PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיסקברי 2004 TD5 טיפול למנוע ב 200 אלף ק"מ

alberto
10-02-15, 22:45
מה הטיפול המומלץ למנוע TD5 שהגיע בשעה טובה ל 200 אק"מ ?

הדיסקברי שלי אוטוטו מגיע לשם , הכוונה לטיפול מונע .

מה לנקות ? מה להחליף ?

תודה

amit1
11-02-15, 18:58
יש טבלה המפרטת את הטיפולים הנדרשים ע"פ ציר הזמן/ ק"מ. לצערי לא ברשותי. צור קשר עם גב' בשם פייגה בחברת המזרח.

alberto
11-02-15, 19:56
יש טבלה המפרטת את הטיפולים הנדרשים ע"פ ציר הזמן/ ק"מ. לצערי לא ברשותי. צור קשר עם גב' בשם פייגה בחברת המזרח.

רעיון טוב , אשאל את פייגה .
תודה

Gershon
12-02-15, 13:22
pic

alberto
12-02-15, 19:01
גרשון , זה בדיוק מה שחיפשתי ,
אבל לפי מה שהצלחתי לקרוא בדף , הטיפולים המופיעים במסמך בשבילי הם היסטוריה כי הדיסקברי שלי עבר כבר 196 אק"מ ,
בשבוע הקרוב אני מתכוון להכנס למוסך , לבדיקה כללית ,
מה אתה הכי ממליץ שאבקש שייבדקו ,
תודה
אני בעד טיפול מונע ...

amit1
12-02-15, 22:34
כנס לרמי/מוני/יענקלה/יורמי/.... ובקש שיבדקו את הרכב ביסודיות....הכי טוב.
מעבר לכך קבל מספר כיוונים אפשריים:
החלף צנרת מיים
החלף צנרת אויר
בדוק בית פילטר אויר
החלף רדיאטור
החלף/שפץ צנרת שמן גיר
החלף קופלונג גל הינע אחורי
בדוק צלבים בעיקר בדרישאפט הקדמי והחלף לצלבים עם פטמות גירוז כולל מיסב כדורי ברישאפט הקדמי
בדוק קולר שמן גיר
נקה אינטר קולר
בדוק בושינגים
בדוק בולגוינטים
בדוק מוטות הגה
בדוק שמן בצמת מנוע
בדוק נזילות שמן בטרנספר
בדוק חופשים בדפרנציאלים
בדוק בולמים
בדוק ווסת דלק
בדוק פולי מנוע
בדוק מיסב פאן
החלף מיסב פולי מזגן
החלף מותחן
אם אין ACE החלף מיסב בפולי דמי במקום ה ACE
החלף רצועה
בדוק צינורות שמן משאבת הגה לתיבת הגה
בדוק משאבת הגה כוח

.......

alberto
13-02-15, 19:20
תודה על התשובה המפורטת ,
עכשיו יש לי סידור עבודה לכמה חודשים קדימה .
אני רק מקווה שהכל תקין אצלי .
עדכונים בהמשך ...

amit1
20-02-15, 18:09
בקשת טיפול מונע...
בכל מקרה, לא להתקרב לחלקים בשקיות הכחולות.

alberto
20-02-15, 22:17
קיבלתי , אני מבין ששקיות כחולות הן של חברה מסויימת ...

הוחלף וסת סולר בגלל נזילה קטנה .
עדיין יש טיפות בודדות .
מנסה למצוא מאיפה בדיוק יורדות כמה טיפות , אבל לא מצליח .
הטיפה מצטברת על הבורג למטה של אגן השמן (שמן מנוע ) וצונחת על הכביש .
ממשיך בבדיקות ...

amit1
21-02-15, 03:21
בווסת סולר בדרכ מחליפים רק את הווסת עצמו ואת האטם. אין צורך להחליף את כל גוף הווסת.

gp1
21-02-15, 10:22
מדוע לא להתקרב לשקיות הכחולות ? :rolleyes: :rolleyes:

איל מ
21-02-15, 15:48
כי בהרבה מקרים הן אלו שיצרו ללנדרובר את המוניטין המפוקפק.
במיוחד בכל מה שקשור לגומיות ו/או אטמים.

קונסטון
21-02-15, 16:33
כי בהרבה מקרים הן אלו שיצרו ללנדרובר את המוניטין המפוקפק.
במיוחד בכל מה שקשור לגומיות ו/או אטמים.

