PDA

צפייה בגרסה מלאה : תימחור גיפ

ronbs
09-02-15, 12:51
ש לי בעיה איך לתמחר רכב
אני מחפש גיפ קצר משנות השבעים 2200 סמ"ק וכבר ראיתי מספר גיפים
אני מבין כמובן שמחיר הרכב נקבע לפי מצב הרכב
מה המחיר הממוצע של גיפ מודל 72 במצב טוב, הגיפ עבר שיפוץ מקיף לפני כ 4 שנים שילדה ובודי במצב טוב (הבודי פורק מהשילדה) זקוק לקצת תיקוני פחחות בכנפים, מצב מכני טוב
זקוק ל 5 צמיגים חדשים, קשת, חגורות בטיחות, ריפוד מושבים וסגירת ברזנט
בקיצור הגיפ במצב טוב אני הערכתי שצריך השקעה של כ 12,000 ש"ח ללא פחחות שכרגע לא דחופה
מה דעתכם, על מחיר מומלץ?
אני התרשמתי ממש טוב מהגיפ , הבעיה שהמחיר ממש גבוה מעבר לתקציב שלי
תודה,
רון

Saar
09-02-15, 13:00
למה 2200?
בשביל ממוצע אתה צריך נתונים על מכירת מספר רכבים. כמה רכבים כמו שאתה מתאר נמכרו לדעתך בתקופה האחרונה? :)
המחיר הוא מה שאתה מוכן לשלם והמוכר מוכן לקבל. אין כאן ממוצע, אם הערכת תיקונים ב 12K ש"ח, כנראה תיפרד מבערך 20K ש"ח או קצת יותר על תיקונים, כי תמיד יש משהו שלא ראית, ותמיד כשעושים משהו, כבר מתקנים עוד משהו "על הדרך".

אני , באופן אישי, לא רואה סיבה לקנות רכב כזה עם מנוע 2200, אלא אם אתה מחפש את זה ממניעי אספנות (לא רישיון אספנות, אלא רוצה לאסוף רכב כזה)
היום, גם CJ עם מנוע 4200 הוא אספנות והוא עדיף בכל פרמטר (גם במחיר)

מוני אורבך
09-02-15, 13:26
המחיר הוא כמה שהבחור רוצה, וכמה שאתה מוכן להשקיע.
אם תגיעו לעמק השווה, יש עיסקה.
אם לא, כנראה שהוא לא רצה להפרד מהגרוטאה ואתה לא היית מוכן להשקיע מספיק.
מחירון אין, וגם לא היה רלוונטי אם היה, הרכבים הללו מאוד מאוד רחוקים מהמקור.
לצרכי מיקוח אתה יכול להביא דוגמאות של רכבים כאלו ובכמה נמכרו, או עד כמה הם מבוקשים.

אני יכול להוסיף שמנועי ה 2200 הם לא הטובים שבמנועים שגיפ התהדר בהם (בלשון המעטה)
גם לא אמינים גם חלשים וגם שותים דלק (לא פחות מה 4200).
4200 טוב מהם בכל פרמטר אפשרי (מלבד אולי משקל)

ronbs
09-02-15, 14:26
השתכנעתי
יש קצרים אספנות עם מנועי 4200?

מוני אורבך
09-02-15, 15:08
בוודאי..

CJ5 עם מנוע 4200 (די נדיר) הוא הכי קצר 70 אינץ אני חושב. לטעמי קטן מדי
CJ7 עם מנוע 4200 גם נדיר בארץ (לי יש אחד) בסיס גלגלים 90 אינץ. עם הפרופורציות הכי יפות וסקסיות (לטעמי וטעם רבים אחרים)
CJ6 שקיצרו לו את האחורים (אבל בסיס הגלגלים יותר גדול 100 אינץ קרי הפרופורציה אינה כמו הקצרים) הכי מצוי
CJ8 שקיצרו לו את האחורים (או שבא כך במקור כמו סופה קצרה) אבל שוב בסיס הגלגלים 100 אינץ יש הרבה כאלו.

זיו
10-02-15, 20:09
בוודאי..

