PDA

צפייה בגרסה מלאה : 15k לג'יפ ראשון. אפשרי?

itshay1
07-04-15, 18:14
שלום!
אתם חושבים ש15k זה מספיק לג'יפ ראשון של צעיר שכמותי?
קצת פרטים- מתכנן להוציא לשטח הרבה, תאכלס הייתי מעדיף אוטומאט אבל מבין שגם ידני זו אופציה. הייתי רוצה שיהיו בו 5 מקומות נוחים לאנשים בגודל סטנדרטי (לא ילדים)((ג'ימיני ודומיו פחות מדברים אלי כתוצאה מכך...)).
ראיתי צודעות על גלופר ארוך ועל טראנו ארוך, כולם יד 4 ומעלה ו1997 מקסימום.
אני בחור צעיר בן 23, לא מחפש סטנדרטים גבוהים, לא מחפש רכב שיעבור -כל- תוואי. צריך להיות גם נוח לכביש /יומיום.

Tomer Gal
07-04-15, 19:27
בצריכת דלק והתיקונים יהיו לך כבדים שים לב.
קיה ספורטאג ואולי סוזוקי ויטארה ארוכה (מודל ישן) יכנסו לך בתקציב

sony
07-04-15, 20:08
אפשרי בהחלט. לך על טראנו סביב ה96 ואפילו מעט צפונה. מצאתי כזה לחבר לפני כמה שנים ונתן תמורה מלאה לכסף.

itshay1
07-04-15, 20:27
מה זאת אומרת תיקונים כבדים? אני לא אקנה אחד במצב רע... וכמו שאמרתי אני לא מתכנן להיכנס איתו לשטח הארד-קור...

itshay1
07-04-15, 20:33
ועוד שאלה, כמה קילומטרז' נחשב סביר? אני מבין שכל רכב נמצא על הכביש זמן שונה אבל יש איזשהו מספר של קילומטרים לשנה שאם יש יותר ממנו בקילומטרז' זה כבר מוגזם ולא כדאי?

erezgur
07-04-15, 20:43
קודם כל, ברוך הבא לפורום.

לגבי השאלה עצמה - התקציב נמוך מאד, אני מקווה שבנוסף לסכום הקניה אתה מקצה סכום גדול גם ל"ישור קו".
תביא בחשבון שבמחיר כזה אתה רוכש רכב בין קרוב לעשרים שנה ולכן אל תצפה לרכב חדש מהניילונים ...

ההוצאות על רכב שטח אימן מסתיימות ברכישה, צריך להיות מוכן לכך.

itshay1
07-04-15, 21:07
זאת כנראה התשובה שהייתי צריך... יש לי בגדול בערך 20k כרגע. חשבתי להקצות מהם 5 או פחות להוצאות נוספות...
למה אתה מתכוון בדיוק כשאתה אומר יישור קו? אם אני קונה רכב מתפקד במצב טוב שכבר שימש לנסיעה בשטח, מה עוד עלי לשפר?

zerez
07-04-15, 21:11
קשה לי להאמין שבסכום הזה תימצא רכב של "להניע ולנסוע"
תמיד יהיה איזה צלב שצריך להחליף, ברקסים שקרובים לסיום החיים או סתם תקלות של רכב בן 20 שנוסע בשטח, לא חסרים בלתמים.

הרבה פעמים זול יוצא יקר ובמעמד הקניה אין לך דרך לבדוק את הכל.

itshay1
07-04-15, 21:13
מפחיד מה שאתה אומר... אז אני צריך להקצות יותר כסף לתיקונים או שזה פשוט לא כדאי לקנות עכשיו ג'יפ עם כל כךמעט כסף?

