PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה ההבדל בין CJ8 לבין CJ8 Scrambler

ronbs
25-02-15, 15:23
מה ההבדל בין CJ8 לבין CJ8 Scrambler

דרור ברלי
25-02-15, 19:58
ישראלי מול אמריקאי.

שנת ייצור - הסקרמבלרים הבודדים בישראל הם משנת ייצור 1984. במקור שירתו בקצא"א אם אני לא טועה. CJ8 ישראליים תמצא בשנתונים חדשים יותר, עד 90-91.

בודי - בסקרמבלר בודי אמריקאי מקביל לזה של סופות אזרחיות מ-96' ומעלה (מה שאנחנו קוראים "בודי מיצרי") הדלתות רחבות יותר, דופן גבוהה עם קנט אלכסוני, קנט סביב בית הגלגל. בתוך הג'יפ אין תאי איכסון סביב בי תהגלגל, מה שמאפשר התקנת מושב אחורי רוחבי לשלושה נוסעים בלי לפגוע במרווח לרגליים. ב- CJ8 ישראלי הבודי עם דלת צרה יותר, דופן נמוכה, קנט עם מדרגה, תאי איכסון לאורך הדופן. הגיעו במקור עם ספסלים לאורך.

סרן אחורי - ב-CJ8 הישראלי יש סרן דנה 44 חזק וטוב. הסקרמבלר מגיע במקור עם סרן אחורי AMC20 עם חיבורי ציריה ופלנג' חלשים ובעייתיים. אפשר ומומלץ להחליף בקלות לסרן דנה 44 של CJ8 ישראלי.

סגירה/גג - הסקרמלברים הבודדים בישראל סגורים בפח - סגירה ודלתות דומים/זהים לסופה ארוכה סגורה.

גיר - CJ8 ישראלי מצויד בגיר ידני T176 עם 4 הילוכים. גיר חזק, אמין וטוב. כל הסקרמבלרים הבודדים בישראל הם אוטומטיים במקור. גיר 3 הילוכים שפוגע קשות בביצועים ובצריכת הדלק. מי שחשובה לו המקוריות, יישאר עם האוטומט. אני אישית הייתי מעיף את האוטומט המז....ן לכל הרוחות ועובר לגיר ידני אבל זה רק אני, מה אני מבין...

איכות כוללת - הסקרמבלר מגומר טוב יותר במקור, מחליד פחות מהסיקס הישראלי. הוא גם נדיר בהרבה ואחרי שנפלטו לאזרחות רובם נשמרו היטב והושקעו בכסף רב. בהתאם גם מחירם יקר בהרבה. בכל מקרה מדובר בג'יפים בני 30 שנה, כך שאיכות הייצור המקורית כבר פחות חשובה - חשוב רק מצב הג'יפ בפועל.

אם כל מה שאתה אוהב בסקרמבלר זה את המראה החיצוני - תמצא לך סופה ארוכה סגורה במצב טוב - ותחליף כנפיים קדמיות, מסכה קדמית ומכסה מנוע לכאלה של CJ. מתאים בול, נראה פצצה. יהיה לך ג'יפ צעיר יותר בכ-10 שנים אם לא יותר, עדיף ואמין לאין שיעור מהבחינה המכנית, ועם הלוק הנכון.

jeep.il
25-02-15, 22:26
דרור ידידי קצת אי דיוק בדבריך הסקרמבלר האמריקאי יצא כגרסת טנדר אם סגירה רק לכסאות הקידמיים אם דלתות אם משקוף חלון עגולות ולא כמו בסופות הישראליות מרובעות כל שאר המאפיניים הם כמו שדרור אמר .הסקרמבלרים שדרור הביע את תצורתם הם דגם שנבנה בעיקר לארצות חוץ לא בארצות הברית הדגם נקרא סקרמבלר אוברלנד ומאפיניו הוא סגירת פח לכל אורך הג"יפ (מה שאנו קוראים סגירת סופה מקורית) אם חלון ארוך לכל האורך או לא דלתות הצד הן מה שאנו קוראים דלתות סופה אם משקוף מרובע . תצורת המושבים בדגם הזה אם חלונות הצד הם שני מושבים קדמיים ספסל רוחבי לשלושה אנשים ומאחוריהם שני ספסלוני רוחב קטנטנים .

דרור ברלי
26-02-15, 00:11
אני מדבר על סקרמבלר "ישראלי" כלומר אותם בודדים שהגיעו לישראל. כולם אכן סגורים בפח בסגירה זהה לזו של סופה ארוכה סגורה ישראלית.

"אוברלנד" זו טעות שלך. שם הדגם הנכון הוא "אוברלנדר" (overlander) ומדובר בכלל בדגם אוסטרלי בעל הגה ימני.

moriseven
26-02-15, 08:21
את דגם האוברלנדר שקיימים מעטים מהם בארץ, יש גם עם הגה שמאלי.

דרור ברלי
26-02-15, 08:36
"אוברלנדר" זה רק שם.

בארה"ב הסקרמבלר נמכר רק בתצורת טנדר חד-קבינה דו מושבי עם גג פיבר פריק ודלתות זהות ל-CJ7 עם מסגרת חלון מעוגלת. סגירת פח ארוכה (סגורה לגמרי, ללא חלונות) היו בארה"ב רק ברכבים ששימשו את שירות הדואר.

באמריקה אין את החוקים המטופשים שלנו, ושם כמובן מותר לפרק את הגג ולהתקין ברזנט ארוך על כל המרכב ולהפוך את הטנדר לג'יפ ארוך ושימושי.

כמובן שניתן להשיג שם מבחר ברזנטים איכותיים שמתאימים אחד לאחד, ללא אילתורים והזדקקות לשירותי מתפרות למיניהן.
הברזנטים הללו מתאימים גם לסופה ארוכה עם בודי אמריקאי/מצרי. המידות זהות לסקרמבלר.

asafpeleg
26-02-15, 09:29
אח... איזה דלתות. איפה מוצאים דלתות כאלה בגולה?

jeep.il
26-02-15, 21:33
צודק דרור אוברלנדר .אך הוא לא יוצר רק באוסטרליה אלא גם בקנדה ובוונצואלה שמשם הוזמנו בזמנו הסגירות לסופות הישראליות . בזמנו שהיתה לי הסופה עשיתי מחקר אינטרנטי מקיף על מקורה של הסופה

-->