PDA

צפייה בגרסה מלאה : צ'ירוקי 2001 - טורים נתקעו בזמן נסיעה - בעיית בטיחות חמורה

helvits
26-01-15, 13:32
שלום חברים,
בצ'ירוקי שלי (2001 XJ ) קרתה היום תופעה שבזמן נסיעה כשעזבתי את הדוושה הטורים לא ירדו (תקועים בסביבות ה- 2500). עצרתי בצד, בדקתי שהדוושה לא תקועה עם השטיח או משהו כזה. לחצתי על הדוושה לחיצה קצרה ומהירה מתוך מחשבה שמשהו תפוס בכבל - המנוע עלה בטורים למקס' (ממש עד מגביל הטורים) ונתקע שם. כיביתי. הנעתי שוב - שוב טורים במקס'. בדקתי את מצב הכבלים והציר של המצערת - הכל נראה תקין לחלוטין. הנעתי שוב - אותה בעיה. פרקתי פילטר אוויר, בדקתי את מצב המצערת - תקין. שיחקתי שוב קצת בכבלים שהתנהגו תקין לחלוטין. הנעתי - הכל בסדר!??
אני מודאג - הבעיה לא נמצאה אז היא בטח תחזור, אשתי והילדים נוהגים באוטו וזה מפחיד. הייתי במוסך והוא אומר IAC - אני ממש לא בטוח שזה זה.

עצות בבקשה.

boaz avrahami
26-01-15, 13:46
יש סיכוי שהמוסך צודק אם כי לא נתקלתי בתופעה.
בתור התחלה הייתי באמת מפרק אותו ומנקה היטב את בית המצערת. אולי אפילו מחליף אותו (מנוע צעדים)

Saar
26-01-15, 15:01
מנוע הצעדים אחראי על הסרק, TPS הוא חיישן מצב מצערת.
הייתי מתחיל מפירוק וניקוי בית המצערת וחיישן ה IAC.
שלב ב - עובר על חיבורי החשמל של ה TPS וצינורות הואקום - לודא שאין לך משיכת אויר.

JustDoB
26-01-15, 19:34
מנוע הצעדים אחראי על הסרק, TPS הוא חיישן מצב מצערת.
הייתי מתחיל מפירוק וניקוי בית המצערת וחיישן ה IAC.
שלב ב - עובר על חיבורי החשמל של ה TPS וצינורות הואקום - לודא שאין לך משיכת אויר.

סער, תסביר אם תוכל למה התכוונת במשיכת אוויר ואיך היא עלולה להוביל לאירוע כזה ?

Sent from my XJ

JustDoB
26-01-15, 19:37
ולפתוח השרשור - עצרת בצד כי העברת לסרק ?
בכל מקרה שווה לוודא שאשתך והילדים יודעים דבר ראשון להעביר לסרק באירוע כזה. שישרף חלילה מנוע ולא ברקסים.

Sent from my XJ

omri_t
26-01-15, 19:42
חפש מקור יניקת אוויר.
צינורית קרועה סדוקה או משהו בסגנון.

זה נשמע כמו המקרה...

ולא הייתי נותן לאישה לצאת ככה ברכב אוטומאטי.
זה סופר מסוכן. אם לא מצאת - תפקיד את הרכב במוסך.

boaz avrahami
26-01-15, 19:43
סער, נגעת בנקודה נכונה אבל אני הייתי לוקח אותה לכיוון אחר מעט.
כניסת אוויר בלתי מבוקרת לסעפת היניקה תגרום לעליית סלד כמתואר.
כל חיבור צנרת או בורג משוחרר הקשור לסעפת הוא חשוד.
יש שינויים שקורים רק בחום

boaz avrahami
26-01-15, 19:46
סער, תסביר אם תוכל למה התכוונת במשיכת אוויר ואיך היא עלולה להוביל לאירוע כזה ?

Sent from my XJ

כשאתה לוחץ גז אתה מאפשר למעשה מעבר אוויר שעל הדרך מושך איתו דלק למנוע.
כניסה של אוויר מעלה את הסלד

eliv1
26-01-15, 19:50
בריחת ואקום מעל ומתח לסעפת לא תגרור עלייה ל 2500 סל"ד. מנוע צעדים כן אם נשאר תקוע פתוח. בד"כ מוט ההברגה משתחרר במנוע צעדים והוא נשאר פתוח עד הסוף. הסיכוי הגדול ביותר הוא מנוע צעדים. אם תרצה מנוע צעדים לניסוי אתה מוזמן להשאיל ממני.

