PDA

צפייה בגרסה מלאה : העברת הילוכים ברכב חדש

OFF-RoaD
27-01-15, 07:45
שלום,

בשישי האחרון קיבלנו סובארו xv ידנית חדשה.

כבר במעמד המסירה הנציג דיבר על קשיים בשילוב לרברס, והציע להכניס לשני לפני כל שילוב לרברס, כדי שיתאפשר להכניס חלק (בלי זה, ההילוך פשוט לא נכנס, גם בהפעלת כוח שנראה לי ממש לא סביר).

הוא טען שזו תופעה מוכרת בכל הרכבים הידניים של סובארו, ושתוך כמה מאות קילומטרים הגג"שים "יתיישבו" ונשכח שזה בכלל קרה.

האם יש למישהו ניסיון עם תופעה דומה? מורחים אותנו? יש דרך לזרז את התהליך? (אחי הקטן בדיוק הוציא רשיון, אין בעיה לתת לו להעביר לילה שלם בשילוב הילוכים... [emoji6] )

תודה, עודד

wonderd
27-01-15, 08:04
נשמע לי כמו מריחה בשכבה עבה..
תשובה אופיינית לנותני שירות בארץ לדעתי, הכל כדי למכור ולא להתמודד עם בעיות.
רכב חדש אמור לעבור בקרת איכות ולא לצאת מהמפעל עם בעיות, בטח שלא רכב 2014

asafk
27-01-15, 08:26
לא.
רכב חדש לא אמור להתנהג ככה.
קושי בשילוב לראשון ורוורס קשור בד״כ למנגנון המצמד.
יכול להיות שיש בעיה סדרתית. ומה תעשו אם עוד כמה חודשים זה עדיין לא יהיה תקין? או כשתבקשו תיקון באחריות של המצמד ויאמרו לכם שזה בגלל הנהג החדש?
אני לא הייתי מקבל את הרכב ככה. אם זה היה רכב שלי הייתי אומרהשאם הם רוצים שיושיבו עבד שלהם שיושיב את הגגשים במקום.

אסף.

NRG
27-01-15, 08:35
על פניו ועל פי העובדות כפי שכתובות נשמע סיפור הזוי לחלוטין

Sent from my iPhone using Tapatalkהא

דרור ברלי
27-01-15, 08:53
לחלוטין לא מתקבל.
בטח לא בסובארו.
גם לא בדאצ'יה.
יודע מה? גם לא בשום רכב חדש.
גיר ידני אמור להיות אמין ונטול שיגועים. זו אחת הסיבות לבחור בידני.

צריך לטפל בזה עכשיו, ברגע זה ממש - ולא בעוד חודשיים-שלושה-חצי שנה.
תעדכן בהתהפתחויות - במיוחד אם ימשיכו לנסות למרוח אותך.

sam1g
27-01-15, 10:46
נו באמת עודד
זה אפילו גרוע יותר מרועי וה G or G or A... !

OFF-RoaD
27-01-15, 11:16
דיברנו הבוקר שוב עם הנציג המוסר "תוך עשרת אלפים קילומטר גג זה יסתדר" (במסירה היה 400).
פנינו למנהל הטכני שלהם, והוא אמור לחזור אלינו...
יש כיוון למה יכולה להיות הבעיה? והפתרון? החלפת גיר קומפלט?

כמובן שכל השיחות מוקלטות...

polar bear
27-01-15, 11:24
לבקש אוטו אחר.

asafk
27-01-15, 11:28
קיבלת מוצר לא תקין. מה אתה עושה? מחזיר לחנות שיתקנו או יחליפו. לא מחפש את מקור התקלה ולא לומד לתקן לבד.

אסף.

- - - Updated - - -

עוד דבר. באיזה סוכנות מדובר? אני רוצה להתקשר ולהתעניין בסובארו חדשה. ״אבל אמרו לי שיש חריקות בגיר בשנה הראשונה. זה באמת ככה? ״....

אסף.

