PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול שטח\קורס נהיגת שטח ומה שבינהם

perdo
27-03-15, 21:54
אני מתכנן טיול בעוד חצי שנה, ומעונין לשכור רכב השאלה הגדולה תיהיה איזה. (אני לא מתכוון לקרוע את הרכב או אפילו לקחת אותו למקומות מאתגרים אבל כן מעדיף ללמוד מה היכולות ולקבל הבנה בסיסית לגביו).
תמיד קסם לי הרעיון של טיולי שטח עם רכב ובלי, לצערי אין ברשותי רכב שטח והניסיון שלי שואף לאפס בנושא נהיגת שטח.
אני ראיתי שישנם בארץ קורסים לנהיגת שטח, שמצריכים שיהיה ברשותי רכב שטח.
אני יודע שישנם בחו"ל טיולי שטח עם נהיגה עצמאית ברכבי החברה (אני לא חובב של טיולים מאורגנים\קבוצות ככה שהרעיון לא קורץ לי).
וישנם טיולים כאלה בארץ, השאלה כמה אפקטיבי יהיה טיול כזה וכמה באמת אני אלמד מטיול כזה?

אני מעדיף לשלם על קורס עם מדריך מקצועי (הבעיה שאין רכב שטח) ובאמת ללמוד משהו השאלה מהן האופציות שלי ללימוד בארץ?

בסופו של דבר אני אעדיף לא להשכיר רכב שטח אם לא תהיה לי לכל הפחות הבנה בסיסית איך לתפעל אותו, אני יוצא מנקודת הנחה שגיפ זה מכונה מתקדמת ואין טעם להשכיר\לקנות אחד אם אין לי את הידע לנצל את ההיתרונות שלו.

בקיצור: מהן האפשריות שלי ללמוד נהיגת שטח בארץ אם אין ברשותי רכב?

נמרוד
27-03-15, 22:35
יש כמה גופים ואנשים שמציעים הדרכות נהיגת שטח. אתה צודק, לרוב זה על הרכב של המתרגל - כי זו המטרה. אבל לכל אחד מהם יש רכב שטח משלו, ואני בטוח שאם תבקש יום הדרכה אישית ניתן יהיה לבצעו ברכבו של המדריך, מן הסתם בעלות נוספת מסוימת.

אני יכול להמליץ מהיכרות אישית רבת שנים על יואב קווה - http://www.shvilim.co.il/Articles.asp?id=536

perdo
28-03-15, 09:48
תודה על ההמלצה, האם יש לך מושג האם בטיולי ג'יפים בנהיגה עצמית באמת ניתן ללמוד משהו או שזה לא אפקטיבי?
ואם למישהו יש המלצה על מורה\חברת הדרכה שמאפשרת לימוד על ג'יפ חברה אני אשמח לשמוע :)

דרור ברלי
28-03-15, 11:55
בטיולים בנהיגה עצמית אתה נוהג ומטייל. לא נמצא בקורס נהיגת שטח.

הטיולים עצמם נעים בד"כ בשבילים ודרכים לא סלולות אך מוסדרות ולא כוללים אתגרי עבירות שיסכנו את שלומם של המטיילים או את כלי הרכב.
מארגני הטיולים הללו לוקחים בחשבון שלא כל הנהגים בעלי נסיון וגם כלי הרכב אנם מפלצות עבירות אלא SUV סטנדרטיים.

perdo
28-03-15, 12:29
בטיולים בנהיגה עצמית אתה נוהג ומטייל. לא נמצא בקורס נהיגת שטח.

הטיולים עצמם נעים בד"כ בשבילים ודרכים לא סלולות אך מוסדרות ולא כוללים אתגרי עבירות שיסכנו את שלומם של המטיילים או את כלי הרכב.
מארגני הטיולים הללו לוקחים בחשבון שלא כל הנהגים בעלי נסיון וגם כלי הרכב אנם מפלצות עבירות אלא SUV סטנדרטיים.

ככה תיארתי לעצמי תודה, אני אנסה למצוא מדריך\חברת אשר מאפשרת ללמוד על הרכבים שלהם.

asafk
28-03-15, 13:20
איפה אתה מתכנן לשכור רכב? מה האפשרויות מבחינת סוג הרכב? מה רמת האתגר המתוכננת?

אסף.

perdo
28-03-15, 17:08
רמת האתגר תיהיה בסיסית אני מאמין, אבל אני כן מעדיף לרכוש קצת ידע לפני.
בסופו של דבר הטיול לא מתוכנן להיות טיול ג'יפים ככה שאם לא ייצא לי ללמוד לפני הטיול אני לא אשכיר רכב שטח.

asafk
28-03-15, 18:38
מה היעד?

