PDA

צפייה בגרסה מלאה : מספר בעיות בפיזו 307 - שאלות

Saar
22-01-15, 18:16
הי,

לאחר שהבנתי שכל רכב עד 50K ש"ח לא ממש יתן יותר ממה שנותנת הפיז'ו הנוכחית ששווה בערך עשירית מזה (307, מנוע 2000, מודל 2004), חשבתי על להשקיע מעט על מנת לטפל בבעיות המציקות לי:

1. רעידות, בעמידה, לאחר שהמנוע מגיע לטמפ' עבודה +-, ישנן רעידות מורגשות. אין מכות בבלימה/האצה. ראיתי תושבת מנוע אחת (צד נוסע) סדוקה מעט. האם יתכן שהיא הגורם? מה לחפש? האם יתכן שזו בכלל בעיית הצתה כלשהי?

2. חום מנוע: בתקופה האחרונה, טמפ' העבודה עלתה, הוא מגיע ל95-105 מעלות ואז יורד (עקב הפעלת הונטה, אני מניח). זה השלב שבו מורגשות הרעידות בצורה משמעותית יותר. במבט דרך הגריל, נראה שהונטה מסתובבת לאט יחסית - הוחלף נגד מהירויות ללא שינוי בהתנהגות...
האם יתכן שהוונטה עשתה את שלה? (וונטה חדשה, 650 ש"ח, רדיאטור, 530 ש"ח - כרגע המחשבה היא להחליף את שניהם. הרדיאטור הוא המקורי של הרכב)

3. כאשר המנוע קר, החלפת ההילוכים הדקות הראשונות לא תמיד חלקה, לעיתים נדמה שהרכב כאילו מהסס, מה לחפש (חוץ מאוטו חדש :) )

תודה,
סער

asafk
22-01-15, 18:27
רעידות. כן, התושבות העליונות בהחלט עשויות להיות האשמות.
חום גבוה. התרמוסטט עשוי להיות החשוד המיידי אבל גם רדיאטור חסום. המניפה החשמלית די אמינה, זה באמת הנגד שהחלפת שעשוי למנוע ממנה להסתובב מהר. אני מבין שאין התחממות, רק טמפ גבוהה מבעבר?

גיר... זה כבר סיפור לא פשוט. אלו סימפטומים ראשונים של סולנואיד לחץ שדורש החלפה. הוא עובד תמיד ועם הזמן נהיה פחות יעיל. החלפה לחדש + שמן + אטם מקורי ועבודה עולה בסביבות 1500 אבל תמנע בעתיד הקרוב שיפוץ גיר יקר. בכל מקרה מכון הגירים צריך לעשות איבחון עם מכשיר לפני שפותחים את הבורג הראשון.
אגב... הגיר כשהלחץ בו לא תקין גם מתחמם ומחמם את המנוע קצת....

מה שמעניין, זה בדיוק שילוב התקלות שהיה בלביאה נוחה עדן קצת לפני שמתה בקרב.

אסף.

Saar
22-01-15, 18:43
תודה אסף.
תושבות עליונות? אני ראיתי אחת, בצד הנוסע. איפה מתחבאת השניה? (יש גם שלישית? :) )
אין התחממות של ממש, אבל הוא מגיע ל 100-110 (כמעט), וזה יותר ממה שהיה בעבר (לא היה זז מהאמצע - 90)
לגבי הגיר, זה משהו שניתן לעשות לבד בבית?
יש לך במקרה מק"ט של הסולונואיד?

asafk
22-01-15, 18:51
אחרי שראיתי כמה זה פשוט במכון גירים- כן. פשוט להפליא.
פותחים מכסה קדמי, מחליפים, סוגרים, ממלאים שמן. זהו.
מקט יש ישן וחדש. אם שמים חדש במקום ישן צריך להחליף גם את השכן שלו ולהעלות גרסת תוכנה.
תבדוק בservice box את המקטים. אני אסתכל אם כתוב לי איפושהו.

אסף.

- - - Updated - - -

שלח לי בהפ את ה vin אני אבדוק בservicebox בשבילך אם אין לך.

אסף.

Saar
22-01-15, 19:43
תודה. אני לא מצליח לקרוא את ה VIN עכשיו, אשלח מחר.
תודה,
סער

asafk
22-01-15, 19:45
יש ברשיון. אבל גם מחר זה טוב. גם מחרתיים....

אסף.

Saar
22-01-15, 21:07
ברשיון מופיע מספר השלדה, שלחתי לך אותו בפרטי. תודה.
לגבי תושבות המנוע, יש אחת שראיתי בצד הנוסע, להחליף אותה נראה די פשוט.
איפה האחרות ועד כמה זה מורכב להחליפן?
איך ניתן לבדוק מה מצבו של הממיר הקטליטי? (עדיין מקורי), האם יתכן שיש לו קשר לתופעות הללו? (השפעה על טמפ עבודה?)
ד״א, הרכב עם כמעט 180k קמ.
תודה,
סער

מוטי טויוטה
23-01-15, 09:08
סער חפש בקארספורום בטכני מדריך זל איציק.מצולם שם שלב שלב מפורט מאוד.אני עשיתי במוסך מורשה ל407 החלפת שסתום אחד 1250 שח.
אם אני לא טועה קיימת עוד תושבת מנוע שלא ממש מצליחים לראות אותה.

shmulikbg
23-01-15, 18:45
תודה אסף.
תושבות עליונות? אני ראיתי אחת, בצד הנוסע. איפה מתחבאת השניה? (יש גם שלישית? :) )
אין התחממות של ממש, אבל הוא מגיע ל 100-110 (כמעט), וזה יותר ממה שהיה בעבר (לא היה זז מהאמצע - 90)
לגבי הגיר, זה משהו שניתן לעשות לבד בבית?
יש לך במקרה מק"ט של הסולונואיד?