רועיג
27-01-15, 11:38
מקרה דומה אירע לחבר שלפני שנתיים הוציא bmw 135m חדשה מהחברה, ובמעמד המסירה הבחין שלא ניתן לשלב מידית ההילוכים לטיפטרוניק ולברור ידנית, , אלא רק מהבורר הילוכים שבהגה.
הנציג שמסר את הרכב הסביר שככה זה אמור להיות, וכך החבר נסע ברכב 3 חודשים, עד שבמקרה נתקל ברכב זהה שבו כן ניתן לבצע את ההעברה מידית הטיפטרוניק.
העניין הועבר לטיפול עו״ד, החברה החליפה את החלק התקול, ואף פיצתה אותו על הבזיון.
הייתי מציע שתבדוק ברכב נוסף האם הבעיה מוכרת, וגם אם כן, הייתי דורש טיפול עומק, אפילו של החלפת הגיר קומפלט.
לא יתכן שהוראות היצרן הן סע 10,000 קמ עד שהבעיה תעבור.

Sent from my iPhone using Tapatalk

GodsFather
27-01-15, 11:43
ברצינות עכשיו - לא הייתי מוכן להוציא את הרכב מהסוכנות אחרי הסבר כזה.

זה בטח לא נאמר לכם במעמד המכירה/רכישה, נכון ?

אין שום כוכבית בשום מסמך שמרשה להם, נכון ?

לא נוסע מטר עם הרכב, אומר להם שיבואו לקחת אותו ויביאו אחר - תקין.

וכמובן מפרסם את זה בכל מקום אפשרי, למשל על העמוד הראשי שלהם בפייסוש...

כותרת אפשרית - "עם היפות שלי מעביר הילוכים בסובארו כי הנציג אמר"

asafk
27-01-15, 11:58
וואלה רעיון. תמונה על בוקים. גלגלים מסתובבים. ילדים באוטו. מעבירים את העשרת אלפים קילומטר הראשונים לפי הוראות היבואן. ולהעלות בדף הבית של סובארו העולמית....

אסף.

OFF-RoaD
27-01-15, 12:47
הרכב נרכש דרך הסוכנות בת"א, ונמסר במגרש הראשי שלהם בגלילות.
אני מחכה לשמוע מה אומר המנהל הטכני, לפני שאעשה צעדים חריגים... בכל אופן, מטרת השרשור הייתה לבדוק האם מדובר במשהו נפוץ או שזה "לימון" (400 ק"מ, עוד נשמע הגיוני. עשרת אלפים, ממש ממש לא).
אם הם לא יתנו תשובה מספקת, נטפל באמצעים שהוצעו כאן למעלה

חנן-ג'יפולוג
27-01-15, 12:51
כמו במתכון של אוכל מרוקאי: קודם כל תירגעי...

צריך להבין בדיוק במה מדובר.
בכל רכב ידני יתכן מצב שבו יש שן מול שן בגג"ש של הרוורס, ואז ההילוך לא ישתלב.
במצב כזה צריך לחזור לניוטרל, לשחרר מצמד, ללחוץ מצמד ולנסות שנית.
זה בד"כ גם מוסבר היטב בספר הנהג.

אם זה קורה כל הזמן, זה לא תקין.
אם זה קורה, נגיד, אחת לעשר פעמים, זה בגדר הסביר, ותקין. זו המכניקה.

ואם זה המצב, אז הבעייה היחידה שאני מוצא כאן, זה ההסבר המצ'וקמק של גלגלי שיניים מתרגלים. הם לא יתרגלו, וזה בסדר.

בנוסף, בגירים ידניים שבהם הרוורס לא מסונכרן (יש גם כאלה עם סינכרון), צריך להמתין כשתיים-שלוש שניות עם מצמד לחוץ עד שמנסים לשלב רוורס, או לחילופין לשלב קודם להילוך קדמי כפי שהוצע לך.
זה נותן לגלגלי השיניים בגיר זמן להיעצר ומונע חריקה של גלגלי שיניים.

עמישראל שכח מה זה תפעול של גיר ידני.

OFF-RoaD
27-01-15, 12:54
אז קודם כל, אנחנו עם רכבים ידניים במשפחה מאז שאני זוכר את עצמי. אבא מורה לנהיגה, אז אין אוטומט, וטוב שכך. תופעה כזו עוד לא הייתה...

אז זה קורה כל הזמן, גם אם לפני רגע נסעתי רברס והוצאתי לניוטרל, והפתרון היחיד שעוזר, וניסיתי את רוב מה שהצעת אני חושב, הוא ההילוך השני (ולא אחר. בדקתי)

חנן-ג'יפולוג
27-01-15, 13:07
אני לא מכיר רכב עם גיר ידני שזה לא קורה בו.
שוב, אם זה קורה בתכיפות גדולה מדי, זו תקלה.

