PDA

צפייה בגרסה מלאה : איפה מוצאים מהיום למחר חיישן זרם?

חנן-ג'יפולוג
29-03-15, 20:53
אני מנסה למצוא טרול שאולי מתעורר באמצע הלילה, לא בכל לילה, וגונב חשמל ממצבר רכב.

צריך חיישן זרם שיבקר את הזרם מהמצבר כשהוא עובר את ה50 מיליאמפר, ושיהפוך את זה למתח. משם אני כבר יודע לקבוע סף ולשלוח לי התראה מיידית לסלולאר, שאוכל לבוא ולתפוס את הטרול על חם.

החיישן צריך לדעת למדוד מיליאמפרים, אבל לא להתפגר כשהוא רואה זרם של 300 אמפר. לא צריך שימדוד את הזרם הזה, רק שלא ימות ממנו.

פעם כבר תפסתי ממסר מאוורר שנשאר פעם בכמה שבועות תפוס דלוק. הפעם זה חמקמק יותר.

ברכות לעונים.

נמרוד
29-03-15, 21:32
אם הייתה לי שאלה כזאת הייתי מתקשר אליך.

JustDoB
29-03-15, 21:34
לגמרי. בהצלחה ...

Sent from my XJ

חנן-ג'יפולוג
29-03-15, 21:35
נראה שמצאתי:

http://www.ebay.com/itm/Hantek-CC-65-AC-DC-Current-Clamp-Meter-Multimeter-with-BNC-Connector-/281320870139?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item418007d0fb

talw
29-03-15, 21:43
וריאציה של גשר וינטסטון פשוט לא יכולה לעבוד ?

חנן-ג'יפולוג
29-03-15, 22:23
אך עושים גשר וינטסטון על כבל 35 קוואדרט של מצבר?

חנן-ג'יפולוג
01-04-15, 13:02
חיברתי צבת זרם של פיקוסקופ עם יציאת מתח פרופורציונלית.

על הפנים. מתחת לשבעה אמפר הוא מוציא מתח אפס, בניגוד מוחלט להצהרות בנתונים שלו. חזרתי לאותה נקודה.

רעיונות?

talw
01-04-15, 14:29
אך עושים גשר וינטסטון על כבל 35 קוואדרט של מצבר?

סליחה,לא שמתי לב לדרישה,הייתי יותר בכיוון של בדיקת הענפים שלאחר מכן.

boaz avrahami
01-04-15, 14:44
אני הייתי בתור התחלה משאיר את הרכב בלילה מחובר למטען ובודק בבוקר את הצריכה על המצבר מתוך הנחה שהצרכן ימשיך לצרוך כל זמן שיש לו מקור מתח חי.
נראה לי יותר פשוט מאשר להנדס מערכת שלמה.
אי אפשר לבנות איזה מכשיר מבוסס ארדואינו?

משהו בכיוון הזה

http://www.instructables.com/id/DIY-Amp-Hour-Meter-Arduino/
http://www.instructables.com/id/DIY-Amp-Hour-Meter-Arduino/

חנן-ג'יפולוג
01-04-15, 15:17
הבעיה, בועז, שזה לא קורה קבוע ולא קורה אף פעם כשהרכב לא אצל הבעלים. הרכב עומד כבר שלושה ימים ללא התנעה עם מוניטור מתח על המצבר, שאני רואה אצלי בלפטופ בכל מקום שאני נמצא, והכול בסדר.

אז איך לנטר מתח מרחוק אני יודע- אני רק צריך את היכולת למדוד זרם קטן, על כבל גדול, ולהפוך אותו לערך מתח אמין.
http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/04/01/871ce5158419b028363874ec48e2cbbb.jpg
Fluke i30
יתן לי כנראה פתרון, רק שאין במלאי בארץ.
http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/04/01/704efe1068cc14a02cf7277701a307a0.jpg

raanan
01-04-15, 15:43
בזרמים נמוכים כאלו לא בודקים בשיטה השראתית (בכול אופן לא בזרמי DC ).
אם הבעיה מתרחשת בלילה כשהרכב חונה, מה הבעיה לנתק נעל כבל אחת ולהתחבר בטור ?

רענן

חנן-ג'יפולוג
01-04-15, 15:45
נראה אותך משכנע לקוח זועם לעשות את זה... [emoji3]

"רק מתוך נימוס נשמיט את התשובה".

raanan
01-04-15, 16:42
נראה אותך משכנע לקוח זועם לעשות את זה... [emoji3]

"רק מתוך נימוס נשמיט את התשובה".
אההה, חשבתי שהרכב שלך וחונה מתחת לחלון חדר השינה ....
אז אם הרכב במוסך או אצל הלקוח, מה יעזור אם תדע מתי הפרזיט צורך זרם ?