CJ5 עם מנוע 4200 (די נדיר) הוא הכי קצר 70 אינץ אני חושב. לטעמי קטן מדי
CJ7 עם מנוע 4200 גם נדיר בארץ (לי יש אחד) בסיס גלגלים 90 אינץ. עם הפרופורציות הכי יפות וסקסיות (לטעמי וטעם רבים אחרים)
CJ6 שקיצרו לו את האחורים (אבל בסיס הגלגלים יותר גדול 100 אינץ קרי הפרופורציה אינה כמו הקצרים) הכי מצוי
CJ8 שקיצרו לו את האחורים (או שבא כך במקור כמו סופה קצרה) אבל שוב בסיס הגלגלים 100 אינץ יש הרבה כאלו.

סתם למען הדיוק ההיסטורי (לא שזה ממש עקרוני, אבל אולי מישהו יקרא את השירשור וירצה לדעת את המידות האמיתיות):
cj-5 מהדגמים המוקדמים בסיס גלגלים 81
cj-6 מהדגמים המוקדמים בסיס גלגלים 101
cj-5 מהדגמים המאוחרים (מנועי 6 / 8) בסיס גלגלים 83.5
cj-7 בסיס גלגלים 93.5

לגבי ענייני אמינות מנועי 4 צילינדר וצריכת הדלק שלהם, לא הייתי ממהר להשוות למנועי 232 או 258 :)
כל השאר זה כבר עניין של טעם אישי, אז נעזוב.

YoavR
10-02-15, 22:05
סתם למען הדיוק ההיסטורי (לא שזה ממש עקרוני, אבל אולי מישהו יקרא את השירשור וירצה לדעת את המידות האמיתיות):
cj-5 מהדגמים המוקדמים בסיס גלגלים 81
cj-6 מהדגמים המוקדמים בסיס גלגלים 101
cj-5 מהדגמים המאוחרים (מנועי 6 / 8) בסיס גלגלים 83.5
cj-7 בסיס גלגלים 93.5

לגבי ענייני אמינות מנועי 4 צילינדר וצריכת הדלק שלהם, לא הייתי ממהר להשוות למנועי 232 או 258 :)
כל השאר זה כבר עניין של טעם אישי, אז נעזוב.

אם כבר דיוק אז לCJ6 אין אחוריים לקצר. זהו CJ5 מוארך בחצי מטר בין הסרנים (כמו שזיו ידידי פרט). המרחק בין הסרן האחורי לפגוש האחורי זהה.
ה CJ6 שמוני מדבר עליו הוא הסיקס הישראלי הנפוץ. קל להבדילו ע״י מפתח הדלת הרחב כמו של ה CJ7 ושאר הג׳יפים שבאו אחריו. להבדיל מפרופיל ה S האופייני של ה CJ5/6.

אני עם מנוע 2200 כבר 15 שנה ועשרות אלפי ק״מ (לדעתי המנוע בכלל מקורי של הרכב) ללא בעיות מיוחדות.
זה מנוע נהדר עם המון אופי. יחד עם זאת, אם אתה מצליח לשים את היד על CJ5 עם מנוע 6 צלינדר - לא הייתי חושב פעמיים.

מוני אורבך
11-02-15, 07:59
תודה לכל המתקנים. פעם הייתי יודע בעל פה את כל המידות, היום כבר הזקנתי (-:
חשוב לי להדגיש בעניני מנועים אורכים וכו..
אין "הגיפ הכי טוב שיש" כל הגיפים טובים, הכל ענין של העדפה אישית.
מנוע 2200 הוא טוב כשלעצמו, אבל הרוב אומרים (ובצדק לעניות דעתי) שה 258 הוא המנוע המקורי מוצלח ביותר בסידרת ה CJ.
כנל לגבי האורך. CJ8 הרבה יותר פרקטי בטיולים, במיוחד אם אתה נוסע עם משפחה.
אבל CJ5 עם מנוע 258 הוא טיל בליסטי (בהשוואה לאחרים כן) אבל ממש לא פרקטי.
CJ7 הוא מן פשרה בין השנים, אבל מבחינת הצורה אין שני לו (לדעת רוב האנשים). זו הצורה הקלסית של גיפ.
בקיצור הכול ענין של מה מושך אותך ועל מה אתה מוכן להתפשר, כמו כל דבר בחיים.

