון הגדול הוא שחלילה במקרה גניבה אתה תקבל את ערך המחירון הרשמי.

מוני אורבך
20-01-15, 17:10
למחירון יצחק לווי ולמחירון יד 2 יש כמה מטרות.
לעניות דעתי אף אחת מהן לא קשורה בקביעת המחיר לרכב.

יצחק לווי מיועד לחברות הביטוח. הוא קובע מה יהיה ההחזר של חברת הביטוח במקרה של אובדן מוחלט.
איך הוא קיבל תפקיד זה ? פשוט כי כל חברות הביטוח הסכימו לקבל אותו ככזה.

יד 2 הוא מחירון חדש יחסית הבא לעודד את השימוש ביד 2.
האם הם באמת בודקים בכמה נמכרו הרכבים ?? אולי, ביננו מה זה משנה לכם כקונים או מוכרים.

בסופו של דבר שוק הרכבים המשומשים הוא שוק היצע וביקוש.
המוכר רוצה למכור במחיר גבוה ככול האפשר והקונה במחיר נמוך ככל האפשר.
אם יש הרבה קופצים על הרכב, שמשלמים מחיר גבוה המוכר מעלה מחיר, יש מעט, מוריד.
אבל זהי לא נוסחה מתמטית, יש רגשות בכל שוק.
יש מוכר שמאוד קשור לרכב, וגם אם לא יציעו לו ולו הצעה אחת, לא יוריד בשקל, כי המכונית שלו שווה המון..
הרכב יפורסם ויפורסם חודשים ואף שנים ולא ימכר.
ויש כזה שרוצה כמה שיותר מהר להיפטר מהרכב, והוא יוריד מאוד את המחיר העיקר שימכר.
כנ"ל הקונים, יש כאלו להוטים על רכב מסוים ואז, ישלמו כל מחיר, ויש כאלו שאם לא יורידו מהמחיר לא יקנו נקודה.
בקיצור שוק (-:

המחירונים למנהם, הם רק עוגן שנותן התיחסות למחיר, אבל לא יותר מזה.

OhadL
20-01-15, 17:47
היו ימים בהם פיז'ו 106 ראלי נמכרה ב 250% ממחירון, למעלה מ 20 מעל. אמיתי לגמרי.
גם 306GTI6 נמכרה בעשרים וחמש מעל.
הונדה S2000 נסחרות היום ב 50 מעל ועל סובארו STI מבקשים 40 מעל עבור אקסמפלר סביר, גם באיבולושן המצב דומה.

עכשיו אפשר להשליך את זה לכל רכב אחר. ביקוש ,היצע וגם הייפ שיש מסביב לרכב מסויים.

כנראה שלנדקרוזר שמור שווה את המחיר הגבוה בה הוא נסחר, אחרת אף אחד לא היה משלם.

דרור ברלי
20-01-15, 18:00
הלנדקרוזר 120/150 אולי לא עביר כמו ג'יפ שטח טהור, לא מהנה לנהיגה, לא מהיר ולא מתנהג כמו מכונית ספורט, בוודאי לא הכי סקסי... אבל הוא כלי טוב אם לא ממש מצוין במובן שהוא נוח, מרווח, נעים ומתורבת מאוד - ובו זמנית עושה הכל ברמה טובה פלוס ובנוסף גם כלי איכותי ואמין מאוד.

זה לא אומר שהאחזקה שלו זולה - נהפוכו. אבל כל עוד לא תעשו שטויות, לא תנסו לעבור בכל מיני ואדיות מטורפים ותשברו אותו באלימות או שתתדלקו אותו בטעות בבנזין במקום בסולר או להפך (סליחה טל) בסבירות של 99.9% הוא יחזור הביתה בנסיעה. מעולם לא נתקלתי בשטח בלנדקרוזר 120/150 עם מכסה מנוע פתוח וזה אומר הרבה. הרבה מאוד.

אתם תעריכו אותו הרבה יותר אחרי שתסעו בו עשרה ימים ברציפות בתנאי שטח קשים ומשתנים כפי שחוותי עם רכב כזה של דני פרל, שנסענו בו עשרה ימים רצוף בשטח באלבניה, מקדוניה, בולגריה ויוון כרכב עיתונות/ליווי/סיוע בראלי מרתון הבלקן בספטמבר 2012.
לנדקרוזר 120 ארוך משומש בן כמה שנים עם קילומטראז' שש ספרתי שלא הרעיש, לא שיהק, לא קירקש, לא נתקע, לא התקיל באף בעיה ולו הקטנה ביותר, לא פישל ולא פיספס במשך כל הראלי. נסענו בו שלושה אנשים (בחלק מהזמן ארבעה אנשים) עם בגאז' עמוס בציוד עד התיקרה, מאות קילומטרים רצופים מדי יום, כולם בשבילים טרשיים ובוציים ובחלק מהמסלול בגבהים של עד 2,300 מטרים, שאר הזמן בכבישים משובשים ביותר מהסוג שכבר לא רואים אצלנו אפילו ברמת הגולן ובאיו"ש והכל ברוטציה בכסא החם - אחד נוהג, אחד מנווט, אחד ישן במושב האחורי... ובסוף כל יום יצאנו ממנו כמו חדשים כי הוא מרווח ונוח ונעים. שום דבר לא נשבר, שום דבר לא התקלקל. אפילו לא פנצ'ר. הוא סיים את המסע הזה באותו מצב בדיוק כפי שהתחיל אותו - מושלם.

