PDA

צפייה בגרסה מלאה : רמאות במוסך מורשה סוזוקי?

yaakovre
21-01-15, 17:57
בבעלותי סוזוקי גרנד ויטרה ארוך 2009. לצערי קיבלתי אותו עם רדיאטור חימום דולף בלי ששמתי לב. עקב כך התחמם לי המנוע באחת העליות והלך ראש מנוע. פניתי למוסך מורשה סוזוקי שם אמרו לי שהלך הראש ואין מפירוק רק חדש מהחברה שעולה בערך 11500. בליית ברירה החלפתי את הראש ובנוסף לפי הוראת המוסך, החלפתי תושבת מנוע קדמית שמאלית ורינגים. בדקתי את המספר הסידורי של הראש, של התושבת ושל הרינגים בחשבונית מול המחירון הרשמי של מכשירי תנועה ולהפתעתי גיליתי כי הראש מנוע עם אותו מספר סידורי מופיע במחיר 6300. חשבתי שאולי יש טעות אך הרינגים והתושבת שמופיעים בחשבונית גם מתאימים לאותו דגם ראש מנוע שעולה 6300!
האם זה חוקי?
מחפש עצה מה לעשות.

תודה

tamir128
21-01-15, 18:03
רמאות? לא.
חוקי? כן.

דחיפת צינור ללקוח מעולם לא היתה עבירה.
לדעתי קודם כל ברר היטב את הנושא מול המוסך, למה איך מתי וכמה, ואם העובדות הן אכן כפי שאתה מציג אותן, פשוט פרסם כאן + בפייסבוק, שנדע כולנו להימנע מלהגיע למוסך הזה.
נדמה לי שיש גם גוף בוררות של איגוד המוסכים. לא יודע כמה שווה.

רפי לין
21-01-15, 18:55
מחיר חלפי רכב נמצא בפיקוח של משרד התחבורה ולפיו מי שמוכר חלף של רכב רשאי לקחת עבורו את המחיר ברוטו שהוא רכש אות מהיבואן.
כמובן שמוכר החלף מקבל הנחה מהמחיר לצרכן, מהיבואן וזה הרווח שמותר לו להרויח.
ראשית פנה אל מחלקת השרות של היבואן (מכשירי תנועה בע"מ) כדי שיבדקו את כל הנושא (מחיר החלפים והעבודות).
אל תשכח לעדכן ממצאים ותוצאות, לכשיהיו.
בהצלחה ובברכה - רפי לין

אמיר ב.א
21-01-15, 19:31
בפועל חלק מהרווחים של המוסכים ,
הוא אחוזים על חלקי החילוף.

למשל בזמנו הייתי צריך להחליף ראש מנוע בדיסקברי.
ביררתי מראש והמוסך אמר שאצלם ראש מנוע חדש עולה 5000שח(הראו לי במחשב שלהם)
אחרי לחץ מתון , המחיר פתאום ירד ל3000 שח..
אם ככה כמו כלום המחיר של הראש ירד ב40% - כניראה הרווח שלהם יותר גדול מ40%.
אצלך במוסך - פשוט קצת יותר חזרזירים.

מסקנה - תמיד לקבל הצעות מחיר ,
להשוות עם מקומות אחרים ,
ללחוץ קצת פה ושם ולקבל מחיר הגיוני בסוף.

ukiuki
21-01-15, 19:40
ממה שאתה מתאר את הדליפה ברדיאטור עדיין לא סידרו.
מה שאומר שאתה הולך לחזור על הסיפור שוב בקרוב.

tamir128
21-01-15, 19:58
מחיר חלפי רכב נמצא בפיקוח של משרד התחבורה ולפיו מי שמוכר חלף של רכב רשאי לקחת עבורו את המחיר ברוטו שהוא רכש אות מהיבואן.
כמובן שמוכר החלף מקבל הנחה מהמחיר לצרכן, מהיבואן וזה הרווח שמותר לו להרויח.
ראשית פנה אל מחלקת השרות של היבואן (מכשירי תנועה בע"מ) כדי שיבדקו את כל הנושא (מחיר החלפים והעבודות).
אל תשכח לעדכן ממצאים ותוצאות, לכשיהיו.
בהצלחה ובברכה - רפי לין

וואללה, לא ידעתי.
כל יום לומדים משהו.
מישהו אוכף את הנושא או שרק אם יש תלונה אז בודקים?

חנן-ג'יפולוג
21-01-15, 23:57
המק"ט של הראש כולל גל"ז, שסתומים, מיסבים, מחזירי שמן וכו'? או שהמוסך קנה גם אותם ולכן המחיר הגבוה יותר?

yaakovre
22-01-15, 09:04
המק"ט של הראש הוא של ראש ערום, כלומר, אינו כולל שסתומים, מיסבים ומחזירי שמן. יש מק"ט אחר במחיר הגבוה שכן כולל.
הראש הישן אצלי כאשר הם ביקשו להעביר את כל החלקים מהראש הישן לחדש לכן המחיר הגבוה לא הגיוני.
בנוסף לכך הרכב זולל שמן, כ-500 גרם ל-1000 ק"מ. פניתי אליהם בבעיה זו אך נאמר לי שהפתרון הוא להחליף את כל המנוע או לשדרג את הרכב.
אין בושה, לא משנה שהרוויחו עליי הרבה כסף בתיקון הזה, הם גם רוצים להרוויח עוד עם החלפת מנוע חדש או רכב חדש!

nir.samo
22-01-15, 10:01
א - אם עושים ראש כמו שצריך הוא לא צריך לאכול שמן, בטוח לא יותר ממה שהיה לפני.
ב- אני לא בטוח מה התועלת המעשית אבל שווה לכתוב מכתב ליצרן (ראה סעיף ג').
ג - תתחיל לאסוף ולתייק מסמכים וקבלות כי מההתנהלות שאתה כותב תראה פיצוי לכל הפחות אחרי הגשת תביעה.