אסף.

דרור ברלי
28-03-15, 20:06
אם תמצא מדריך שיוכל לעשות לך הדרכת נהיגת שטח בסיסית אחד על אחד ברכב שלו, חשוב שיהיה רכב קרוב ככל שאפשר לסטנדרטי ולא משופר.
וזה כדי שתגיעו למגבלות מהר ובלי להסתכן, וכדי שתוכל ללמוד את העקרונות בלי כל מיני "קסמים" כגון מהלך מתלה מוגדל או נעילות שלכאורה יקלו עליך - אבל יפגעו בלמידה שלך.
אין טעם לדוגמה, לעשות לך הדרכה על סופה מוגבהת עם נעילות אוטומטיות (זה גם למה אני לא מציע להעביר לך הדרכה עם הג'יפ שלי - גילוי נאות: אני עוסק בהדרכות נהיגת שטח במסגרת "אתר השטח הישראלי") כי זה רכב בסגנון שלא תפגוש בשום חברת השכרה, למעט אולי במדינות פחות מפותחות...
כעיקרון - ברכב משופר המגבלות נמצאות רחוק יותר, יקר יותר וכואב יותר. למעט הג'יפים שאפשר לשכור במואב או במסלול הרוביקון אני לא מכיר חברת השכרה שתיקח את הסיכון ותשכיר לך ג'יפ ישן עם התנהגות גבולית שמצוייד בנעילה אוטומטית או מתלים משופרים עם מהלך מוגדל - שינויים שמקפיצים קדימה את יכולות העבירות בשטח אבל פוגמים בהתנהגות הכביש והופכים אותה לגבולית עד מסוכנת.

אני מרשה לעצמי לנחש שהרכב שתשכור לצורך טיול יהיה סטנדרטי ועל צמיגי כביש. אבל חסרים פרטים: מה היעד, איזה כלי רכב אפשר לשכור שם, ידניים או אוטומטיים וכו'. בטורקיה, יוון, קפריסין, כרתים, תאילנד וכו' תוכל לשכור סמוראי, ויטארה, ג'ימני, קיה ספורטאז' וכו' כלים בסיסיים עם גיר ידני ויכולות שטח שגם מתנהגים כמו רכב שטח ומצריכים ידע מוקדם - הן בנהיגה בכביש והן בנהיגת שטח.

אם תרצה המלצות על מדריכים וקורסים או לשוחח על זה ולקבל טיפים - פנה אלי בה"פ.

perdo
28-03-15, 20:27
אסף - כרגע ההתלבטות זה בין מזרח אירופה ואיסלנד.
דרור - תודה על מה המידע, שאני אחפש מדריך אני באמת אנסה למצוא על רכב סטנדרטי.

asafk
28-03-15, 22:02
איסלנד ברכב שטח זה סיפור אחד, מזרח אירופה זה סיפור אחר.
בשני המקרים - נראה לי שתוכל לעשות השתלמות במקום כחלק מחווית הטיול, ואולי זה הפתרון...

אסף.

perdo
28-03-15, 22:14
אני מודע לזה שזה תוואי שטח שונה בין שני המקומות, ולמה אתה מתכוון השתלמות במקום? ממה שאני יודע בסוכנות רכב נותנים לכל היותר הסבר מאוד בסיסי ולא מספק על הרכב, אשמח לדעת אם יש לך עוד פרטים בנושא.

GodsFather
28-03-15, 22:18
אתה מתכנן לטייל בשטח לבד או כחלק מקבוצה? מדבריך אפשר להבין שאתה רוצה להכנס לסוכנות השכרת רכב ומשם לדרך... האמנם?

דרור ברלי
28-03-15, 23:26
בתכל'ס זה אפשרי. ואז באמת מקבלים הסבר בסיסי ביותר מנציג חברת ההשכרה על תפעול הרכב, מהסוג שמקבלים גם בשכירת פרייבט רגיל.