הפתרון של ההילוך הקדמי הוא למניעת חריקה.
בשביל לפתור מצב של שן מול שן, צריך לשחרר דוושת מצמד וללחוץ שוב.
לפעמים גם שילוב להילוך קדמי יפתור, אבל זה הפתרון הפחות מוצלח, כי אתה כן רוצה שגלגלי השיניים יסתובבו ויעצרו במקום מוצלח יותר.

4by4
27-01-15, 17:35
אני זוכר שאבא שלי היה מביא מכוניות אספנות (אבל לא הקטע המגניב והקלאסי) עם גיר ידני. ובחיים, גם במכוניות הענתיקות האלו, לא היה בעיה להעביר הילוכים או לשלב לרברס.
אז המלצה שלי זה שתמתין לתשובת הכסת"ח של המנהל הטכני או איך שלא קוראים לו. ואחרי שהוא גם יערבב אותך,
תשלח להם מכתב מעו"ד. כל מה שאתה צריך זה מכתב ותאמין לי שהכל יסתדר ויקראו לך להחלפה/שיפוץ/תיקון/כל ווריאציה פרקטית שתתקן לך את התקלה הזאת.

חנן-ג'יפולוג
27-01-15, 19:00
RTFM

NRG
27-01-15, 19:36
[emoji106][emoji106][emoji106] יפה, סימוכין.
אז אולי קצת הגזמנו עם התגובות...

Sent from my iPhone using Tapatalkהא

יובל48
27-01-15, 20:06
אמר שצריך להעביר להילוך שני ולא לניוטרל,כדי להתגבר על הבעייה .
ההנחיה שחנן הביא נמצאת, כנראה,בכל בכל ספר נהג, לכל רכב ידני.

klam
27-01-15, 20:31
בהנחיות מדובר על קושי מסוים בהעברת הילוכים.
לא על מחסום בלתי אפשרי, תמידי, בכל מצב, כפי שתואר.
מעבר לזאת - התופעה אינה מוזכרת כלל בדיונים על הרכב בארץ ובחו"ל.

דרור ברלי
28-01-15, 08:38
ההערה שחנן צירף נמצאת בכל ספר רכב. אין ספרי רכב נפרדים לידני ולאוטומטי.

גם בכל הג'יפים שהיו לי, כשהיה להם קצת קר בבוקר אחרי השינה (בעיקר בחורף), ההילוכים נכנסו קצת קשה במשך כמה שניות עד שהשמן שוטף את גלגלי השיניים למלוא היקפם, נכנס לכל פינה, מנקה אותם קצת והם מתחממים.
רוורס לא נכנס? קורה לפעמים גם בסופה שלי. פעם בכמה שבועות. קלאץ', ניוטרל, שוב קלאץ', רוורס. נכנס כמו גדול. בדיוק כפי שחנן מתאר וכתוב בספר הרכב של מכונית חדשה. אממה, הסופה שלי בת 20 אז מותר לה.

אבל כאן זה אוטו חדש מהשקית ומתוארת תקלה עקבית - רוורס לא נכנס מבלי שהמוט יבקר קודם בהילוך שני. זה כן מוזר. זו תופעה שלא צריכה להיות בכלל וזו גם תגובה ישראלית אופיינית של אנשי שירות שמורחים/מנפנפים את הלקוח כדי שלא יפריע להם לשתות קפה ולשחק בטלפון.

לא התקלה בגיר מעצבנת אותי (כי התקלה ברת תיקון), אלא הגישה המקוממת של מחלקת השירות של היבואן. לא עונים ככה ללקוח שהשכיב לפני כמה ימים 130,000 שקל על אוטו. במיוחד אוטו שיש לו מוניטין של אמינות.

כפי שאמרתי בתגובה קודמת - תעדכן מה קורה ואם הבעיה לא נפתרת, שלח לי ה"פ.

klam
28-01-15, 10:11
אגבנ מוניטין של אמינות: השרשורים באוסטרליה מדווחים ללא הרף על בעיה של אכילת שמן ב XV. רינגים דפוקים במקור ופתיחות מנוע במסגרת האחריות!
החברה עדיין לא לוקחת אחריות כוללת בצורת ריקול. שים לב!

asafk
28-01-15, 10:48
ועל תקלות בסעפת היניקה לא מתלוננים שם?

