PDA

צפייה בגרסה מלאה : גניבת ג'יפ - ו

tomer1978
10-03-15, 20:26
בסוף שנת 2012 רכשתי ג'יפ.
לאחר כחודשיים, הגיפ שרכשתי נגנב מחניית ביתי (לג'יפ לא היה מקיף!),הגשתי תלונה על גניבת הרכב ופניתי לעזרת חברים, משטרה, פייסבוק וכל מי שרק יכל לעזור חשוב לצייןשהרכב נקנה בהלוואה ואובדן כזה יצר פערים משמעותיים לנו כזוג צעיר, הרכב לא היה מבוטח שכןהשנתון של הנל שנתמתחת לשנת 2000. לאחר כשבוע מיום הגניבה נוצר עימי קשר על ידי מי שהזדהה כשותף הגניבה, בחור ,לדבריו פלסטיני המתגורר בשטחים, הנל ביקש כופר על סך 10,000 שח ולהפגש עימו באזור קלקיליה, עירבתי את יחידת אתגר שהסכימו לתת עזרה במשאבים מוגבלים אך לאחר מספר שבועות של ניסיונות התחקות וניסיונות קביעת מפגש עימו הגנב ושלוחיו נעלמו. לימים לאחר כשנתיים, ברגע של עירנות מצידי (סיפור בפני עצמו !) להפתעתי הרבה הרכב לא הופיע במאגר הרכבים הגנובים ולאחר בדיקה במשרד הרישוי ובתחנת המשטרה הסתבר כי הרכב בבעלות חוקית שלתושב ישראל,וזאת כאמור לאחר ששנתיים קודם הרכב דווח כגנוב, נדרש עליו כופר והגנב והגיפ נעלמו מהאופקהיום לאחר כחודשיים מאז הגשת התלונה על כך שריכבי לכאורה נמצא בבעלות של מישהו זר,אין חדש, אין כל עידכון מצד משטרת ישראל אודות הפעולות שנעשות לצורך השבת כלי הרכב לבעליו החוקיכיווני החקירה בענייני מאוד פשוטים, שוב על פניו הרכב נגנב , בוצעה שיטת כופרמולי לצורך הסחה מצד המשטרה ומצידי, ולאחר מס חודשים הגנב או מי מטעמו נכנסולתחנת המשטרה והתחזו אליי לצורך החזרת כלי הרכב לכביש שכן לכאורה הרכב נמצא (הת"ז שלי דווחה כגנובה בארוע הגניבה), או חמורמכך שיתוף פעולה מצד שוטרים, פקידים מושחתים מהרשויות הרלוונטיות עם גנבי הרכב, הרילא יתכן שרכב שדווח כגנוב יחזור לכביש ולא דרך דיווח או מציאה על יד המשטרה, גניבת הרכב הביאה לי ולמשפחתי אובדן עצום של סהכ כ50000שקל שכן גם הגיפ נגנב גם סכום הכסף שנמסר בעיסקה וגם ריכבי שנמסר בעיסקה, לזוג צעיר. זוהי מכה עצומה בל תתואר, וחשוב מכך אובדן האמון במערכות אכיפת החוק, ובמייצגים אותהכלל הפרטים והעובדות כולל האפטיות הבילתי נסבלת מצד הגורמים שבמשטרת ישראל אשרטיפלו במקרה זה.
לאחר כחודשיים מהעידכונים בעניין , נמסר לי על ידי קצין תלונות הציבור של משטרת ישראל ועל ידי רכז החקירות כי אין בסמכותם לבצע תפיסה של הכלי שכן על פניו בעל הרכב כעת הינו "תם" שלא ידע שרכש רכב גנוב וקשה להתחקות אחר מעשה הנוכלות עצמו ועליי לפנות לרשויותהמשפטיות לצורך החלטה מצד בית משפט של מי הרכב.