אז אלי אישית הוא אולי לא מדבר כי עבורי הוא לא מרגש כמו סופה למשל וגם עלויות האחזקה שלו גבוהות כי כל חלק עולה הרבה והטיפולים לא זולים אבסולוטית. אבל כ-SUV אין לי אלא להסיר את הכובע כי הוא כלי רכב אמין ואיכותי באמת. ובגלל זה הוא גם כל כך מבוקש.

פומפוי
20-01-15, 18:11
הלנדקרוזר 120/150 אולי לא עביר כמו ג'יפ שטח טהור, לא מהנה לנהיגה, מהיר ומתנהג כמו מכונית ספורט, בוודאי לא הכי סקסי... אבל הוא כלי טוב אם לא ממש מצוין במובן שהוא נוח, מרווח, נעים ומתורבת מאוד - ובו זמנית עושה הכל ברמה טובה פלוס ובנוסף גם כלי איכותי ואמין מאוד.

זה לא אומר שהאחזקה שלו זולה - נהפוכו. אבל כל עוד לא תעשו שטויות ותשברו אותו באלימות או שתתדלקו אותו בטעות בבנזין במקום בסולר או להפך (סליחה טל) בסבירות של 99.9% הוא יחזור הביתה בנסיעה. מעולם לא נתקלתי בשטח בלנדקרוזר 120/150 עם מכסה מנוע פתוח וזה אומר הרבה. הרבה מאוד.

אתם תעריכו אותו הרבה יותר אחרי שתסעו בו עשרה ימים ברציפות בתנאי שטח קשים ומשתנים כפי שחוותי עם רכב כזה של דני פרל, שנסענו בו עשרה ימים רצוף בשטח באלבניה, מקדוניה, בולגריה ויוון כרכב עיתונות/ליווי/סיוע בראלי מרתון הבלקן בספטמבר 2012.
לנדקרוזר 120 ארוך משומש בן כמה שנים עם קילומטראז' שש ספרתי שלא הרעיש, לא שיהק, לא קירקש, לא נתקע, לא התקיל באף בעיה ולו הקטנה ביותר, לא פישל ולא פיספס במשך כל הראלי. נסענו בו שלושה אנשים ובגאז' עמוס בציוד עד התיקרה, מאות קילומטרים רצופים מדי יום, כולם בשבילים טרשיים ובוציים ובחלק מהמסלול בגבהים של עד 2,300 מטרים, שאר הזמן בכבישים משובשים ביותר מהסוג שכבר לא רואים אצלנו אפילו ברמת הגולן ובאיו"ש והכל ברוטציה בכסא החם - אחד נוהג, אחד מנווט, אחד ישן במושב האחורי... ובסוף כל יום יצאנו ממנו כמו חדשים כי הוא מרווח ונוח ונעים. שום דבר לא נשבר, שום דבר לא התקלקל. הוא סיים את המסע הזה באותו מצב בדיוק כפי שהתחיל אותו - מושלם.

אז אלי אישית הוא אולי לא מדבר כי עבורי הוא לא מרגש כמו סופה למשל וגם עלויות האחזקה שלו גבוהות כי כל חלק עולה הרבה והטיפולים לא זולים אבסולוטית. אבל כ-SUV אין לי אלא להסיר את הכובע כי הוא כלי רכב אמין ואיכותי באמת. ובגלל זה הוא גם כל כך מבוקש.
אחרי התוודות כזאת לא נותר לחשוב אולי נראה אחד כזה אצלך בקרוב :)

דרור ברלי
20-01-15, 18:13
כשאהיה בפנסיה אולי.
היום הלנדקרוזר עדיין בורגני מדי בשבילי.

אבל לך תדע. עוד 3 שנים הילד מחזיק ברשיון משלו ואז נראה לי שהסופה תעבור אליו.....
ועדיין אעדיף לקנות ממך את הסופה 2 ולא להמיר את דתי ללנדקרוזר....

asafpeleg
20-01-15, 19:34
כשאהיה בפנסיה אולי.
היום הלנדקרוזר עדיין בורגני מדי בשבילי.

אבל לך תדע. עוד 3 שנים הילד מחזיק ברשיון משלו ואז נראה לי שהסופה תעבור אליו.....
ועדיין אעדיף לקנות ממך את הסופה 2 ולא להמיר את דתי ללנדקרוזר....
הלו, יש תור...
הופה, המחירון עולה... [emoji6]

-->