PDA

צפייה בגרסה מלאה : באג או פיצ'ר - ה TDI300 נכבה לבד כשמגיעים הביתה

שלומי
01-09-05, 22:14
:shock: לא יאומן כי יסופר - פיצ'ר אגדי - כשמגיעים הביתה מר בחור נכבה לבד !! :shock:

ולתיאור התעלול - אחרי נסיעה של כשעה עם עזיבת הגז למס' שניות יש נפילה בטורים ,בלחיצה בריאה על הגז המנוע חוזר לעצמו , אחרי כשעתיים נסיעה ועזיבת הגז כבר שום דבר לא עוזר - עזבת הידממת.

יש היסטוריה לתקלה -

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=8989&highlight=

אז בעיה של מסנן דלק / ואקום במיכל זה לא נראה לי.

המנוע - כ 300 ק"מ אחרי שיפוץ אצל יורמי הבעיה היתה לפניו ,נשארה אחריו ולא אמורה להיות מטופלת על ידו.

הכיוון שלי הוא לראות אם צינור ההזנה במיכל (הלא מקורי) יושב כמו שצריך ומגיע לקרקעית , ואם כן לנסות לשים משאבת קו (סובארו) ולראות אם הבעיה נעלמת .

במקביל התחילה לי בעיית הנעה - תיקתוקים במקום שילוב של הסטארטר (המצבר בריא) - יש איזה דרך פשוטה לבדוק אם אין התנגדות פנימית במנוע לסיבוב ? נראה לי ממש לא סביר אבל אם זה פשוט לבדוק ,למה לא ?

אם למישהוא יש רעיונות / הערות / הצעות לפיתרון אני מאוד אשמח

שלומי

שלומי
01-09-05, 22:54
נ.ב

נראה לי שבעליות המנוע פחות "חי" - ואני לא מתכוון לאנמיות הכללית :wink: - אולי זה גם מתקשר למפלס הדלק במיכל ? אפשר לקשור משקולת לקצה צינור השאיבה ? מאיזה חומר ?

נ.ב.ב

הכי חשוב לי לבודד אם הבעיה פנימית במנוע - חוזר ליורמי מגבע (נראה לי ממש ,אבל ממש ,לא סביר לאור כמות ההשקעה והרצינות בשיפוץ) ,במשאבת הזרקה - נחליף ודי (כשנזכה בלוטו ) או במערכות הסובבות

שוב תודה,

שלומי

עמי
01-09-05, 23:00
אי משיכה בעליות, קשורה הרבה פעמים למשאבת העזר/הרמה.

אחרי נסיעה, פרק בעדינות את פילטר הסולר והסתכל מה מפלס הסולר בתוכו. אם המפלס הוא כחצי מעומק הפילטר או פחות, מאוד יכול להיות שמשאבת העזר כבר לא מתפקדת.

עמי

asafk
01-09-05, 23:04
א. משעבת עזר.
ב. מפריד דלק- מים (כוסית שנמצאת בחלק האחורי של הרכב, מצד שמאל, צמוד לשלדה)- אם הוא סתום, הזרימה לא טובה- פתח אותו, עם מפתח 11, ותראה מה המצב בפנים (יש ברז קטן למטה, אם באמת יש בפנים אבן, הברז יישבר)

אסף.

שלומי
02-09-05, 00:34
תודה על התשובות המהירות ,
מפריד הנוזלים - נוקה כבר לפני כ600 ק"מ כך שלא נראה לי שזו הבעיה ,
משאבת עזר - כרגע אני כחודש אחרי הנסיעה , גובה המפלס הוא עדיין אינדיקציה למשהוא ?
חוץ מזה מה שלא מסתדר לי עם משאבת עזר הוא למה דווקא בהורדת סל"ד כשצריכת הדלק יורדת ? משאבת קו סטייל סובארו תבודד/תפתור את הבעיה ?

שוב תודה,
שלומי

asih
02-09-05, 01:12
בזמן שהמנוע פועל, יש בורג 10 על תושבת פילטר הסולר, מלמעלה. תפתח בעדינות, עם המשאבה תקינה תקבל שפריץ של סולר בלחץ משם.
אתה יכול להתקשר, אני אסביר לך
0504334222

עמי
02-09-05, 09:59
חוץ מזה מה שלא מסתדר לי עם משאבת עזר הוא למה דווקא בהורדת סל"ד כשצריכת הדלק יורדת ?

כי משאבת העזר יושבת על גל הזיזים (camshaft).

שלומי
02-09-05, 11:45
כי משאבת העזר יושבת על גל הזיזים (camshaft).את זה אני מכיר .
אבל כשעוזבים את הגז הדבר הראשון שקורה הוא שצריכת הדלק יורדת ורק אז הסל"ד של המנוע (ואיתו המשאבה) יורדים , זה מה שלא הסתדר לי - דווקא צריך להיות עודף דלק בשלב הזה

שלומי
05-09-05, 22:30
ממצאים -

עם קצת עזרה בפימפום משאבת העזר (הידית הקטנה) הרכב מניע בנגיעה .

האם תקלה במשאבה יכולה להיות קשורה להתחממות המשאבה ?

האם כדאי להתאמץ ולהחליף את משאבת ההזנה המכנית או להחליף ישר לחשמלית סטייל סובארו ?

עלויות ומקומות מומלצים באזור ת"א לכל אחת מהאופציות יתקבלו בברכה.

שלומי

חימושניק
06-09-05, 20:26
האם כדאי להתאמץ ולהחליף את משאבת ההזנה המכנית או להחליף ישר לחשמלית סטייל סובארו ?

תלוי מה העלות של משאבה מכאנית מקורית.
הרכיב הזה אמין למדי כך שאם תחליף אותו היום, יהיה לך שקט לזמן רב.

אם אתה מתכוון להתקין משאבה חשמלית, אז לא תוכל להשתמש במשאבה "של סובארו" ותצטרך לחפש משאבה שמיועדת למנועי דיזל. הסיבה היא שמשאבה שמיועדת לבנזין מתוכננת לעבוד עם נוזל בעל צמיגות נמוכה בהרבה מסולר, ולכן כאשר תדרוש מהמשאבה לשאוב סולר, אורך חייה יהיה מוגבל בשל העובדה שהעומס המופעל עליה יהיה גדול משמעותית.

שלומי
06-09-05, 21:16
בררתי היום ,

משאבה עולה 200 ש"ח כולל מע"מ , יש איזה סיבוך בהרכבה ? (סה"כ היא מונעת ע"י הקאמשפט אז אני מניח שצריך "לתפוס" אותו בפוזיציה מתאימה) .

<הספר טיפולים עוד בדרך אלי מאמזון ..>

ועדיין נשארה השאלה האם האינדיקציות (הנעה אחרי פמפום, הדממה אחרי נסיעה רצופה) מצביעות בכלל על משאבת הזנה ?

-->