עכשיו. תעצרו, תכווצו את האגרוף תדפקו על השולחן - וכן , אתם לא מאמינים רשויות החוק "עוזרות" למעשה גניבה ונוכלות בכך שאינן יכולות לבצע אפילו חליטה של הרכב עד שיוחלט בבית משפט - אימפוטנטים ! אני במערב הפרוע פשוט.
התייעצתי עם כמה עורכי דין שלא ששים להכנס לעובי הקורה.
חשבתי בכיוון של חוקר פרטי.
השווי של הגיפ לא גבוה - אבל , להביא את הרמאי והגנב מאחורי סורג ובריח יעזור לשינה שלי ועוד איך.
אני מבקש עזרה!
רעיונות (אשמח בפרטי).
ואפילו נותני שירות שאוכל להעזר בהם.

six 4 life
10-03-15, 20:55
את הגנב אין לך סיכוי למצוא, כי לפי מה שאתה מתאר למעשה הרכב חזר לכביש "על ידך" (עם ת.ז. שלך).
את הרכב לפי החוק היבש לא תקבל אם אכן נרכש כאמור בתום לב.
ותתנחם, קרו מקרים שדירות (!!!) נגנבו מבעליהם, נמכרו לצד שלישי בתום לב, ועל פי חוק הקונה הוא בעל הדירה. בעל הדירה המקורי צריך לאתר את הגנב ולתבוע אותו על הנק.

shmil
10-03-15, 20:56
אפתח בכך שאני מבין לליבך, באמת.
אבל, אתה עושה סלט, עקב אי הבנת ואי הכרת החוק.

אשתדל לעשות לך קצת סדר:

כל ענין הגניבה הוא עניין פלילי. כך גם עניין זיוף תעודת הזהות, ההתחזות אליך, ההודעה הכוזבת על "מציאת" הרכב והחזרתו לכביש, וגם ההתחזות אליך לצוארך העברת הבעלות. כל העניינים הללו, עליהם דיברת לעניין "סורג ובריח" הם עניינים פליליים, שמי שמעמידעליהם לדין אלו המשטרה והפרקליטות. קיים אמנם חריג, אבל אני מניח שאתה לא יכול להוכיח, נכון לרגע זה שום דבר לגבי אדם ספציפי, ולכן החריג לא רלבנטי כרגע לגביך.

הדברים האחרים, שהם בעיקר לעניין השבת הג'יפ אליך, הם אמנם במסגרת הדין האזרחי וניתן לתבוע את בעל הרכב דהיום, אבל החוק במדינת ישראל פועל לטובת צד ג' שקנה את הרכב בתום לב. כדי לקחת ממנו את הרכב, תצטרך להוכיח שהוא לא קנה אותו בתום לב. אתה עצמך נתת להבין שהוא קנה מהגנב או שלוחו, שהיה מזוהה בתעודת זהות כאילו הוא אתה, אז למה שהקונה יחשוד?

עורכי הדין כנראה לא ששו להכנס לעובי הקורה, כי לפי הסיפור שלך, הסיכוי לקבל משהו חזרה שואף לאפס.

נראה לי שבגדול, רק עשו לך טובה כשניסו להניא אותך מלפעול ולבזבז כספים נוספים.

כמובן, אגב, שאם אתה יכול להוכיח דברים ולשייך התנהגויות מסויימות לאנשים ספציפיים וידועים, המצב עשוי להיות שונה.

tomer1978
10-03-15, 21:05
"תקנת השוק" שלפיה אתם מייחסים את נושא הקונה התם הינה מוכרת עוד מהגמרא ובחוק המשפטי מסתמכת על כך, לעיניינו.

הקונה ה"תם" והרכוש הגנוב שנקנה חייב לענות על מס' שאילתות שאחת מהם היא האם הרכוש הגנוב נמכר על ידי מי שעיסוקו הוא בתחום הזה.
משמע, במידה והרכוש הגנוב שנקנה על ידי ה"תם" מצד שלישי שאיננו עוסק בתחום מכירת הרכבים למשל - אינו עונה על עניין "תקנת שוק" , שוב זו לוגיקה מסוימת שיתכן שבית המשפט לא יקבל.
ואגב לגבי ראש הנחש - יתכן ויש לי כיוון (מבחינתי הוא וודאי) אבל איך מוכיחים ?