בכלל מתקשה להאמין שיש רכיב שמתעורר באמצע הלילה ומתחיל לעבוד . למרות ש...
לי פעם באלפא רומיאו היו נדלקים האורות דרך מעצמם באמצע הלילה , שדים זה לא !
אלא שינוי בטמפרטורה שהשפיע על הפחיות מגע בידית מתג האורות (פאר התעשייה האיטלקית).

המלצה שלי,
כול לילה לשלוף פיוז אחר עד שתמצא את הפרזיט.
בנוסף,
לחצני המגע לתאורת תא הנוסעים גם מועדים לפורענות .
בפרט אם זה רכב שטח שנכנס מים בסף הדלתות (ישנה זליגה ואם היא משמעותית
אפשר לראות כשהדלתות סגורות ובחושך מוחלט שחוט הלהט בנורה מאיר מעט).

בהצלחה
רענן

חנן-ג'יפולוג
01-04-15, 16:49
הלקוח גם לא ישלוף פיוזים, אבל כשאני אקבל התראה, אני אגש לשם או אשלח לשם שליח, שיבדוק אם דלת תא המטען לא סגורה עד הסוף, אם האור הפנימי דולק, או המאוורר או הטרול יודע מה...

כשמדובר בתדירות של פעם בחודש, אתה לא יכול לעשות אלימינציה של נתיכים, או של יום/לילה וכו'.

נתקלתי גם במקרים של רכיב שנכנס לפעולה עצמאית וגם במקרים של משהו שנשאר דלוק מסוף הנסיעה, כמו תאורה כלשהי, ממסרים תפוסים וכו'.

לא מזמן נתקלנו ברכב שכל תקשורת המחשבים נשארה בו ערה לפעמים כי חיישן הקרנק נתן קריאת מהירות, כשהמנוע ישן.

raanan
01-04-15, 19:04
אני מבין מהר כשמסבירים לאט .......

הקונספט שהייתי ממליץ לך עליו,
להתחבר במקביל לקוטב (נניח ה + ) ולקצה הכבל בחיבור לפס
(עדיף לבחור את הקוטב שהכבל שלו הכי ארוך ).
המטרה למדוד מתח כפונקציה של הזרם שעובר דרך הכבל (התנגדות שאפשר להגדירה כקבועה ).
יחידה של A/D ברזולוציה של 16 ביט תאפשר לך לעקוב עד רמת שינוי של כ 5 מיליאמפר (בהנחה שהכבל יהיה
בהתנגדות של 1 מילי אוהם וזרם מכסמילי יהיה 300 אמפר) .
ישאר לך רק לחבר מיקרו בקר שיוגדר לו קצב דגימות והעלאת "דגל" (להפעלת חיוג) מזרם שתגדיר.

בהצלחה
רענן

boaz avrahami
01-04-15, 19:04
שים לו בטרי בריין עם שלט על המצבר וחוט ניטור דק עם פיוז כביי פס. למיטב זכרוני יש כבר חוט הכנה על הבטרי בריין לזיכרון של המחשב או הרדיו

בסוף הנסיעה שינתק מצבר עם השלט.
מערכת כזו עולה פחות מ 400 שח

חנן-ג'יפולוג
01-04-15, 19:41
רענן ובועז, תודה על החשיבה.
לגבי מדידת מתח על הכבל, בדקתי היום ומצאתי שם 0.1 מיליוולט. הa/d של הארדואינו יודע למדוד מינימום חמישה מיליוולט, אז ירדתי מזה. לגבי חיבור a/d אחר, נראה לי שזה לא ילך במסגרת הזמן הקצוב שעוד נשארה לי.
קניתי את צבת המתח של פלוק, השנייה שהעליתי את התמונה שלה. אני מקווה שהנתונים שלה אמינים ואוכל מחר בבוקר לעשות איתה משהו חיובי.

בטרי בריין, לא ילך בשיתוף עם הלקוח. הוא לא ישתף פעולה. ברכב מודרני יש יותר מעשרה רכיבים שדורשים מתח קבוע לזכרון שלהם. זה לא ריאלי לתפור אותו כדי לספק מתח קבוע לכל הרכיבים האלה.

דבר חדש אחד שכן עשיתי שם, והוא מומלץ לדעתי לפחות לכל רכב שלא בשימוש יומיומי: טיימר שמנתק את המתח לכל ההתקנות הישראליות (מרימי שמשות/קודן וכו') מספר דקות לאחר הכיבוי. זרם הזליגה ירד ב60 אחוז. אם לא היה שם מכשיר המעקב שלי, אז הורדת הצריכה היתה דרמטית עוד יותר.

-->