PDA

צפייה בגרסה מלאה : קסטה או אוהל (על הגג של דיפנדר, מה עדיף ? ) כותרת נערכה

לבנון ארז
30-03-15, 16:03
לדיפנדר ארוך עם גג מקורי ארוך . איזה סוגים יש , מישהוא התקין , היכן קונים ?
הכוונה שניתן יהייה להרכיבו על הגג בזמן סביר מספר פעמים בשנה .
ולפרקו לאחר 2-4 לילות בשטח

itayt
30-03-15, 16:53
יש אוהלי גג קשיחים כדוגמת מג׳ולינה והחיכוי שלה מסין ויש אוהלים רכים.
המשקל הממוצע הוא בסביבות 55 קג. להוריד ולהתקין משקל כזה רק בשביל טיול זה טירחה אבל זה כבר שיקול שלך.
הקשיחים עמידים יותר אבל מוגבלים למקסימום 3 נפשות בלחץ.
הרכים יכולים להכיל משפחה שלמה.
הרכים פחות אוירודינמיים אבל זה דיפנדר גם ככה...
מחירים נעים בין 4000 וצפונה

erezgur
30-03-15, 20:20
ויש בסגנון אבנר ברוך - http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3106-%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%99%D7%99%D7%A7%D7% 98-%D7%9C%D7%9E%D7%AA%D7%A7%D7%93%D7%9E%D7% 99%D7%9D-%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%AA-%D7%90%D7%95%D7%94%D7%9C-%D7%92%D7%92-%D7%9C%D7%93%D7%99%D7%A4%D7%A0%D7%93%D7% A8-110

דרור ברלי
30-03-15, 21:22
כמה אנשים צריכים לישון בדבר הזה?

אם אתה לבד או בזוג, תוכל לסדר לך אחלה מיטה בתוך הרכב. בדיפנדר 110 יש מקום בשפע.

אוהלי גג נוחים מאוד למטייל בודד או לזוג. אישית אני לא אוהב את זה בגלל המשקל על הגג שמייצר בעיות בשיפועי צד, גרר אוירודינמי (רעש רוח, צריכת דלק מוגברת וכו') וחוץ מזה - אין אצלנו מרחקים שמחייבים שרכב מסעות יהיה עמוס בציוד עד כדי כך שלא נשאר בו מקום וחייבים למקם אוהל על הגג, וגם אין בעיות של אפריקה/אוסטרליה כמו חיות טרף משוטטות וכו' שמצדיקות את זה... אבל זו רק דעתי ואם אתה כל כך רוצה....

Micha
31-03-15, 13:24
אוהל !!
נפתח ב-15 שניות, אתה יכול לעמוד בתוכו זקוף, אתה לא מקלל את כל העולם כשצריך להשתין , הוא עולה רבע והוא לא מעלה את צריכת הדלק, לא מפריע בכניסה לחניונים ולא עושה רעש בנסיעה :-)
חסרון - אתה צריך לקחת גם מזרונים .

oren13
31-03-15, 19:50
לי יש אוהל גג כבר מספר שנים
השבוע סיימתי חודש ממילואים בו ישנתי באוהל כול לילה
אני מפרק את האוהל מהרכב כול זמן שאני לא מטייל או במילואים
זה 8 ברגים ו5 דקות עבודה
ישנתי עם הילדים (שלושה) מספר פעמים ללא בעיה
בשפ"צ המשקל לא מורגש יותר מדיי לדיפנדר
בעניין הדלק מבדיקה שלי זה פחות קילומטר לכול ליטר
בקיצור למי שמטייל זה מומלץ

KOOKE
31-03-15, 20:47
היתרון הגדול של אוהל גג הוא בנוחות ובבידוד מפני השטח וכן שכל ציוד השינה כבר מוכן בתוך האוהל.

לפני כמה וכמה שנים התחלתי לשון בתוך הרכב במיטה שהכנתי לי בכל הרכבים (דיפנדר, דיסקברי ורנגלר ארוך) ומאז אין דרך חזרה לאוהל רגיל... פשוט נוחות מעולם אחר ואיכות שינה שעולה פי כמה וכמה על אוהל רגיל.

אם מדובר בזוג אז קבל בחום את המלצתו של דרור ומתקן לך מיטה בתוך הדיפנדר.

