PDA

צפייה בגרסה מלאה : שחזור מחבר חיבור מהיר בצינור דלק

איל מ
06-02-15, 12:13
ובכן מסתבר שפלסטיק הוא לא חומר שמזדקן בקלות.
הרכב - דיסקברי 2 2004
מדובר במחבר מהיר של צינור הזנת הדלק המגיע מכיוון מיכל הדלק לווסת. חלק הפלסטיק של החיבור המהיר נפח את נשמתו והצינור נשלף החוצה. צינור חדש אין במלאי והמחירים לא הגיוניים (בין 1500 ל3500 ש"ח לצינור, תלוי בדגם).
נשאלת השאלה האם מישהו מכיר אופציה להחליף רק את החיבור המהיר או לשפצו.

זה הצינור (חלק מס' 1 שזה בעצם שני צינורות אבל לא ניתן לקנות בנפרד), הקצה עם המחבר מסומן בעיגול אדום.
95766

מתחבר לווסת לחלק המוקף בעיגול בנוסף, ניתן לראות בתמונה האחרונה מחבר מהיר נוסף (דומה למחברים של צינורות קולר הגיר) שהוא ממש דומה למחבר שכשל אבל הוא בקוטר גדול יותר (הולך לקולר סולר):
95767

הנה תמונה של המחבר (השחור) כשהוא תקין ומולבש על הניפל (בתמונה הניפל מפורק מהווסת):
95768

חשבתי לנסות לחתוך את הצינור (גומי) ולנסות להלביש אותו על הניפל של ווסת הסולר אבל מדובר בלחצים גבוהים (לדעתי) שמייצרת המשאבה והניפל לא מאפשר הלבשה מעבר לחלק המעובה (לא מיועד לקבל צינור בלי מחבר) ולכן חושש שהצינור יעוף תו"כ נסיעה (כבר איבדתי חצי מיכל סולר על הכשל הקודם :().
אופציה אחרונה היא לפרק את הניפל וללכת למישהו שמתעסק עם צינורות שיעשה לו עין או ניפל רגיל אבל אני עדיין מודאג מהלחצים (הצינורות שללא מחבר מהיר לחוצים במכונה ולא מחוברים עם באנדים).

בקיצור בעדיפות ראשונה שחזור המחבר, אם אי אפשר אז דעתכם האם יחזיק עם באנד.
בכל מקרה אשמח להמלצות למי שיכול לעשות כל אחת מהעבודות. (אזור המרכז).

אמיר ב.א
06-02-15, 13:16
חפש כאן ... עשיתי לך כבר חצי עבודה ,

אני חושב שתמצא יותר זול :

http://www.landroverworkshop.com/diagrams/engine/td5/injector,-pipes-filter_53221#14

איל מ
06-02-15, 14:08
מכיר ושם חיפשתי בהתחלה (למרות שבאתר הזה ספציפית אין את מה שאני צריך (wjp500070) אלא משהו קרוב שיש בדיפנדר (wjp500090) או לחילופין של דגם ישן עם מעט שוני).
גם ככה באתרים באנגליה המחירים הם סביב ה-800 ש"ח, או אם קצת יותר זול (לא הרבה) של חברות שאני לא ממש מעוניין לשים ברכב את החלפים שלהם (רמז- מגיע עם לוגו כחול).
באיביי ארה"ב לא מצאתי (בד"כ הם יותר זולים).
עדיין מתעניין באופציה של להחליף רק את קצה הצינור או להחליף לפטנט אחר (ונראה לי שכבר אלך על פרוייקט של החלפת כל המחברים המהירים באוטו, כולל של קולר הגיר, לפני שהם גם יחליטו שהם מתייבשים ומתפוקקים).
בכל מקרה תודה.

אמיר ב.א
06-02-15, 14:44
כשעשיתי פרוייקט דומה בדיפנדר ,
חיפשתי מקום שהיה מוכן להתעסק בלייצר צינורות ,(ממילא כבר היו בני 20 שנה)

ייצרתי מחדש צינורות לשמן הגה (לחץ גבוה) , ולשמן גיר.

לייצר אותם מקומית היה הרבה יותר זול מאשר להזמין חדשים (גם באינטרנט)

לא יודע מאיפה אתה , אבל יש בקריות כאלה , ובאיזור תעשיה ליד ג'קי בת"א

ukiuki
06-02-15, 18:25
אם לא תמצא פיתרון לחלק חדש
ניתן לדעתי לחבר את צינור הגומי עם חיזוק של בנד, לא הפיתרון האופטימלי אבל עובד אצלי בפאג'רו.
לדעתי עם קצת שיכנוע הצינור יעלה גם על החלק הבולט.

tooshey
06-02-15, 19:00
גש לאלי מטכנוצינור.בפינת פסאז יצחק שדה מספר 34.תל אביב.
פתר לי הרבה בעיות מהסוג הזה.
מקצוען בתחום הצנרת.

בברכה,טושי

amit1
06-02-15, 21:10
מצטרף להמלצה. בנוסף בדוק במרכז הצנרת בסוף רחוב הרצל בת"א.

אמנון
06-02-15, 23:49
מצטרף להמלצה על מרכז הצנרת, מעדיף אותם בהרבה על טכנו צינור.

amit1
08-02-15, 17:33
בנוסף בדוק באיביי

amit1
24-02-15, 20:58
יש חדש? נשמח לעידכון. ..

איל מ
25-02-15, 10:50
אין הרבה התקדמות.
מסתבר שהצינור אינו ממתכת אלא מפלסטיק קשיח ומצופה גומי.
מכאן יש 4 אופציות:
1. חיתוך המחבר ושימוש בצינור גומי קצר עם באנדים (לא מתלהב).
2. החלפת כל הצינור בצינור גומי/מתכת אצל עסק לצינורות (לא בטוח שיצא זול).
3. מציאת מחבר זהה (למשל מהצינור הקצר שמשתפשף בשלדה ליד המיכל דלק והרבה מחליפים וזורקים) וחיבור שלו באילתור (לא מתלהב).
4. חדש מאנגליה (לא זול בהרבה ממה שיש בחברת המזרח- עולה 120 פאונד לפני משלוח וזו חבילה גדולה).

הוזמן מאנגליה דרך אורן שמוכר ח"ח בארץ.

amit1
25-02-15, 16:06
תודה על העדכון לדעתי נהגת בחוכמה. אורן על הכיפק.

קונסטון
14-03-15, 08:09
האם ידוע באם יש אטם מתחת לפח השחור
נזילת סולר מהחלק הקדמי
96630
96630

-->