אסף.

yes1952
28-01-15, 10:50
לדעתי
צור קשר עם שמיל ותטפל בזה מיד דרכו
תתייעץ עמו לגבי דרישה קבלת רכב חדש מיידית
כל יום שעובר זה לרעתך

talw
28-01-15, 12:18
שכחתם את ה"אלפא רומאו" של פעם ,שבכדי להכניס לראשון בעמידה צריך קודם כל "לתקוע" לשני?-מין פיצ'ר מובנה במכוניות שלהם.
יש לי חבר טוב שעדיין לא יצא לו ההרגל הזה,וכל הכנסה לראשון ,ולא משנה באיזה כלי רכב ידני הוא נוהג,עדיין הוא עובר דרך השני.-לא עובר לו ההרגל.
אבל זה היה פעם ...היום קשה לקבל את זה.

חנן-ג'יפולוג
28-01-15, 12:30
זה לא עניין של פעם ולא עניין של רכב מיושן.
באיי30 2013 שלי, שהוא עם רוורס מסונכרן, אני משלב ישר לרוורס.
בספייסטאר 2013 של טלי, בהיילקס 95 שלי ובאיי10 2015, שהרוורס לא מסונכרן בהם, אני משלב קודם להילוך קדמי, או ממתין מעט עם דוושת מצמד לחוצה עד שהגג"שים יעצרו.
בכל אלה קורה לעתים שהרוורס לא משתלב. בלא מסונכרנים שבהם, אם אני לא נוקט באמצעים שציינתי למעלה, הרוורס חורק.

shaypaj
28-01-15, 12:52
כדאי שתשים קצת טחינה שלא יהיה יבש כי מכרו לך חרטה בפיתה שעלתה לך לא מעט... אם "טעים" לך אז תחכה אם לא אז אני אישית הייתי מחזיר את הרכב.
אני לא נתקלתי בתופעה כזאת שהיא קבועה גם לא בטנדרים של עבודה שהיו שבורים לגמרי ובכלל במכוניות חדשות ופרטיות. והתשובות שקיבלת נשמע כמו משפטים מסרט בורקס...

GodsFather
28-01-15, 13:14
אני חושב שהמסר לבחור ברור, הוא יעדכן לכשיוכל.

OFF-RoaD
28-01-15, 17:56
תודה לכולם על העצות וההצעות.
מחכים לשמוע מהמנהל הטכני של היבואן, אעדכן כשיהיה מה.

שולץ האיום
28-01-15, 18:13
כדאי שתשים קצת טחינה שלא יהיה יבש כי מכרו לך חרטה בפיתה שעלתה לך לא מעט... אם "טעים" לך אז תחכה אם לא אז אני אישית הייתי מחזיר את הרכב.
אני לא נתקלתי בתופעה כזאת שהיא קבועה גם לא בטנדרים של עבודה שהיו שבורים לגמרי ובכלל במכוניות חדשות ופרטיות. והתשובות שקיבלת נשמע כמו משפטים מסרט בורקס...

היית מחזיר את הרכב?
אתה לא יכול. גם בתקלות (בהנחה שזאת תקלה) הרבה יותר גדולות.

וחוץ מזה, לאט לאט חברים, לנשום עמוק.

שולץ האיום
28-01-15, 18:20
אני זוכר שאבא שלי היה מביא מכוניות אספנות (אבל לא הקטע המגניב והקלאסי) עם גיר ידני. ובחיים, גם במכוניות הענתיקות האלו, לא היה בעיה להעביר הילוכים או לשלב לרברס.
אז המלצה שלי זה שתמתין לתשובת הכסת"ח של המנהל הטכני או איך שלא קוראים לו. ואחרי שהוא גם יערבב אותך,
תשלח להם מכתב מעו"ד. כל מה שאתה צריך זה מכתב ותאמין לי שהכל יסתדר ויקראו לך להחלפה/שיפוץ/תיקון/כל ווריאציה פרקטית שתתקן לך את התקלה הזאת.

