PDA

צפייה בגרסה מלאה : לקנות ממגרש מכוניות או שומר נפשו וממונו ירחק?

yoav
16-03-15, 21:09
במסגרת חיפושינו אחרי לנדקרוזר ראינו שיש לא מעט מודעות שנראות לא רע ממגרשי סוחרים
לשמור מרחק? סיפורי הבלהות נכתבו בדם ושמן או סתם צ׳יזבטים?

tom1105
16-03-15, 21:10
כמו כל דבר... יש ויש... אם ראית רכב ממגרש... תבדוק אותו מכל הכיוונים... גם דברים שלא היית בודק מאדם פרטי...

six 4 life
16-03-15, 21:30
ספציפית לנדקרוזר זה לא רכב שצריך מגרש כדי להמכר, לכן כדאי לבדוק לעומק.

נמרוד
16-03-15, 22:19
מה שבמגרש מגיע ממכרזי משטרה בעיקרון.

מוני אורבך
16-03-15, 22:28
את הרנגלר שלי קניתי ממגרש רכב.
קניתי אותו במסגרת עיסקת טרייד אין בו נתתי למגרש שלי את הלנד קרוזר פראדו שלי.
הטויוטה היתה במצב מעולה, והסיבה שלא מכרתי אותה עצמאית היתה כאב הראש שכרוך במכירה.
הרנגלר שקניתי גם הוא במצב מצוין, כאשר כל הבעיות שיש לו נאמרו לי מראש והורד המחיר בהתאם.
הסוחר היה מאוד הוגן והציג לפני את כל הסיפור של הרכב, וגם נתן לי לעשות בדיקות בעצמי.
המחיר שסוכם היה (לדעתי) הוגן גם במכירה וגם בקניה.
במילים אחרות, אל תפסול לפני שתבדוק, יתכן ותופתע...

dice2
17-03-15, 06:38
כאחד שלהוריו היה שכן שעסק בסחר מכוניות מהבית וממגרשים באיזור השרון ונתקל בהרבה סיפורי זוועה
(בחיים אני לא אשכח את הפרצוף של אחד הקונים שחזר ברגל מקצה הרחוב כי המנוע הלך)
אני מתרחק מהם כמו מאש,, אולי יש סוחרים ישרים אבל למה לי לבדוק את זה על כיסי

בועז

יוש
17-03-15, 06:59
בחיים אני לא אשכח את הפרצוף של אחד הקונים שחזר ברגל מקצה הרחוב כי המנוע הלך

אתה בטוח שזה לא מהגשש?
אגב, מומלץ לשמוע את המערכון.
זה ישר מוציא את החשק ;)

חנן-ג'יפולוג
17-03-15, 07:26
בהחלט נכתב בדם ושמן, חלקם שלי.
עם כל הכבוד, לא למוני, ולא לי, ולא לאף אחד אחר אין את היכולת לבדוק בהצלחה רכב שהחבר'ה האלה קימבנו. הם טובים במקצוע שלהם והם נחושים.

יש ביניהם אנשים נהדרים. אם אתה יודע על אחד כזה, הרווחת. אני קניתי מאותו סוחר שלוש מכוניות בהצלחה (קרמר מהרצליה. הבן שלו, לירון, הוא אחד משלנו, גולש בג'יפולוג), אבל ללכת על סתם מגרש של סוחר, ללא ידע מוקדם, זה לקנות חתול בשק. לא עושים את זה.

klam
17-03-15, 09:27
לא הייתי פוסל.
היו לי ניסיונות מוצלחים עם מגרשים, וגם כמה נפילות, בעיקר בגלל עצלנות שלי.
לגיסי יש טרופר מעולה כבר 4 שנים, שנקנה ממגרש. לזוגתי יש גולף מצוין שנקנה ממגרש אחר.
חשוב לבדוק לעומק, כולל פגישה עם הבעלים הקודמים.
זה נכון שהם מאוד מוצלחים ברמאות, אבל אפשר לבדוק ומי שמנוסה יכול להקטין את הסיכון. אם הם קולטים שאתה מתמצא, החשק לעבוד עליך יורד פלאים.

boaz avrahami
17-03-15, 09:44
על המגרשים חלים חוקים שלא חלים על מוכר פרטי בתחום הגילוי הנאות והשקיפות.

לדעתי לרוב המגרשים יש תמריץ חזק לקחת סחורה טובה ולהיפטר ממנה מהר.
השוק מוצף במכוניות טובות.
רמאים אפשר למצוא בכל מקום וחובה תמיד להזהר

KOOKE
17-03-15, 12:11
להשכלה כללית יש יתרון אחד מובהק לרכישה ממגרש והוא שבעת רכישה ממגרש חלה "תקנת השוק" - זכות הבעלות של מי שרוכש גובר על כל זכות אחרת שיש ברכב. הרכב של הרוכש גם אם הוא מעוקל, שייך למי שהוא אחר וכו'.