שמוליקו
22-01-15, 13:15
....... החלפתי תושבת מנוע קדמית שמאלית ורינגים. בדקתי את המספר ........

תודה

הוחלף ראש, הוחלפו רינגים, מנוע לא צריך לאכול גרם שמן.
אנא ספר לנו מי המוסך כדי שנתרחק ממנו.

חנן-ג'יפולוג
22-01-15, 14:41
המנוע התחמם, אז יש סבירות לא קטנה שהצילינדרים נהיו אובליים ואז רינגים לא יעזרו.
האם הצילינדרים נמדדו?
אם כן ואם הם אכן התעוותו, האם הלקוח שותף להחלטה ללכת רק על רינגים?

במידה והתשובה לאחת מהשאלות שלילית, המוסך צריך לספוג את עלות התיקון עד עכשיו, ומכאן והלאה לקבל החלטות משותפות עם הלקוח איך להתקדם.

אבל במידה ונמדדו, ונמצאו מעוותים, והתקבלה החלטה משותפת עם הלקוח לנסות להחליף רינגים בלבד כדי לנסות להוזיל מחיר, הלקוח יהיה בבעייה.

yaakovre
22-01-15, 15:17
אין לי מושג אם הצילינדרים נמדדו. נאמר לי שראש מנוע ורינגים ייפתרו את הבעיה.
מיד אחרי כניסת הרכב למוסך נקראתי בצו 8 ל"צוק איתן" כך שהכל נעשה בטלפון עם לחץ מצד המוסך על כך שהרכב תופס ליפט.
בקשר למחיר של הראש, מי יודע כמה כבר זה נמשך וכמה כספים מיותרים נלקחו מלקוחות אחרים?
שאלתי מספר חברים אם מישהו בודק כל חלק ומחירו מול המחירון הארצי ונעניתי בלא כמעט מוחלט, סומכים על מוסך מורשה.

asafk
22-01-15, 17:50
מי המוסך?
השיתוף הוא לטובת כולם.

אסף.

yaakovre
22-01-15, 18:24
מוסך גבעון סוזוקי קרייזלר באזור תעשיה מכתשים באר שבע.

boaz avrahami
22-01-15, 19:17
לדעתי כדאי שתמחקו את המילה רמאות מהכותרת בשביל למנוע מהחבר להיתבע שלא בכוונה על ידי המוסך...
להידפק פעמיים מאותו המוסך זה כבר לא נעים

shmulikbg
23-01-15, 23:25
נאמר לי שראש מנוע ורינגים ייפתרו את הבעיה.

אם כך, בהחלט האחריות המלאה היא שלהם....אבל, לך תוכיח שכך נאמר..

שלומי
25-01-15, 18:07
למה הוא צריך להוכיח ? יש לו אחריות על התיקון.

ממליץ לך להחזיר את הרכב למוסך ולערב את איגוד המוסכים כשהוא שם ולפני תום האחריות.

סופת המדבר
25-01-15, 20:28
טוב קודם כל אני לא יודע למה הסכמת לסידור בסכום כזה יכול להיות שמנוע מייבוא\פירוק היה עולה אותו דבר ואולי גם פחות דבר שני שמעתי כבר על המוסך הזה שלחבר שלי עם גימני הם לא ידעו להחליף מחזיר שמן בסרן הקידמי דבר שלישי כמו שאמרו יכול להיות שהצילינדרים נהיו אובלים ואז רינג חדש שהוא עגול ולא אובלי לא יאטוםולא הבנתי את הקשר בין מנוע שהתחמם ו(כנראה)הלך ראשלבין לעשות רינגים למנוע בן 5

yaakovre
27-01-15, 11:58
הבעיה הייתה שלא היה ראש או מנוע מפירוק, הם דיי נדירים.
הייתה לי פגישה עם בעל המוסך, הוא לקח אחריות מלאה על הטעות במחיר והסכים להחזיר לי את הכסף.
כסף לא היה עוזר לי כי המנוע עדיין זולל שמן. סיכמתי איתו שאני אוסיף קצת, הוא יקזז קצת ונביא מנוע חדש מהחברה כאשר הוא לא ייקח לי תוספת מחיר על עבודת הפירוק וההרכבה, הרי כבר בוצעו פירוק והרכבה של הראש שלא פתרו את הבעיה.
בינתיים בעל המוסך לקח אחריות והגענו להסדר.
מישהו יודע איך אני בודק שהמנוע הוא באמת חדש ולא היה ברכב אחר לפני כן?

boaz avrahami
27-01-15, 12:59
מנוע מגיע עם שטר מכר

-->