moriseven
11-02-15, 09:08
אם כבר דיוק אז לCJ6 אין אחוריים לקצר. זהו CJ5 מוארך בחצי מטר בין הסרנים (כמו שזיו ידידי פרט). המרחק בין הסרן האחורי לפגוש האחורי זהה.
ה CJ6 שמוני מדבר עליו הוא הסיקס הישראלי הנפוץ. קל להבדילו ע״י מפתח הדלת הרחב כמו של ה CJ7 ושאר הג׳יפים שבאו אחריו. להבדיל מפרופיל ה S האופייני של ה CJ5/6.

אני עם מנוע 2200 כבר 15 שנה ועשרות אלפי ק״מ (לדעתי המנוע בכלל מקורי של הרכב) ללא בעיות מיוחדות.
זה מנוע נהדר עם המון אופי. יחד עם זאת, אם אתה מצליח לשים את היד על CJ5 עם מנוע 6 צלינדר - לא הייתי חושב פעמיים.

אז אם כבר דיוק, מפתח דלת של CJ6 הישראלי הוא לא כמו מפתח הדלת של CJ7 שזה מה שנקרא בשפת העם מפתח דלת אמריקאי, אלא מה שנקרא מפתח דלת ישראלית . נכון שהוא לא כמו מפתח ה - S של ה - CJ5.

ronbs
11-02-15, 10:47
תודה,
עזרתם לי הרבה וגרמתם לי אפילו לשנות את דעתי
בגלל שאני חושב לרכוש גיפ שישאר במשפחה שנים רבות אני מעדיף לקנות משהו יותר אמין, זאת אומרת גיפ אספנות קצר עם שילדה סגורה עים מנוע 258
איך מזהים מנוע 258?
מה ההבדל באורך הגוף בין CJ5 לבין CJ6?

לפי מה שקראתי הכי מתאים לי CJ7 אבל הם יקרים ונדירים

דרור ברלי
11-02-15, 11:05
ה-CJ7 יפה וסקסי אבל עדיין קצר מאוד. ההבדל בינו לבין ה-CJ5 לא גדול ופרקטי הוא ממש לא.
אלה לא כלים שאת מעמיס עליהם משפחה וציוד לטיול. מקסימום זוג + צידנית ואוהל.

לצורך השוואה - CJ7 מציע מרחב הטענה וישיבה דומה לסמוראי קצר. CJ5 אפילו קטן יותר....

CJ5 עם מנוע 6 נדיר יותר אצלנו ולדעתי מיוחד יותר, למרות שהפרופורציות שלו קצת מצחיקות (חצי אוטו זה מנוע).

יש יותר כאלה משנים 75-76, אבל שים לב - השילדה שלהם פתוחה ופחות חזקה. מ-1977 ומעלה השילדה סגורה. ב-1978 יוצרה סידרה שלהם במפעל מתמ"ר-חיפה עבור עיריית בית שאן, כולם היו צבועים במקור בחום-קקה דומה לצבע הצבאי. זו היתה הסדרה האחרונה מהרכבה ישראלית. ב-1983 נפסק הייצור שלהם גם בארה"ב. CJ7 המשיכו לייצר עד 1986 כולל.

אל תצפה מג'יפ כזה לאמינות יוצאת דופן - אלה ג'יפים ישנים בני 40-37 שנה עם כל מה שמשתמע. הביצועים המרשימים שלהם (גם בסטנדרטים של היום - המון כוח על אפס משקל = ארנבת על אקסטזי) גילגלו אותם לידיים צעירות ומשתוללות שגרמו להם לטראומות מטורפות. אני יודע - גם אני הייתי כזה וזה היה הג'יפ הראשון שלי.

ועוד דבר - כלים מתוחזקים היטב שהושקעו באהבה רבה (כמו ה-CJ7 של מוני לדוגמה, ועוד כמה שמסתובבים פה) בד"כ לא מועמדים למכירה. במקרה שכן - ואתה יכול להרשות לעצמך - אז לחטוף! גם אם נראה קצת יקר. כי כבר קשה למצוא כאלה, בוודאי לא במצב ממש טוב.