או תבנה לך קסטה - גג מתרומם עם ״אוהל״ מקום לשינה מתחת כמו שיוסף1 מג׳יפטריפ בנה והכין לבד בדיפנדר קצר.

zerez
31-03-15, 20:58
ביליתי כמה חודשים באוסטרליה עם לנדקרוזר ארוך ומיטה בתוך הרכב,
לנו היה הרבה ציוד ולכן היינו צריכים לקפל את המיטה כל בוקר ולפתוח אותה בערב אבל כשהיינו עם פחות ציוד זה היה תענוג,
כמה דקות בערב להעביר את הציוד קדימה וכמה דקות בבוקר להחזיר אותו אחורה (על המיטה) והשינה הרבה יותר נוחה מאוהל.
רוח, גשם, סופות חול - כלום לא נכנס שלא לדבר על זוחלים למינהם.

GodsFather
31-03-15, 22:12
חודש מילואים וכמה חודשים באוסטרליה זה לא טיול של יומיים פעם בכמה חודשים בישראל. האם ההשקעה שווה את זה ? לענ"ד לא.

לישון בתוך הרכב זה סיפור אחר, זול בהרבה, גם אם רוצים להתפנק. מצטרף להמלצה של דרור ושלמה.

אבנר ברוך
01-04-15, 09:46
דבר איתי אם אתה מעוניין באוהל גג איכותי תוצרת עצמית

1. יש השפעה בשפ"צ
2. פתיחה מהירה וקלה
3. השמיכה והדובי כבר בפנים
4. בתמונה למטה "גרסה 2" הכוללת המון תובנות והפקת לקחים מהפרוייקט הקודם

97171

drorbo
03-04-15, 15:57
גילוי נאות: אני לא הכי אובייקטיבי כי אני מכרתי כאלה ומתכנן להביא עוד .
אבל אני כבר כמה שנים עם אוהל גג גדול (1.8*2.5מטר גודל המזרן פתוח), ואפילו לקמפינג עם חברים נטולי 4*4 ישן רק עם האוהל גג .
אי אפשר להשוות את הנוחות גם בהרכבה וקיפול( נכון שאוהל רגיל נפתח ב 15 ש' אבל בשביל להגיע לאותה רמת נוחות צריך להוסיף מיטות מזרניי ספוג סדין כריות פוך ועוד).
במידה ואתה מטייל עם ילדים קטנים לאחר התמקמות כל הילדים עולים למעלה והמבוגרים יכולים לשבת עם בירה בשקט.
כבר ישנתי ברוחות חזקות שהעיפו אוהלים עם ציוד בתוכם ובגשמיי זלעפות ללא שום בעיה .
חדירת אור מציקה שמבשלת אותך בבוקר ומעירה אותך, רק זוכר במעורפל את הבעיה ותמיד מתעורר אחרון.
עד כאן ליתרונות (ויש עוד).
חסרונות:
יקר עולה פי 4 מאוהל בערך באותו גודל ברמה סבירה.
כבד שלי שוקל 75 ק"ג עם הפוך והכריות ועוד כמה דברים שנשארים בפנים קבוע. אבל מפנה את פנים הרכב מהרבה דברים.
לא ארודינמי אבל זה דיפנדר אז זה לא כלכך משפיעה.
מוסיף לגובה הרכב ועלול ליצור בעיה בחניונים תת קרקעיים.

יש עוד יתרונות וחסרונות אבל מה שמרתיעה בעקר זה המחיר ומי שמחליט להשקיע לא מצטער .
אני אישית התחלתי לייבא רק אחריי שהבאתי את שלי וראיתי את האיכות הגבוהה.
כרגע אין לי במלאי וייקח קצת זמן עד שאני אביא עוד (הרבה כסף להשקיע ).

עם יש לך עוד שאלות
דרור 0507008666

raanan
03-04-15, 16:08
אני אישית התחלתי לייבא רק אחריי שהבאתי את שלי וראיתי את האיכות הגבוהה.
כרגע אין לי במלאי וייקח קצת זמן עד שאני אביא עוד (הרבה כסף להשקיע ).

אם יש לך עוד שאלות
דרור 0507008666

מפרט (מידות, חומרים, עמידות ל UV , גשם, רוח ) + תמונות , אפשר ?

תודה וחג שמח
רענן

drorbo
03-04-15, 16:20
מידות : 1. סטנדרטי -1.23*1.4 מקופל 1.4*2.5 פתוח
גדול - 1.23*1.8 מקופל 2.5*1.8 פתוח
לגביי כל הפרטים האחרים שלך לי מייל [email protected]
ביקשו שלא אפרסם את הפלייר עם התמונות והפרטים אז אני יכול להעביר לך במייל פרטי.
כמו כן אין לי כרגע במלאי ולא בטוח שיגיעו לעונת הטיולים הקרובה.

raanan
03-04-15, 16:42
ביקשו שלא אפרסם את הפלייר עם התמונות והפרטים אז אני יכול להעביר לך במייל פרטי.
או הא , אני כבר 3 שנים מתרחק כמו מאש ממחשכים וסודות ....