איל בטיפול דיפנדר לפני כמה חודשים היה סימן מים בבית שיושבת עליו משאבת המים, המוסך שם אטם (כחול...ניסיתי לבקש אחר אבל זה מה שהיה ) בינתיים אין נזילה...כדאי לפרק חזרה ולהחליף למקורי?

amit1
21-02-15, 21:37
אל תקנה חלקים בשקיות הכחולות. הזול יוצא יקר, יקר מאוד!!!

איל מ
21-02-15, 22:37
לא נוזל אל תחליף. רק להיות מודע ולשים לב.

קונסטון
21-02-15, 22:48
לא נוזל אל תחליף. רק להיות מודע ולשים לב.
תודה, מהניסיון הזה ואחרים כבר אספתי ואוסף חלקים מקוריים לטיפולים. ואם תהיה בעיה ללא חלקים מקוריים שיהיו איתי...לא אתקן.

gp1
03-03-15, 20:24
עמית

חלק מהאנשים שהמלצת לו בחום רב מרכיבים חלפים משקיות כחולות.

נ.ב עמית. מכירים את סיפור השקיות הכחולות שלך.
אולי תספר לנו אותו . אבל שיהיה נאמן למקור. בבקשה .

amit1
04-03-15, 08:08
עזוב את נסיוני, קטונתי...נבור באתרים בחו"ל ותבין לבד....

אמיר ב.א
04-03-15, 10:19
עמית - אני לא מכיר את הסיפור - ספר ....

amit1
04-03-15, 10:41
אין סיפור ....רק היסטוריה של נסיון גרוע מאוד עם מספר חלקים שכשלו, גרמו נזק עקיף והביאו אותי לתובנה שמקבלת חיזוקים גם במקומות אחרים בעולם.
לאור נסיון זה אני מתקין בדיסקו רק חלקים מקוריים של LR או OEM של יצרן מזוהה שאותו אני מכיר.

amit1
04-03-15, 10:52
GP1 אתה מוזמן לפנות בה"פ כדי לקבל פרטים נוספים על "הסיפור". :)

amit1
04-03-15, 19:01
[QUOTE=gp1;624599]עמית

חלק מהאנשים שהמלצת לו בחום רב מרכיבים חלפים משקיות כחולות.

GP1 שמעת על גמישות הביקוש ביחס למחיר.....

קונסטון
04-03-15, 21:03
טיפול 10000 קמ לדיפנדר TDI שמן קסטרול 15W40+מסנן שמן ואוויר מקוריים ומסנן סולר OEM
לקפוץ למים ולעשות לבד?
שאר בדיקות היקפיות...חופשים וכיו"ב במוסך
היוטיוב אמין...
https://www.youtube.com/watch?v=M21aWkfIXjk

amit1
05-03-15, 07:43
ברור, רק לבד.

gp1
05-03-15, 12:27
עמית
1. אין לי קשר ליבואן מלבד שאני רוכש חלפים אצלו ויש אחריות לחלפים כמו אצל האחרים .
2. משום מה היבואן המרכזי מרכיב גם חלפים חלופיים ברכבים שעוברים טיפול או תיקון אצלו וכנ"ל גם במוסכים המורשים . (לקחתי מהם היסטוריית טיפולים של רכב ווצויין בו שהורכבו חלפים חלופיים) מה גם שטיפלתי במוסכים מורשים (לדוגמא : לפני כחודש ) מספר פעמים וראיתי ושאלתי.
3. היבואן הרשמי והמרכזי ניסה עד לא מזמן לקבל את הזכיון לייבוא השקיות הכחולות ולא הצליח. איך תסביר את הנסיון הזה ?
4. באירוע שלך בחנות יבואן השקיות הכחולות היו נוכחים קונים נוספים שאתה לא מכיר. וכמה מהם סיפרו בהזדמנויות שונות על האירוע. משום מה הם נשמעים אמינים וגם מספרים סיפור זהה. הטרדות טלפוניות נשמע מוכר ?
תמשיך בדרכך .... אבל , אתה נשמע פתט . אפילו את רפי גר - האגדי הצלחת להתיש.
אני במקום בעלי האתר (ולתשומת ליבם) הייתי בודק עם בעל העסק. מפני אתה מלכלך באופן שיטתי ולא מצביע על משהו נקודתי ,או על אירוע ספציפי. שקרה לך.
ואפילו חוסם אותך.
*אין לי דבר עם העסק הנ"ל מלבד היותי לקוח. כמו היותי לקוח אצל המתחרה .