אתה בטוח שהיית רוצה שמישהו שם יפתח לך ויתעסק עם הגיר?גיר חדש.
צריך להבין מה הבעיה קודם ולהמשיך משם. פתיחת הגיר זה הדבר האחרון שהייתי רוצה, אם המצב כזה גרוע אז החלפה בחדש, בתוספת פיצוי מכובד בסגנון טיפולים,פינוקים וכו.
בכל מקרה, הכל בגישה חיובית.
האמן לי, אתה לא אוצה להתחיל לשלוח מכתבי עוהד . אפשר בדכ לפתור את יופי עם גישה חיובית והגיון בריא.
עצבים או איומים לא תורמים דבר, עדיף להיות חכם, לא צודק

שולץ האיום
28-01-15, 18:26
דיברנו הבוקר שוב עם הנציג המוסר "תוך עשרת אלפים קילומטר גג זה יסתדר" (במסירה היה 400).
פנינו למנהל הטכני שלהם, והוא אמור לחזור אלינו...
יש כיוון למה יכולה להיות הבעיה? והפתרון? החלפת גיר קומפלט?

כמובן שכל השיחות מוקלטות...

מזל טוב
תהנו ותתחדשו.

שאלה קטנה, הרכב נמסר עם 400 קילומטר?

OFF-RoaD
28-01-15, 18:56
מזל טוב
תהנו ותתחדשו.

שאלה קטנה, הרכב נמסר עם 400 קילומטר?
לא. נמסר עם 8. הכוונה הייתה שבמסירה הנציג אמר שתוך 400 ק"מ זה יעלם. הדרך הביתה לאילת סגרה את הפינה.

4by4
28-01-15, 19:05
אתה בטוח שהיית רוצה שמישהו שם יפתח לך ויתעסק עם הגיר?גיר חדש.
צריך להבין מה הבעיה קודם ולהמשיך משם. פתיחת הגיר זה הדבר האחרון שהייתי רוצה, אם המצב כזה גרוע אז החלפה בחדש, בתוספת פיצוי מכובד בסגנון טיפולים,פינוקים וכו.
בכל מקרה, הכל בגישה חיובית.
האמן לי, אתה לא אוצה להתחיל לשלוח מכתבי עוהד . אפשר בדכ לפתור את יופי עם גישה חיובית והגיון בריא.
עצבים או איומים לא תורמים דבר, עדיף להיות חכם, לא צודק

דבר ראשון ברוך הבא לישראל, היית אומר שאתה תייר היינו מתייחסים אחרת D: . עכשיו, אני יודע שאתה לא פות"ש אבל אני אתייחס להודעה שלך כאילו אתה כן - רק בשביל להעביר את הנקודה.
דבר שני, איפה אתה רואה שרשמתי לך לפתוח גיר? אמרתי לך לשלוח מכתב ותראה איך התקלה מסתדרת. מכל סיבה שהיא, בין אם זה החלפה קומלפט של מה שלא בסדר ובין אם זה תיקון.
ודבר שלישי ואחרון (שקשור לדבר הראשון). פה בישראל, אצל חברות הרכב הגדולות/שוכרים ומוסכים מורשים, שום דבר לא יטופל עם חיוכים. אם רואים שאפשר לערבב ולדרוך על לקוח זה מה שיעשו עד שיראו שהוא רציני (קרי, שיטת מצליח). אם אתה רוצה להיות נאיבי ולהאמין אחרת, מאחל לך בהצלחה (לא ציני, רציני לגמרי). אה וכמובן תשכח מכל הקטע של "פינוקים". אתה לא בספא וזה שהיית נחמד לפקידה לא ייתן לך כלום.

עכשיו, זאת רק דעתי האישית ומנסיוני האישי. מקווה שככה או ככה הכל יסתדר לך לטובה. אני בעדך כמובן..

שולץ האיום
28-01-15, 19:26
דבר ראשון ברוך הבא לישראל, היית אומר שאתה תייר היינו מתייחסים אחרת D: . עכשיו, אני יודע שאתה לא פות"ש אבל אני אתייחס להודעה שלך כאילו אתה כן - רק בשביל להעביר את הנקודה.
דבר שני, איפה אתה רואה שרשמתי לך לפתוח גיר? אמרתי לך לשלוח מכתב ותראה איך התקלה מסתדרת. מכל סיבה שהיא, בין אם זה החלפה קומלפט של מה שלא בסדר ובין אם זה תיקון.
ודבר שלישי ואחרון (שקשור לדבר הראשון). פה בישראל, אצל חברות הרכב הגדולות/שוכרים ומוסכים מורשים, שום דבר לא יטופל עם חיוכים. אם רואים שאפשר לערבב ולדרוך על לקוח זה מה שיעשו עד שיראו שהוא רציני (קרי, שיטת מצליח). אם אתה רוצה להיות נאיבי ולהאמין אחרת, מאחל לך בהצלחה (לא ציני, רציני לגמרי). אה וכמובן תשכח מכל הקטע של "פינוקים". אתה לא בספא וזה שהיית נחמד לפקידה לא ייתן לך כלום.