JustDoB
26-01-15, 21:56
בריחת ואקום מעל ומתח לסעפת לא תגרור עלייה ל 2500 סל"ד. מנוע צעדים כן אם נשאר תקוע פתוח. בד"כ מוט ההברגה משתחרר במנוע צעדים והוא נשאר פתוח עד הסוף. הסיכוי הגדול ביותר הוא מנוע צעדים. אם תרצה מנוע צעדים לניסוי אתה מוזמן להשאיל ממני.

יש לי גם אחד ספייר לניסוי אפ יותר קרוב לך.

Sent from my XJ

Saar
27-01-15, 07:34
בועז ועומרי כבר הסבירו.
אני גם חושב שהסיכוי שהבעיה בIAC או ב TPS גבוה יותר (משיכת אויר לא הייתה נעלמת סתם כך אחרי כיבוי והדלקה)
אבל נראה לי נכון לשלול גם את האופציה הזו.
פירוק בית המצערת היא פעולה פשוטה יחסית. אם אני זוכר נכון, יש שם ברגי טורקס שמחזיקים את החיישן למקומו, תכין לך ספריי ניקוי קרבורטור ואת הכלים המתאימים לפני.
פרק בזהירות ע"מ לא לקרוע את האטמים.

שים לב שכולם מדברים על ה IAC (מנוע צעדים), אבל, ל TPS (חיישן מצב מצערת) יש נטיה לגרום לצרות כמו שתארת...
נסה לנקות את ה IAC, ודא שה TPS מחובר כראוי.
אם זה עדיין קורה אחרי שניקית את ה IAC והסרק שלך יציב, הזמן לך TPS חדש (80$ למקורי חדש ב ROCK AUTO, לפני משלוח ומיסים).

helvits
27-01-15, 11:18
תודה רבה לכם על ההצעות והרעיונות.
אני נוטה יותר לכיוון ה- TPS ואולי ה- IAC. אלו רכיבים שיכולים להתנהג 0/1 (רגע תקין ורגע לא). נושא הוואקום פחות הגיוני בגלל שכשזה הסתדר פתאום - זה הסתדר לגמרי ללא כל זיופים או אי יציבות בסל"ד.

ד"א - לידיעתכם, לפני כחודש + הייתה לי בעיה של מנוע כבה כשמורידים רגל מהגז (גם תוך כדי נסיעה) ובמוסך ניקו יסודית את בית המצערת והסעפת, החליפו IAC, חיישן קראנק ועוד ועוד. לא עזר כלום. בסופו של דבר, אחרי נבירה רבה בפורומים שונים הפעולה שפתרה (לבינתיים) את התופעה הייתה ניתוק וחיבור מחדש באופן נקי ומהודק של כבל המינוס שבין המצבר לגוף (הזוי, אבל עובדה). לא נראה לי שקשור לאירוע הנוכחי אבל מי יודע.

helvits
27-01-15, 11:29
ד"א - תודה על ההצעות להשאיל יחידות לצורך ניסוי. לא נראה לי שזו הדרך כי כרגע הכל בסדר - לא אוכל לאשש או לפסול את הפתרונות הללו אלא על ידי המתנה מאוד ארוכה.
נראה לי שאזמין אותן וארכיב חדש ואתפלל שהתופעה לא תחזור.....
כמובן שגם אבדוק וואקום - בטח לא יזיק.

- - - Updated - - -

ולפתוח השרשור - עצרת בצד כי העברת לסרק ?
בכל מקרה שווה לוודא שאשתך והילדים יודעים דבר ראשון להעביר לסרק באירוע כזה. שישרף חלילה מנוע ולא ברקסים.

Sent from my XJ

עצרתי בצד כדי לחפש את הבעיה. כמובן שעשיתי זאת אחרי העברה לסרק. למזלי זה היה בכביש פתוח ולא עמוס מה שאיפשר לי זמן תגובה ארוך בלי להיכנס ללחץ

eliv1
27-01-15, 12:09
בהצלחה. תעדכן.

Saar
27-01-15, 18:54
לגבי המינוס, דווקא הגיוני.
לי הייתה תופעה של מנוע ״חותך/נחנק״ בהאצה וגם הרדיו היה מתאפס :)
המינוס היה קרוע (זה היה באלפא, חשמל איטלקי ובת 25 בכל זאת....)

helvits
01-03-15, 22:27
החלפתי את שני הרכיבים המדוברים + בדיקה כללית של המצערת. לא חזרה הבעיה, לא עד שהחלפתי ולא אחרי - מקווה שזה מאחורי.
תודה על התמיכה?

JustDoB
01-03-15, 23:38
בבקשה?
[emoji6]

Sent from my XJ

-->