amit1
05-03-15, 19:05
Gp1, לטעמי חצית את גבולות חופש הביטוי במרשתת ולכן יש לך 2 אופציות או להתנצל בפורום בכתב או שתעביר אלי את פרטיך כדי שאתבע אותך על הוצאת לשון הרע.
לעניננו, עד כמה שאני מבין, גיפולוג הוא פורום מקצועי וככזה מתנהל בו שיח מקצועי ולא רכילותי.
נסיוני המצטבר עם המוצרים בכחול הוא כדלהלן:
צינור טורבו שהתפוצץ כשבועיים לאחר התקנתו (אי שם על כביש 6)
צינור קולר גיר שכשל זמן קצר לאחר התקנתו (באמצע קיבינימט....)
דיפרנציאל שהותקן ע"י יענקל'ה ונמצא תקול מיד לאחר ההתקנה.
גם אם ברשותך מעט ידע טכני אתה מסוגל לכמת את הנזק הישיר והעקיף שנגרם לי כתוצאה מחלקים אלו.
לסיום, אם הנושא באמת מטריד אותך ואתה מעוניין לקבל פרטים נוספים אשמח להפגש על כוס קפה אז גם תקבל מידע מעניין נוסף מגובה בצילומים.
בכוונה, התיחסותי לא נגעה לסיטונאי חלקי חילוף זה או אחר משום שנתון זה לא רלבנטי בסוגיית איכות החלקים.
נ.ב
בנוגע למיודענו רפי גר שאתו אני מפרלטט בהלצה כבר שנים באתר הצהוב על ה IFS הרכרוכי של LC ונזילות של LR , תקופה ארוכה לא שמעתי את קולו ואני מקווה שהכל תקין....

asafk
05-03-15, 19:35
חברים. כפי שכתב עמית אין כאן מקום לרכילות. גם הדרישה לספק פרטים ספציפיים לא במקומה אם עמית לא מעוניין בכך כי אז נהיה אנחנו בבעיית לשון הרע פוטנציאלית. אני לכן מבין את עמית אם הוא לא רוצה לפתוח חזית בדיון הזה.
מצד שני,
האמירה הכללית של העדפת חלפים מקוריים, אכן ראוי שתבוסס על עובדות כיוון שיש מותג חלפים תחליפים אחד דומיננטי בשוק ולא מדובר בשוק של ערב רב של חלקים באיכות מפוקפקת.
יחד עם זה האמירה הכללית הזו היא בבחינת ״הליכה על בטוח״ לצי שלא בקיא בנבכי החלקים התחליפים ולא רוצה לעשות דוקטורט על כל חלק וחלק.

בקיצור.... עזבו את הרכילות. מי שהבין הבין ומי שלא לא.

אסף.

קונסטון
05-03-15, 20:09
טיפול 10000 קמ לדיפנדר TDI שמן קסטרול 15W40+מסנן שמן ואוויר מקוריים ומסנן סולר OEM
לקפוץ למים ולעשות לבד?
היוטיוב אמין...

ראיתי בסרטון שצריך לנקז מים ממסנן הסולר? יש דבר כזה

asafk
05-03-15, 20:22
כן. יש דבר כזה. מפריד דלק מים מאחורי גלגל אחורי שמאלי. אני מציע שתוריד את הספר מספריית ההורדות באתר.
בכל מקרה שים לב שמן הסתם יש הבדלים בין הtgv למנוע הסטנדרטי מבחינת טיפולים.

אסף.

קונסטון
05-03-15, 20:29
כן. יש דבר כזה. מפריד דלק מים מאחורי גלגל אחורי שמאלי. אני מציע שתוריד את הספר מספריית ההורדות באתר.
בכל מקרה שים לב שמן הסתם יש הבדלים בין הtgv למנוע הסטנדרטי מבחינת טיפולים.

אסף.
תודה אסף
יש לי ספר רלבנטי שמצאתי באינטרנט.
אתה מוסיף עוד דבר שאברר בפעם הראשונה עם המוסך.
בסרטון מתכוונים כנראה למשהו פשוט יותר כנראה, יש פלסטיק עגול עם צינורית ניקוז קטנה בתחתית מסנן הסולר שכנראה צריך לשחרר כל תקופה.

קונסטון
06-03-15, 09:19
לקפוץ למים ולעשות לבד?
היוטיוב אמין...