עכשיו, זאת רק דעתי האישית ומנסיוני האישי. מקווה שככה או ככה הכל יסתדר לך לטובה. אני בעדך כמובן..

חבר,
ברוך הבא לישראל מפתה אותי לפתוח איתך דיון אחר, משהו בסגנון השינוי מתחיל מתוכנו אבל עזוב, בוא ניגש לעניין:
1. להיות חיובי לא אומר להיות טיפש או נאיבי
2. מהנסיון שלי בנושא הזה, ויש לי מעט נסיון, אפשר להגיע להסדר טוב מאוד בגישה חכמה ובדכ וביצירת קשר עם בעלי תפקיד מסויימים.
3. להערכתי, שליחת מכתב מעוהד לא תשיג לך טוב יותר (במקרה הטוב) מההצעה שלי.

אבל זה בסדר, העיקר שאתה מוכן לקרב....כי כולם פה מערבבים ודורכים וגנבים, זה בסדר, אתה בלי לשים לב מתדלק את זה.
4. פינוקים - במקרה מסויים שלי, חוץ מכמה טיפולים בחינם, קיבלתי טיפול פוליש ווקס מקצועי לאחר שנתיים, כאשר לקחו והחזירו את הרכב כשהזמנתי את ההטבה.

תתקדם קצת. לא חייבים לריב עם כולם.

OFF-RoaD
28-01-15, 20:10
טוב,
הערב התקשר המנהל הטכני של אזור דרום של יפנאוטו, אחרי שהושארה אצלו פניה לשירות.
היה מאוד נחמד וענייני, הסכים שהמצב ממש לא תקין ושהמוסר דיבר שטויות, והבטיח לפתור את הבעיה.
מחר על הבוקר הרכב במוסך אחרי תיאום שלו מולם, אעדכן כשיהיה עוד מידע.

שולץ האיום
28-01-15, 20:53
טוב,
הערב התקשר המנהל הטכני של אזור דרום של יפנאוטו, אחרי שהושארה אצלו פניה לשירות.
היה מאוד נחמד וענייני, הסכים שהמצב ממש לא תקין ושהמוסר דיבר שטויות, והבטיח לפתור את הבעיה.
מחר על הבוקר הרכב במוסך אחרי תיאום שלו מולם, אעדכן כשיהיה עוד מידע.

יפה
זה מתחיל טוב, בדרך הנכונה ובלי חליפת האיומים.
הוא שאמרתי.
בכל מקרה, חוץ מהטיפול שיוצע ומקווה שיהיה לשביעות רצונך, מגיע לך פיצוי על אי הנעימות. תבקש זאת.
בהצלחה.

שולץ האיום
10-02-15, 09:27
נו ?
תשתף אותנו, מה נסגר ?
חשוב במיוחד לכל אלה שלבשו חליפות איומים,ניפחו את החזה,הבליטו וריד בראש, השחיזו סכינים, פנו לעוה"ד, תככנו לעלות לירושליים בשיירה, לזרוק את המפתחות בסוכנות, להתראיין לחדשות 10, להתקין שלט על האוטו - "קניתי סובארו ואכלתי אותה בגדול".

איך פתרו את הבעיה ? איזה פיצוי קיבלת ?

OFF-RoaD
10-02-15, 09:33
צודק.
כרגע לא באמת נסגר.
הבעיה תועדה אצלם, והרכב עבר להתקנת דוושות ואישור רישוי לעבודה, פשוט כי אי אפשר לדחות זאת יותר.
לכשיחזור, אם לא ישתפר, הבעיה תיפתר במוסך.
הם מודעים לבעיה, ומתועד שהרכב הגיע כך ושאין לכך שום קשר לעבודתו.

boaz avrahami
10-02-15, 09:52
מישהו חשב לחבוש חליפת איומים מול ברזילי [emoji30]

שיחשוב שוב

-->