אם אתה נופל על CJ5 מס' 876-646, תמסור לו ד"ש ממני ותדובב אותו שיספר לך איך היה לחיות איתי 4 שנים בין 1990 ל-1994, כמה כסף הוא שתה לי, המנוול, ואיך הוא שיגע אותי.

בכל מקרה - מנועי ה-4 צילינדר בנפח 2.2 נחותים בכל פרמטר ממנועי ה-6 בנפחי 3.8 ו-4.2. המנוע הקטן חלש, לא ממש אמין, שתיין ואיטי.
אני מבין את הנוסטלגיה לג'יפים הצבאיים בלהבלהבלה, אבל אם הג'יפ צריך גם לנסוע - קח אחד עם מנוע 6 בטור בלי שום היסוס.

AvinoamNa
11-02-15, 15:07
דרור, אתה בעצם אומר שעשיתי עסקה טובה כשקניתי את הוואגוניר ממוני ?

ronbs
11-02-15, 15:18
מה שנישאר לחפש בעדיפות CJ7 אספנות
אים מישהו מכיר אשמח לקבל פרטים

דרור ברלי
11-02-15, 19:07
דרור, אתה בעצם אומר שעשיתי עסקה טובה כשקניתי את הוואגוניר ממוני ?

מוני הוא פדנט חולני במובן הטוב של המושג הזה. כל מי שקנה ממנו רכב שטח לא הצטער.
אם לא היה לי רכב שטח שאני מאוד אוהב, אני הייתי קונה את הווגוניר הזה... יש לך משהו לחדש?....

gal rotman
11-02-15, 19:33
http://www.carsforsale.com/used-cars-for-sale/1984-jeep-cj7-chinagrove-nc-251496036
ואז דבר עם
http://ushopsmotors.co.il/
ויש לך cj7 מארץ האפשרויות

דרור ברלי
11-02-15, 19:45
לג'יפ האדום הזה יש מנוע 4 צילינדר 2.5 ליטר....

אם כבר טורחים להביא מאמריקה, מוטב לחפש את אלה שבאו במקור עם מנוע V8.
אז נכון שמנוע ה-304 של AMC הוא לא להיט, אבל תמיד אפשר להחליף אותו בשברולט סמול-בלוק....

asafk
11-02-15, 19:58
כשרואים את המחירים המעט מוגזמים של ג׳יפים בארץ בהחלט נראה הגיוני לייבא ג׳יפ אספנות. זה לא יהיה זול יותר אבל המבחר גדול ובאותו מחיר בוודאות מקבלים בסיס יותר מוצק.

או למצוא cj6 או 8, הרבה יותר נפוץ וזול מסבן.

אסף.

gal rotman
11-02-15, 20:09
לג'יפ האדום הזה יש מנוע 4 צילינדר 2.5 ליטר....

אם כבר טורחים להביא מאמריקה, מוטב לחפש את אלה שבאו במקור עם מנוע V8.
אז נכון שמנוע ה-304 של AMC הוא לא להיט, אבל תמיד אפשר להחליף אותו בשברולט סמול-בלוק....

האדום היה סתם דוגמה כמובן, אבל אני מעריך שהאפשרות ליבא גיפ כזה עם מנוע "איזה שבא לי" גיר אוטומטי וצמיגים 37 במחירים של 50-60K. יאפשרו לעוד רבים להנות מהכלים האלה שעד היום היו נחלתו של ה"בונה ג'יפ" הממוצע.

AvinoamNa
11-02-15, 21:36
מוני הוא פדנט חולני במובן הטוב של המושג הזה. כל מי שקנה ממנו רכב שטח לא הצטער.
אם לא היה לי רכב שטח שאני מאוד אוהב, אני הייתי קונה את הווגוניר הזה... יש לך משהו לחדש?....
אם יש לי מה לחדש?
הרכב מדהים בכל קנה מידה, מיוחד במינו. והאדם שמאחוריו —מוני, מדהים עוד יותר, סבלני לכל שאלה ותהייה. אני לא מעיז לנסות לגלות מה הגבולות של הרכב הזה, כי הוא פשוט משדר שהוא עובר הכל בכזאת קלות.
מדהים לגלות כמה נשמה יכול להיות בתוך מכלול של ברזלים.