שכחתי להביא עם המסננים גם שייבה לבורג עם החפת שמו המנוע..כיצד בוחרים את המתאימה (גודל, נחושת, אלומיניום)

איל מ
06-03-15, 12:13
לגבי השייבה פשוט תקנה מקורית לא צריך להזמין מחול זה עולה גרושים.
לגבי הפילטר סולר, יש בתחתיתו פקק פלסטי עם חור/צינורית קטנה.
כל טיפול שווה לפתוח אותו (לא עד הסוף אלא רק עד שיוצא סולר מהחריר) ולנקז לכוס שקופה נקיה (גם חד פעמית זה בסדר). כשניקזת מספיק לטעמך פשוט סוגרים את ההברגה. הכל עם היד ובלי כלים מיוחדים.
אני מרוקן כחצי כוס (100 ml) וזה למטרת ביקורת.
אם יש מים בסולר אתה תראה את ההפרדה בכוס וזה אומר שכדאי לברר למה זה (למשל תחנת דלק מפוקפקת).
כנל לגבי לכלוך ומשקעים.
עד היום לא נתקלתי בבעיות וכאמור הניקוז הנ"ל הוא בעיקר לצרכי ביקורת.

קונסטון
06-03-15, 15:17
לגבי השייבה פשוט תקנה מקורית לא צריך להזמין מחול זה עולה גרושים.
לגבי הפילטר סולר, יש בתחתיתו פקק פלסטי עם חור/צינורית קטנה.
כל טיפול שווה לפתוח אותו (לא עד הסוף אלא רק עד שיוצא סולר מהחריר) ולנקז לכוס שקופה נקיה (גם חד פעמית זה בסדר). כשניקזת מספיק לטעמך פשוט סוגרים את ההברגה. הכל עם היד ובלי כלים מיוחדים.
אני מרוקן כחצי כוס (100 ml) וזה למטרת ביקורת.
אם יש מים בסולר אתה תראה את ההפרדה בכוס וזה אומר שכדאי לברר למה זה (למשל תחנת דלק מפוקפקת).
כנל לגבי לכלוך ומשקעים.
עד היום לא נתקלתי בבעיות וכאמור הניקוז הנ"ל הוא בעיקר לצרכי ביקורת.

תודה רבה אייל, מצוין אעשה זאת

קונסטון
07-03-15, 13:22
בסוף, קיבלתי רגליים קרות וטיפלתי במוסך, אולי לטובה, עלה על חופש בצלב הקדמי של הדרייב שאפט
אולם המליץ להחליף כל דרייב-שאפט כי ראה מעין בעיה בתושבת האחורית...אולי התכוון למה שצילמתי
ללכת על מקורי...משהו משופר יותר...
96419

איל מ
07-03-15, 20:59
לא מצליח לראות תמונה אבל...
דרייבשאפט מקורי יקר בטירוף.
יש חליפיים בשוק, לא שורדים יותר מכמה חודשים.
ניתן לשפץ, כולל החלפת המייסב הכדורי המרכזי אם זאת היתה כוונתך (לי עלה כ800 שח כולל איזון ב"גרינגראס" אך לא הייתי מרוצה מהתוצאה. אני מכיר שאחרים שיפצו שם והם דווקא מבסוטים).
בדרייבשאפט של הדיסקו 2, בדגמים החדשים יותר יש מעין מיסבי החלקה בחלק הטלסקופי שמפתחים חופש עם הזמן ואת זה יותר קשה לסדר.
אם לא מתוכננת הגבהה רצינית לרכב ניתן להחליף לדרייבשאפט בלי צלב כפול של דיסקו 1 אך זה כולל גם החלפת פלאנג' בחיבור לטראנספר.
ניתן גם לבנות מאפס לפי דרישה אבל לא ביררתי כמה עולה.

עריכה:
עכשיו ראיתי שלא כתבת דייבשאפט קדמי אלא צלב קדמי.
כל מה שכתבתי הוא לגבי הדרייבשאפט הקדמי.
נסה להעלות תמונה שוב.

קונסטון
07-03-15, 21:40
96433
לא מצליח לראות תמונה אבל...
דרייבשאפט מקורי יקר בטירוף.
יש חליפיים בשוק, לא שורדים יותר מכמה חודשים.
ניתן לשפץ, כולל החלפת המייסב הכדורי המרכזי אם זאת היתה כוונתך (לי עלה כ800 שח כולל איזון ב"גרינגראס" אך לא הייתי מרוצה מהתוצאה. אני מכיר שאחרים שיפצו שם והם דווקא מבסוטים).
בדרייבשאפט של הדיסקו 2, בדגמים החדשים יותר יש מעין מיסבי החלקה בחלק הטלסקופי שמפתחים חופש עם הזמן ואת זה יותר קשה לסדר.
אם לא מתוכננת הגבהה רצינית לרכב ניתן להחליף לדרייבשאפט בלי צלב כפול של דיסקו 1 אך זה כולל גם החלפת פלאנג' בחיבור לטראנספר.
ניתן גם לבנות מאפס לפי דרישה אבל לא ביררתי כמה עולה.