wonderd
11-03-15, 18:46
עם כל הכבוד, תמוה בעיני שאתה בכלל מצפה שמשטרת ישראל יעשו משהו.
אתה אל תפריע להם באמצע השש-בש בבקשה..ואם כבר הפרעת - אז תן רישיון בבקשה שתוכל לקבל דו"ח על שקר כלשהו..

asafk
11-03-15, 19:09
לדעתי כדאי לך להתמקד בעבודת המשטרה. לבקש לקבל העתקים של הדיווח שלך לכאורה על מציאת הרכב. לנסות לשוחח עם מי שכביכול פגש אותך וקיבל ממך את הדיווח הזה.
אני סבור שמאוד בקלות תוכל להוכיח פגם בפעולת המשטרה ואם באמת תרצה להוציא על זה כסף, לתבוע אותם בתביעה אזרחית.
אחרי כל זה, ויסלחו לי המשפטנים שכאן - תהליך משפטי גוזל ממך זמן, מעמיס עליך נפשית, ועולה המון, גם בהוצאות וגם בימי חופש מהעבודה. הרבה יותר מערך הרכב. תחשוב טוב טוב אם 50000 שקל זה סכום שבשבילו כדאי להיכנס לזה.

אסף.

אמיר ב.א
11-03-15, 19:37
מה לגבי להתחקות על מס הטלפון , כאשר הקונה יצר קשר עם המוכר הרמאי ,
יתכן וניתן איתם להגיע לפרטים נוספים.

tomer1978
11-03-15, 19:39
לצערי זה לא מעניין את.המשטרה בכלל, בגלל שיש להם "חור" ביני כבעלים לבין הבעלים עכשיו. מי שעשה את זה חושב שהוא חכם מאוד, כי הוא חשב באמת.על הכל.כולל לצד מי החוק בא.במקרה זה.

Sent from my MX4 using Tapatalk

פראדו
15-03-15, 16:04
שלח מכתב לנציב תלונות הציבור במשרד מבקר המדינה
זה בחינם והם מאוד יעילים
לפחות ידרשו מהמשטרה תגובה

wonderd
16-03-15, 19:46
הרכב נמצא??

איל מ
16-03-15, 19:58
לא קראת את השרשור?

wonderd
16-03-15, 20:03
כן.. התבלבלתי עם מודעה אחרת שהיתה על גניבה לא מזמן והרכב נמצא..

יריב קלר ברוך
17-03-15, 20:04
בקיצור עם הגנב יכול לקבל אקסטרה על הרכב אז כנראה שזה הפידיון הכי טוב שיכל לקבל .
וכל המערכת החוק נועדה לשומרי חוק ולא לגנבים!
עצוב אבל זה המצב

igalr
20-03-15, 15:20
"תקנת השוק" שלפיה אתם מייחסים את נושא הקונה התם הינה מוכרת עוד מהגמרא ובחוק המשפטי מסתמכת על כך, לעיניינו.

הקונה ה"תם" והרכוש הגנוב שנקנה חייב לענות על מס' שאילתות שאחת מהם היא האם הרכוש הגנוב נמכר על ידי מי שעיסוקו הוא בתחום הזה.
משמע, במידה והרכוש הגנוב שנקנה על ידי ה"תם" מצד שלישי שאיננו עוסק בתחום מכירת הרכבים למשל - אינו עונה על עניין "תקנת שוק" , שוב זו לוגיקה מסוימת שיתכן שבית המשפט לא יקבל.
ואגב לגבי ראש הנחש - יתכן ויש לי כיוון (מבחינתי הוא וודאי) אבל איך מוכיחים ?

מהמשטרה לא תגיע הישועה.
גש למשרד הרישוי ובקש עותק/אישור של העברת הבעלות ממך לבעלים הבאים אם יהיה לך מזל אלו יהיו הבעלים הנוכחיים הרשומים של הרכב.

המחזיק הנוכחי יוכל לטעון לתקנת השוק רק אם קנה או מישהו בשרשרת הבעלים הוא "עוסק בתחום" אחרת תקנת השוק אינה רלוונטית זה לא לוגיקה זה החוק.

אתה צריך למצוא עו"ד העוסק בקנייין שיטפל בנושא.

-->