PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיגונים, מה בעצם קורה אחרי הבום?

Shimon84
20-01-15, 18:47
אוקי, אני מנסה להבין מה קורה אם אני נכנס בסלע עם ג'יפ ממוגן גחון לעומת כזה שאינו ממוגן.

אני אחדד את השאלה:
1. האנרגיה שמשתחררת בהתנגשות עם הבולדר, לאן היא הולכת לאיזה נזקים יכולים להיווצר.

2.שאלה נוספת כמה המכלולים המקוריים של ג'מיני(שוקל לקנות אחד) רגישים, בכ"ז רכב שטח.

3. ואם למגן, אז מה סדר העדיפויות שלי.

תודה.

נמרוד
20-01-15, 22:24
אם אתה רוצה להכנס לפיזיקה, אז האנרגיה הולכת לעיוות אלסטי ו/או פלסטי של פלטת המגן. אם אין מגן, אז היא הולכת לעיוות של קורות השלדה (לא נורא) אגזוז (לא נורא), מיכל דלק (יכול להיות לא נעים...). מה שלא נעים באמת זה כשהיא הולכת למכלול שמכיל שמן - אגן השמן של המנוע, גיר, או טרנספר. אלו יכולים להסדק ולהשבר, ואם לא תשים לב ותעצור בזמן, המכלול ישאר בלי שמן.

ג'ימני דווקא בנוי היטב, לא מאד רגיש, ולדעתי אנשים מגזימים במיגון שלו, אבל הרבה תלוי בסגנון נהיגה שלך. אם אתה מתכנן "להכנס בסלעים" אז כן, מיגונים זה דבר חשוב.

Shimon84
20-01-15, 23:54
תודה.
ואן אני לא הולךלגרוס סלעים, אלא יותר להשתמש ברכב בכדי להכנס לשטח לטובת טיול רגלי? איזה ניגונים "חובה" ואילו נחשבים אופצינאליים?

במיגונים יש פתחי שרות, מה הסיכוי להפגע דרכם?
כאשר המיגונים מעגנים לרכב, א י מניח שהם מוברגים לשלדה, העיוות שנוצר בנם/ זעזוע המועבר לשלדה עושים בעיות בהמשך הדרך? ומה צריך לעדות שהמגן יכשל?

נמרוד
21-01-15, 00:10
אני חושב שאתה לא צריך להתקין כלום. סע בזהירות ותהנה. ג'ימני רכב שטח מצויין כמו שהוא.

אמיר ב.א
21-01-15, 09:11
מעבר למה שנימרוד אמר (תקשיב לו),

אם מיגון מקבל מכה חזקה ומתעוות ,

מפרקים אותו , פטיש 5 קג , ומרכיבים... עובד יופי.

Shimon84
21-01-15, 11:27
מה קורה מבחינת אחריות לאוטו חדש? הרכבה חייבת להיות דרך מתקין מורשה?
והאם צריך ליפט בשביל להרכיב מיגוןנים או שמספיק סט בוקסות, כמה קרשים ואולי ג'ק בשביל לתמוך בפלטה?

עדיאל
21-01-15, 11:45
כמו שנימרוד אמר גימיני בנוי בצורה מאוד טובה
החיסרון היחיד והמקום היחיד שדורש מיגון וחוטף מכות זה הטרנספר ..
כל השאר די בזבוז כסף .. רק מדרגות סף אבל ממש לא חובה

סע ותהנה

וכן אפשר להתקין לבד בקלות רק 4 ברגים

דרור ברלי
21-01-15, 11:51
למיגונים יש יתרונות וחסרונות.

לא מבריגים את פלטת המיגון למכלול שעליו היא אמורה להגן כי כאמור, מכה חזקה תעביר את אנרגית המכה לאותו מכלול עדין... ואנחנו רוצים להימנע מזה, נכון?

לכן מיגון שמתוכנן נכון מותקן על גבי תושבות, ויש מרווח כלשהו בינו לבין המכלולים הרגישים. כאשר יחטוף מכה, התושבות ו/או לוח המיגון יתעוותו ויספגו אותה והמכלול יינצל מפגיעה.

וזה מוביל לחסרון מהותי של מיגונים - הם מקטינים מרווח גחון. ברוב המקרים רכב ממוגן יתגרד בסיטואציות שרכב לא ממוגן יעבור בשלום. לעתים מרוו חהגחון המוקטן יביא לתקיעה. זה מחיר שבעל רכב ממוגן משלם תמורת סיכויי הישרדות טובים יותר לאגנ ישמן למיניהם, מכילי דלק וכו', שאם יקבלו מכה, עלוילם להיקרע/להיסדק/להישבר.