עריכה:
עכשיו ראיתי שלא כתבת דייבשאפט קדמי אלא צלב קדמי.
כל מה שכתבתי הוא לגבי הדרייבשאפט הקדמי.http://www.jeepolog.com/forums/asset.php?fid=85409&uid=23847&d=1425727345
נסה להעלות תמונה שוב.

תודה איל
יש חופש בצלב הקדמי של הדרייב שאפט אבל המכונאי המליץ להחליף כל הדרייב שאפט כי ראה שהחל האחורי קצת שבור כנראה מצלב אחורי שנשבר אצל בעלים קודמים או משהו כזה
9643196432

איל מ
07-03-15, 22:38
לפי התמונה מדובר בדריישפט אחורי לא מקורי של דיסקו(חסר קופלונג גומי). אולי מדור ישן יותר.
יכול להיות שהחליפו?
עקרונית הקופלונג עוזר בשיכוך אימפקטים ברכבת הכוח (פלוס גדול) אבל הזנחה שלו או שימוש בחלפים לא איכותיים עלולים לגרום לכשל בדמות דריישפט שמשתחרר ויוצא לטיול ועלול לקחת איתו שלל חלקים ולהכאיב מאד בכיס. לכן יש המוצאים פתרון בהסרתו.
שווה לברר מה בדיוק יושב לך על הרכב גם בשביל ההכרה וגם בשביל מציאת חלפים מתאימים, אם צריך, בעתיד.

קונסטון
07-03-15, 22:53
לפי התמונה מדובר בדריישפט אחורי לא מקורי של דיסקו(חסר קופלונג גומי). אולי מדור ישן יותר.
יכול להיות שהחליפו?
עקרונית הקופלונג עוזר בשיכוך אימפקטים ברכבת הכוח (פלוס גדול) אבל הזנחה שלו או שימוש בחלפים לא איכותיים עלולים לגרום לכשל בדמות דריישפט שמשתחרר ויוצא לטיול ועלול לקחת איתו שלל חלקים ולהכאיב מאד בכיס. לכן יש המוצאים פתרון בהסרתו.
שווה לברר מה בדיוק יושב לך על הרכב גם בשביל ההכרה וגם בשביל מציאת חלפים מתאימים, אם צריך, בעתיד.
תודה רבה.....יש לי חתול בשק....מלמעלה דיפנדר ומלמטה דיסקו (זרוע הגה וטרנספר ואתה אומר לי גם דרייב שאפט) ומה שחידשת לי בנוסף גם שאין קופלוג שלמיטב זכרוני עם קנית הרכב לפני שנה ורבע היתה המכה הזאת בהאצה פתאומית שהמוסך אמר שהחליף קופלוג....יכול להיות שהסיר אם כך לא החליף
שהמזרח יביאו כבר דיפנדרים חדשים ואפסיק עם הגרוטאות הישנות

איל מ
07-03-15, 23:33
רגע רגע,
יכול להיות שאני מבולבל לגמרי מכותרת השרשור.
הנחתי שיש לך דיסקו td5 ולכן כתבתי שלא מקורי.
אם יש לך דיפנדר אני מתנצל על ההטעיה והחפירה.
הדרייבשאפט בדיפנדר הוא בלי קופלונג ומסתדר היטב עם התמונה.
(וגם כל מה שכתבתי על הקדמי התייחס לדיסקו).
שוב סליחה ומתנצל על דפיקות הלב אם גרמתי לכאלו.
בהקשר זה גם הנוגע לפילטר סולר לא רלוונטי.
בtdi זאת כוסית שמוציאים ע"י פתיחת בורג בתחתיתה ובהחזרה יש חשיבות למיקום טוב של הגומיה.

קונסטון
08-03-15, 00:17
תודה, לגבי פילטר הסולר יש מלמטה פלסטיק לבן עם צינורית ניקוז שניתן לסובב ידנית....מה שלמדתי שאעשה סדר מה אלתרו ודחפו במשך השנים

קונסטון
10-03-15, 17:05
עדכון, ...
הלכתי למוסך שאני מטפל בו בחודשים האחרונים (בשונה מזה שעשה את טיפול השמן שהציע לי להחליף דרייב שאפט)
אין חופש בצלב! והדריישפט מקורי (של הדיפנדר ו איל צודק שונה מאד מזה של דיסקו 2) ותקין לחלוטין
ומה שלכאורה הוצג כשקע/נגיסה, זה המבנה המקורי
המוסך שלי יכל (אם היה לא ישר) להחליף דריישפט...הייתי כבר מוכן נפשית לזה

-->