PDA

צפייה בגרסה מלאה : תיקון של ARB Flange

Simba75
17-02-15, 13:24
שלום חברים,

הכל התחיל לפני מספר שבועות שקיבלתי את נעילת ה ARB שלי עם פגם (חריץ עמוק) בפלאנג' (flange) בדיוק במקום בו צריכה להיות אטימה של הגומיות (O Rings). בשלב זה חשבתי לקנות נעילה חדשה או פלאנג' חדש - והמחירים של שניהם כמו שאתם מבינים.. לא זולים!

לאחר מחקר קצר הגעתי דרך חבר מהפורום לחברת אלפא-גאמא (www.alpha-gamma.co.il (http://www.alpha-gamma.co.il)) המתמחה בתיקונים מסוג זה, ולאחר שיחה קצרה עם אלישע (אביו של אותו חבר) הוחלט לתת לזה צ'אנס -העברתי את הנעילה לאלישע ועוד באותו היום קיבלתי את הרכיב מתוקן - כמו חדש.

שיטת העבודה מאד עדינה ומדוייקת כפי שניתן לראות בסרטון הבא: https://www.youtube.com/watch?v=N1RgMMBQBgI

הנה כמה תמונות של "לפני ואחרי" להמחשה:

96004960039600296001

תהנו,
ליאור

סופת המדבר
17-02-15, 19:54
יפה..

im_ri
17-02-15, 22:30
אני מבין שמדברים פה על אבא שלי ;)

אכן מדובר בשיטה ייחודית לציפוי מתכות באלקטרוליזה. זה דומה לציפוי שאתם מכירים באמבטיות גדולות רק מקומי ללא צורך בפירוק - לרוב גישה עם היד מספיקה. משתמשים בשיטה בעיקר לתיקון פגיעות בצילינדרים ובוכנות (אפשר לדוגמא לתקן חריצים בבוכנה על הדחפור), חזרה למידה במשטחים ישרים ועגולים (שקיעות בצילינדרים של בתי דפוס, תבניות פלסטיק ועוד..).
אני בטוח שאפשר למצוא הרבה פתרונות לג'יפים. אפשר לדוגמא להשתמש בזה לתיקון סנכרונים של גיר שנשחקו וחזרה למידה המקורית ע"י ציפוי ניקל קשה. פעם חשבתי לעשות ציפוי אבץ על הגג של הטנדר שאני משפץ למניעת חלודה לפני צבע, מאז אני רק מקווה לסיים עם הפפחות של הטנדר ;)

אם יש שאלות אני כאן.
תודה על הפרגון ליאור !

טל חסיד
19-02-15, 07:57
ניראה טוב, כמה שאלות:

האם תיקון כמו שמופיעה בסרטון מחזיק מעמד לאורך זמן ממושך בשחיקה?

והאם מספיק ליטוש בנייר זכוכית ביד לקבלת טיב שטח מדוייק בבוכנה הדראולית ?

חלק לגיר של אופונוע ישן אתם מתקנים ?

איפה אתם נימצאים, טלפון שלך?

תודה טל

im_ri
19-02-15, 09:02
התיקון מחזיק שנים, בהתאם לצרכים אפשר לבחור באיזה ציפוי משתמשים - כסף, ניקל קשה, זהב, נחושת, קובלט ועוד. הציפוי נבנה ברמה של מיקרונים, באמצעות ליטוש בנייר זכוכית עדין בשילוב עם מכשירי מדידה אפשר להגיע לדיוק של מאיות בודדות וזה בהחלט מספיק.

אין גבול לדברים שאפשר לתקן, זה בדר"כ שאלה של כדאיות כלכלית. חלקים שניתן להחליף בזול לרוב לא שווה לתקן. לחלקים יקרים מאוד, נדירים מאוד או גדולים מאוד השיטה מצוינת. בעיקר כי אין צורך להשקיע זמן בפירוק (אם יש גישה לאזור).

שלחתי לך את המספר בפרטי הם יושבים באזור כפר סבא. בגדול הוא ידע לספר יותר, הנסיון שלי בתחום מגיע בעיקר מעבודה בחופשים ואחרי הצבא - וזה כבר היה מזמן.
יש עוד כמה תמונות מהתיקון של החלק של Simba75 , אבקש מאבא שלי שישלח לי אותם ואצרף אותן לכאן.

eysham
19-02-15, 09:26
קטונתי...
אבל קשה לי להבין איך מגיעים בעיבוד ידני, עדין ככל שיהיה, לדיוק במידה וטיב פני שטח כמו השחזה על מכונה.

מכל מקרה שיטה מעניינת.

איל

im_ri
19-02-15, 11:48
זו שיטה איטית יחסית. משתמשים בכל מיני כלי מדידה יחודיים לחזרה לפני השטח, חזרה לקוטר מקורי, ומדידת עובי הציפוי.
דרך אגב דווקא בבוכנה עם חריצים העבודה פשוט יחסית כיוון שמדובר בתיקון מקומי של שריטות ופגיעות כאשר לרוב הסביבה של החריץ לא נפגעה. כשמדובר בשקיעה של אזור שלם על צילינדר גדול של מכונת דפוס כתצואה מכמות נייר שנתקעה במכונה צריך להגיע לרמת דיוק גבוהה. בזמן הדפסה הצילינדרים צריכים להפעיל לחץ אחיד בכל פני השטח ולכן כל שינוי קטן והפרשי גובה מורגשים בהדפסה. אטם של בוכנה רגיש לשריטות כיוון שלא יכול לאטום את השריטות ובורח שמן והאטם נקרע יחסית מהר משחיקה. הבדלי גובה של מאיות בודדות באזור מסוים לא משפיעים על האטימה ולא יהיו נזילות או שחיקה מזורזרת של אטמים.

-->