לעצם העניין,
עפ"י המידות שנתת, האוהל לא רלוונטי עבורי
(חשבתי שאתה מייבא אוהל דמוי מג'ולינה שזאת התצורה שמעניינת אותי).

רענן

אבנר ברוך
03-04-15, 18:27
קצת פרטים על האוהל שבניתי למי שמתעניין בפרוייקטים לבניה עצמית:
מידות: רוחב 140, אורך 220, גובה- מינימום 110, מקסימום 140.
משקל: 35 קג לא כולל פוך, כריות, דובי , פנס ונרתיק למשקפים
ניתן להפחית משמעותית את המשקל אבל זה מייקר את החבילה.

רמי גלבוע
04-04-15, 11:31
תבדקו עם ג'וי בירן, הוא מסיים ממש בימים אלה פיתוח של אוהל גג 'צדפה' מאלומיניום, גדול, נפתח על ציר קדמי (מאחורה יש גובה של מעל 1.50, נדמה לי). ראיתי את הדגם בתהליך העבודה, נראה מדליק, חלופה טובה למי שמוכן להשקיע את הכסף, ואת הנדל"ן על הגג. אבקש ממנו להעלות תמונה.

joy
04-04-15, 12:08
כבר 10 שנים עם אוהל גג. אין מה להשוות הנוחות (גם של ההתארגנות) ובעיקר של איכות השינה. במידה והאוהל ישמש זוג, או זוג + ילד קטן, בהחלט ניתן לחשוב על אוהל בתצורת צדפה, או בסגנון מג'ולינה... במידה ומדובר על משפחה, לדעתי רק אוהל "קלאסי" במגוון גדלים.
העלות היא אדירה 4500-10,000 ש"ח...אבל למי שמטייל (אפילו פעם בחודש) לטיול הכולל לינה, זה שדרוג מופלא.
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=97262
97262

קונסטון
05-04-15, 18:47
למי שאין בעיית מקום , מעוניין בתרשים שנוסה! פשוט להנחה והסרה של מיטה בחלק האחורי של דיפנדר 110 עם השארת י(האמצעי והאחוריים)
חשבתי של שני דקטים (עץ) מחברים בציריים (לצורך קיפול), כאשר מקופלים יושבים על בתי הגלגלים האחוריים עד גב הכיסא האמצעי מה שמאפשר השארת ארגזי אחסון מתחתם. ואפשר להניח עליהם ציוד...קניות יום יום וכיו"ב. ובלינה בשטח פותחים את החלק המקופל שיגיע עד גב הכיסאות הקדמיות כשהכיסא האמצעי מקופל. ואז מניחים מזרונים לרוחב הרכב ולאורך.
עדיף אם יש תרשים או מישהו להעתיק (שמרשה) מאשר להמציא את הגלגל מחדש למרות שלכאורה קל
במיוחד לתקלות קטנות ומרגיזות..לאיזה גבולות למתוח את הדקטים..להשארת מקום לכניסה ויציאה......פטנטים לעיגון...פשוטים להנחה והסרה
THANX

דרור ברלי
05-04-15, 19:51
רק כשקמים באמצע הלילה להשתין כשאתם אפופים לחלוטין, צריך לזכור שאתם לא על האדמה אלא בגובה 2 מטר....
לא נעים ליפול בלילה מגג של דיפנדר או פטרול....

קונסטון
05-04-15, 19:56
רק כשקמים באמצע הלילה להשתין כשאתם אפופים לחלוטין, צריך לזכור שאתם לא על האדמה אלא בגובה 2 מטר....
לא נעים ליפול בלילה מגג של דיפנדר או פטרול....

:)) אני בוחר בתוך הרכב ואפילו רק בגובה בית הגלגלים ולא קרוב לתקרה. וזו נקודה...להשאיר איזה 30ס"מ מהדלת כיד להנחי רגליים לירידה

opl
05-04-15, 22:50
אני היחידי שלא מבין למה גבר צריך לרדת מהגג בשביל להשתין בלילה?

קונסטון
06-04-15, 12:30
אני היחידי שלא מבין למה גבר צריך לרדת מהגג בשביל להשתין בלילה?

חזק:)

הלכתי על לוח "סנדוויץ'" 120X190 שמחולק ל 3 חלקים שמחוברים בצירים. יתקפל ויונח בתא המטען וייפתח לשינה או לשולחן (עם שני מעמדים)

-->