פתחי שירות - חיוניים, ואין לך מה לדאוג בגללם. כן צריך לוודא שהמיגון לא חוסם זרימת אוויר למכלולים מסויימים. ידועים מקרים של התחממות מכלולים ונזק כבד ויקר בעקבות התקנת מיגון שחסם את זרימת האוויר. כמו כן, חשוב שבלוחות המיגון יהיו פתחי ניקוז שיאפשרו ניקוי תקופתי של החול/בוץ/ג'יפה שהצטברו בינם לבין המכלולים.

להתקנת מיגונים אין הגבלה חוקית ושום צורך באישורים למיניהם. ההתקנה לא בעייתית או מסובכת במיוחד, אבל בכלי רכב חדשים, יבואן הרכב עלול להתנער מהאחריות אם המיגונים הותקנו אצל מתקין שאינו מורשה על ידי יבואן הרכב. אם אתה מתכוון לרכוש רכב חדש, תברר בסוכנות המכירה של הרכב. חלק מהיבואנים מוכרים מיגונים מתוצרת יצרנים מקומיים דוגמת "אספיר" וכו' כתוספת בתשלום וכמובן שליבואן הרכב יש אינטרס ברור שתרכוש את המיגונים אצלו - מומלץ לברר מי יצרן המיגונים ה"מורשים" ולברר כמה תעלה ההתקנה שלא דרך היבואן. להערכתי לא יהיו הבדלים גדולים אם בכלל - ואז עדיףכמובן לרכוש את המיגון ביחד עם הרכב ולהיות שקט מבחינת אחריות.

רוב רכבי ה-SUV החדישים נמוכים ופגיעים וזקוקים למיגונים. ג'ימני הוא חיה שונה לחלוטין, רכב שטח אמיתי כמו פעם - התחתית שלו מתוכננת היטב לשימשוי שטח ורוב מכלוליו הרגישים לא זקוקים לתוספת המיגון. מנסיוני הצנוע עם ג'ימני סטנדרטי חדש מהחברה ולא מוגבה, החלק הפגיע ביותר בתחתית שלו הוא התושבות הסטטיות של מוטות הרדיוס שמתגרדות פה ושם על סלעים וזו לא בעיה קריטית. אבל ניתן לבעלי ג'ימני להרחיב בנושא.

ukiuki
21-01-15, 13:20
2 האגורות שלי
סיבה נוספת להתקנת המיגון על תושבות ולא צמוד לשילדה היא המנעות מפגיעה באלסטיות של השילדה.

oferbr5
24-01-15, 20:07
אני מטייל בג'ימני כבר 5 שנים, אנסה לענות לך מניסיוני האישי בלבד. תעלה שאלות בפורום סוזוקי בפעם הבאה ותקבל הרבה יותר תשובות.
1. הג'ימני בנוי טוב לשטח, נקודה.
2. מיגון טרנספר חובה, לפי הצורך שאתה מתאר זה מספיק , סע טייל ותהנה.
3.ממיגון מיכל דלק (אבנים שעפות לכיוון, לא מכה ישירה) בשביל השקט הנפשי.
4. לדגמים מ 2006-2014 חצאית מטופשת+פנסי ערפל מתחת לטמבון הקדמי , הם יפגעו ראשונים, פתרון פשוט וזול "ברית מילה", מורידים את פנסי הערפל עם החצאית וחותכים/מיישרים את קצות הטמבון.
5. התושבות של מטות הרדיוס הם המקום הכי נמוך מתחת לרכב, פח דק ופגיע, אפשר לקנות מיגון לתושבות.
6.בשטח טכני ספי הדלתות פגיעים למכות סלעים מהצד, אפשר למגן בצינורות.

אין צורך למגן יותר מזה בג'ימיני.
הבולמים המקוריים זוועתיים, בולמים/קפיצים ישדרגו משמעותית את נוחות הנסיעה בכביש ועל הדרך תרוויח מהלך מתלה והגבהה מתונה של 4-5 ס''מ בשטח.

ד ו ר ו ן
25-01-15, 00:03
2 האגורות שלי
סיבה נוספת להתקנת המיגון על תושבות ולא צמוד לשילדה היא המנעות מפגיעה באלסטיות של השילדה.
חלק מהמיגונים כוללים חורים אובליים, שבמקרה של כיפוף משמעותי, יש למיגון לאן לנוע ללא מתיחה של השלדה.

מה גם, שמיגון נכון, לא יפריע לגמישות של הדלדה אלא יעבוד איתה, ויגן על המכלול מפני פגיעה פיזית.

אומי5
25-01-15, 14:20
רוב הטיולים שלי מלווים בג'ימני (בדרך כלל אותו אחד), תושבות מוטות הרדיוס יפגעו ראשונות, הבנתי שהמיגון שלהן זול, ולא מגביל במיוחד.

-->