דרור ברלי
11-02-15, 21:48
כשרואים את המחירים המעט מוגזמים של ג׳יפים בארץ בהחלט נראה הגיוני לייבא ג׳יפ אספנות. זה לא יהיה זול יותר אבל המבחר גדול ובאותו מחיר בוודאות מקבלים בסיס יותר מוצק.

או למצוא cj6 או 8, הרבה יותר נפוץ וזול מסבן.

אסף.

המבחר באמריקה כמובן גדול, אבל גם שם יש הרבה גרוטאות חלודות. ג'יפים נקיים ושמורים עולים לא מעט. תוסיף הובלה, מיסים למדינת הגנבים וכו' ותגיע לסכומים מבהילים שאני לא בטוח ששווה להשקיע.

asafk
12-02-15, 08:00
ג׳יפ במצב ממש טוב ושמור (לא מצב תצוגה אלא ג׳יפ סטנדרטי ושמור) ממדינות הדרום יעלה בשקלים בין 15 ל20 אלף. תוסיף משלוח ומסים ויש לך סבן במצב טוב ויחסית למצאי בארץ אפילו טוב מאוד, בסביבות 35 עד 50 אלף שקל עם רישוי ונוסע.
לא רע בכלל לדעתי...

ויש זולים יותר, למי שמחפש פרוייקט שיקום מקיף... אבל נראה לי חבל.

אסף.

ronbs
12-02-15, 10:59
להביא גיפ שעולה בארה"ב 25K בארץ אחרי כל העלויות יעלה 70K
לא בטוח ששוה
העלויות הובלה לא משתנות, כך ששוה להביא יותר רכב יקר

ronbs
12-02-15, 11:31
מוני, מוכר את הגיפ?:)

מוני אורבך
12-02-15, 12:00
חבר טוב שלי פעם אמר, לכל דבר יש מחיר..
אז אני לא מוכר, בכל אופן לא במחיר שתרצה לקנותו (-:

דרור ברלי
12-02-15, 12:26
ג׳יפ במצב ממש טוב ושמור (לא מצב תצוגה אלא ג׳יפ סטנדרטי ושמור) ממדינות הדרום יעלה בשקלים בין 15 ל20 אלף. תוסיף משלוח ומסים ויש לך סבן במצב טוב ויחסית למצאי בארץ אפילו טוב מאוד, בסביבות 35 עד 50 אלף שקל עם רישוי ונוסע.
לא רע בכלל לדעתי...

ויש זולים יותר, למי שמחפש פרוייקט שיקום מקיף... אבל נראה לי חבל.

אסף.

איפה ראית CJ5-CJ7 סטנדרטי שמור היטב ב-3,500-5000$?.....

אתמול חיפשתי קצת ברשת וכל אלה עם המנועים הנכונים (258 או V8) שנראים טוב (יפים ושמורים גם אם לא במצב תצוגה, לא חלודים, עם ברזנט מלא במצב מצוין אבל עם מכלולים סטנדרטיים ותיכף אתייחס לזה) מתחילים ב-10,000$ וצפונה לפני התמקחות. על כלים במצב באמת יפה לא מתביישים לדרוש סכומים ממש מבהילים. ראיתי אחד אחרי רסטורציה שלא התביישו לבקש עליו 38,000$ - ג'יפ יפה אבל לא יותר מזה ובסכום כזה באמת לא שווה התייחסות וגם לא את המאמץ שבמיקוח כי הבעלים לא יחתוך 70-80% מהמחיר.

לגבי "מצב סטנדרטי": חלק גדול מהכלים הסטנדרטיים באים עם המכלולים המקוריים שמנסיוננו חלקם ממש לא מרשימים עבור מי שרוצה שהג'יפ גם ייסע בשטח, ו/או בעייתיים לנו מבחינת חלפים:

גלגלים: לא מעט ג'יפים סטנדרטיים מגיעים עם צמיגי 235/75/15. זה קטן לג'יפ CJ וקטן בכל קנה מידה. אז תוסיפו לחשבון החלפת צמיגים ורצוי לעשות את זה כבר באמריקה. שהאוטו יהיה רשום עם 33 כשהוא מגיע לארץ, למרות שאין לי מושג אם זה תופס פה.