eyalski
07-04-15, 21:38
לקנות רכב בן 20+ זה הימור ובהימור צריך מזל. מה שאתה צריך לברר עם עצמך הוא האם אתה מרגיש בר מזל.
אתה יכול לקנות רכב ישן ולנסוע לאן שבא לך במשך תקופה ארוכה ללא צרות ולעומת זאת אתה יכול ליפול לבור של ח#א ולא להפסיק לקלל.
מניסיון הדרך להתמודד עם העניין היא לחפש רכב לא נדיר מבחינה מספרית כגון טרופר, טרנו ודיסקברי.
שלשתם נמכרו יפה מאד בשנות התשעים ותמיד תוכל למצוא חלפים.
דבר נוסף היא בדיקת קנייה שתחשוף בפניך את מצב הרכב. אל תצפה לבשורות משמחות בבדיקה אבל תוכל להתייעץ ולהבין מה מהכתוב בתוצאות עקרוני וסביר ומה ירוקן לך את הכיס.
שום דבר לא יבטיח לך שלא תמצא את הרכב על גרר או על הליפט, אבל לדעתי בקניית רכב ישן וזול יש שתי אופציות.

האחת להתייחס אל הרכב בתור פרויקט מתמשך, לסדר את כל מה שצריך, בלי להסתכל על הוצאות ולהגיע בשלב מסוים לחידוש הרכב במטרה להיות בעליו למשך שנים רבות.

הדרך השניה היא פשוט לנסוע איתו כאילו אין מחר, פשוט ליהנות אתו ולמתוח את החבל עד שיקרע ואז פשוט להיפטר ממנו בלי לסובב את הראש אחורה.

מה שתמיד כדאי לזכור זה שגם אם לדוגמה סידרת את המנוע והשקעת מלא כסף, זה לא אומר שלמחרת לא תצטרך לתקן את הגיר לדוגמה.

זה כמו שחס וחלילה תיכנס לאישפוז ותירפא מדלקת ריאות, תשתחרר מבי'ח ולמחרת תחטוף וירוס אחר, אין קשר, כל מקרה לגופו.

itshay1
07-04-15, 23:13
תודה. חשוב מאוד מה שאמרת לי כאן ואני אשקול בכובד ראש

Saar
08-04-15, 01:11
בדיקת קניה- לא במכון בשום אופן אלא במוסך שמכיר את הרכב.
לא הייתי קונה דיסקברי במחיר הזה.
חפש טרופר/טרנו או סוזוקי למינהם (ויטרה בעיקר)

Tomer Gal
08-04-15, 07:37
לרכב שנוסע בשטח יש בלאי ויין מה לעשות. דברים שרכב שאף פעם לא ראה שטח לא היו מורגשים גם אם היו תקולים בשטח תרגיש יותר את התקלות והחופשים.
זה אומר שבשוטף אתה תוציא יותר כסף על תיקונים של רכב שטח מאשר רכב רגיל. יותר מכלולים יותר שטח יותר בלאי.

בנוסף רכב שטח בדרך כלל שותה יותר דלק מפריבט ממוצע ככה שגם זה מצבר להוצאה בסוף החודש

zerez
08-04-15, 09:10
רכבי השטח הכי זולים לאחזקה הם הסוזוקים למיניהם, בתקציב שלך נכנסים ויטרה או סמוראי ושניהם לא הכי נוחים ומרווחים ל 4 מבוגרים וגם להם יש בלאי של שטח וגם איתם אפשר ליפול, רק שהנפילה פחות כואבת.
תצטרך לעשות כאן פשרה.

Tomer Gal
08-04-15, 21:41
רכבי השטח הכי זולים לאחזקה הם הסוזוקים למיניהם, בתקציב שלך נכנסים ויטרה או סמוראי ושניהם לא הכי נוחים ומרווחים ל 4 מבוגרים וגם להם יש בלאי של שטח וגם איתם אפשר ליפול, רק שהנפילה פחות כואבת.
תצטרך לעשות כאן פשרה.
קיה ספורטאג לא יותר יקרה אם לא פחות. ו באותו מחיר מקבלים שנתון מתקדם יותר. ויותר מתאימה ל4 אנשים.

-->