PDA

צפייה בגרסה מלאה : ללא מילים!

yehuda75
21-01-15, 20:03
http://www.phinergy.com

אמיר ב.א
21-01-15, 20:16
שיהיה לחברה האלה בהצלחה !

asafk
21-01-15, 21:08
הם יצליחו. אם אני צריך להמר על טכנולוגיה שיכולה להמריא - זו הטכנולוגיה.
כבר כתבתי על זה בעבר, ועם הזמן שעובר אני רק משתכנע יותר ויותר.
ושלא יהיו ספקות - הטכנולוגיה עצמה לא חדשה, זה לא הפטנט. זה לקחת את הטכנולוגיה ובעזרת חומרה שלא היתה קיימת מתי שהפטנט הומצא, להצליח לעשות ממנה מוצר.
וזה גם לשתף פעולה עם ענקי תעשיה ואנרגיה כדי להצליח, לפני שקופצים לפריסת מערך ארצי או עולמי.
בקיצור, בניה נכונה, איטית ומדורגת של המוצר - ולא רק של הטכנולוגיה.

אסף.

ukiuki
22-01-15, 08:51
מי אם לא ישראל יכולה אולי להזיז משהו בכיוון. הרי אינטרסים לנפט אין לנו.
רק שצריך בדרך להתחמק ממדינות שחיות על הנפט ואין להם רצון שזה יצליח.
מדינות ערב
רוסיה
וארה"ב שבמשך 50 שנה שמרה בקנאות על עתודות הנפט שלה ורכשה נפט מבחוץ, תארו לכם שיבוא עכשיו איזה קקר ישראלי שיעשה להם רעידת אדמה.

שגיא S
22-01-15, 11:58
יש במקרה מישהו שמכיר מישהו בחברה הזאת?

אני יכול אולי לעזור להם להתרומם קצת דרך העבודה שלי...

4by4
22-01-15, 18:02
יש במקרה מישהו שמכיר מישהו בחברה הזאת?

אני יכול אולי לעזור להם להתרומם קצת דרך העבודה שלי...

http://www.phinergy.com/default.asp?catid=%7B32CE1D0B-1897-477B-B397-0CA3453F629E%7D

אם הם צריכים עזרה, אני מאמין שזה לא מה שצריך.

Bernard
22-01-15, 22:09
מה שנקרא Sounds too good to be true .
איפה ה-Cache ?

ואפרופו עזרה.. הבחור ההוא נראה לי מוכר. הוא לא הופיע בתכנית "הכרישים" כמשקיע?

asafk
22-01-15, 22:23
הוא כן.

אסף.

Bernard
22-01-15, 22:44
כן. היה נדמה לי..
אז "עזרה" הם בטח לא צריכים.

ועדיין.. מה ה-Cache?
אם הכל כ"כ טוב, למה אנחנו לא "שם"?

לא יודע..
כשהייתי קטן היה איזשהו בחור, די אמין דווקא, שהבטיח לי שמשבר האנרגיה מאחורינו ו"בנורה אחת הוא מאיר את כל ר"ג", אם אני זוכר נכון...
מאז אני די פסימי/חשדן לגבי כל מיני "המצאות" ופיתוחים שכל היתר סתם פיספסו..

אם כבר יש סרטון ביוטיוב (שנראה מקצועי לחלוטין), איך זה שלא כולם "שמעו" על זה - או שאולי בגללם הנפט צונח?

דידו
22-01-15, 23:07
הטכנולוגיה ידועה ומוכרת כבר למעלה מ20 שנה
מיושמת בצורה דומה בסוללות למכשירי שמיעה

Bernard
22-01-15, 23:20
הטכנולוגיה ידועה ומוכרת כבר למעלה מ20 שנה
מיושמת בצורה דומה בסוללות למכשירי שמיעה

לפי הסרטון, הבנתי שהם מקטינים מאוד את הקטודה הגדולה וחסמו את ה-CO2 (כבר היו מפרקים אותו ואז בכלל...) ומתדלקים במים (איך זה עובד במכשיר השמיעה?) - יענו פתרו את כל הבעיות.
אז השאלה... בעינה.