סרנים: הסרנים המקוריים במודלים הללו הם צרים. לא להיט. בנוסף - הסרן האחורי המקובל הוא AMC20, זה חרא של סרן בלשון המעטה, שכדי לקזז את בעיית הציריה והפלנג' הנפרדים שלו שכושלים גם בכביש, צריך להשקיע בסט ציריות ONE-PIECE. ועדיין יהיה קשה למצוא לו נעילות וחלפים באופן כללי.
בנוסף - הג'יפים עם מידת צמיג סטנדרטית קטנה מגיעים גם עם יחסי העברה סופיים מאודדדד ארררררוכים.... ניסיתם לנסוע פעם על 3.07:1 או גרוע מזה - 2.73:1?... בארץ הצמיג של ברירת המחדל ב-CJ הוא 31' ועבורו אתם כבר צריכים מינימום 3.31:1 ואם אתם בונים על צמיגי 33 אז לפחות 3.73:1 או 4.10:1.
בקיצור - אין טעם להשקיע בסרנים הישנים והצרים. אז תוסיפו לחשבון שני סרנים רחבים בטווח מחירים נרחב מאוד בין משומשים זולים מפירוק כאן בישראל לבין דנה 44 חדשים, מחוזקים ונעולים עם ציריות כרומולי ויחס העברה מתאים, כמובן יקרים רצח מיצרן בוטיק כמו CURRIE או דיינהטראק. זה שדרוג משמעותי ויקר והוא יקר שבעתיים בישראל ולכן מומלץ לעשות אותו כמובן באמריקה כדי לא לשלם תועפות לפקידוני מדינת הגנבים.

גיר: גיר 3 הילוכים המקורי בג'יפים משנות השבעים ותחילת ה-80 זה ממש לא להיט. הפערים בין ההילוכים מפריעים מאוד בנסיעה ובארץ כבר קשה למצוא חלפים. תמצאו בארץ תחליף ראוי בדמות גיר 4 הילוכים T176 וטרנספר דנה 300 שירדו מסיקס ישראלי חדש יותר או גיר 5 הילוכים של סופה. או שבשוונג של ההשקעה תתקינו כבר באמריקה לפני שהג'יפ מגיע לארץ - גיר 5 הילוכים בהמה עם הילוך ראשון עמוק כמו NV4500 וטרנספר אטלס...

וכן הלאה וכן הלאה. אין סוף להשקעות האפשריות. אבל הבסיס - הג'יפ עצמו, כבר ממש לא זול. ואחרי הובלה ומיסים וכל הזנבות תגיעו לדעתי לסכום של 6 ספרות בשקלים. קחו את זה בחשבון.

boaz avrahami
12-02-15, 12:35
כבר יותר פשוט לקחת בודי ולהלביש על סופה

דרור ברלי
12-02-15, 12:47
כבר יותר פשוט לקחת בודי ולהלביש על סופה

יותר פשוט מזה: רק חזית, מכסה מנוע וכנפיים קדמיות של CJ/ והינה לך סופסיקס. איכות מכנית עדיפה של סופה עם יופי של CJ.

asafk
12-02-15, 15:04
דרור, אתה מחפש באיביי כלים במפרט גבוה. אני מדבר על כלים של אנשים רגילים ומפרט סטנדרטי בלי שיפורים.

אסף.

- - - Updated - - -

יש כאן ברנש שחיפש המון זמן טרנספורטר במחיר סביר ולא מצא. אמרתי לו שיביא מארהב. כולם כמוך הראו לו מודעות ב5000 עד 10000 דולר ואמרו שזה לא יהיה מחיר סביר.
הוא לעומת זאת חיפש בעזרת מקומיים ומצא ב1500 דולר כלי במצב סביר, לא מושלם ולא מלוקק, שדורש עבודה, אבל נקי תקין ומוצק.
זה נראה לי בדיוק אותו מקרה.

אסף.