השניה מתחבאת תחת המצבר ומחזיקה את הגיר. השלישית נמצאת למטה, תושבת "משקפיים".
יש לך יוניט חום למעלה, עד כמה שאני זוכר, מול העיניים. כשאתה מנתק את הקונקטור שלו,
בצבע חום או שחור, כמדומני, המאוורר נכנס לעבודה במהירות הגבוהה.

shimi.bennissim
23-01-15, 19:32
היי .. אני נוהג פיגו 307 ... לגבי הגיר לפני שאתה הולך לפתוח גיר ... תבקש שיעשו לך קולר חיצוני לגיר !
אני עשיתי והרכב משתנה מקצה לקצה ! ולגבי חום מנוע ! טרמוסט וניקוי רדיאטור
ואם יש לך שאלה אני ב : [email protected]

Sent from my iPhone using Tapatalk

asafk
24-01-15, 16:13
קישורים:
http://kit-group.ru/sections/AL4%20Transmission.pdf
https://www.mavericktechnology.co.uk/sites/default/files/page-files/21-PEUGEOT_AL4%20Hydraulic%20Solenoid%20Che ck%20&%20Full%20Oil%20Counter%20Zero.pdf

http://peugeotlogic.com/workshop/wshtml/transmis/al4/solenoid.htm

ןזה החלק שאתה צריך לפי ה Service box, אבל שים לב שזה המק"ט החדש 257416. אם יש לך את הישן 257410, וככל הנראה זה המקרה, עדיין המערכת טוענת שאתה צריך את החדש + העלאת גירסת תוכנה. במקרה זה צריך להחליף שני סולנואידים וחבל, אז תשיג בכל מקרה את המק"ט הישן.
שים לב גם שתהליך מילוי השמן דורש אחרי שהשמן התחמם להוסיף חצי ליטר.

95501

אסף.

Saar
24-01-15, 22:36
תודה רבה.
מה לגבי הממיר הקטליטי, איך יודעים אם נדרשת החלפתו? התחושה שלי היא שהמנוע קצת״חנוק״...
תודה,
סער

רפי לין
25-01-15, 07:34
כאן יש את בדיקת ממיר קטליטי, אם הוא סתום: http://www.autoshow.co.il/Default.aspx?pageId=70
וכאן בדיקת יעילות ממיר קטליטי: http://www.autoshow.co.il/Default.aspx?pageId=81
מעטים מאוד המקומות שמבצעים בדיקה כזאת (ביחוד את הראשונה).
בברכה - רפי לין

Saar
25-01-15, 08:31
תודה רפי.
אתה יודע במקרה מי יודע לבדוק זאת באיזור רחובות?
האם יש טעם בבדיקה כזו לרכב בן 11 עם 180K קמ או שהממיר כבר סתום בודאות?

תודה,
סער

מוטי טויוטה
25-01-15, 17:49
סער מהניסיון שלי עם מוסך גבע ( בטלפון בלבד בגלל המרחק ) אני חושב שאלו אחלה אנשים שבהחלט שווה לקפוץ אליהם שיציצו יעשו סיבוב ואולי יאמתו את ההשערות שלך .

Saar
28-01-15, 16:47
הי,

עדכון...
הוחלפו רדיאטור, פלגים, טרמוסטט, תושבת מנוע עליונה, נוזל קירור פילטרים ושמן (ניצלתי את ההזדמנות לטיפול שצריך היה לעשות, עלות כל החלקים/חומרים - ~1300 ש"ח ).
התוצאה.... אותו דרק :)
האוטו עדיין מגיע לאיזור ה 100 מעלות, אז נכנס המאוורר לפעולה והוא יורד חזרה ל 90.
כל זה בעמידה בסרק.
יש קצת פחות רעידות.
יש רעש מתכתי בלחיצה על דוושת התאוצה- אגזוז/ממיר?
הייתי אצל אגזוזן ברחובות שהסתכל, דפק קצת על האגזוז והממיר ועשה סיבוב ואמר שהכל תקין (זה היה ביום א' - ובאמת לא שמעתי אז את הרעש המתכתי)
רעיונות?

תודה,
סער

nir.samo
28-01-15, 17:25
איזה טרמוסטט שמת? המקורי נפתח ב 89 מעלות אצלי (בסקסו)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Saar
28-01-15, 17:29
נדמה לי שהיה כתוב עליו 88 מעלות.

wonderd
28-01-15, 22:43
אהלן,
אני נוסע ברכב דומה - רק שנת 2005 ועם 280,000 ק"מ... :)
אצלי בקיץ הטמפ' עולה די הרבה לאיזור ה 100 מעלות ואף למעלה מכך, אבל ככה זה כבר שנים, אני משער שזה קשור לחיישן טמפ' כלשהו שמפעיל את הונטה.
לגבי הרעידות - סביר להניח שמדובר על תושבת סדוקה/קרועה - אצלי כשעשיתי טיימינג לא מזמן, בפירוק התושבת פשוט יצאה בשתי חתיכות..
לגבי התושבות - יש שתיים למנוע ואחת לגיר, אני עומד להחליף את תושבת הגיר שלי כי העברת ההילוכים בד"כ לא חלקה בין שני לשלישי ואני חושד שזה קשור לתזוזה של הגיר/מנוע.
אני מציע לך לחשוף את הפרפרית של המצערת ולנקות עם ספריי קרבורטור - או עדיף - לפרק לגמרי ולנקות בחוץ בלי להכניס זבל למנוע, אני חושב אתה תופתע מהתוצאה..

-->