asafk
22-01-15, 23:33
כמו שכתבתי קודם - הטכנולוגיה לא חדשה. מדובר בהמצאה משנות ה 90 שאז היתה מבוססת על מתכת אחרת והבעיה הגדולה היתה ניהול יעיל של הפקת האנרגיה בכמות גדולה.
מאז קרו שני דברים. החשוב יותר הוא התפתחות המחשוב ומזעור רכיבים אלקטרוניים כמו למשל ממסרי מצב מוצק. מה שהיה אז בלתי אפשרי במימדים סבירים היום הוא אפשרי. וכך החלק החשוב במערכת הפך לאפשרי - בקר שמנהל את האנרגיה בהספקים די גדולים אבל במימדים קטנים.
הדבר השני הוא פיתוח של התהליך עבור אלומיניום - המתכת הנפוצה ביותר בטבע.
הסיבה הכי חשובה לכך שעדיין לא כולנו נוסעים במכוניות חשמליות עם מטען עזר של פינרג׳י היא, להבנתי, שהם לא ממהרים. הם קודם כל מבשילים את התכנית העסקית. חותמים על שיתופי פעולה עם רשתות תחנות דלק מצד אחד, חברות רכב מצד שני, וחברת האלומיניום הגדולה בעולם מצד שלישי.
ההשוואה לאחרים שעשו כל טעות אפשרית בדרך מתבקשת, ולדעתי הלקח נלמד. סבלנות היא שם המשחק, ולא לקפוץ כשיש לך ביד בדל טכנולוגיה, אלא להבשיל בקטן ולשווק רק כשיש מוצר שלם כולל כל מה שמסביב.
וכל מה שכתבתי זה מהצד העסקי כפי שאני מבין אותו וכפי שנחשפתי אליו בכמה הזדמנויות במצגות של היזמים.
הצד הטכנולוגי מעניין לא פחות... אבל בהזדמנות אחרת.

אסף.

Bernard
23-01-15, 00:03
הלוואי...
נשמע לי לאללה 4 מנועי חשמל, אחד לכל גלגל של הריינג'.. לא צריך גיר ולא טרנספר ולא כלום..
מעבד מהיר, שיסנכרן את כל המנועים לפי האחיזה (וואללה!! גם לא צריך נעילות) וסוללות בתא המנוע ומים במיכל הדלק (יש 100 ל'... מחברים מנוע קטנטן ו"טלפון" ויש גם מקלחת מובנית).

אבל נראה לי שזה מאוד ירגיז את הערבים.. אלה עם הנפט..

Tomer Gal
23-01-15, 04:15
אפשר לפרט למה זה כל כך טוב למי שלא מבין בחשמל?
האנגלית סבבה אבל יש הרבה מינוחים טכנולוגיים...

Bernard
23-01-15, 19:37
בגדול, ותקנו אותי אם אני טועה, משתמשים בראקציה של מים עם מתכת, על מנת להפיק חשמל.
עד לפני ההמצאה, היה צורך ברכיב גדול וכבד לאפשר את הראקציה והם הקטינו אותו לגודל סביר ושמיש וגם פיתחו מערכת ניהול יעילה יותר.
הדבר המתכלה ביותר הוא.. מים - מתדלקים במים וממשיכים לנסוע..
בגדול..

asafk
23-01-15, 20:56
הבסיס הוא מכונית חשמלית עם בטריה שטווח הנסיעה של כ30 קמ שזה מה שרוב החשמליות העירוניות עושות.
אבל בשבת הדודה במושב עשתה את המרק רגל הידוע שלה ואתה רוצה לנסוע אבל זה הרבה יותר מ30 קילומטר.
מזל שיש לך באותו גנרטור מתכת- מים, לוחות אלומיניום טבולים במים שמייצרים חשמל. למעשה האלומיניום מתפרק בתהליך, והמים הופכים ממים נקיים למים עם תחמוצת אלומיניום - שאנחנו מכירים בתור אלומינה.
הבעיה עם אלומיניום היא שפני השטח שלו מייד עם ההתחמצנות שלהם, עוברים שינוי ולא מתחמצנים יותר. הטכנולוגיה לא מאפשרת לזה לקרות, וכך הלוח ממשיך ומתחמצן ומייצר חשמל מצד אחד ואלומינה מצד שני.
המים יספיקו לכמה מאות קילומטרים, לוח המתכת ייגמר אחרי כמה עשרות אלפים.
כשתגיע לתחנת דלק תמלא מים והם ייקחו ממך את המים עם האלומינה, יעבירו אותם למיחזור ומהם מישהו ייצר מחדש אלומיניום. אולי אפילו במקום שתשלם על המים, ייזכו אותך על המי אלומינה המשומשים..... טוב. לא.

כך למעשה האנרגיה מופצת בתור לוח מתכת טעון באלקטרונים וכשהוא נגמר יש תחמוצת שהיא בלי אנרגיה בתוכה שבה משקיעים אנרגיה ומפיקים ממנה שוב לוח מתכת.

זה באמת על קצה המזלג, ומה שיפה כאן הוא באמת שמדובר בתהליך פשוט.

אסף.

Bernard
23-01-15, 21:12
וואו... TMI..

מתי יהיה "מוכן"?

-->