דרור ברלי
12-02-15, 15:55
לא חיפשתי מפרט גבוה.
אני מדבר על כלים סטנדרטיים לחלוטין.
מנועי 6 בטור או V8 מקוריים הם סטנדרט גבוה?... רוב הכלים שם הם כאלה.
אבל - וזה חשוב - אני מדבר על ג'יפים במצב טוב משנות הייצור הנכונות, שילדות סגורות שלמות ללא ריתוכים ותיקונים, מרכבים לא חלודים. ק"מ סביר.
לחלוטין לא גרוטאות - מזה יש לנו מספיק כאן בארץ, בהרבה פחות כסף.

אני יוצא מנקודת הנחה שמי שמביא כזה רוצה לנסוע איתו בשטח ולא שסתם יעמוד בגראז' וייצא ממנו פעמיים בשנה - פעם אחת לתחרות "מיס ג'יפ" ופעם שניה לטיול גריאטרי של ה"קשישים" (בלי לזלזל, זו חבורה נהדרת והטיולים שלהם מקסימים). וכדי שהכלי יהיה אמין, נהיג ונעים בנסיעת כביש, שיעבוד טוב בשטח ולא יבייש את בעליו ששפך בו סכום גדול, הוא דורש (לדעתי) כמה שינויים שחלקם מהותיים ומנסיוני עם CJ5 מהשנים הללו בדיוק - ובתגובה הקודמת פירטתי אותם.

אני מדבר על רכישת הג'יפ וביצוע העבודות המכניות עליו (שדרוגי סרנים וכו') - שם באמריקה.
אם יש איש קשר אמין שיכול להמליץ על סדנא/מוסך אמין והגון ולפקח על ביצוע העבודה - מה טוב.
כל עוד המרכב לא מקומט ונקי מחלודה, קוסמטיקות כמו צביעה או מושבים בהחלט פחות חשובות וניתנות לביצוע כאן.

yaronp
14-02-15, 13:35
לא כולם צריכים נעילות וסרנים רחבים. סבן מקורי אפילו עם גלגלי 31/15 הוא בהחלט גיפ ראוי שיסע בשטח בצורה ראויה.
אני גם ממליץ על מנוע ה258. אמין פשוט וניתן להשיג חלפים.

סבן סביר מארה"ב לא יגיע לארצנו במחיר של פחות מ-50000/60000 אלף....איך שלא תהפכו את זה.

דרור ברלי
14-02-15, 16:44
ירון, ברור שלא מוכרחים כלום.
אפשר לנסוע בג'יפ במצבו הסטנדרטי מהיצרן ולא רק שזה בסדר גמור אלא יש בזה אפילו סוג של אמירה.
אבל גם במצב הזה - CJ יפה במצב טוב שמצדיק להעלות אותו לארץ, לא יעלה שם באמריקה פחות מעשיריה (אלפי $).
עכשיו תעשה חישוב של כל ההוצאות הנילוות (הובלה, מיסים, רישוי) ותראה שגם ההערכה שלך קצת אופטימית.

קונסטון
14-02-15, 18:02
יותר פשוט מזה: רק חזית, מכסה מנוע וכנפיים קדמיות של CJ/ והינה לך סופסיקס. איכות מכנית עדיפה של סופה עם יופי של CJ.

זה בדיוק מה שחיפשתי מה ההבדלים בין סופה ל CJ במראה.....יש תמונות...שמראות את ההבדלים.....אולי קישור לתמונה אחד ליד השני עם סימון ההבדלים

yaronp
14-02-15, 21:09
דרור אין ספק שהסבנים מאד התייקרו בשנים האחרונות, כמו שאר התוצרת האמריקאית. בכל מקרה עם סבלנות וקצת מזל אפשר למצוא סבן סביר (לא דיברתי על משופץ, מדוגם או משופר), אחד כזה שרואים עליו את השנים אך עדיין נותרו בו הרבה חיים, בפחות מהמחיר שציינת, ושוב בארץ בזול זה לא יהיה.

אלדר
14-02-15, 21:23
שבוע שעבר נתקלתי בבחור שקנה סבן בארצות הברית.
רכב ממש יפה וסטנדרטי הוא הגיע לסכום של 40k לרכב בארץ.

-->