מורשת קרב א':
בשנה שעברה כשנסענו לראלי 24 השעות ביוון, הוזמן עבור העיתונאים רכב 4X4 מחברת השכרה. איסוף הרכב היה בנמל התעופה באתונה, הלכנו לדלפק של אוויס, קיבלנו טויוטה ראב4 חדש מהניילון שהיה אמרו להתאים לנו בול לצרכים - אממה, למודי נסיון, בדקנו שהוא אכן 4X4.... והוא כמובן היה 2X4.... אז הלכנו שוב חצי קילומטר לדלפק של אוויס, וביקשנו שיחליפו לנו רכב, והנציגים שם התווכחו איתנו ש"ראב4 הוא כן 4X4" והיה צריך לסחוב את אחד היוונים הדבילים מהדלפק עד לרכב, להכריח אותו להתכופף מתחת לאוטו ולהראות לו בעיניים שאין ציריות מאחור ולא כי הן נעלמו אלא כי מעולם לא היו שם...
אחרי הרבה דין ודברים ועצבים וטלפונים שלהם בינם לבין עצמם עם צעקות ביוונית ואיזה שעה וחצי של המתנה מעצבנת - גירדו לנו מהשד יודע איפה טויוטה ראב4 אחר - דגם קודם, ישן ומרוט, מקרקש ורוטט, במצב גרוטאתי למדי ועם צמיגים גמורים, אבל 4X4.
אז קח לתשומת לבך שגם זה עלול לקרות ובהתאם - גם רמת ההסברים שתקבל מנציג חברת ההשכרה לגבי תפעול הרכב בכלל ו-4X4 בפרט.

מורשת קרב ב':
בזמנו (שנת 96') עשיתי טיול של סופ"ש ארוך בקפריסין ורציתי לשכור רכב שטח פתוח - היו שם המוני סמוראים, ויטארות ופאג'רו - כולם קצרים, פתוחים וידניים (עד כאן נפלא) וכולם - שימו לב - עם נועלי טבור ידניים שעליהם הורכב כיסוי מתכת שלא מאפשר לשלב אותם...
ככה היה בכמה סוכנויות השכרה והבנתי שזו הנורמה - ככה הם מבטיחים לעצמם שנהגים חסרי נסיון לא יירדו עם הרכב לשטח של ממש.
הבנתי את הפרינציפ, ויתרתי על התענוג לטובת אופנוע שטח. העלות היתה כשליש משכירת ג'יפ, הגעתי למקומות מבודדים ורחוקים ללא תקלות והיה פשוט מעולה.

perdo
29-03-15, 00:40
ההסבר הבסיסי לא מספק אותי, ובמידה שאני צריך להסתפק בהסבר כזה אני אעדיף להשכיר פרייבט, אני לא רואה הרבה טעם בלהשכיר רכב ולא להיכר את היכולות שלו הרבה הבסיסית ביותר.

GodsFather אכן, הרעיון לקחת את הרכב ולהתחיל את הטיול, אלה אם כן יש הצעות אחרות או רעיונות דברים שכדאי לי לשקול?

asafk
29-03-15, 08:04
באיסלנד יש ״סדרות שטח״ של ממש, החל בקורס בסיסי במסלול ייעודי וכלה בטיול מודרך של כמה ימים. תברר. כי איסלנד היא גן עדן של נהיגת שטח.
במזרח אירופה התמונה שונה כי אין הרבה מסלולים וכדי לטייל בשטח אתה צריך בראש ובראשונה כישורי ניווט והתמצאות. אבל יש מדינות עם תרבות שטח מפותחת וכדאי לברר איפה יש מרכזי שטח שמעבירים קורס נהיגת שטח חווייתי. אם בכלל יש כזה דבר וזה תלוי במדינה.

עוד עצה שאני יכול לתת היא להצטרף לחבר / מכר שיש לו רכב שטח לטיול כאן בארץ. זה ייתן לך מושג לא רע אחרי כמה שעות בתא הנהג. קח בחשבון שמסלולי שטח בארץ הם הרבה יותר מאתגרים מרוב המסלולים בחול.

אסף.

perdo
29-03-15, 10:34
אסף תודה על המידע לא ידעתי את זה. אני רק מכיר חברות בארץ שעושות טיולי שטח, לא ידעתי שישנם סדנאות שטח וכדומה.

asafk
29-03-15, 15:48
http://iceland.nordicvisitor.com/travel-deals/4x4-adventure-tours/?rf=g0201-32&gclid=CK7wppbMzcQCFc7LtAodbkwA6g

אסף.

perdo
29-03-15, 16:12
ואו אסף תודה שיחקת אותה :)

asafk
29-03-15, 18:50
יש עוד המון. זה הראשון הרציני שעלה לי בחיפוש.

אסף.

ADaShim
23-12-18, 17:09
קורס נהיגת שטח אפשר לעשות עם יואב קווה או אחד המדריכים בשבילים 4X4. הם מעבירים קורסים בקבוצה או אחד על אחד. ראה המלצות בעמוד שלהם:
http://shvilim.co.il/course-<wbr>shetach (http://shvilim.co.il/course-shetach)
שים לב שזה שרשור מ- 2015. אני מקווה בשבילו שהוא הסתדר מאז.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

GodsFather
23-12-18, 17:17
קצת מוזר שדווקא יואב, חבר הפורום עושה כאן קידום אתרים... מפרגנים לו כאן גם בלי זה.

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

-->