לעומת זאת ברכישה מאדם פרטי אפשר להיקלע לסיטואציה שנשארים בלי הרכב וגם בלי הכסף.

dice2
18-03-15, 07:13
יוש זה אמיתי לגמרי
אני גם זוכר טוב שלקוח לא מרוצה שם לו פעם מטען בבלוני גז והעיף אותי מהמיטה באמצע הלילה ואחד מהם עף לקומה שלישית בבנין שכן
בקיצר אני גזעני בכל מה שקשור בסוחרי רכב

נמרוד
18-03-15, 10:09
חשוב להבין שהלנדקרוזר הוא מקרה מיוחד. הרכב משמש את המשטרה (משמר הגבול) ,מאות יחידות בשנים האחרונות, והם יוצאים למכירה במכרזים של מנהל הרכב, כמה יחידות בכל חודש. הכלים האלו רובם המוחלט נקנים על ידי סוחרים, זוכים לטיפול קוסמטי פנימי וחיצוני מקיף, והם באופן טבעי מה שאתה מוצא במגרשים. טוב או רע?

בוא אני אתן דוגמא קונקרטית ביותר - לא לנדקרוזר, אלא ויגו. אותו סיפור.

הרכב הזה

http://www.yad2.co.il/Cars/Truck_info.php?CarID=460241

- ויגו ידנית 2011, 187,000 קילומטר לפי הפרסום, מבקשים 130K שקלים. התקשרתי, זה מגרש רכב רשמי, הוא לא מסתיר את העובדה שהרכב יוצא משטרה.

בתמונות לא רואים מספר רישוי... אבל בשבוע שעבר במודעה הראשונה של הבחור, הייתה תמונה עם מספר. רשמתי את המספר, רוב הספרות היו ברורות. הלכתי לאתר המכרזים, ומצאתי שני רכבים בדיוק שיצאו במכרזים אחרונים, עם הספרות הברורות. אחד עם 400 ואחד עם 490 אלף קילומטרים. הרכב הזה, שנטען לגביו 187 אלף, הוא אחד מהם!

ועכשיו אחרי שהוא תיקן את הטעות שלו והעיף את התמונה עם המספר, לך תעלה על זה מראש בנוחות של מול מחשב במשרד.

מוני אורבך
18-03-15, 10:55
בקנית רכב (כמו בכל דבר בחיים) אתה חייב להפעיל שיקול דעת ולהבין היכן ועם מי אתה מתעסק.
רכבים יוצאי מכרז, באופן טבעי הם רכבי עבודה. ככאלה הם עושים הרבה מאוד קילומטרים.
187 אלף לרכב עבודה של משטרה בן ארבע שנים שיצא למכרז ??? זה פשוט לא מסתדר.
למה שיוציאו רכב כזה למכרז ?! הרי יחסית נסע מעט מאוד והוא עדין חדש.
30 אלף בשנה סדר גודל נסועה של משפחתית ביתית ולא רכב עבודה שנוסע כל היום כל יום.
מעבר לזה מבלי להשמע גזעני, אל תתקרב למגרשי רכבים בשפרעם או סכנין וכו...

נמרוד
18-03-15, 12:44
ברור מוני, נתתי את זה כדוגמה נדירה שבה יש לי הוכחה. אבל צריך לצאת מנקודת הנחה כשמדברים על סוחרים וכלי רכב מבוקשים, כמו טויוטה לנדקרוזר, היילקס, סובארו פורסטר - שיש סיבה שהרכב אצל סוחר ולא נמכר בקלות כפרטי - והסיבה היא שיש איזשהו פגם ברכב שמקשה על המכירה.

המוכר ימציא לך יופי של תירוצים למה רכב משטרה יצא למכרז עם 187 אלף קילומטר בלבד - זה היה רכב של בילוש, רכב של מפקד התחנה שלא נסע בכלל והתעסק עם הפקידה שלו כל היום, וכדומה, כיד הדמיון הטובה.

אצל סוחרי רכב צריך לצאת מנקודת הנחה שהם מסתירים משהו, אלא אם הוכח לכם אחרת.

shahav
18-03-15, 15:05
סוחרי רכב זה בחור שרוצה להרוויח באופן צודק. כלומר הם רוצים לקוח מרוצה, כי יודעים שלקוח מרוצה מביא עד לקוחות.
זה כבר מזמן לא עיניין של רמאות ומכה וגמרנו.
תרגיש חופשי להכנס למגרשים.

אני קניתי כמה רכבים ממגרשים ואני מרוצה מעל לראש.
רבין

tom1105
18-03-15, 21:19
אני קניתי כמה רכבים ממגרשים (סוזוקי בני ברק) שהיו הצלחה , לעומת זאת נפלתי במגרש אחר (קרייזלר הרצליה) ברמה שאחרי 6 שנים עדיין כואב לי לשבת... אני לא אוהב להכליל , תתרשם מהבן אדם , בטופס גילוי תשאל את כל השאלות הכי קשות (הוא חייב לספק תשובה) , ויאללה בהצלחה

-->